Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2007

38. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2006 | 2007 | 2008
I liga
 Szklarska Poręba, 2 – 10 lipca 2007
Sędzia główny: Zenon Chojnicki
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1 Javena Hańcza Suwałki 5 3 3 5 6 20 48
2 Stilon Gorzów Wielkopolski 1 4 5 3 4 5 17 40½
3 Polonia Trade Trans Warszawa 3 2 3 6 4 6 5 6 16 44½
4 MKSz Rybnik 5 4 5 16 41
5 Hetman-Politechnika Koszalińska 3 1 3 3 4 3 4 5 14 35½
6 Pocztowiec Poznań 3 3 3 5 13 37½
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 0 3 4 4 9 27½
8 JKSz-MCKiS Jaworzno 3 2 1 3 2 5 5 8 31
9 Na Pięterku Poznań 2 2 3 3 2 3 3 6 28
10 Solny Zieleniewo 1 2 0 3 2 4 4 3 2 6 24
11 Miedź Legnica 1 1 1 2 ½ 1 3 3 4 20
12 Śródmieście Wrocław 0 0 1 1 2 1 3 4 3 18½
Uwaga: zmiana systemu rozgrywek od 2008.
Awanse i degradacje: do Ekstraligi 2008 awansowały zespoły z miejsc 1-9, drużyny z miejsc 10-12 pozostały w 1 lidze.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hetman-Politechnika Koszalińska 1 2 2 3 4 6 8 10 12 14 14 5
2  Javena Hańcza Suwałki 2 3 5 7 8 10 12 14 16 18 20 1
3  MKSz Rybnik 2 2 4 4 6 8 8 10 12 14 16 4
4  Polonia Trade Trans Warszawa 2 4 4 5 6 6 8 10 12 14 16 3
5  Pocztowiec Poznań 1 3 3 5 6 6 8 8 10 12 13 6
6  Śródmieście Wrocław 0 1 1 1 1 1 1 1 1 1 3 12
7  AZS Politechnika Śląska Gliwice 2 4 4 6 8 8 8 8 8 8 9 7
8  Na Pięterku Poznań 1 2 4 4 5 6 6 6 6 6 6 9
9  Miedź Legnica 0 0 2 2 3 4 4 4 4 4 4 11
10  JKSz-MCKiS Jaworzno 0 0 2 4 4 5 7 7 8 8 8 8
11  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 2 4 4 6 8 10 12 13 15 17 2
12  Solny Zieleniewo 1 1 1 3 3 4 4 6 6 6 6 10
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Javena Hańcza Suwałki 48 66 2 Stilon Gorzów Wlkp. 40½ 66
1
2
3
4
.
5
6
mm
k
I
I
II+
mf
I
Tomasz Warakomski
Michał Paździora
Bartosz Sowul
Adam Grabowski
Marcin Pietruszewski
Anna Warakomska
Dominika Ostrowska
2506
2205
1957
1748
1790
2135
1815
9
7
8

4

10
11
11
11
5
6
11
11
1
2
.
3
4
5
6
mf
k
I++
I
I
I++
I
Mateusz Bronowicki
Michał Mazurkiewicz
Kamil Klim
Arkadiusz Siwiec
Kamil Dragun
Maria Demidowicz
Klaudia Wiśniowska
2274
2199
2126
2048
2050
1979
1846
4


6


9
8
5
11
11
11
11
3 Polonia Trade Trans Warszawa 44½ 66 4 MKSz Rybnik 41 66
1
2
.
3
4
.
5
.
6
.
mm
mf
m
I++
I++
I+
mf
k
I
II+
Michał Olszewski
Arkadiusz Leniart
Maciej Brzeski
Michał Matuszewski
Tomasz Witek
Michał Janczarski
Hanna Leks
Wioletta Sobierska
Monika Głuszko
Anna Strzelczyk
2409
2357
2356
2144
2105
2088
2232
2012
1806
1600


2
10
4


0

0
11
7
4
11
5
6
9
2
10
1
1
2
3
4
.
5
6
.
mf
mf
k
I
II+
k
I
I
Mateusz Bobula
Jacek Szwed
Marcin Krzyżanowski
Przemysław Matuszczyk
Marcin Smołka
Joanna Giemza
Anna Krupa
Maria Leks
2417
2364
2206
1957
1847
1986
1747
1749
8



0
7
2
11
11
11
9
2
11
5
6
5 Hetman-Politechnika Koszalińska 35½ 66 6 Pocztowiec Poznań 37½ 66
1
2
3
4
5
6
k+
mf
I
k
k+
I
Marcel Kanarek
Klaudia Kulon
Paweł Weichhold
Katarzyna Adamowicz
Kinga Zakościelna
Alicja Stodolnik
2226
2170
1952
2007
2020
1789
4
7

7

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
mm
II+
mf
I
I++
I++
Jacek Tomczak
Dawid Bajerlein
Zbigniew Strzemiecki
Przemysław Adamek
Małgorzata Nowak
Sara Kowalska
2448
1959
2306
1963
1983
1867

