Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 2014

71. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 25 marca – 2 kwietnia 2014
2013 | 2014 | 2015
1 2 3 4 5 6 7 8 9
1 am Radosław Wojtaszek 2713 6
1
4
½
5
½
20
½
7
1
2
½
11
1
3
1
12
1
7 36,00
2 am Grzegorz Gajewski 2631 13
½
17
1
4
1
7
1
3
½
1
½
5
1
6
½
10
1
7 35,50
3 am Jan-Krzysztof Duda 2563 21
1
7
½
6
1
5
1
2
½
4
1
10
1
1
0
9
0
6
4 am Bartłomiej Heberla 2544 9
1
1
½
2
0
8
1
20
1
3
0
12
½
11
1
5
½
37,50
5 am Tomasz Markowski 2566 14
1
10
1
1
½
3
0
11
½
13
1
2
0
8
1
4
½
36,50
6 am Krzysztof Jakubowski 2527 1
0
9
1
3
0
14
1
16
1
10
0
13
1
2
½
7
½
5 35,50
7 am Michał Krasenkow 2640 19
1
3
½
11
1
2
0
1
0
16
½
20
1
10
½
6
½
5 34,50
8 am Bartosz Soćko 2651 20
½
13
½
15
1
4
0
12
½
11
½
21
1
5
0
14
1
5 29,50
9 m Paweł Weichhold 2394 4
0
6
0
21
½
22
½
14
½
19
1
18
½
20
1
3
1
5 27,50
10 am Jacek Tomczak 2544 22
1
5
0
12
½
13
½
15
1
6
1
3
0
7
½
2
0
34,00
11 mm Tomasz Warakomski 2498 12
1
15
½
7
0
18
1
5
½
8
½
1
0
4
0
22
1
33,00
12 am Mateusz Bartel 2662 11
0
18
1
10
½
16
½
8
½
20
½
4
½
15
1
1
0
31,00
13 mm Daniel Sadzikowski 2470 2
½
8
½
16
½
10
½
18
1
5
0
6
0
19
½
15
½
4 31,50
14 mm Marcin Sieciechowicz 2436 5
0
22
½
17
½
6
0
9
½
18
½
16
1
21
1
8
0
4 29,50
15 am Dariusz Świercz 2631 18
½
11
½
8
0
19
1
10
0
21
½
17
1
12
0
13
½
4 28,50
16 am Kacper Piorun 2570 17
½
20
½
13
½
12
½
6
0
7
½
14
0
22
½
19
1
4 28,00
17 mm Kamil Stachowiak 2442 16
½
2
0
14
½
21
½
19
0
22
1
15
0
18
½
20
1
4 25,00
18 am Mirosław Grabarczyk 2466 15
½
12
0
22
1
11
0
13
0
14
½
9
½
17
½
21
½
28,00
19 mm Marcel Kanarek 2476 7
0
21
1
20
0
15
0
17
1
9
0
22
1
13
½
16
0
27,00
20 mm Zbigniew Pakleza 2490 8
½
16
½
19
1
1
½
4
0
12
½
7
0
9
0
17
0
3 33,00
21 mm Oskar Wieczorek 2407 3
0
19
0
9
½
17
½
22
1
15
½
8
0
14
0
18
½
3 29,00
22 mm Jan Adamski 2302 10
0
14
½
18
0
9
½
21
0
17
0
19
0
16
½
11
0

Uwaga: Zgodnie z regulaminem, zawodnicy, którzy podzielili I-II miejsce, nie rozegrali dogrywki, a o tytule mistrzowskim zdecydowała punktacja dodatkowa (“średni Buchholz”).

