Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2008

28. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2007 | 2008 | 2009
Grupa A
Zakopane, 9 – 18 marca 2008
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Warmia i Mazury Olsztyn 3 4 3 4 5 5 39 19
2  WKKFSiTNiS Warszawa 2 1 4 4 5 2 32 13
3  Ikar Lublin 2 ½ 4 3 4 29 14
4  Tęcza Poznań 1 ½ 1 4 4 19 5
5  Łuczniczka Bydgoszcz 0 1 1 2 1 16½ 4
6  Jantar Gdańsk ½ 0 0 3 1 1 1 4 14½ 5

Sędzia główny: Zygmunt Wielecki

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Łuczniczka Bydgoszcz 1.5 4 5 7.5 9 9 12.5 13.5 14.5 16.5 5
2  Tęcza Poznań 1 3.5 4.5 6 10 11.5 13 13.5 15 19 4
3  WKKFSiTNiS Warszawa 5 7.5 11.5 15 17 19 23.5 27.5 31 32 2
4  Jantar Gdańsk 0 0.5 2 4.5 5.5 8.5 8.5 9.5 13.5 14.5 6
5  Ikar Lublin 4 6.5 10 12.5 16 19.5 20 24 26 29 3
6  Warmia i Mazury Olsztyn 3.5 8 12 14.5 17.5 22.5 27.5 32 35 39 1
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Warmia i Mazury Olsztyn 39 50 2 WKKFSiTNiS Warszawa 32 50
1
2
3
4
.
5
k+
k+
mf
I+
I
I
Marcin Chojnowski
Ryszard Suder
Tadeusz Żółtek
Andrzej Migala
Zygmunt Siluk
Łukasz Iwańcio
2165
2161
2209
2085
2032
2018


8


10
10
10
9
9
2
10
1
2
3
4
5
k
mm
I
I
III
Rafał Gunajew
Piotr Dukaczewski
Paweł Hagner
Edward Stankiewicz
Karol Urbaniak
2246
2327
1895
1899
1600


4
4
7
10
10
10
10
10
3 Ikar Lublin 29 50 4 Tęcza Poznań 19 50
1
2
3
4
5
m
k
I+
I++
Tadeusz Lipski
Zdzisław Wojcieszyn
Marian Kowalczyk
Zenon Gosek
. vacat
2146
2057
2016
2079

6
8

0
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
IV
I
I
II+
IV
Wiesław Wegner
Kazimierz Krajewski
Bogdan Rutkowski
Artur Boese
Łukasz Kizym
1400
2007
1942
1912
1400
3
3


5
10
10
10
10
10
5 Łuczniczka Bydgoszcz 16½ 50 Jantar Gdańsk 14½ 50
1
2
3
4
5
II
I
I
I
IV
Witold Pieńko
Andrzej Sargalski
Józef Wyrzykowski
Zbysław Narloch
Patryk Ulandowski
1800
1989
1841
1842
1400



4
4
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
I++
I
I
I
III
Tomasz Wolak
Władysław Kardasz
Eugeniusz Rutkowski
Roman Kulik
Paweł Kardasz
1965
1923
1984
1942
1600
3

4
2
4
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Lipski
Rafał Gunajew
Ikar Lublin
WKKFSiTNiS Warszawa
10
2 Piotr Dukaczewski WKKFSiTNiS Warszawa 10
3 Tadeusz Żółtek Warmia i Mazury Olsztyn 8  9
4 Zenon Gosek Ikar Lublin 10
5 Łukasz Iwańcio Warmia i Mazury Olsztyn 10 10
Grupa B
Zakopane, 9 – 18 marca 2008
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 2 3 4 4 4 34½ 17
2  Atut Nysa 3 2 1 2 3 30½ 13
3  Podkarpacie Przemyśl 1 4 3 2 2 3 28 11
4  Omega Łódź 1 ½ 3 3 2 3 22½ 10
5  Cross Opole ½ 2 ½ ½ 3 4 3 21 9
6  Zryw Słupsk 1 ½ ½ 2 2 1 2 13½ 0

Sędzia główny: Zygmunt Wielecki

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Cross Opole 2.5 3 3.5 5.5 9.5 12.5 14 17.5 18 21 5
2  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 4 8.5 12.5 16.5 18.5 22 25.5 29 31.5 34.5 1
3  Podkarpacie Przemyśl 4 8.5 13 14 16 19 22 23.5 26 28 3
4  Atut Nysa 1 3.5 7 10 13 15 19.5 24 28.5 30.5 2
5  Zryw Słupsk 1 1.5 3 4.5 5.5 7 9 9.5 11.5 13.5 6
6  Omega Łódź 2.5 5 6 9.5 12.5 14.5 15 16.5 19.5 22.5 4
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 34½ 50 2 Atut Nysa 30½ 50
1
2
3
4
.
5
I
I
II
II
II
III
Dawid Falkowski
Edward Ciuła
Łukasz Baryła
Damian Baryła
Grzegorz Bzowski
Weronika Sobótka
1978
2009
1800
1800
1800
1400

6



10
6
10
6
8
10
1
2
3
4
.
5
II
I++
I
II+
I
II
Dominik Kasperczyk
Piotr Kulpiński
Tadeusz Traczyk
Mieczysław Juraszewski
Marian Nocoń
Beata Kasperczyk
1800
2032
1977
1800
1864
1600
0
5

4

1
9
10
10
10
10
3 Podkarpacie Przemyśl 28 50 4 Omega Łódź 22½ 50
1
2
3
4
5
I+
I
II
I
III
Mariusz Król
Józef Cebula
Andrzej Wójcikowski
Antoni Ptasznik
Paweł Kubas
2030
1938
1800
1855
1600




9
10
10
10
10
10
1
2
3
4
.
5
I
I
II+
II
II+
Włodzimierz Bakalarczyk
Włodzimierz Sajdych
Ryszard Grzywacz
Tomasz Pawlik
Zygmunt Orski
. vacat
1996
1994
1800
1800
1800
6


3

0
10
7
10
9
4
10
5 Cross Opole 21 50 6 Zryw Słupsk 13½ 50
1
2
3
4
.
5
I
I
I
I
III
III
Wojciech Hodowany
Sylwester Barnowski
Jerzy Brycki
Zbigniew Szymański
Stanisław Mastek
Łukasz Byczkowski
1907
1868
1857
2000
1600
1600

3


½
4
10
9
8
10
3
10
1
2
3
4
5
I
II
I
II
bk
Werner Mettel
Jan Nowak
Zygmunt Myszka
Henryk Chochel
Kacper Basiak
1973
1800
1957
1800
1000

0


2
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dawid Falkowski Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 10
2 Tadeusz Traczyk Atut Nysa 10
3 Łukasz Baryła
Ryszard Grzywacz
Jutrzenka Dąbrowa Górnicza
Omega Łódź
10
4 Marian Nocoń
Antoni Ptasznik
Atut Nysa
Podkarpacie Przemyśl
10
5 Paweł Kubas Podkarpacie Przemyśl 9 10

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close