Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2022

53. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2021 | 2022 | 2023
Ekstraliga
Lublin, 24 czerwca – 3 lipca 2022
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  GCKiP Czarna 4 5 6 6 6 16 43
2  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 4 3 4 4 13 31
3  Stoczek 45 Białystok 3 4 4 13 31
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 3 4 5 5 11 31½
5  Czternastka Warszawa 1 3 3 10 27
6  Hetman Koronny Trzebinia 1 2 3 3 3 4 3 8 25
7  VOTUM Polonia Wrocław ½ 3 2 5 3 3 4 2 7 25
8  UKS przy SP 8 Chrzanów 0 2 2 3 2 3 6 21½
9  KKSz 1893 Kraków (↓) 0 2 1 3 3 2 4 17½
10  Laura Chylice (↓) 0 2 1 4 2 17½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Laura Chylice 2 2 2 2 2 2 2 2 2 10
2  Hetman Koronny Trzebinia 2 4 5 5 6 7 7 8 8 6
3  Czternastka Warszawa 0 1 3 5 5 7 9 9 10 5
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 6 8 9 9 11 11 11 4
5  Stoczek 45 Białystok 2 4 4 6 8 9 9 11 13 3
6  GCKiP Czarna 0 2 4 6 8 10 12 14 16 1
7  KKSz 1893 Kraków 0 0 0 0 0 0 2 3 4 9
8  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 2 4 4 6 7 9 11 13 2
9  UKS przy SP 8 Chrzanów 0 1 1 1 1 3 3 4 6 8
10  VOTUM Polonia Wrocław 0 0 1 3 5 6 6 7 7 7
1 runda 2 runda
Laura Chylice – Polonia Wrocław
Hetman Koronny Trzebinia – SP 8 Chrzanów
Czternastka Warszawa – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Stilon Gorzów Wlkp. – KKSz 1893 Kraków
Stoczek 45 Białystok – GCKiP Czarna
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
5 : 1
3½ : 2½
Polonia Wrocław – GCKiP Czarna
KKSz 1893 Kraków – Stoczek 45 Białystok
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Stilon Gorzów Wlkp.
SP 8 Chrzanów – Czternastka Warszawa
Laura Chylice – Hetman Koronny Trzebinia
½ : 5½
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Hetman Koronny Trzebinia – Polonia Wrocław
Czternastka Warszawa – Laura Chylice
Stilon Gorzów Wlkp. – SP 8 Chrzanów
Stoczek 45 Białystok – Pionier Jastrzębie-Zdrój
GCKiP Czarna – KKSz 1893 Kraków
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
2½ : 3½
6 : 0
Polonia Wrocław – KKSz 1893 Kraków
Pionier Jastrzębie-Zdrój – GCKiP Czarna
SP 8 Chrzanów – Stoczek 45 Białystok
Laura Chylice – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Koronny Trzebinia – Czternastka Warszawa
4 : 2
2½ : 3½
1½ : 4½
1 : 5
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Czternastka Warszawa – Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Koronny Trzebinia
Stoczek 45 Białystok – Laura Chylice
GCKiP Czarna – SP 8 Chrzanów
KKSz 1893 Kraków – Pionier Jastrzębie-Zdrój
1 : 5
3 : 3
4 : 2
6 : 0
2 : 4
Polonia Wrocław – Pionier Jastrzębie-Zdrój
SP 8 Chrzanów – KKSz 1893 Kraków
Laura Chylice – GCKiP Czarna
Hetman Koronny Trzebinia – Stoczek 45 Białystok
Czternastka Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
4½ : 1½
0 : 6
3 : 3
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
Stoczek 45 Białystok – Czternastka Warszawa
GCKiP Czarna – Hetman Koronny Trzebinia
KKSz 1893 Kraków – Laura Chylice
Pionier Jastrzębie-Zdrój – SP 8 Chrzanów
3½ : 2½
1½ : 4½
5 : 1
3½ : 2½
4 : 2
Polonia Wrocław – SP 8 Chrzanów
Laura Chylice – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Hetman Koronny Trzebinia – KKSz 1893 Kraków
Czternastka Warszawa – GCKiP Czarna
Stilon Gorzów Wlkp. – Stoczek 45 Białystok
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
9 runda
Stoczek 45 Białystok – Polonia Wrocław
GCKiP Czarna – Stilon Gorzów Wlkp.
KKSz 1893 Kraków – Czternastka Warszawa
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Hetman Koronny Trzebinia
SP 8 Chrzanów – Laura Chylice
4 : 2
4 : 2
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 GCKiP Czarna 43 54 2 Pionier Jastrzębie-Zdrój 31 54
1
2
3
4
.
5
6
mf
mf
I++
k
I
mf
I++
Tymon Czernek
Jakub Chyży
Flawian Krawczyk
Paweł Sowiński
Wiktor Golis
Martyna Wikar
Alessia Natoli
2199
2191
2157
2066
1716
2208
1809

