Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2021

52. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2020 | 2021 | 2022
Ekstraliga
Lublin, 25 czerwca – 4 lipca 2021
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  GCKiP Czarna 2 3 6 5 5 13 36
2  Pionier Jastrzębie-Zdrój 4 3 4 6 13 34½
3  Stilon Gorzów Wielkopolski ½ 4 5 5 3 5 13 32
4  VOTUM Polonia Wrocław 3 2 3 12 32
5  Czternastka Warszawa 3 2 1 3 3 11 27
6  Hetman Koronny Trzebinia 1 3 5 5 9 30½
7  KKSz 1893 Kraków 0 3 3 1 3 2 7 20½
8  Stoczek 45 Białystok 1 5 4 4 6 24½
9  MKSz Rybnik (↓) 1 3 ½ 3 2 3 3 19
10  Ognisko Rydułtowy (↓) 1 0 1 ½ 1 4 2 3 3 14
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  KKSz 1893 Kraków 2 3 4 4 5 5 5 5 7 7
2  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 1 3 5 7 9 9 11 13 3
3  Czternastka Warszawa 2 2 3 3 5 7 8 9 11 5
4  VOTUM Polonia Wrocław 2 4 5 7 7 7 8 10 12 4
5  MKSz Rybnik 0 0 1 1 2 2 3 3 3 9
6  GCKiP Czarna 2 4 6 8 8 10 12 13 13 1
7  Stoczek 45 Białystok 0 2 2 2 4 4 6 6 6 8
8  Ognisko Rydułtowy 0 0 1 1 1 1 1 3 3 10
9  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 4 5 7 9 11 13 13 13 2
10  Hetman Koronny Trzebinia 0 0 0 2 2 4 5 7 9 6
1 runda 2 runda
KKSz 1893 Kraków – Hetman Koronny Trzebinia
Stilon Gorzów Wlkp. – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Czternastka Warszawa – Ognisko Rydułtowy
Polonia Wrocław – Stoczek 45 Białystok
MKSz Rybnik – GCKiP Czarna
3½ : 2½
1½ : 4½
4½ : 1½
4½ : 1½
1 : 5
Hetman Koronny Trzebinia – GCKiP Czarna
Stoczek 45 Białystok – MKSz Rybnik
Ognisko Rydułtowy – Polonia Wrocław
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Czternastka Warszawa
KKSz 1893 Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
4 : 2
½ : 5½
4 : 2
3 : 3
3 runda 4 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Koronny Trzebinia
Czternastka Warszawa – KKSz 1893 Kraków
Polonia Wrocław – Pionier Jastrzębie-Zdrój
MKSz Rybnik – Ognisko Rydułtowy
GCKiP Czarna – Stoczek 45 Białystok
5 : 1
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
Hetman Koronny Trzebinia – Stoczek 45 Białystok
Ognisko Rydułtowy – GCKiP Czarna
Pionier Jastrzębie-Zdrój – MKSz Rybnik
KKSz 1893 Kraków – Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Czternastka Warszawa
5 : 1
1 : 5
3½ : 2½
1½ : 4½
5 : 1
5 runda 6 runda
Czternastka Warszawa – Hetman Koronny Trzebinia
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
MKSz Rybnik – KKSz 1893 Kraków
GCKiP Czarna – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Stoczek 45 Białystok – Ognisko Rydułtowy
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
4 : 2
Hetman Koronny Trzebinia – Ognisko Rydułtowy
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Stoczek 45 Białystok
KKSz 1893 Kraków – GCKiP Czarna
Stilon Gorzów Wlkp. – MKSz Rybnik
Czternastka Warszawa – Polonia Wrocław
5 : 1
4½ : 1½
0 : 6
4½ : 1½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Polonia Wrocław – Hetman Koronny Trzebinia
MKSz Rybnik – Czternastka Warszawa
GCKiP Czarna – Stilon Gorzów Wlkp.
Stoczek 45 Białystok – KKSz 1893 Kraków
Ognisko Rydułtowy – Pionier Jastrzębie-Zdrój
3 : 3
3 : 3
5½ : ½
5 : 1
0 : 6
Hetman Koronny Trzebinia – Pionier Jastrzębie-Zdrój
KKSz 1893 Kraków – Ognisko Rydułtowy
Stilon Gorzów Wlkp. – Stoczek 45 Białystok
Czternastka Warszawa – GCKiP Czarna
Polonia Wrocław – MKSz Rybnik
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
9 runda
MKSz Rybnik – Hetman Koronny Trzebinia
GCKiP Czarna – Polonia Wrocław
Stoczek 45 Białystok – Czternastka Warszawa
Ognisko Rydułtowy – Stilon Gorzów Wlkp.
Pionier Jastrzębie-Zdrój – KKSz 1893 Kraków
½ : 5½
2½ : 3½
2½ : 3½
1 : 5
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 GCKiP Czarna 36 54 2 Pionier Jastrzębie-Zdrój 34½ 54
1
2
.
3
4
5
6
mf
mf
mf
I++
I+
k++
k+
Mieszko Miś
Jakub Chyży
Tymon Czernek
Paweł Sowiński
Flawian Krawczyk
Martyna Wikar
Magdalena Pawicka
2336
2257
2199
2006
1942
2125
1799
5

