Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 2005

62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Poznań, 21 kwietnia – 4 maja 2005
2004 | 2005 | 2006
zobacz też: finał kobiet oraz półfinał Mistrzostw Polski (2004)
2526 | am = 8, mm = 5½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1 mm Radosław Wojtaszek 2569 1 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 1 ½ 1
2 am Bartosz Soćko 2583 0 ½ ½ 1 1 1 1 0 ½ ½ 1 1 1 9
3 am Robert Kempiński 2627 ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ 1 1
4 mm Piotr Bobras 2501 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 45,25
5 am Tomasz Markowski 2560 ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 43,50
6 am Kamil Mitoń 2592 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0 1 1 1 1 41,25
7 am Bartłomiej Macieja 2613 ½ 0 ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ 1 ½ ½ 7
8 am Mirosław Grabarczyk 2487 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ 1 ½
9 am Paweł Jaracz 2530 ½ 1 ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 6
10 mm Paweł Czarnota 2478 0 ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ ½ ½ ½ 1 0
11 mf Wojciech Moranda 2452 0 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 5
12 mm Klaudiusz Urban 2497 0 0 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½
13 mf Tomasz Warakomski 2384 ½ 0 0 0 ½ 0 ½ 0 ½ 0 1 ½ ½ 4
14 mm Marcin Szeląg 2497 0 0 0 0 0 0 ½ ½ 0 1 0 ½ ½ 3
awans z finału IMP 2004 – 3 (nie wystąpili uprawnieni Michał Krasenkow, Jacek Gdański i Artur Jakubiec)
awans z półfinału 2004 – 3 (nie wystąpił uprawniony Dariusz Szoen)
nominacja PZSzach – 8
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Bartosz Soćko 2583 0.5 0.5 1 2 2.5 3.5 3.5 4.5 5.5 6 7 8 9 2
2  Radosław Wojtaszek 2569 0.5 1.5 2.5 3 4 5 5.5 6 6.5 7 7.5 8.5 9.5 1
3  Robert Kempiński 2627 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5 5.5 6.5 7.5 8 8.5 3
4  Marcin Szeląg 2497 0.5 0.5 1 1 1 1 1 2 2.5 2.5 3 3 3 14
5  Paweł Czarnota 2478 0.5 1 2 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 5 5.5 10
6  Mirosław Grabarczyk 2487 0.5 1 1.5 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6.5 8
7  Paweł Jaracz 2530 0.5 0.5 1 1.5 2 2 3 3.5 4 5 5.5 5.5 6 9
8  Tomasz Warakomski 2384 0.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4 4 4 13
9  Tomasz Markowski 2560 0.5 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5.5 5.5 6 6 7 7.5 5
10  Piotr Bobras 2501 0.5 1 1.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 4
11  Klaudiusz Urban 2497 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4 4 4 4 4.5 12
12  Kamil Mitoń 2592 0.5 1.5 1.5 2.5 3 4 4.5 5 6 7 7.5 7.5 7.5 6
13  Bartłomiej Macieja 2613 0.5 1 1.5 2.5 3 4 4.5 4.5 5 6 6.5 7 7 7
14  Wojciech Moranda 2452 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1.5 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5 11
1 runda
2 runda
3 runda
P.Czarnota – P.Bobras
M.Grabarczyk – T.Markowski
P.Jaracz – T.Warakomski
R.Kempiński – K.Mitoń
B.Soćko – W.Moranda
M.Szeląg – K.Urban
R.Wojtaszek – B.Macieja
remis
remis
remis
remis
remis
remis
remis
P.Bobras – M.Grabarczyk
B.Macieja – R.Kempiński
T.Markowski – P.Jaracz
K.Mitoń – M.Szeląg
W.Moranda – T.Warakomski
B.Soćko – R.Wojtaszek
K.Urban – P.Czarnota
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
P.Czarnota – K.Mitoń
M.Grabarczyk – K.Urban
P.Jaracz – P.Bobras
R.Kempiński – B.Soćko
T.Warakomski – T.Markowski
R.Wojtaszek – W.Moranda
M.Szeląg – B.Macieja
1 – 0
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
4 runda
5 runda
6 runda
P.Bobras – T.Warakomski
B.Macieja – P.Czarnota
W.Moranda – T.Markowski
B.Soćko – M.Szeląg
K.Urban – P.Jaracz
R.Wojtaszek – R.Kempiński
K.Mitoń – M.Grabarczyk
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
1 – 0
P.Czarnota – B.Soćko
M.Grabarczyk – B.Macieja
P.Jaracz – K.Mitoń
R.Kempiński – W.Moranda
T.Warakomski – K.Urban
M.Szeląg – R.Wojtaszek
T.Markowski – P.Bobras
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
B.Macieja – P.Jaracz
K.Mitoń – T.Warakomski
W.Moranda – P.Bobras
B.Soćko – M.Grabarczyk
K.Urban – T.Markowski
R.Wojtaszek – P.Czarnota
R.Kempiński – M.Szeląg
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
7 runda
8 runda
9 runda
P.Bobras – K.Urban
P.Czarnota – R.Kempiński
M.Grabarczyk – R.Wojtaszek
P.Jaracz – B.Soćko
T.Markowski – K.Mitoń
T.Warakomski – B.Macieja
M.Szeląg – W.Moranda
remis
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
R.Kempiński – M.Grabarczyk
B.Macieja – T.Markowski
W.Moranda – K.Urban
B.Soćko – T.Warakomski
M.Szeląg – P.Czarnota
R.Wojtaszek – P.Jaracz
K.Mitoń – P.Bobras
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
P.Bobras – B.Macieja
P.Czarnota – W.Moranda
M.Grabarczyk – M.Szeląg
P.Jaracz – R.Kempiński
T.Markowski – B.Soćko
K.Urban – K.Mitoń
T.Warakomski – R.Wojtaszek
remis
remis
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
10 runda
11 runda
12 runda
P.Czarnota – M.Grabarczyk
W.Moranda – K.Mitoń
B.Soćko – P.Bobras
M.Szeląg – P.Jaracz
B.Macieja – K.Urban
R.Wojtaszek – T.Markowski
R.Kempiński – T.Warakomski
remis
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
P.Bobras – R.Wojtaszek
M.Grabarczyk – W.Moranda
P.Jaracz – P.Czarnota
T.Markowski – R.Kempiński
K.Mitoń – B.Macieja
K.Urban – B.Soćko
T.Warakomski – M.Szeląg
remis
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
remis
P.Czarnota – T.Warakomski
R.Kempiński – P.Bobras
W.Moranda – B.Macieja
M.Szeląg – T.Markowski
R.Wojtaszek – K.Urban
M.Grabarczyk – P.Jaracz
B.Soćko – K.Mitoń
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
13 runda
P.Jaracz – W.Moranda
K.Mitoń – R.Wojtaszek
T.Warakomski – M.Grabarczyk
B.Macieja – B.Soćko
T.Markowski – P.Czarnota
P.Bobras – M.Szeląg
K.Urban – R.Kempiński
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis

Osoby funkcyjne

  • Sędzia główny: Janusz Woda
  • Sędzia asystent: Waldemar Kopydłowski

Partie