Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2023

54. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2022 | 2023 | 2024
Ekstraliga
Lublin, 12 – 20 czerwca 2022
Sędzia główny: Krzysztof Skiba, dyrektor turnieju: Paweł Zaskalski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  GCKiP Czarna 4 3 4 5 4 5 17 38½
2  VOTUM Polonia Wrocław 3 4 13 33½
3  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 3 4 4 3 5 12 30½
4  Stoczek 45 Białystok 3 3 3 3 3 4 4 3 10 28½
5  Hetman Koronny Trzebinia 2 2 2 2 5 4 4 10 28
6  Hetman GKS Katowice 1 2 3 4 4 4 9 25½
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 3 1 2 3 7 24
8  Czternastka Warszawa 2 1 2 2 3 2 5 21½
9 Mat Myślenice ½ ½ 2 2 3 3 4 19½
10 UKS przy SP 8 Chrzanów 1 3 2 4 3 20½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  UKS przy SP 8 Chrzanów 0 0 2 2 2 3 3 3 3 10
2  Pionier Jastrzębie-Zdrój 0 2 3 5 7 7 8 10 12 3
3  Czternastka Warszawa 2 4 4 4 4 4 4 4 5 8
4  Hetman Koronny Trzebinia 2 2 2 4 4 6 8 8 10 5
5  GCKiP Czarna 1 3 5 7 9 11 13 15 17 1
6  Stoczek 45 Białystok 1 2 4 5 6 7 8 10 10 4
7  Mat Myślenice 0 0 0 1 1 1 3 3 4 9
8  Hetman GKS Katowice 0 2 2 3 5 7 7 9 9 6
9  VOTUM Polonia Wrocław 2 2 4 4 5 7 9 11 13 2
10  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 3 4 5 7 7 7 7 7 7
1 runda 2 runda
SP 8 Chrzanów – Stilon Gorzów Wlkp.
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Polonia Wrocław
Czternastka Warszawa – Hetman Katowice
Hetman Koronny Trzebinia – Mat Myślenice
GCKiP Czarna – Stoczek 45 Białystok
1½ : 4½
1½ : 4½
4½ : 1½
4 : 2
3 : 3
Stilon Gorzów Wlkp. – Stoczek 45 Białystok
Mat Myślenice – GCKiP Czarna
Hetman Katowice – Hetman Koronny Trzebinia
Polonia Wrocław – Czternastka Warszawa
SP 8 Chrzanów – Pionier Jastrzębie-Zdrój
3 : 3
½ : 5½
4 : 2
2½ : 3½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Stilon Gorzów Wlkp.
Czternastka Warszawa – SP 8 Chrzanów
Hetman Koronny Trzebinia – Polonia Wrocław
GCKiP Czarna – Hetman Katowice
Stoczek 45 Białystok – Mat Myślenice
3 : 3
2 : 4
2 : 4
5 : 1
4 : 2
Stilon Gorzów Wlkp. – Mat Myślenice
Hetman Katowice – Stoczek 45 Białystok
Polonia Wrocław – GCKiP Czarna
SP 8 Chrzanów – Hetman Koronny Trzebinia
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Czternastka Warszawa
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
5 : 1
5 runda 6 runda
Czternastka Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
Hetman Koronny Trzebinia – Pionier Jastrzębie-Zdrój
GCKiP Czarna – SP 8 Chrzanów
Stoczek 45 Białystok – Polonia Wrocław
Mat Myślenice – Hetman Katowice
1½ : 4½
2 : 4
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
Stilon Gorzów Wlkp. – Hetman Katowice
Polonia Wrocław – Mat Myślenice
SP 8 Chrzanów – Stoczek 45 Białystok
Pionier Jastrzębie-Zdrój – GCKiP Czarna
Czternastka Warszawa – Hetman Koronny Trzebinia
2 : 4
5½ : ½
3 : 3
2 : 4
2 : 4
7 runda 8 runda
Hetman Koronny Trzebinia – Stilon Gorzów Wlkp.
GCKiP Czarna – Czternastka Warszawa
Stoczek 45 Białystok – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Mat Myślenice – SP 8 Chrzanów
Hetman Katowice – Polonia Wrocław
5 : 1
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
2½ : 3½
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
SP 8 Chrzanów – Hetman Katowice
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Mat Myślenice
Czternastka Warszawa – Stoczek 45 Białystok
Hetman Koronny Trzebinia – GCKiP Czarna
1½ : 4½
2 : 4
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
9 runda
GCKiP Czarna – Stilon Gorzów Wlkp.
Stoczek 45 Białystok – Hetman Koronny Trzebinia
Mat Myślenice – Czternastka Warszawa
Hetman Katowice – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Polonia Wrocław – SP 8 Chrzanów
4½ : 1½
2½ : 3½
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 GCKiP Czarna 38½ 54 2 VOTUM Polonia Wrocław 33½ 54
1
2
.
3
4
5
6
mf
mf
kmf
mf
I++
mf
k
Jakub Chyży
Tymon Czernek
Flawian Krawczyk
Paweł Sowiński
Wiktor Golis
Martyna Wikar
Alessia Natoli
2237
2269
1995
2291
1987
2176
1896
4
7
½