1

7
7
4
8
8
2
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mm
mf
kmf
I+
kmf
I+
Paweł Teclaf
Bartłomiej Niedbała
Kamil Warchoł
Jakub Herwy
Zuzanna Adamczyk
Julia Salamon
2514
2360
2126
1907
1921
1504

7


4
5
9
9
9
9
9
9
3 Stilon Gorzów Wielkopolski 32 54 4 VOTUM Polonia Wrocław 32 54
1
2
3
4
5
6
k+
k+
mf
I++
I++
k
Kamil Dzida
Michał Koziorowicz
Jan Klimkowski
Bartłomiej Róg
Zuzanna Siekańska
Maria Siekańska
2204
2122
2322
1872
1783
1903

5
6
7
3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
I
kmf
mf
kmf
Jakub Luberański
Maciej Czopor
Marek Madej
Błażej Grot
Magdalena Harazińska
Wiktoria Śmietańska
2306
2279
1805
1728
2034
1802

7


7
5,5
9
9
9
9
9
9
5 Czternastka Warszawa 27 54 6 Hetman Koronny Trzebinia 30½ 54
1
2
3
4
.
5
6
mm
mf
I++
I
I+
k
I++
Jonasz Baum
Maria Malicka
Jakub Janeczko
Cyprian Mulawa
Szymon Pancewicz
Zuzanna Rejniak
Katarzyna Pastuszko
2260
2272
1918
1989
1872
1754
1503


3
6

3
9
9
6
8
4
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
k
k
I++
k
I++
Filip Łuczak
Sebastian Półtorak
Hubert Meers
Dariusz Dziewoński
Weronika Zabrzańska
Izabela Tokarz
2313
2181
1974
1963
1976
1621
6

5
6

9
9
9
9
9
9
7 KKSz 1893 Kraków 20½ 54 8 Stoczek 45 Białystok 24½ 54
1
2
.
3
4
5
6
I
I++
I
I++
I
mf
I++
Jakub Owoc
Bartosz Warchoł
Mikołaj Krupiński
Jan Malek
Szymon Wydmański
Emilia Dyląg
Emilia Szopa
1758
1965
1830
2097
1697
2116
1688
0
0

5
5

5
7
6
9
9
9
9
1
2
.
3
4
.
5
6
k
I+
I++
I+
II
II+
kmf
k
Iwo Karolczuk
Hubert Backiel
Paweł Kozłowski
Krystian Paszkowski
Patryk Rekuć
Szymon Ptaszyński
Monika Marcińczyk
Klara Szczotka
2074
2010
1970
1782
1570
1494
2090
1934
3

1


4

7
6
5
6
6
6
9
9
9 MKSz Rybnik 19 54 10 Ognisko Rydułtowy 14 54
1
2
3
4
.
5
6
mf
I++
II+
I++
II
k
I++
Jakub Seemann
Kamil Grochol
Maciej Jendrowiak
Pola Seemann
Michał Bonczek
Gabriela Króliczek
Zuzanna Gaszka
2305
1978
1472
1607
1170
1990
1474
6
3