6
6
8
2

8
8
9
8
9
2
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
mf
I
kmf
I++
Bartłomiej Niedbała
Michał Redzisz
Kamil Warchoł
Jan Król
Zuzanna Adamczyk
Zuzanna Gaszka
2384
2236
1991
1685
1909
1553
7

7

3
4
9
9
9
9
9
9
3 Stoczek 45 Białystok 31 54 4 Stilon Gorzów Wielkopolski 31½ 54
1
2
.
3
4
5
6
mf
k
k
I
I
kmf
k+
Iwo Karolczuk
Adrian Budzisz
Hubert Backiel
Szymon Ptaszyński
Patryk Rekuć
Monika Marcińczyk
Klara Szczotka
2319
2152
2045
1800
1785
1991
1765
1

3
5

4
8
5
7
6
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k+
mf
I++
I
k+
I++
Kamil Dzida
Michał Koziorowicz
Krzysztof Raczek
Michał Grzebieniowski
Maria Siekańska
Maja Ziobrowska
2294
2231
2114
1710
1964
1516
5

6


6
9
9
9
9
9
9
5 Czternastka Warszawa 27 54 6 Hetman Koronny Trzebinia 25 54
1
2
.
.
3
4
5
6
.
mm
I++
I++
k
I
I
k
I
II
Jonasz Baum
Jakub Janeczko
Przemysław Zdybel
Rafał Dalkowski
Cyprian Mulawa
Szymon Suska
Zuzanna Rejniak
Natalia Walewska
Ewa Dąbrowska
2400
2087
2037
2028
1981
1658
1804
1184
1133
6
1
2


6

0
½
8
3
3
4
9
9
9
5
4
1
2
3
4
5
6
mf
k
I+
I++
k
I
Sebastian Półtorak
Hubert Meers
Adam Zielonka
Jakub Liśkiewicz
Weronika Zabrzańska
Blanka Polakiewicz
2322
2015
1911
1863
1882
1198
5,5
6
5,5
3
3
2
9
9
9
9
9
9
7 VOTUM Polonia Wrocław 25 54 8 UKS przy SP 8 Chrzanów 21½ 54
1
2
.
3
4
5
6
mf
mf
mf
I
I
I+
kmf
Maciej Czopor
Jakub Luberański
Tymon Ochędzan
Tymon Jaworski
Filip Ochędzan
Justyna Łochina
Wiktoria Śmietańska
2427
2241
2240
1717
1715
1693
1868

3
2
2


9
5
4
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I+
I++
I
II
kmf
I
Marcel Kutowski
Igor Wilk
Adam Bartoszczuk
Michał Kaszuba
Barbara Goraj
Emilia Jaros
1961
1854
1596
1349
2035
1404



1
8
5
9
9
9
9
9
9
9 KKSz 1893 Kraków 17½ 54 10 Laura Chylice 17½ 54
1
2
3
4
5
6
I++
I
II
I
mf
I
Konrad Ciborowski jr
Szymon Wydmański
Maciej Wolak
Franciszek Kania
Emilia Dyląg
Joanna Bandyk
1904
1833
1314
1615
2022
1426