6

6
8
8
2
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
I
I
mf
kmf
Tymon Ochędzan
Jakub Luberański
Mateusz Różański
Filip Ochędzan
Martyna Starosta
Wiktoria Śmietańska
2310
2228
1889
1827
2177
1936
3
5


7
9
9
9
9
9
9
3 Pionier Jastrzębie-Zdrój 30½ 54 4 Stoczek 45 Białystok 28½ 54
1
2
3
4
.
5
6
.
m
mf
mf
I+
I++
k
I++
I++
Jan Malek
Filip Łuczak
Kamil Warchoł
Leonard Łęcki
Antoni Radzimski
Weronika Bukała
Zuzanna Gaszka
Alicja Wojs
2370
2349
2082
1914
1892
1836
1744
1622

6

4
3

3
1
9
9
8
6
4
9
6
3
1
2
.
3
4
5
6
mf
k
k
I
I
k++
I
Iwo Karolczuk
Hubert Backiel
Krzysztof Ciszewski
Patryk Rekuć
Oskar Chiszko
Klara Szczotka
Anastasija Obuchawa
2345
2143
2116
1845
1826
1980
1604

3
0
5

3
8
7
3
9
9
9
9
5 Hetman Koronny Trzebinia 28 54 6 Hetman GKS Katowice 25½ 54
1
2
3
4
5
6
mf
k
I++
I
mf
I
Sebastian Półtorak
Hubert Meers
Adam Zielonka
Cezary Kraczek
Weronika Zabrzańska
Blanka Polakiewicz
2354
2071
2038
1835
1994
1287
6


3

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
k
I
II
k
I++
Patryk Cieślak
Wojciech Maślanka
Piotr Brzezina
Paweł Brzezina
Irena Hertlein
Aleksandra Duda
2280
1954
1869
1454
1951
1507


5
3

5
9
9
9
9
9
9
7 Stilon Gorzów Wielkopolski 24 54 8 Czternastka Warszawa 21½ 54
1
2
3
4
5
6
m
k
I
II
k++
I
Kamil Dzida
Bartłomiej Róg
Antoni Jabłoński
Wojciech Jabłoński
Maria Siekańska
Zuzanna Górecka
2352
2133
1691
1453
1951
1393

4


4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
I++
k
I
k
I++
Przemysław Zdybel
Jakub Janeczko
Cyprian Mulawa
Szymon Suska
Zuzanna Rejniak
Warwara Mackiewicz
2226
2202
2175
1947
1825
1726
3
2
6,5
5
1
4
9
9
9
9
9
9
9 Mat Myślenice 19½ 54 10 UKS przy SP 8 Chrzanów 20½ 54
1
2
3
4
5
6
k
I++
II+
II
I++
I++
Dariusz Dziewoński
Samuel Maj
Dawid Ogłaza
Maciej Jamrozik
Katarzyna Uliasz
Kamelia Chmielek
2149
1967
1880
1424
1676
1550


3


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
I++
II+
II
I++
I
Marcel Kutowski
Igor Wilk
Sebastian Baliś
Wiktor Kisiel
Julia Salamon
Maja Socha
2030
2061
1349
1397
1661
1197
4