0
0
5
9
9
9
8
1
9
9
1
2
3
4
5
6
I+
I
I
II
I++
I
Bartosz Panek
Kamil Piechota
Rafał Kubik
Marek Karwot
Hanna Bugaj
Emilia Sprzęczka
1878
1649
1761
1395
1769
1431
2

1


9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Paweł Teclaf Pionier Jastrzębie-Zdrój 9
2 Bartłomiej Niedbała
Maciej Czopor
Pionier Jastrzębie-Zdrój
VOTUM Polonia Wrocław
7 9
3 Paweł Sowiński GCKiP Czarna 9
4 Flawian Krawczyk
Bartłomiej Róg
GCKiP Czarna
Stilon Gorzów Wielkopolski
7 9
5 Magdalena Harazińska
Martyna Wikar
VOTUM Polonia Wrocław
GCKiP Czarna
7 9
6 Klara Szczotka Stoczek 45 Białystok 9
I liga
Lublin, 25 czerwca – 4 lipca 2021
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Laura Chylice (↑) 3 4 5 4 4 17 36
2  UKS przy SP 8 Chrzanów (↑) 3 3 3 5 5 3 14 34½
3  Prima Expert Zagłębie Dąbrowa Górnicza 2 3 3 5 5 14 34
4  Śródmieście Wrocław 1 3 3 4 5 4 10 28½
5  DSA Investments Polonia II Wrocław 1 3 3 4 2 10 28
6  Skoczek Czerwionka-Leszczyny 1 4 5 4 4 8 27
7  KTS Kalisz 3 3 3 2 3 4 8 26½
8  Korona Zakrzewo (↓) 2 1 2 2 1 3 4 5 21
9  MKSz II Rybnik (↓) 2 ½ 1 4 2 2 3 3 17½
10  Polonia Warszawa (↓) 1 2 2 2 3 1 17
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Polonia Warszawa 0 1 1 1 1 1 1 1 1 10
2  MKSz II Rybnik 0 1 1 1 1 3 3 3 3 9
3  Prima Expert Zagłębie Dąbrowa Górnicza 1 1 3 5 7 9 10 12 14 3
4  Skoczek Czerwionka-Leszczyny 2 2 2 4 6 6 6 6 8 6
5  DSA Investments Polonia II Wrocław 1 3 3 3 5 5 6 8 10 5
6  KTS Kalisz 1 2 3 4 4 6 8 8 8 7
7  Korona Zakrzewo 0 0 1 1 1 1 3 5 5 8
8  UKS przy SP 8 Chrzanów 1 3 5 6 8 9 10 12 14 2
9  Laura Chylice 2 4 6 8 10 12 13 15 17 1
10  Śródmieście Wrocław 2 3 5 7 7 8 10 10 10 4
1 runda 2 runda
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
MKSz II Rybnik – Laura Chylice
Zagłębie Dąbrowa Górn. – SP 8 Chrzanów
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Korona Zakrzewo
Polonia II Wrocław – KTS Kalisz
2 : 4
2 : 4
3 : 3
5 : 1
3 : 3
Śródmieście Wrocław – KTS Kalisz
Korona Zakrzewo – Polonia II Wrocław
SP 8 Chrzanów – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
Laura Chylice – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Polonia Warszawa – MKSz II Rybnik
3 : 3
2 : 4
5 : 1
4 : 2
3 : 3
3 runda 4 runda
MKSz II Rybnik – Śródmieście Wrocław
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Polonia Warszawa
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Laura Chylice
Polonia II Wrocław – SP 8 Chrzanów
KTS Kalisz – Korona Zakrzewo
1 : 5
5 : 1
2½ : 3½
1 : 5
3 : 3
Śródmieście Wrocław – Korona Zakrzewo
SP 8 Chrzanów – KTS Kalisz
Laura Chylice – Polonia II Wrocław
Polonia Warszawa – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
MKSz II Rybnik – Zagłębie Dąbrowa Górn.
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
½ : 5½
5 runda 6 runda
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Śródmieście Wrocław
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – MKSz II Rybnik
Polonia II Wrocław – Polonia Warszawa
KTS Kalisz – Laura Chylice
Korona Zakrzewo – SP 8 Chrzanów
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
1½ : 4½
2½ : 3½
Śródmieście Wrocław – SP 8 Chrzanów
Laura Chylice – Korona Zakrzewo
Polonia Warszawa – KTS Kalisz
MKSz II Rybnik – Polonia II Wrocław
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
3 : 3
4 : 2
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Śródmieście Wrocław
Polonia II Wrocław – Zagłębie Dąbrowa Górn.
KTS Kalisz – MKSz II Rybnik
Korona Zakrzewo – Polonia Warszawa
SP 8 Chrzanów – Laura Chylice
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
Śródmieście Wrocław – Laura Chylice
Polonia Warszawa – SP 8 Chrzanów
MKSz II Rybnik – Korona Zakrzewo
Zagłębie Dąbrowa Górn. – KTS Kalisz
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Polonia II Wrocław
1 : 5
1½ : 4½
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
9 runda
Polonia II Wrocław – Śródmieście Wrocław
KTS Kalisz – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
Korona Zakrzewo – Zagłębie Dąbrowa Górn.
SP 8 Chrzanów – MKSz II Rybnik
Laura Chylice – Polonia Warszawa
3½ : 2½
2 : 4
1 : 5
4½ : 1½
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1  Laura Chylice 36 54 2 UKS przy SP 8 Chrzanów 34½ 54
1
2
.
3
4
5
6
mf
mf
k
I+
I
I++
I++
Daniel Sanz Wawer
Michał Redzisz
Jan Golecki
Tymon Kaźmierowski
Artur Grządka
Weronika Bukała
Maja Ziobrowska
2307
2246
2200
1825
1582
1679
1558

