Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2009

29. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2008 | 2009 | 2010
Grupa A
Wągrowiec, 28 lutego – 8 marca 2009
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Warmia i Mazury Olsztyn 3 3 4 2 3 3 33 18
2  WKKFSiTNiS Warszawa 2 2 2 4 32 13
3  Ikar Lublin 1 3 3 3 4 3 4 29½ 16
4  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 2 2 ½ 2 3 2 20½ 6
5  Tęcza Poznań 1 ½ 1 2 2 3 3 18 5
6  Atut Nysa ½ 1 2 2 2 16 2

Sędzia główny: Marek Maćkowiak
Sędzia asystent: Barbara Ryszkiewicz

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 2 3.5 6.5 9 11.5 13.5 14 16.5 18.5 20.5 4
2  WKKFSiTNiS Warszawa 3.5 7 9 13 15 18.5 23 25 29.5 32 2
3  Tęcza Poznań 1 4 6 7 8.5 10.5 13.5 16 16.5 18 5
4  Ikar Lublin 4 5 9 11.5 14.5 17.5 20.5 24 27 29.5 3
5  Atut Nysa 1.5 3.5 4.5 6 8.5 10 12 13.5 14 16 6
6  Warmia i Mazury Olsztyn 3 7 10 13.5 17 20 22 25 29.5 33 1
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Warmia i Mazury Olsztyn 33 50 2 WKKFSiTNiS Warszawa 32 50
1
2
3
4
.
5
k+
k+
mf
I+
I
I
Ryszard Suder
Marcin Chojnowski
Tadeusz Żółtek
Andrzej Migala
Zygmunt Siluk
Łukasz Iwańcio
2175
2130
2227
2101
1976
2018
6




8
10
5
9
10
6
10
1
2
3
4
5
mm
k
I
mf
II
Piotr Dukaczewski
Rafał Gunajew
Paweł Hagner
Teresa Dębowska
Adam Czajkowski
2347
2246
1899
1905
1756

9
5

6
10
10
10
10
10
3 Ikar Lublin 29½ 50 4 Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 20½ 50
1
2
3
4
5
m
I
I
k
I
Tadeusz Lipski
Bartosz Pawelec
Marian Kowalczyk
Zdzisław Wojcieszyn
Dominik Szurgot
2185
2056
2046
2075
2002
7



8
10
10
10
10
10
1
2
3
4
.
5
k+
I+
I
II
II
II
Jacek Stachańczyk
Dawid Falkowski
Edward Ciuła
Łukasz Baryła
Grzegorz Bzowski
Weronika Sobótka
2163
2035
2056
1800
1800
1600


4
1
0
10
10
10
6
4
10
5 Tęcza Poznań 18 50 6 Atut Nysa 16 50
1
2
3
4
.
5
I
I
I
I
kmf
III
Józefa Spychała
Bogdan Rutkowski
Kazimierz Krajewski
Artur Boese
Anna Stolarczyk
Adam Kurek
1800
1893
1968
1930
1986
1600
0
0



7
6
7
10
10
10
1
2
3
4
.
5
II
I++
I
I
I
Józef Malinowski
Piotr Kulpiński
Tadeusz Traczyk
Adrian Szarata
Marian Nocoń
. vacat
1800
1955
1920
2000
1864
2
4

5

0
5
7
10
10
8
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Tadeusz Lipski Ikar Lublin 7 10
2 Rafał Gunajew WKKFSiTNiS Warszawa 9 10
3 Tadeusz Żółtek Warmia i Mazury Olsztyn  9
4 Anna Stolarczyk
Zdzisław Wojcieszyn
Tęcza Poznań
Ikar Lublin
10
5 Łukasz Iwańcio
Dominik Szurgot
Warmia i Mazury Olsztyn
Ikar Lublin
8 10
Grupa B
Wągrowiec, 28 lutego – 8 marca 2009
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Jantar Gdańsk 3 4 3 3 3 32½ 18
2  Łuczniczka Bydgoszcz ½ 2 3 3 3 5 4 29 14
3  Podkarpacie Przemyśl 2 2 2 4 4 5 28 9
4  Lajkonik Kraków 1 2 2 2 3 3 3 1 2 22½ 9
5  Omega Łódź 2 1 1 3 3 3 22 9
6  Bryza Szczecin 2 0 1 1 0 2 ½ 1 1 10 1

Sędzia główny: Marek Maćkowiak
Sędzia asystent: Barbara Ryszkiewicz

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Podkarpacie Przemyśl 2.5 6.5 10.5 12.5 15 17 22 23.5 25.5 28 3
2  Bryza Szczecin 2 3 3 4 6 7.5 7.5 8.5 9.5 10 6
3  Omega Łódź 1 2.5 3.5 6.5 8 11 13 16.5 19.5 22 5
4  Lajkonik Kraków 3 5 6 9 11 12 14 16 19 22.5 4
5  Jantar Gdańsk 3 6.5 10.5 15 17.5 21 24 27 30 32.5 1
6  Łuczniczka Bydgoszcz 2.5 5.5 10.5 11 14.5 17.5 20.5 24.5 26.5 29 2
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Jantar Gdańsk 32½ 50 2 Łuczniczka Bydgoszcz 29 50
1
2
3
4
.
5
I
I
I
I
I
bk
Janusz Jeleń
Eugeniusz Rutkowski
Zdzisław Misiejuk
Władysław Kardasz
Roman Kulik
Paweł Kardasz
1966
1945
2003
1918
1879
1000

2


½
10
9
10
10
1
10
1
2
3
4
5
I
I
I
I
IV
Andrzej Sargalski
Michał Wolański
Józef Wyrzykowski
Zbysław Narloch
Patryk Ulandowski
1960
1944
1786
1861
1400

7
3

7
10
10
10
10
10
3 Podkarpacie Przemyśl 28 50 4 Lajkonik Kraków 22½ 50
1
2
3
4
5
I
I
I
II
III
Antoni Ptasznik
Mariusz Król
Józef Cebula
Andrzej Jagieła
Paweł Kubas
1839
2030
1938
1800
1600
1
5
7

10
10
10
10
10
 1
2
3
4
5
k
I
I
II+
Jacek Ruszczycki
Zdzisław Żarow
Jan Zaleski
Antoni Gastoł
. vacat
2043
1963
1902
1800



3
0
10
10
10
10
10
5 Omega Łódź 22 50 6 Bryza Szczecin 10 50
1
2
3
4
.
5
I
I
I
I
II+
Włodzimierz Bakalarczyk
Włodzimierz Sajdych
Bronisław Hornik
Ryszard Grzywacz
Zygmunt Orski
. vacat
2048
1994
1942
2000
1800
7
3


1
0
10
5
10
10
5
10
 1
2
3
4
.
5
I
I
I
II
I
Jan Walczak
Zbigniew Bomba
Jan Salamon
Janusz Polakowski
Andrzej Haciuk
. vacat
1792
1818
1901
1800
2000


4
2
0
0
10
10
10
9
1
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Janusz Jeleń Jantar Gdańsk 10
2 Zdzisław Żarow Lajkonik Kraków 10
3 Józef Cebula Podkarpacie Przemyśl 7 10
4 Andrzej Jagieła Podkarpacie Przemyśl 10
5 Paweł Kardasz Jantar Gdańsk 10

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close