39. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach |
2007 | 2008 | 2009 |
Ekstraliga |
|||||||||||||||
Gorzów Wielkopolski, 5 – 13 lipca 2008 Sędzia główny: Zenon Chojnicki |
|||||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||||
1 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 3½ | 3½ | 1 | 3½ | 3½ | 4½ | 5 | 3 | 3½ | 15 | 31 | |||
2 | Polonia Wrocław | 2½ | 4½ | 3½ | 2½ | 4½ | 3½ | 4½ | 4½ | 3½ | 14 | 33½ | |||
3 | MKSz Rybnik | 2½ | 1½ | 4 | 2½ | 4 | 4½ | 4 | 3½ | 3½ | 12 | 30 | |||
4 | Hetman-Politechnika Koszalińska | 5 | 2½ | 2 | 4 | 3 | 2½ | 4 | 3½ | 4 | 11 | 30½ | |||
5 | Pocztowiec Poznań | 2½ | 3½ | 3½ | 2 | 1½ | 3 | 4 | 4 | 4½ | 11 | 28½ | |||
6 | JKSz MCKiS Jaworzno | 2½ | 1½ | 2 | 3 | 4½ | 2½ | 3½ | 4 | 4 | 9 | 27½ | |||
7 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 1½ | 2½ | 1½ | 3½ | 3 | 3½ | 1½ | 2 | 4 | 7 | 23 | |||
8 | Na Pięterku Poznań | 1 | 1½ | 2 | 2 | 2 | 2½ | 4½ | 5 | 3½ | 6 | 24 | |||
9 | Polonia Trade Trans Warszawa (↓) | 3 | 1½ | 2½ | 2½ | 2 | 2 | 4 | 1 | 4 | 5 | 22½ | |||
10 | Javena Hańcza Suwałki (↓) | 2½ | 2½ | 2½ | 2 | 1½ | 2 | 2 | 2½ | 2 | 0 | 19½ |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Hetman-Politechnika Koszalińska | 0 | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | 7 | 9 | 11 | 4 |
2 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 2 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 13 | 15 | 1 |
3 | JKSz MCKiS Jaworzno | 2 | 4 | 5 | 5 | 5 | 5 | 5 | 7 | 9 | 6 |
4 | MKSz Rybnik | 2 | 2 | 4 | 6 | 6 | 8 | 8 | 10 | 12 | 3 |
5 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 2 | 2 | 3 | 3 | 5 | 5 | 7 | 7 | 7 | 7 |
6 | Javena Hańcza Suwałki | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 10 |
7 | Polonia Trade Trans Warszawa | 0 | 2 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 5 | 5 | 9 |
8 | Pocztowiec Poznań | 0 | 2 | 3 | 5 | 7 | 9 | 11 | 11 | 11 | 5 |
9 | Na Pięterku Poznań | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 6 | 6 | 6 | 6 | 8 |
10 | Polonia Wrocław | 2 | 4 | 4 | 6 | 8 | 8 | 10 | 12 | 14 | 2 |
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14) | |||||||||||||||
1 | Stilon Gorzów Wielkopolski | 31 | 54 | 2 | Polonia Wrocław | 33½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 . 5 6 |
k I++ k II II k+ I++ |
Tomasz Gałażewski Kamil Klim Kamil Dragun Michał Kulaszyński Maciej Chomski Maria Demidowicz Klaudia Wiśniowska |
2210 2181 2240 1813 1762 2032 1905 |
2 5 6½ 3½ 1 4½ 8½ |
9 9 9 6 3 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
mf I++ k+ II k mf |
Arkadiusz Leniart Jan Zyśko Oskar Wieczorek Komil Khamidov Katarzyna Radziewicz Anna Iwanow |
2391 2148 2232 1932 1923 1979 |
6½ 6 6 5 3½ 6½ |
9 9 9 9 9 9 |
||||
3 | MKSz Rybnik | 30 | 54 | 4 | Hetman-Politechnika Koszalińska | 30½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 . 5 6 |
mf mf k II+ II+ I I |
Kacper Piorun Mateusz Bobula Marcin Krzyżanowski Marcin Smołka Kamil Cichy Anna Krupa Maria Leks |
2445 2405 2261 1849 1785 1786 1861 |
5½ 5½ 6½ 2 3 2½ 5 |
9 9 9 5 4 9 9 |
1 2 . 3 4 5 6 |
mf m mf I II+ k I |