1
1
6
4
3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
I
I
II
k
II
Tymon Kaźmierowski
Artur Grządka
Jan Przybylski
Bruno Terkiewicz
Weronika Bukała
Alicja Mościcka
1961
1786
1681
1392
1747
1600



4
5
1
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bartłomiej Niedbała Pionier Jastrzębie-Zdrój 7 9
2 Michał Koziorowicz Stilon Gorzów Wielkopolski 9
3 Kamil Warchoł Pionier Jastrzębie-Zdrój 7 9
4 Paweł Sowiński GCKiP Czarna 8 9
5 Martyna Wikar GCKiP Czarna 9
6 Klara Szczotka
Alessia Natoli
Stoczek 45 Białystok
GCKiP Czarna
8 9
I liga
Lublin, 24 czerwca – 3 lipca 2022
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Hetman GKS Katowice (↑) 4 4 18 40½
2  Mat Myślenice (↑) 3 3 4 4 3 13 32
3  Ognisko Rydułtowy 3 5 3 4 12 30½
4  Polonia Warszawa 3 1 4 3 3 9 25
5  KTS Kalisz 2 2 2 4 3 3 8 25½
6  DSA Investments Polonia II Wrocław 3 3 2 4 4 8 25
7  Apa Smart Skoczek Czerwionka-Leszczyny ½ 3 3 3 7 24
8  MOS Wieliczka (↓) 2 2 3 3 6 23½
9  Śródmieście Wrocław (↓) ½ 3 3 3 3 6 22½
10  MKSz Rybnik (↓) 2 2 2 3 3 21½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Mat Myślenice 2 4 6 8 9 10 12 13 13 2
2  Apa Smart Skoczek Czerwionka-Leszczyny 0 0 0 1 2 4 6 7 7 7
3  KTS Kalisz 0 0 0 1 3 5 5 6 8 5
4  MOS Wieliczka 2 4 4 4 5 5 5 5 6 8
5  Ognisko Rydułtowy 2 4 6 6 7 7 9 11 12 3
6  Śródmieście Wrocław 0 2 2 3 3 4 4 5 6 9
7  MKSz Rybnik 0 0 2 2 2 2 2 3 3 10
8  Polonia Warszawa 2 2 2 3 5 6 6 7 9 4
9  Hetman GKS Katowice 2 4 6 8 10 12 14 16 18 1
10  DSA Investments Polonia II Wrocław 0 0 2 4 4 5 7 7 8 6
1 runda 2 runda
Mat Myślenice – Polonia II Wrocław
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Hetman Katowice
KTS Kalisz – Polonia Warszawa
MOS Wieliczka – MKSz Rybnik
Ognisko Rydułtowy – Śródmieście Wrocław
4½ : 1½
½ : 5½
2 : 4
3½ : 2½
3½ : 2½
Polonia II Wrocław – Śródmieście Wrocław
MKSz Rybnik – Ognisko Rydułtowy
Polonia Warszawa – MOS Wieliczka
Hetman Katowice – KTS Kalisz
Mat Myślenice – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
4 : 2
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Polonia II Wrocław
KTS Kalisz – Mat Myślenice
MOS Wieliczka – Hetman Katowice
Ognisko Rydułtowy – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
5 : 1
2½ : 3½
Polonia II Wrocław – MKSz Rybnik
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
Hetman Katowice – Ognisko Rydułtowy
Mat Myślenice – MOS Wieliczka
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – KTS Kalisz
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
3 : 3
5 runda 6 runda
KTS Kalisz – Polonia II Wrocław
MOS Wieliczka – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
Ognisko Rydułtowy – Mat Myślenice
Śródmieście Wrocław – Hetman Katowice
MKSz Rybnik – Polonia Warszawa
4 : 2
3 : 3
3 : 3
½ : 5½
2½ : 3½
Polonia II Wrocław – Polonia Warszawa
Hetman Katowice – MKSz Rybnik
Mat Myślenice – Śródmieście Wrocław
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – Ognisko Rydułtowy
KTS Kalisz – MOS Wieliczka
3 : 3
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
MOS Wieliczka – Polonia II Wrocław
Ognisko Rydułtowy – KTS Kalisz
Śródmieście Wrocław – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
MKSz Rybnik – Mat Myślenice
Polonia Warszawa – Hetman Katowice
2 : 4
3½ : 2½
1½ : 4½
1½ : 4½
2½ : 3½
Polonia II Wrocław – Hetman Katowice
Mat Myślenice – Polonia Warszawa
Skoczek Czerwionka-Leszczyny – MKSz Rybnik
KTS Kalisz – Śródmieście Wrocław
MOS Wieliczka – Ognisko Rydułtowy
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
9 runda
Ognisko Rydułtowy – Polonia II Wrocław
Śródmieście Wrocław – MOS Wieliczka
MKSz Rybnik – KTS Kalisz
Polonia Warszawa – Skoczek Czerwionka-Leszczyny
Hetman Katowice – Mat Myślenice
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Hetman GKS Katowice 40½ 54 2 Mat Myślenice 32 54
1
2
3
4
5
6
mf
k
I++
I
k
I+
Filip Łuczak
Tomasz Bąchór
Patryk Cieślak
Piotr Brzezina
Irena Hertlein
Aleksandra Duda
2311
1971
1984
1671
1864
1371