7

5


7
6
8
4
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
kmf
k
I
I
kmf
I
Marek Pniaczek
Tomasz Musiał
Marcel Kutowski
Adam Bartoszczuk
Barbara Goraj
Emilia Jaros
2195
2154
1712
1411
2076
1241

7
5
3
7
6
9
9
9
9
9
9
3 Prima Expert Zagłębie Dąbrowa Górn. 34 54 4 Śródmieście Wrocław 28½ 54
1
2
3
4
5
.
6
k
k
I
I
k++
I++
I+
Szymon Skurniak
Tomasz Bąchór
Wojciech Maślanka
Dawid Wierzbicki
Joanna Furtak
Lena Mróz
Zofia Łaźniewska
2034
2014
1943
1653
2022
1725
1568
5
5


2
3
6
9
9
9
9
5
4
9
1
2
.
3
4
5
6
I
I
I
II
I
m
I
Bartosz Mazurek
Mikołaj Wieczorek
Adam Halhoul
Wojciech Nagły
Zofia Kulczycka
Aleksandra Czarniecka
Maja Popczyńska
1928
1813
1779
1484
1360
2019
1374

2
3
3


6
8
5
5
9
9
9
9
5 DSA Investments Polonia II Wrocław 28 54 6 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 27 54
1
2
3
4
.
5
6
mf
I
I
I
I+
I+
I+
Tymon Ochędzan
Rafał Topoła
Filip Nowak
Tymon Jaworski
Michał Demski
Martyna Jędrzejko
Wiktoria Janikowska
2304
1949
1762
1557
1711
1672
1619
6
4

3
4
3
9
9
8
5
5
9
9
1
2
3
4
5
6
I
I
I
II+
I++
I
Dominik Kania
Adam Gardian
Kamil Łysakowski
Michał Rożek
Lena Obrochta
Kinga Lajdamik
1823
1844
1499
1584
1767
1262
3
2
6
5

9
9
9
9
9
9
7 KTS Kalisz 26½ 54 8 Korona Zakrzewo 21 54
1
2
3
4
5
6
k
I
II+
II
I++
I
Oskar Dixa
Paweł Jędraszek
Kacper Ugorek
Michał Jędraszek
Ewa Barwińska
Zuzanna Jędrzejewska
2072
1873
1501
1111
1715
1231


4


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
II
I
II+
II
II
Kamil Chaczyński
Jan Kaczmarek
Jan Skrzypiński
Kornel Garwacki
Martyna Niemier
Sara Gać-Mytych
1982
1215
1627
1483
1237
1147
5

3
6

3
9
9
9
9
9
9
9 MKSz II Rybnik 17½ 54 10 Polonia Warszawa 17 54
1
2
.
3
4
5
6
.
I
I
II
II
II
I+
II
II
Krzysztof Oleksy
Tomasz Smuda
Marcin Rzepka
Bartosz Kubik
Mateusz Oleś
Helena Kucharska
Marta Juszczyk
Lena Seemann
1937
1405
1215
1254
1166
1613
1122
1055