Marcel Kanarek Adrian Panocki Kinga Zakościelna Paweł Weichhold Maciej Adamowicz Katarzyna Adamowicz Alicja Stodolnik |
2349 2338 2125 2022 1790 2063 1805 |
2 4½ 5 4½ 4 5½ 5 |
2 8 8 9 9 9 9 |
||||
5 | Pocztowiec Poznań | 28½ | 54 | 6 | JKSz MCKiS Jaworzno | 27½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
mm mf I k++ I++ I |
Jacek Tomczak Zbigniew Strzemiecki Przemysław Adamek Małgorzata Nowak Sara Kowalska Katarzyna Wesołowska |
2451 2334 1963 2052 1848 1656 |
7 4½ 3 6½ 4½ 3 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
k I++ I II I++ I |
Łukasz Tokarski Bartosz Tokarski Błażej Kaleta Maurycy Rudol Patrycja Łabędź Luiza Tomaszewska |
2238 2157 1948 1664 1949 1835 |
5½ 6½ 3½ 1 7 4 |
9 9 9 9 9 9 |
||||
7 | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 23 | 54 | 8 | Na Pięterku Poznań | 24 | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
k I++ I I k II |
Piotr Wojciechowski Jakub Dudys Wojciech Wandzik Eneasz Wiewióra Magdalena Krasnodębska Dominika Gorol |
2247 2189 2063 1992 2051 1600 |
3½ 1½ 4 6½ 7½ 0 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 . 3 4 . 5 6 |
k I++ I++ I I I I I |
Marcin Sieciechowicz Dominik Płończak Adam Ścibior Jan Musiałkiewicz Paweł Musiałkiewicz Damian Goliński Agata Wyczawska Maria Warchoł |
2311 2162 2157 2061 1854 1898 1813 1817 |
1 2½ 5 4½ 2½ 3 2½ 3 |
2 7 9 9 5 4 9 9 |
||||
9 | Polonia Trade Trans Warszawa | 22½ | 54 | 10 | Javena Hańcza Suwałki | 19½ | 54 | ||||||||
1 2 . . 3 4 . 5 . 6 . |
m k k k I II II k I++ I+ I |
Maciej Brzeski Tomasz Głuszko Michał Matuszewski Michał Janczarski Sebastian Malec Paweł Jarmuła Mariusz Szewczyk Wioletta Sobierska Monika Głuszko Anna Strzelczyk Kinga Pastuszko |
2208 2225 2233 2238 1798 1549 1800 1991 1848 1823 1735 |
3 ½ 1½ 2½ 3½ 1½ 2½ 1½ 2 4½ 0 |
7 3 4 4 8 6 4 5 4 8 1 |
1 2 3 4 . 5 6 |
mf I I I I I++ I |
Anna Warakomska Adam Grabowski Bartosz Sowul Marcin Pietruszewski Michał Poświatowski Dominika Ostrowska Katarzyna Murawko |
2211 1777 1985 1924 1775 1846 1622 |
3 0 2½ 4 4 2 4 |
9 5 9 8 5 9 9 |
||||
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Jacek Tomczak | Pocztowiec Poznań | 7 | 9 | ||||
2 | Bartosz Tokarski | JKSz MCKiS Jaworzno | 6½ | 9 | ||||
3 | Marcin Krzyżanowski Kamil Dragun |
MKSz Rybnik Stilon Gorzów Wielkopolski |
6½ | 9 | ||||
4 | Eneasz Wiewióra | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 6½ | 9 | ||||
5 | Magdalena Krasnodębska | AZS Politechnika Śląska Gliwice | 7½ | 9 | ||||
6 | Klaudia Wiśniowska | Stilon Gorzów Wielkopolski | 8½ | 9 |
I liga |
|||||||||||||
Gorzów Wielkopolski, 5 – 13 lipca 2008 Sędzia główny: Zenon Chojnicki |
|||||||||||||
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | ||||
1 | Piątka Skierniewice (↑) | 3 | 3 | 3½ | 4 | 4½ | 4 | 4½ | 6 | 5½ | 16 | 38 | |
2 | Hetman Koronny Trzebinia (↑) | 3 | 3½ | 5 | 3 | 4½ | 3 | 3½ | 4½ | 5 | 15 | 35 | |
3 | EL-TUR SP 3 Bogatynia | 3 | 2½ | 4 | 4 | 3 | 4 | 3½ | 5½ | 4 | 14 | 33½ | |
4 | SP 8 Chrzanów | 2½ | 1 | 2 | 3 | 3 | 3½ | 5½ | 4 | 6 | 10 | 30½ | |
5 | GCKiP Czarna | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 4 | 2½ | 4 | 5 | 9 | 28½ | |