1
5

½
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Malek Pionier Jastrzębie-Zdrój 9
2 Tymon Czernek GCKiP Czarna 7 8
3 Paweł Sowiński GCKiP Czarna 9
4 Oskar Chiszko Stoczek 45 Białystok 9
5 Martyna Starosta VOTUM Polonia Wrocław 7 9
6 Wiktoria Śmietańska VOTUM Polonia Wrocław 9
I liga
Lublin, 12 – 20 czerwca 2022 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Krzysztof Skiba, dyrektor turnieju: Paweł Zaskalski
1 KTS Kalisz 15 33½ 11 Ognisko Ciepłownia Rydułtowy 8 29½
2 Polonia Warszawa 14 35½ 12 MOS Wieliczka 8 25½
3 MDK Gdynia 12 31 13 AZS Politechnika Śląska Gliwice 8 24½
4 Sempai Hetman Częstochowa 12 30½ 14 Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki 8 21½
5 Śródmieście Wrocław 11 30 15 Jaćwież Suwałki 7 26
6 Goniec Staniątki 11 28½ 16 Pionier II Jastrzębie-Zdrój 7 24½
7 KKSz 1893 Kraków 10 28 17 Czternastka II Warszawa 7 23
8 Pałac Młodzieży Katowice 10 28 18 Baszta Wodzisław Śląski 6 24
9 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9 30½ 19 Victoria Komplexbud Kielce 4 20½
10 Laura Chylice 9 26 20 Stilon II Gorzów Wielkopolski 4 19½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
KTS Kalisz Paweł Jędraszek (5½), Kacper Ugorek (7½), Dawid Dobosiewicz (7½), Mateusz Góralski (3½),
Ewa Barwińska (8½), Antonina Skorupa (1)
Polonia Warszawa Filip Klim (5½), Bartosz Bartodziej (5), Adam Nawalaniec (5½), Juliusz Klim (6),
Emilia Sprzęczka (6), Kira Izafatawa (7½)
MDK Gdynia Szymon Malinowski (4½), Patryk Trzebiński (6), Witold Zalewski (1½), Krystian Wons (5),
Emilia Skólska (7), Gabriela Tokarz (7)
Sempai Hetman Częstochowa Kamil Kaliszuk (4½/8), Andrzej Czernecki (3/5), Adam Wandor (2/5), Borys Witczak (5½), Harjith Rajbharath (6),
Viktoria Biliak (4½), Zuzanna Kamińska (5)
Śródmieście Wrocław Mikołaj Wieczorek (4½), Wojciech Nagły (4), Adam Gibała (5), Kamil Dobrowolski (6),
Zofia Kulczycka (3), Alaksandra Klincewicz (7½)
Goniec Staniątki Filip Wnęk (6½), Piotr Rainer (3½/8), Damian Gaczoł (0/1), Jakub Micuła (4½), Karol Kozak (6½),
Julia Gaczoł (½/5), Zuzanna Nowak (1½/4), Emilia Nowak (5½)
KKSz 1893 Kraków Szymon Wydmański (5), Mikołaj Krupiński (5), Franciszek Kania (5), Karol Gruca (4),
Klaudia Bar (2½), Julia Brańka (6½)
Pałac Młodzieży Katowice Maciej Malik (3½/6), Kacper Karut (3½/6), Kamil Kotowicz (2½/6), Władysław Pyciński (8½), Wojciech Tim (2½/4), Piotr Czeremcha (3/5), Anna Tim (1), Patrycja Kochanowska (3½)
Skoczek Czerwionka-Leszczyny Olaf Grądalski (4½), Jakub Sputowski (3), Jakub Liśkiewicz (5), Jan Przybylski (7½),
Lena Mróz (6), Kinga Lajdamik (4½)
Laura Chylice Kacper Jaśkiewicz (3/6), Tymon Kaźmierowski (5/7), Tadeusz Rylski (3½/5), Bruno Terkiewicz (7½), Feliks Rutkowski (3½),
Zuzanna Łukasik (3½), Zofia Siekańska (0)
Ognisko Ciepłownia Rydułtowy Rafał Kubik (5), Kamil Piechota (4), Franciszek Niesporek (5), Marek Karwot (6), 
Hanna Bugaj (6½), Diana Rduch (3)
MOS Wieliczka Franciszek Kozłowski (3), Szymon Duda (4), Jacek Łapczyński (3), Krzysztof Chmiel (6½), 
Anna Ślusarczyk (5½), Agnieszka Ślusarczyk (3½)
AZS Politechnika Śląska Gliwice Jan Pisarek (4½), Leon Duda (3½), Michał Niesyt (5½), Tymon Markowski (3), 
Alicja Białek (4), Anna Gajda (4)
Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki Karol Maciaszek (4), Vaclav Rajlich (3½), Dominik Kisiel (2½), Michał Bombiński (4),
Magdalena Kicińska (2½), Anna Kicińska (5)
Jaćwież Suwałki Wojciech Borowik (3½/8), Michał Bartnik (1/5), Karol Borowik (1½/5), Piotr Jaszczuk (5), Mateusz Toczyłowski (2),