0

2
6
0
1
9
6
3
9
9
9
4
5
1
2
3
4
.
5
6
I++
I
I+
II
II
II+
I
Filip Klim
Bartosz Bartodziej
Adam Nawalaniec
Witold Kowalski
Juliusz Klim
Jaśmina Kanduła
Jagoda Dzierzgowska
2062
1807
1639
1453
1344
1089
1102
2


2
0
½
9
9
9
7
2
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Pniaczek UKS przy SP 8 Chrzanów 9
2 Michał Redzisz Laura Chylice 7 8
3 Wojciech Maślanka Prima Expert Zagłębie Dąbrowa Górn. 9
4 Artur Grządka Laura Chylice 9
5 Barbara Goraj UKS przy SP 8 Chrzanów 7 9
6 Maja Ziobrowska Laura Chylice 7 9
II liga
Poronin, 16 – 25 czerwca 2021 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Rafał Siwik
1 Hetman Katowice (↑) 21 50 20 SP 321 Warszawa – Bemowo 11 30½
2 MOS Wieliczka (↑) 19 44 21 Zieloni Zielonka 10 34
3 Mat Myślenice (↑) 14 39 22 Piątka Wieluń 10 33
4 Gekon Nysa 14 36 23 Goniec Staniątki 10 32½
5 Dwie Wieże Kraków 14 35 24 Jedynka Bełchatów 10 32
6 Miedź Legnica 14 35 25 KTS II Kalisz 10 31½
7 MDK Gdynia 13 35 26 Strzybniczanka Tarnowskie Góry 10 29½
8 Pałac Młodzieży Katowice 13 34 27 Ognisko TKKF Dobczyce 9 32
9 Fabryczna Polonia Wrocław 13 33½ 28 UKS 21 Podlesie 9 31½
10 Chrobry Gniezno 12 37½ 29 Szachowa Dwójka Grodzisk Maz. (↓) 9 30
11 Ostrowskie TSz 12 36 30 Lisek Lisia Góra (↓) 9 29
12 Victoria Komplexbud Kielce 12 36 31 Kornuty Gorlice (↓) 8 29½
13 Sempai Hetman Częstochowa 12 34 32 Śródmieście II Wrocław (↓) 8 27½
14 Baszta Wodzisław Śląski 12 33½ 33 UKS SP3 Bogatynia (↓) 7 26½
15 AZS Politechnika Śląska Gliwice 12 33 34 RzKSz Rzeszów (↓) 7 26
16 Czternastka II Warszawa 12 32½ 35 Giecek Radków (↓) 6 28
17 Skoczek II Czerwionka-Leszczyny 11 37½ 36 Algeo – Parnas Stara Wieś (↓) 6 25
18 Stilon II Gorzów Wielkopolski 11 33½ 37 Laura II Chylice (↓) 6 24
19 UKS przy SP 8 II Chrzanów 11 30
Składy drużyn awansujących
Hetman Katowice Krzysztof Szczurek (7½), Liwia Jarocka (8½), Igor Musiał (8½), Patryk Cieślak (10), Irena Hertlein (5½), Magda Oborska (10)
MOS Wieliczka Wojciech Golenia (7½), Wojciech Krawczyk (8), Szymon Duda (3½), Krzysztof Wajda (7), Lidia Czarnecka (9), Anna Ślusarczyk (9)
Mat Myślenice Tomasz Pietrzak (4), Bartłomiej Piwowarczyk (9½), Samuel Maj (8½), Maciej Jamrozik (5½), Katarzyna Uliasz (5), Gabriela Tokarz (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Adrian Budzisz
Paweł Piekielny
Gekon Nysa
Ostrowskie TSz
11
2 Paweł Sidorczuk Czternastka II Warszawa 10
3 Ryszard Bochenek Giecek Radków 10
4 Patryk Cieślak Hetman Katowice 10 11
5 Emilia Pietrzak Gekon Nysa 11
6 Magda Oborska
Aleksandra Duda
Hetman Katowice
UKS 21 Podlesie
10 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close