7



9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
fm
I++
I
II
I++
I
Jakub Suder
Dariusz Dziewoński
Samuel Maj
Maciej Jamrozik
Katarzyna Uliasz
Gabriela Tokarz
2306
2015
1935
1253
1531
1472

7
7


9
9
9
9
9
9
3 Ognisko Rydułtowy 30½ 54 4 Polonia Warszawa 25 54
1
2
3
4
5
6
I++
I++
II
II
I++
I++
Bartosz Panek
Rafał Kubik
Marek Karwot
Franciszek Niesporek
Hanna Bugaj
Emilia Sprzęczka
2022
1827
1412
1332
1779
1635

6

6

7
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
I++
I
I++
I
I
I++
I
Filip Klim
Bartosz Bartodziej
Adam Nawalaniec
Dominik Nocek
Witold Kowalski
Julia Kudlak
Jagoda Dzierzgowska
1975
1809
1768
1675
1673
1654
1277





5
9
9
7
3
8
9
9
5 KTS Kalisz 25½ 54 6 Polonia II Wrocław 25 54
1
2
3
4
5
6
I+
II+
I
I
k
II+
Paweł Jędraszek
Szymon Klaska
Kacper Ugorek
Dawid Dobosiewicz
Ewa Barwińska
Kinga Matuszewska
1933
1563
1810
1648
1916
1085

2


8
0
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I+
I
kmf
I
I++
I
Marek Madej
Filip Nowak
Błażej Grot
Mateusz Różański
Marta Krzyżosiak
Maja Wieczorek
1995
1957
1751
1720
1666
1270
4


3
3
5
9
9
9
9
9
9
7 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 24 54 8 MOS Wieliczka 23½ 54
1
2
.
3
4
5
6
I
I
II+
I
I
I++
I+
Dominik Kania
Kamil Łysakowski
Piotr Łysakowski
Igor Musiał
Michał Rożek
Lena Mróz
Kinga Lajdamik
1872
1859
1542
1829
1479
1719
1507
4
0




4
9
4
5
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I
I
I
II
k
I++
Hubert Szlósarczyk
Franciszek Kozłowski
Szymon Duda
Krzysztof Wajda
Lidia Czarnecka
Anna Ślusarczyk
1654
1663
1587
1522
1940
1604

3
2

6
9
9
9
9
9
9
9 Śródmieście Wrocław 22½ 54 10 MKSz Rybnik 21½ 54
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I
II
II+
kmf
I+
Mikołaj Wieczorek
Mateusz Bednarczyk
Adam Halhoul
Wojciech Nagły
Wojciech Gibała
Martyna Starosta
Zofia Kulczycka
1942
1893
1675
1490
1516
1918
1558
3
0




8
4
6
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
k
I
I
II
k
I++
I++
Jan Wojdak
Maciej Jendrowiak
Dawid Wierzbicki
Mateusz Oleś
Gabriela Króliczek
Helena Kucharska
Pola Seemann
2144
1713
1556
1251
1934
1630
1738
2
4

