Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2013

32. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

 2011 | 2013 | 2014
Grupa A
Mielno, 6 – 14 grudnia 2013
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5 6
1  Syrenka Warszawa 4 3 4 5 3 19 36½
2  Ikar Lublin 4 3 4 3 5 16 32½
3  Zryw Słupsk ½ 1 3 2 3 4 9 22½
4  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 1 2 2 2 3 3 2 6 21½
5  Łuczniczka Bydgoszcz 1 1 2 3 2 2 5 20
6  Podkarpacie Przemyśl 0 2 0 2 1 2 3 3 5 17

Sędzia główny: Małgorzata Napierała
Sędzia asystent: Zygmunt Wielecki

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 1 1 3 5 5 5 5 5 6 6 4
2  Ikar Lublin 0 2 3 5 7 8 10 12 14 16 2
3  Podkarpacie Przemyśl 2 2 2 2 2 3 3 5 5 5 6
4  Łuczniczka Bydgoszcz 0 2 2 2 2 3 4 4 5 5 5
5  Syrenka Warszawa 2 4 6 8 10 11 13 15 17 19 1
6  Zryw Słupsk 1 1 2 2 4 6 7 7 7 9 3
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Syrenka Warszawa 36½ 50 2 Ikar Lublin 32½ 50
1
2
3
4
.
5
I
mf
mm
I++
I
mf
Paweł Hagner
Rafał Gunajew
Piotr Dukaczewski
Michał Wolański
Edward Stankiewicz
Teresa Dębowska
1776
2294
2296
1987
1881
1777

4
9


10
10
4
10
10
6
10
1
2
3
4
5
I++
k
I++
I
III
Bartosz Pawelec
Zdzisław Wojcieszyn
Marian Kowalczyk
Stanisław Niećko
Przemysław Siedlanowski
2027
1994
1986
1804
1600

6
7

10
10
10
10
10
3 Zryw Słupsk 22½ 50 4 Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 21½ 50
1
2
3
4
.
5
II+
I
I++
I
I
bk
Tadeusz Gryglewicz
Werner Mettel
Roman Staruch
Zygmunt Myszka
Stanisław Huzarski
Kacper Basiak
1747
1844
1948
1930
2000
1000
0



8
3
3
7
10
10
10
10
1
2
3
4
5
mf
I++
II
Jacek Stachańczyk
Dawid Falkowski
Grzegorz Bzowski
. vacat
. vacat
2261
2008
1617
9

4
0
0
10
10
10
10
10
5 Łuczniczka Bydgoszcz 20 50 6 Podkarpacie Przemyśl 17 50
1
2
3
4
5
I
I
I
I
IV
Andrzej Sargalski
Emil Przewoźnik
Zbysław Narloch
Józef Wyrzykowski
Jakub Olejnik
1920
1942
1856
1708
1400

4
½
4
4
10
10
10
10
10
1
2
3
4
5
II
II
I
II+
III
Marian Inglot
Stanisław Białas
Józef Cebula
Andrzej Jagieła
Izabela Trybus
1475
1800
1866
1800
1400
1
0
5

10
10
10
10
10
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Stachańczyk Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 9 10
2 Dawid Falkowski Jutrzenka Dąbrowa Górnicza 10
3 Piotr Dukaczewski Syrenka Warszawa 9 10
4 Stanisław Huzarski Zryw Słupsk 8 10
5 Teresa Dębowska Syrenka Warszawa 10 10
Grupa B
Mielno, 6 – 14 grudnia 2013
System dwukołowy, 5 szachownic 1 2 3 4 5
1  Jantar Gdańsk 2 3 4 1 5 5 11 26
2  Tęcza Poznań 3 3 5 5 11 25
3  Warmia i Mazury Olsztyn 3 2 2 4 4 10 23½
4  Atut Nysa 1 4 2 5 5 8 23½
5  Cross Opole 0 0 0 0 1 1 0 0 0 2

Sędzia główny: Małgorzata Napierała
Sędzia asystent: Zygmunt Wielecki

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Mce
1  Tęcza Poznań 0 2 3 5 5 5 6 8 10 11 2
2  Atut Nysa 0 0 0 1 3 5 6 6 6 8 4
3  Warmia i Mazury Olsztyn 2 4 5 6 6 8 8 8 10 10 3
4  Cross Opole 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 5
5  Jantar Gdańsk 2 2 4 4 6 6 8 10 10 11 1
Składy drużyn (na V szachownicy kobieta lub junior)
1 Jantar Gdańsk 26 40 2 Tęcza Poznań 25 40
1
2
3
4
5
I++
I
I
I
I
Janusz Jeleń
Eugeniusz Rutkowski
Władysław Kardasz
Roman Kulik
Krystyna Perszewska
1897
1765
1784
1853
1555

5


8
8
8
8
8
1
2
3
4
5
.
I
II
k
II
kmf
I
Jan Salamon
Bolesław Pańczuk
Marek Maćkowiak
Jerzy Wietecki
Anna Stolarczyk
Józefa Spychała
1775
1438
2165
1800
2005
1469

2
8


½
8
7
8
8
8
1
3 Warmia i Mazury Olsztyn 23½ 40 4 Atut Nysa 23½ 40
1
2
3
4
5
k+
mf
I
.
I
Ryszard Suder
Tadeusz Żółtek
Bernard Olejnik
. vacat
Joanna Malcer
2129
2146
1835
.
1692

8

0
8
8
8
8
8
1
2
3
4
.
5
I++
II
II+
II
II
II
Piotr Kulpiński
Dominik Kasperczyk
Mieczysław Juraszewski
Władysław Supeł
Józef Malinowski
Beata Kasperczyk
1952
1786
1703
1800
1800
1600

4
5
6
2
4
6
8
8
8
2
8
5 Cross Opole 2 40
1
2
3
4
5
II
II
IV
IV
bk
Barbara Gołębiowska-Fryga
Leonarda Liszewska
Renata Namyślak
Emilia Milewska
Władysława Jakubaszek
1600
1600
1250
1250
1000
0
0
0
2
0
8
8
8
8
8
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Janusz Jeleń
Ryszard Suder
Jantar Gdańsk
Warmia i Mazury Olsztyn
8
2 Tadeusz Żółtek Warmia i Mazury Olsztyn 8 8
3 Marek Maćkowiak Tęcza Poznań 8 8
4 Władysław Supeł Atut Nysa 6 8
5 Anna Stolarczyk Tęcza Poznań 8

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close