Zuzanna Arciszewska (6), Monika Borowik (7)
Pionier II Jastrzębie-Zdrój Mateusz Dziendziel (3½/8), Jakub Herwy (4½/7), Bartosz Bała (0/3), Szymon Baran (3), Karolina Figa (5), 
Lena Obrochta (5½), Natalia Strzoda (3)
Czternastka II Warszawa Paweł Sidorczuk (5/7), Michał Smętek (5½/8), Szymon Pancewicz (2/3), Tymoteusz Ładoń (1/7), Rafał Kalinowski (0/4), Patryk Iwan (2/7),
Katarzyna Pastuszko (2½/7), Magdalena Malicka (5/8), Ewa Dąbrowska (0/3)
Baszta Wodzisław Śląski Sebastian Stypka (2½), Mikołaj Walaszczyk (1½), Wiktor Zmarzły (6), Kacper Staniczek (6), 
Alicja Lach (1), Maja Moczała (7)
Victoria Komplexbud Kielce Monika Anyż (½/5), Antoni Serewa (6/7), Jerzy Rzeńca (3/6), Artem Morozow (3), Leon Kozieł (½), 
Julia Giemza (4½), Natalia Opala (3)
Stilon II Gorzów Wielkopolski Paweł Łochiński (3½), Michał Grzebieniowski (4½), Kacper Adamczyk (½), Wojciech Modzelan (1½/5), Aleksander Kowalski (0/4), 
Maja Ziobrowska (6½), Aleksandra Mataczyna (3)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Filip Wnęk Goniec Staniątki 9
2 Kacper Ugorek KTS Kalisz 9
3 Władysław Pyciński Pałac Młodzieży Katowice 9
4 Jan Przybylski Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9
5 Ewa Barwińska KTS Kalisz 9
6 Alaksandra Klincewicz
Kira Izafatawa
Śródmieście Wrocław
Polonia Warszawa
9
II liga
Sypniewo, 14 – 23 czerwca 2022 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Maciej Cybulski, dyrektor turnieju: Szymon Pieczewski
1 Gwiazda Bydgoszcz 18 39½ 14 Parnas Oława 9 25
2 Miedź Legnica 16 39½ 15 Na Pięterku Poznań 9 25
3 Lech Poznań 12 29½ 16 Kornuty Gorlice 8 26
4 Ortyl Szach Mielec 12 28½ 17 Korona Zakrzewo 8 25½
5 UKS Uzdowo 10 29 18 Chrobry Gniezno 8 25½
6 Śródmieście II Wrocław
10 27½ 19 Akademia Szachowa Gliwice 8 23½
7 TKKF Dobczyce 10 27½ 20 UKS Łady 7 25½
8 Strzybniczanka Tarnowskie Góry 10 27 21 Ognisko II Rydułtowy 7 25½
9 Czternastka III Warszawa 9 29 22 Piątka Wieluń 7 24
10 Jedynka Bełchatów 9 28 23 Zieloni Zielonka 5 22
11 KKSz 1893 II Kraków 9 27½ 24 Laura II Chylice 4 22½
12 MKSz Rybnik 9 27 25 Urania Krosno 2 20½
13 WKS Hetman 9 25
Składy drużyn awansujących (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
Gwiazda Bydgoszcz Maciej Zalega (4½/7), Mikołaj Stachecki (4½/6), Szymon Starościak (4/5), Hubert Ratajczak (3½/7), Jakub Prokopiuk (6), 
Barbara Goraj (8½), Katarzyna Rusiecki (8½)
Miedź Legnica Piotr Kołodziejski (5½), Piotr Kejna (6½), Antoni Komendecki (8), Alexander Kawulski-Chodkiewicz (7), 
Jagoda Romejko (4½), Małgorzata Miklosz (8)
Lech Poznań Michał Rychlik (3), Wiktor Hałuja (5½), Igor Majcher (6), Matvii Bilochenko (7), 
Marta Łopusiewicz (4), Lena Michalska (4)
Ortyl Szach Mielec Paweł Kulig (6½), Filip Ochalik (5), Dawid Futyma (6½), Daniel Krzyżek (4½), 
Aleksandra Siwak (4), Ewa Pawlikowska (2)
UKS Uzdowo Szymon Kraśniewski (7), Maciej Kraśniewski (8), Filip Rząp (6½), Grzegorz Kraśniewski (5½), 
Anna Wasiłowska (0), Zofia Kraśniewska (2)
TKKF Dobczyce Tomasz Bajer (2½), Hubert Spytek (3½), Maksymilian Nowakowski (7), Nikollaq Dudzik (6),
Natalia Górnisiewicz (2), Hanna Owczarek (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Skrzypiński Korona Zakrzewo 9
2 Maciej Kraśniewski UKS Uzdowo 8 9
3 Antoni Komendecki Miedź Legnica 8 9
4 Krzysztof Nagły Śródmieście II Wrocław 9
5 Emilia Szopa KKSz 1893 II Kraków 9 9
6 Katarzyna Rusiecki Gwiazda Bydgoszcz 9

Strony internetowe