6 | Hetman Częstochowa | 1½ | 1½ | 3 | 3 | 3 | 1½ | 3 | 4½ | 6 | 8 | 27 | |
7 | Miedź Legnica | 2 | 3 | 2 | 2½ | 2 | 4½ | 3½ | 2½ | 3½ | 7 | 25½ | |
8 | Śródmieście Wrocław (↓) | 1½ | 2½ | 2½ | ½ | 3½ | 3 | 2½ | 4½ | 3 | 6 | 23½ | |
9 | Pionier Jastrzębie-Zdrój (↓) | 0 | 1½ | ½ | 2 | 2 | 1½ | 3½ | 1½ | 3 | 6 | 15½ | |
10 | Odrodzenie Kożuchów (↓) | ½ | 1 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2½ | 3 | 3 | 2 | 13 |
Tabela postępowa |
Nr | Klub | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | Mce |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Odrodzenie Kożuchów | 0 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 10 |
2 | Śródmieście Wrocław | 2 | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 6 | 8 |
3 | Piątka Skierniewice | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 13 | 14 | 16 | 1 |
4 | Miedź Legnica | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 4 | 6 | 6 | 7 | 7 |
5 | EL-TUR SP 3 Bogatynia | 0 | 2 | 4 | 6 | 8 | 10 | 11 | 13 | 14 | 3 |
6 | Hetman Koronny Trzebinia | 2 | 4 | 6 | 7 | 9 | 11 | 13 | 14 | 15 | 2 |
7 | SP 8 Chrzanów | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 6 | 8 | 10 | 10 | 4 |
8 | GCKiP Czarna | 0 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 | 7 | 9 | 9 | 5 |
9 | Pionier Jastrzębie-Zdrój | 0 | 0 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 9 |
10 | Hetman Częstochowa | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 | 7 | 8 | 6 |
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14) | |||||||||||||||
1 | Piątka Skierniewice | 38 | 54 | 2 | Hetman Koronny Trzebinia | 35 | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
mf I++ I I I I |
Mateusz Kołosowski Łukasz Kowalski Tomasz Klepaczka Jan Budziński Magdalena Kowara Aleksandra Tarnowska |
2239 2095 2047 1866 1763 1718 |
6½ 4 6 7 8 6½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 . 6 |
k k+ I+ II k I+ II+ |
Dariusz Fistek Damian Wcisło Kamil Tomsia Damian Bednarczyk Wiktoria Wierzbicka Joanna Święszek Katarzyna Zelenka |
2208 2216 2075 1836 2033 1877 1566 |
6½ 5½ 6 6 6 1 4 |
9 9 9 9 8 1 9 |
||||
3 | EL-TUR SP 3 Bogatynia | 33½ | 54 | 4 | SP 8 Chrzanów | 30½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
k I++ I II I++ I |
Marek Piguła Maciej Kukła Paweł Stankiewicz Adrian Grześków Katarzyna Ogonowska Dominika Starczewska |
2182 2156 1809 1756 1837 1729 |
5 5½ 4½ 3½ 7 8 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
I++ I I++ I I++ I |
Radosław Barski Miłosz Lorek Daniel Sadzikowski Mirosław Lewicki Malvina Chrząszcz Joanna Byrka |
2154 1910 2140 1844 1986 1606 |
4½ 4 7 5½ 4 5½ |
9 9 9 9 9 9 |
||||
5 | GCKiP Czarna | 28½ | 54 | 6 | Hetman Częstochowa | 27 | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I++ I++ I I k+ I |
Przemysław Janus Michał Smoła Marek Lis Damian Lewtak Joanna Kasperek Katarzyna Cyboran |
2017 2188 2014 1875 2041 1714 |
1 7 5½ 6 6 3 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 5 6 |
I++ I++ I II I II |
Maciej Klekowski Piotr Piesik Bartosz Ziębiński Mateusz Paszewski Patrycja Pacak Joanna Pańczuk |
2197 2150 1939 1622 1759 1445 |
6 6½ 2½ 5 3½ 3½ |
