Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 2006

63. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Kraków, 25 lutego – 9 marca 2006
2005 | 2006 | 2007
zobacz też: finał kobiet oraz półfinał Mistrzostw Polski (2005)
2531 | am = 7½, mm = 5 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3
1 am Mateusz Bartel 2524 ½ ½ 1 ½ ½ 0 1 1 1 1 ½ 1
2 am Bartosz Soćko 2610 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 7 40,75
3 am Radosław Wojtaszek 2605 ½ 0 ½ 1 1 ½ ½ 1 0 ½ ½ 1 7 40,50
4 am Piotr Bobras 2531 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 0 1 ½ ½ 1 7 38,75
5 am Bartłomiej Macieja 2585 ½ ½ 0 ½ 0 1 ½ 1 ½ ½ 1 1 7 38,25
6 mm Paweł Czarnota 2497 ½ ½ 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1
7 mm Bartłomiej Heberla 2487 1 ½ ½ 0 0 ½ ½ 0 1 ½ 1 ½ 6
8 mm Marcin Dziuba 2491 0 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 0 31,50
9 mm Grzegorz Gajewski 2486 0 ½ 0 1 0 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ 31,25
10 am Tomasz Markowski 2565 0 ½ 1 0 ½ ½ 0 0 1 ½ ½ 1 30,75
11 am Robert Kempiński 2619 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 5
12 am Mirosław Grabarczyk 2479 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ 0 4
13 mf Tomasz Warakomski 2430 0 0 0 0 0 0 ½ 1 ½ 0 ½ 1
mm Klaudiusz Urban 2462 0 0 ½ ½ 0 ½
Uwaga: Klaudiusz Urban wycofał się po 6. rundzie i nie został sklasyfikowany.
awans z finału IMP 2005 – 5 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
awans z półfinału 2005 – 6 (wszyscy uprawnieni zawodnicy)
nominacja PZSzach – 3
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Piotr Bobras 0.5 0.5 1.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6 7 4
2  Klaudiusz Urban 14
3  Marcin Dziuba 0.5 1 1 1 1.5 1.5 2 2.5 3.5 4 4 5 5.5 8
4  Mateusz Bartel 0.5 1 1 2 2 3 3.5 4.5 5 6 7 8 8.5 1
5  Robert Kempiński 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4 4.5 4.5 5 11
6  Paweł Czarnota 1 1.5 2 3 3.5 4 4 4.5 5 5.5 5.5 6 6.5 6
7  Tomasz Markowski 1 2 2.5 3 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4 4.5 5.5 10
8  Grzegorz Gajewski 0 0 0.5 1 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4 4 5 5.5 9
9  Tomasz Warakomski 0 0 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 2 2 2 3 3 3.5 13
10  Mirosław Grabarczyk 0.5 1 1.5 2 2 2.5 3 3 3 3.5 3.5 3.5 4 12
11  Bartosz Soćko 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4 5 5.5 6 6.5 6.5 7 2
12  Bartłomiej Macieja 0.5 1 1.5 1.5 2 3 4 5 5.5 5.5 6.5 7 7 5
13  Bartłomiej Heberla 0 0.5 1.5 2 2.5 3.5 3.5 4 5 5.5 5.5 6 6 7
14  Radosław Wojtaszek 0.5 1.5 1.5 2.5 3 3.5 4 4 4.5 5.5 6.5 7 7 3
1 runda
2 runda
3 runda
P.Bobras – R.Wojtaszek
M.Dziuba – B.Macieja
M.Bartel – B.Soćko
R.Kempiński – M.Grabarczyk
P.Czarnota – T.Warakomski
T.Markowski – G.Gajewski
K.Urban – B.Heberla
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
remis
R.Wojtaszek – G.Gajewski
T.Warakomski – T.Markowski
M.Grabarczyk – P.Czarnota
B.Soćko – R.Kempiński
B.Macieja – M.Bartel
B.Heberla – M.Dziuba
P.Bobras – K.Urban
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
M.Dziuba – P.Bobras
M.Bartel – B.Heberla
R.Kempiński – B.Macieja
P.Czarnota – B.Soćko
T.Markowski – M.Grabarczyk
G.Gajewski – T.Warakomski
K.Urban – R.Wojtaszek
0 – 1
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
R.Wojtaszek – T.Warakomski
M.Grabarczyk – G.Gajewski
B.Soćko – T.Markowski
B.Macieja – P.Czarnota
B.Heberla – R.Kempiński
P.Bobras – M.Bartel
K.Urban – M.Dziuba
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
M.Dziuba – R.Wojtaszek
R.Kempiński – P.Bobras
P.Czarnota – B.Heberla
T.Markowski – B.Macieja
G.Gajewski – B.Soćko
T.Warakomski – M.Grabarczyk
M.Bartel – K.Urban
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
R.Wojtaszek – M.Grabarczyk
B.Soćko – T.Warakomski
B.Macieja – G.Gajewski
B.Heberla – T.Markowski
P.Bobras – P.Czarnota
M.Dziuba – M.Bartel
K.Urban – R.Kempiński
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
7 runda
8 runda
9 runda
M.Bartel – R.Wojtaszek
R.Kempiński – M.Dziuba
T.Markowski – P.Bobras
G.Gajewski – B.Heberla
T.Warakomski – B.Macieja
M.Grabarczyk – B.Soćko
P.Czarnota (pauza)
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
R.Wojtaszek – B.Soćko
B.Macieja – M.Grabarczyk
B.Heberla – T.Warakomski
P.Bobras – G.Gajewski
M.Dziuba – P.Czarnota
M.Bartel – R.Kempiński
T.Markowski (pauza)
0 – 1
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
R.Kempiński – R.Wojtaszek
P.Czarnota – M.Bartel
T.Markowski – M.Dziuba
T.Warakomski – P.Bobras
M.Grabarczyk – B.Heberla
B.Soćko – B.Macieja
G.Gajewski (pauza)
remis
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
10 runda
11 runda
12 runda
R.Wojtaszek – B.Macieja
B.Heberla – B.Soćko
P.Bobras – M.Grabarczyk
M.Dziuba – G.Gajewski
M.Bartel – T.Markowski
R.Kempiński – P.Czarnota
T.Warakomski (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
remis
P.Czarnota – R.Wojtaszek
T.Markowski – R.Kempiński
G.Gajewski – M.Bartel
T.Warakomski – M.Dziuba
B.Soćko – P.Bobras
B.Macieja – B.Heberla
M.Grabarczyk (pauza)
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
R.Wojtaszek – B.Heberla
P.Bobras – B.Macieja
M.Dziuba – M.Grabarczyk
M.Bartel – T.Warakomski
R.Kempiński – G.Gajewski
P.Czarnota – T.Markowski
B.Soćko (pauza)
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
13 runda
T.Markowski – R.Wojtaszek
G.Gajewski – P.Czarnota
T.Warakomski – R.Kempiński
M.Grabarczyk – M.Bartel
B.Soćko – M.Dziuba
B.Heberla – P.Bobras
B.Macieja (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
0 – 1

Osoby funkcyjne


Partie