3
10½


11
11
11
11
11
11
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 27½ 66 8 JKSz-MCKiS Jaworzno 31 66
1
2
.
3
4
5
6
k
I++
I++
I
II+
I++
II
Piotr Wojciechowski
Karol Gola
Jakub Dudys
Wojciech Wandzik
Eneasz Wiewióra
Magdalena Krasnodębska
Dominika Gorol
2228
2141
2162
2009
1911
1992
1600
5

3


6
0
11
6
5
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
mf
mf
II
I
II
I++
I
Daniel Gumuła
Michał Motyka
Łukasz Przebindowski
Rafał Kowalczyk
Maurycy Rudol
Patrycja Łabędź
Luiza Tomaszewska
2387
2281
1800
1969
1632
1942
1819
5
8
0

½

11
11
6
11
5
11
11
9 Na Pięterku Poznań 28 66 10 Solny Zieleniewo 24 66
1
2
3
4
.
5
6
I++
II
I
I
I
k
I
Adam Ścibor
Remigiusz Chęciński
Jan Musiałkiewicz
Damian Goliński
Paweł Musiałkiewicz
Jagoda Gołek
Maria Warchoł
2045
1800
1926
1832
1839
1990
1777
 2
0


1

11
5
11
11
6
11
11
1
2
.
3
4
5
6
k
I++
I
I
II
k
I
Adrian Panocki
Borys Tofil
Marek Duszkiewicz
Krystian Jacek
Jakub Gabryjałowicz
Maria Gościniak
Anna Gadzinowska
2273
2148
1953
1940
1712
2076
1800
5
5
0


4
4
11
10
1
11
11
11
11
11 Miedź Legnica 20 66 12 Śródmieście Wrocław 18½ 66
1
2
3
4
5
6
I++
I
I
II
I+
I
Mateusz Dubiński
Piotr Szumilas
Robert Malec
Artemiusz Krepski
Elżbieta Nawrot
Aleksandra Zmarzły
2082
2065
1878
1675
1825
1824
4
4
½
2

6
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
I
I+
I
II
I
I
I
Maciej Kaczmarek
Tomasz Januszewski
Bartłomiej Mondrzycki
Filip Dowgird
Anna Piekarska
Judyta Lachowicz
Karolina Cheńska
2086
2028
1945
1929
1792
1800
1800
2


5
3

0
11
11
11
11
11
7
4
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Olszewski Polonia Trade Trans Warszawa 11
2 Jacek Szwed MKSz Rybnik 11
3 Zbigniew Strzemiecki Pocztowiec Poznań 10½ 11
4 Kamil Dragun Stilon Gorzów Wielkopolski 11
5 Maria Demidowicz
Anna Warakomska
Stilon Gorzów Wielkopolski
Javena Hańcza Suwałki
11
6 Dominika Ostrowska Javena Hańcza Suwałki 10 11
II liga
Lublin, 6 – 15 lipca 2007 (system szwajcarski, 11 rund)
Sędzia główny: Zbigniew Pyda
1 Polonia Wrocław (↑ E) 21 17 MDK Radom 11
2 Piątka Skierniewice (↑) 19 18 Carbo Gliwice 11
3 GCKiP Czarna (↑) 14 19 Żak Kielce 10
4 Hetman Koronny Trzebinia 14 20 Płockie Towarzystwo Szachowe 10
5 Hetman Częstochowa 13 21 MOS Wieliczka 10
6 EL-TUR SP3 Bogatynia 13 22 Na Pięterku II Poznań 10
7 SP 8 Chrzanów 13 23 Hetman Pilzno 10
8 Odrodzenie Kożuchów 13 24 Orkan Piekary Śląskie 10
9 Pionier Jastrzębie-Zdrój 12 25 Stilon II Gorzów Wlkp. 9
10 Wicher Zbąszyń 12 26 Brzozovia MOSiR Brzozów 9
11 WASKO HetMaN Szopienice 12 27 Stomil – SP 1 Bełchatów 9
12 Rodło Opole 12 28 Jaćwież Suwałki 8
13 Stoczek 45 Białystok 12 29 PUKS Makowiec (↓) 7
14 Giecek Radków 12 30 Pat Ligota Dolna (↓) 6
15 Wesoła Warszawa 12 31 Start Lublin (↓) 4
16 Sandecja Nowy Sącz 11 32 Rotmistrz Grudziądz (↓) 3
Uwaga: zmiana systemu rozgrywek od 2008.
Do Ekstraligi awansował zwycięzca 2 ligi, zespoły z miejsc 2-8 awansowały do 1 ligi, drużyny z miejsc 29 i dalszych spadły do rozgrywek wojewódzkich.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Brodowski Odrodzenie Kożuchów 11
2 Roman Mucha
Łukasz Dymek
PTSz Płock
Start Lublin
10 11
3 Radosław Barski
Dariusz Świercz
Maciej Koziej
SP 8 Chrzanów
Polonia Wrocław
Żak Kielce
10 11
4 Oskar Wieczorek Polonia Wrocław 11
5 Joanna Kasperek GCKiP Czarna 10 11
6 Martyna Pietrzak Wicher Zbąszyń 11 11

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close