9 9 9 9 9 9 |
||||
7 | Miedź Legnica | 25½ | 54 | 8 | Śródmieście Wrocław | 23½ | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I++ I I II I+ I |
Mateusz Dubiński Piotr Szumilas Robert Malec Artemiusz Krepski Aleksandra Zmarzły Karolina Bukwa |
2099 2070 1789 1662 1929 1855 |
5 5 2½ 1½ 7½ 4 |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 . 5 6 |
I I+ I II II I I |
Maciej Kaczmarek Tomasz Januszewski Bartłomiej Mondrzycki Filip Dowgird Jakub Chmielewski Anna Piekarska Judyta Lachowicz |
2019 1957 2018 1891 1733 1822 1689 |
2 2 6 7 0 1½ 5 |
8 9 9 9 1 9 9 |
||||
9 | Pionier Jastrzębie-Zdrój | 15½ | 54 | 10 | Odrodzenie Kożuchów | 13 | 54 | ||||||||
1 2 3 4 5 6 |
I+ I+ II+ II II+ II+ |
Zbigniew Marcinowski Marcin Matusiak Artur Wiczyński Paweł Rydzewski Magdalena Pisarek Maria Wiatr |
2057 2002 1809 1665 1726 1600 |
4 3 3½ 3 1½ ½ |
9 9 9 9 9 9 |
1 2 3 4 . 5 6 |
kmf II III III III II+ II |
Michał Walentukiewicz Maciej Statucki Paweł Domagała Grzegorz Nun Dominik Nowak Alina Zezulkin Joanna Nun |
2200 1568 1600 1736 1600 1641 1568 |
4½ 2 0 2½ 0 2½ 1½ |
9 9 6 9 3 9 9 |
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Mateusz Kołosowski Dariusz Fistek |
Piątka Skierniewice Hetman Koronny Trzebinia |
6½ | 9 | ||||
2 | Michał Smoła | GCKiP Czarna | 7 | 9 | ||||
3 | Daniel Sadzikowski | SP 8 Chrzanów | 7 | 9 | ||||
4 | Filip Dowgird Jan Budziński |
Śródmieście Wrocław Piątka Skierniewice |
7 | 9 | ||||
5 | Magdalena Kowara | Piątka Skierniewice | 8 | 9 | ||||
6 | Dominika Starczewska | EL-TUR SP 3 Bogatynia | 8 | 9 |
II liga |
||||||||
Sielpia, 4 – 13 lipca 2008 (system szwajcarski, 11 rund) Sędzia główny: Piotr Janik |
||||||||
1 | Stoczek 45 Białystok (↑) | 19 | 16 | Victoria Kielce | 11 | |||
2 | PTSz Płock (↑) | 16 | 17 | Żak Kielce | 11 | |||
3 | Jaćwież Suwałki (↑) | 15 | 18 | Brzozovia MOSiR Brzozów | 11 | |||
4 | Polonia II Wrocław | 15 | 19 | Carbo Gliwice | 10 | |||
5 | KTSW Kalisz | 14 | 20 | Silesia Racibórz | 10 | |||
6 | MKSz II Rybnik | 14 | 21 | Szach-Centrum Cosinus Łódź | 10 | |||
7 | Pałac Młodzieży Katowice | 14 | 22 | Pat Ligota Dolna | 10 | |||
8 | Rodło Opole | 13 | 23 | MDK Radom | 9 | |||
9 | HetMaN Szopienice Katowice | 12 | 24 | Szach Wolsztyn | 9 | |||
10 | Wesoła Warszawa | 12 | 25 | Wicher Zbąszyń (↓) | 9 | |||
11 | Stomil SP1 Bełchatów | 12 | 26 | KKSz 1893 Kraków (↓) | 8 | |||
12 | MOS Wieliczka | 12 | 27 | Makowiec Skaryszew (↓) | 8 | |||
13 | Hetman Michałowice | 12 | 28 | SP 8 II Chrzanów (↓) | 5 | |||
14 | Hetman Bydgoszcz | 12 | 29 | Hetman Pilzno (↓) | 5 | |||
15 | Stilon II Gorzów Wlkp. | 11 | 30 | Urania Krosno (↓) | 1 | |||
Najlepsze wyniki na szachownicach | ||||||||
1 | Michał Kopczyński | Rodło Opole | 9½ | 11 | ||||
2 | Maciej Siątkowski | Stomil SP1 Bełchatów | 9 | 11 | ||||
3 | Łukasz Licznerski Grzegorz Nasuta |
Hetman Bydgoszcz Stoczek 45 Białystok |
10 | 11 | ||||
4 | Aleksander Kaczmarek Kamil Kubica |
Victoria Kielce HetMaN Szopienice Katowice |
10½ | 11 | ||||
5 | Dorota Sikorska Anna Skrzypczak |
PTSz Płock MDK Radom |
10½ | 11 | ||||
6 | Anna Gadzinowska | KTSW Kalisz | 11 | 11 |