2
3

9
9
9
9
7
2
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Filip Łuczak Hetman GKS Katowice 9
2 Tomasz Bąchór
Dariusz Dziewoński
Hetman GKS Katowice
Mat Myślenice
7 9
3 Patryk Cieślak Hetman GKS Katowice 9
4 Michał Rożek
Dawid Dobosiewicz
Skoczek Czerwionka-Leszczyny
KTS Kalisz
9
5 Ewa Barwińska KTS Kalisz 8 9
6 Emilia Sprzęczka Ognisko Rydułtowy 7 9
II liga
Wrocław, 17 – 26 lipca 2022 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
1 Pionier II Jastrzębie-Zdrój (↑) 18 44½ 19 Skoczek II Czerwionka-Leszczyny 11 29½
2 Hetman Koszalin (↑) 17 41½ 20 Urania Krosno 10 36
3 Sempai Hetman Częstochowa (↑) 16 37 21 KKSz 1893 II Kraków 10 34½
4 MDK Gdynia 14 38½ 22 Giecek Radków 10 34
5 Miedź Legnica 14 38 23 Chrobry Gniezno 10 32
6 Pałac Młodzieży Katowice 14 36½ 24 Ognisko TKKF Dobczyce 10 31
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 14 34½ 25 Jedynka Bełchatów 10 30
8 Czternastka II Warszawa 13 36½ 26 Strzybniczanka Tarnowskie Góry 9 31½
9 Dwie Wieże Kraków 13 35 27 MKSz II Rybnik (↓)* 9 30½
10 Fabryczna Polonia III Wrocław 13 33½ 28 Ognisko II Rydułtowy 9 29½
11 Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki 12 35½ 29 Parnas Stara Wieś (↓) 9 28½
12 Fundacja Jaćwież Suwałki 12 34½ 30 Lech-WSUS Poznań (↓) 9 27½
13 Victoria Komplexbud Kielce 12 34½ 31 Piątka Wieluń (↓) 8 30
14 Korona Zakrzewo 12 33½ 32 Kornuty Gorlice (↓) 8 27½
15 Goniec Staniątki 12 33 33 Gekon Nysa (↓) 7 28
16 Baszta Wodzisław Śląski 12 32½ 34 NASZACH Nowy Tomyśl (↓) 3 21
17 Śródmieście II Wrocław 11 37 35 Hetman Puszcza Mariańska (↓) 3 20
18 Stilon II Gorzów Wielkopolski 11 33 * z powodu spadku MKSz Rybnik z I ligi
Składy drużyn awansujących
Pionier II Jastrzębie-Zdrój Mateusz Dziendziel (5), Jakub Herwy (4/10), Bartosz Bała (½/1), Leonard Łęcki (8½), Antoni Radzimski (9½), Lena Obrochta (8½),
Julia Salamon (8½)
Hetman Koszalin Gracjan Grzesik (3½/8), Franciszek Bochniak (6/9), Antoni Merecki (6/9), Karol Śliz (7/9), Aleksander Łoński (7/9), Nikola Grzesik (6),
Weroniak Śliwicka (6)
Sempai Hetman Częstochowa Kamil Kaliszuk (7/9), Andrzej Czernecki (3/9), Szymon Małek (2/4), Adam Wandor (5), Maksymilian Osiński (5½), Emilia Egeman (6/8),
Agnieszka Kokot (1/3), Zuzanna Kamińska (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tomasz Smuda MKSz II Rybnik 8 10
2 Piotr Kejna
Jan Pisarek
Michał Demski
Kamil Mośny
Miedź Legnica
AZS Politechnika Śląska Gliwice
Fabryczna Polonia III Wrocław
Strzybniczanka Tarnowskie Góry
8 11
3 Karol Stanisławski Chrobry Gniezno 11
4 Gabriel Karaszewski Miedź Legnica 10 11
5 Emilia  Szopa KKSz 1893 II Kraków 9 11
6 Maja Moczała Baszta Wodzisław Śląski 11 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close