Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2010

30. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2009 | 2010 | 2011
Grupa A
Mielno, 20 – 28 marca 2010
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Warmia i Mazury Olsztyn 3 3 3 4 3 4 4 4 20 35
2  Syrenka Warszawa 2 2 2 3 5 5 14 33
3  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 2 3 2 4 5 12 30½
4  Ikar Lublin 1 2 2 3 3 3 10 25
5  Jantar Gdańsk 1 1 0 1 ½ 2 3 4 14
6  Łuczniczka Bydgoszcz 1 ½ 0 0 ½ 2 1 0

Sędzia główny: Małgorzata Napierała
Sędzia asystent: Leon Mikłosik

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Syrenka Warszawa 0 0 2 4 6 8 8 10 12 14 2
2  Warmia i Mazury Olsztyn 2 4 6 8 10 12 14 16 18 20 1
3  Jantar Gdańsk 0 2 2 2 2 2 4 4 4 4 5
4  Ikar Lublin 2 2 4 4 4 6 8 10 10 10 4
5  Łuczniczka Bydgoszcz 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 6
6  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 2 4 4 6 8 8 8 8 10 12 3
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Warmia i Mazury Olsztyn 35 50 2 Syrenka Warszawa 33 50
1
2
3
4
5
II
k+
FM
I+
I
Zdzisław Ratajczak
Ryszard Suder
Tadeusz Żółtek
Andrzej Migala
Piotr Renkowski
1800
2179
2182
2092
1898

7
8

10
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
I
mm
k
I
bk
Edward Stankiewicz
Piotr Dukaczewski
Rafał Gunajew
Paweł Hagner
Adrian Rychalski
1914
2315
2244
1872
1000

8


10
10
10
10
10
3 Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 30½ 50 4 Ikar Lublin 25 50
1
2
3
4
.
5
II
k+
I++
I
II
III
Damian Baryła
Jacek Stachańczyk
Dawid Falkowski
Edward Ciuła
Łukasz Baryła
Elżbieta Sobótka
1800
2250
2089
2002
1800
1400

6
6


7
5
10
10
9
6
10
1
2
3
4
.
5
m
I
I++
k
I++
III
Tadeusz Lipski
Bartosz Pawelec
Marian Kowalczyk
Zdzisław Wojcieszyn
Zenon Gosek
Przemysław Siedlanowski
2071
2036
2028
2014
2049
1600



4
4
10
10
6
9
5
10
5 Jantar Gdańsk 14 50 6 Łuczniczka Bydgoszcz 50
1
2
3
4
5
I+
I
I
I
Janusz Jeleń
Bronisław Hornik
Władysław Kardasz
Eugeniusz Rutkowski
. vacat
1965
1923
1907
1863
8
2
1
3
0
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
I
I
I
II
Michał Wolański
Andrzej Sargalski
Józef Wyrzykowski
Edward Skiera
. vacat
1994
1968
1780
1800
4
2

0
0
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Janusz Jeleń Jantar Gdańsk 8 10
2 Piotr Dukaczewski Syrenka Warszawa 8 10
3 Rafał Gunajew Syrenka Warszawa 10
4 Andrzej Migala Warmia i Mazury Olsztyn 10
5 Piotr Renkowski Warmia i Mazury Olsztyn 10 10
Grupa B
Mielno, 20 – 28 marca 2010
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Tęcza Poznań 3 3 3 3 3 16 28½
2  Lajkonik Kraków 2 3 3 3 3 1 3 14 26½
3  Podkarpacie Przemyśl 2 2 3 3 4 12 28½
4  Zryw Słupsk 2 2 2 4 10 28
5  Atut Nysa 2 2 2 4 2 5 3 7 25½
6  Cross Opole 2 2 1 ½ ½ 1 0 2 1 13

Sędzia główny: Małgorzata Napierała
Sędzia asystent: Leon Mikłosik

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Lajkonik Kraków 2 4 5 7 8 10 12 14 14 14 2
2  Cross Opole 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 6
3  Podkarpacie Przemyśl 1 1 2 4 6 8 9 9 11 12 3
4  Atut Nysa 1 1 1 1 3 3 3 3 5 7 5
5  Tęcza Poznań 2 4 6 8 9 10 11 13 14 16 1
6  Zryw Słupsk 0 2 4 4 4 4 6 8 9 10 4
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Tęcza Poznań 28½ 50 2 Lajkonik Kraków 26½ 50
1
2
3
4
.
5
k
kmf
I
II
I
Marek Maćkowiak
Anna Stolarczyk
Artur Boese
Jerzy Wietecki
Józefa Spychała
. vacat
2236
2064
1921
1800
1800

8

3
½
0
10
10
10
8
2
10
1
2
3
4
5
k
I
I
II+
III
Jacek Ruszczycki
Zdzisław Żarow
Jan Zaleski
Antoni Gastoł
Tomasz Guzik
2018
2001
1872
1701
1600
7


1
10
10
10
10
10
3 Podkarpacie Przemyśl 28½ 50 4 Zryw Słupsk 28 50
1
2
3
4
.
5
I
I+
I
II+
II
III
Antoni Ptasznik
Mariusz Król
Józef Cebula
Andrzej Jagieła
Stanisław Wójcikowski
Paweł Kubas
1789
2009
1954
1800
1800
1600
4



1
9
10
10
9
10
1
10
1
2
3
4
5
bk
I++
I
II
III
Henryk Zapaśnik
Roman Staruch
Zygmunt Myszka
Tadeusz Gryglewicz
Kacper Basiak
1746
1962
1957
1800
1600
2



10
10
10
10
10
5 Atut Nysa 25½ 50 6 Cross Opole 13 50
1
2
3
4
5
I
I
II+
II
bk
Tadeusz Traczyk
Adrian Szarata
Mieczysław Juraszewski
Ryszard Ostapiuk
Michał Wolnica
1896
2028
1800
1800
1000



7
3
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
III
I
I
II
bk
Marian Miniszewski
Wojciech Hodowany
Kazimierz Zieliński
Sylwester Kaszycki
Grzegorz Gemza
1600
1798
2000
1800
1000
0
1


3
10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Maćkowiak Tęcza Poznań 10
2 Anna Stolarczyk Tęcza Poznań 8 10
3 Artur Boese Tęcza Poznań 10
4 Tadeusz Gryglewicz Zryw Słupsk 10
5 Paweł Kubas Podkarpacie Przemyśl 9 10

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close