Tabela postępowa
Nr Zawodnicy R 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mc
1  Radosław Wojtaszek 2713 1 1.5 2 2.5 3.5 4 5 6 7 1
2  Mateusz Bartel 2662 0 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 4.5 12
3  Bartosz Soćko 2651 0.5 1 2 2 2.5 3 4 4 5 8
4  Michał Krasenkow 2640 1 1.5 2.5 2.5 2.5 3 4 4.5 5 7
5  Grzegorz Gajewski 2631 0.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 5.5 6 7 2
6  Dariusz Świercz 2631 0.5 1 1 2 2 2.5 3.5 3.5 4 15
7  Kacper Piorun 2570 0.5 1 1.5 2 2 2.5 2.5 3 4 16
8  Tomasz Markowski 2566 1 2 2.5 2.5 3 4 4 5 5.5 5
9  Jan-Krzysztof Duda 2563 1 1.5 2.5 3.5 4 5 6 6 6 3
10  Bartłomiej Heberla 2544 1 1.5 1.5 2.5 3.5 3.5 4 5 5.5 4
11  Jacek Tomczak 2544 1 1 1.5 2 3 4 4 4.5 4.5 10
12  Krzysztof Jakubowski 2527 0 1 1 2 3 3 4 4.5 5 6
13  Tomasz Warakomski 2498 1 1.5 1.5 2.5 3 3.5 3.5 3.5 4.5 11
14  Zbigniew Pakleza 2490 0.5 1 2 2.5 2.5 3 3 3 3 20
15  Marcel Kanarek 2476 0 1 1 1 2 2 3 3.5 3.5 19
16  Daniel Sadzikowski 2470 0.5 1 1.5 2 3 3 3 3.5 4 13
17  Mirosław Grabarczyk 2466 0.5 0.5 1.5 1.5 1.5 2 2.5 3 3.5 18
18  Kamil Stachowiak 2442 0.5 0.5 1 1.5 1.5 2.5 2.5 3 4 17
19  Marcin Sieciechowicz 2436 0 0.5 1 1 1.5 2 3 4 4 14
20  Oskar Wieczorek 2407 0 0 0.5 1 2 2.5 2.5 2.5 3 21
21  Paweł Weichhold 2394 0 0 0.5 1 1.5 2.5 3 4 5 9
22  Jan Adamski 2302 0 0.5 0.5 1 1 1 1 1.5 1.5 22
1 runda
2 runda
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
R.Wojtaszek (1)
T.Warakomski (13)
B.Soćko (3)
M.Kanarek (15)
G.Gajewski (5)
M.Grabarczyk (17)
K.Piorun (7)
M.Sieciechowicz (19)
J-K.Duda (9)
P.Weichhold (21)
J.Tomczak (11)
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
K.Jakubowski (12)
M.Bartel (2)
Z.Pakleza (14)
M.Krasenkow (4)
D.Sadzikowski (16)
D.Świercz (6)
K.Stachowiak (18)
T.Markowski (8)
O.Wieczorek (20)
B.Heberla (10)
J.Adamski (22)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1
1
1
0.5
0.5
0.5
0.5
0
0
0
0
B.Heberla (10)
M.Krasenkow (4)
T.Markowski (8)
D.Świercz (6)
D.Sadzikowski (16)
K.Stachowiak (18)
Z.Pakleza (14)
M.Bartel (2)
K.Jakubowski (12)
O.Wieczorek (20)
J.Adamski (22)
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
R.Wojtaszek (1)
J-K.Duda (9)
J.Tomczak (11)
T.Warakomski (13)
B.Soćko (3)
G.Gajewski (5)
K.Piorun (7)
M.Grabarczyk (17)
P.Weichhold (21)
M.Kanarek (15)
M.Sieciechowicz (19)
1
1
1
1
0.5
0.5
0.5
0.5
0
0
0
3 runda
4 runda
1.5
1.5
1.5
1.5
1
1
1
1
0.5
0.5
0
R.Wojtaszek (1)
T.Warakomski (13)
G.Gajewski (5)
J-K.Duda (9)
J.Tomczak (11)
B.Soćko (3)
K.Piorun (7)
M.Kanarek (15)
M.Grabarczyk (17)
M.Sieciechowicz (19)
P.Weichhold (21)
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
T.Markowski (8)
M.Krasenkow (4)
B.Heberla (10)
K.Jakubowski (12)
M.Bartel (2)
D.Świercz (6)
D.Sadzikowski (16)
Z.Pakleza (14)
J.Adamski (22)
K.Stachowiak (18)
O.Wieczorek (20)
2
1.5
1.5
1
1
1
1
1
0.5
0.5
0
2.5
2.5
2
1.5
1.5
1.5
1.5
1
1
1
0.5
M.Krasenkow (4)
T.Markowski (8)
Z.Pakleza (14)
B.Heberla (10)
M.Bartel (2)
D.Sadzikowski (16)
M.Grabarczyk (17)
D.Świercz (6)
K.Jakubowski (12)
K.Stachowiak (18)
J.Adamski (22)
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
remis
G.Gajewski (5)
J-K.Duda (9)
R.Wojtaszek (1)
B.Soćko (3)
K.Piorun (7)
J.Tomczak (11)
T.Warakomski (13)
M.Kanarek (15)
M.Sieciechowicz (19)
O.Wieczorek (20)
P.Weichhold (21)
2.5
2.5
2
2
1.5
1.5
1.5
1
1
0.5
0.5
5 runda
6 runda
3.5
2.5
2.5
2.5
2
2
2
2
1
1
1
G.Gajewski (5)
R.Wojtaszek (1)
T.Warakomski (13)
Z.Pakleza (14)
B.Soćko (3)
J.Tomczak (11)
K.Piorun (7)
D.Sadzikowski (16)
M.Kanarek (15)
M.Sieciechowicz (19)
O.Wieczorek (20)
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
J-K.Duda (9)
M.Krasenkow (4)
T.Markowski (8)
B.Heberla (10)
M.Bartel (2)
D.Świercz (6)
K.Jakubowski (12)
M.Grabarczyk (17)
K.Stachowiak (18)
P.Weichhold (21)
J.Adamski (22)
3.5
2.5
2.5
2.5
2
2
2
1.5
1.5
1
1
3.5
4
3
3
2.5
2.5
2.5
2
1.5
1.5
1.5
R.Wojtaszek (1)
J-K.Duda (9)
T.Markowski (8)
K.Jakubowski (12)
B.Soćko (3)
M.Bartel (2)
M.Krasenkow (4)
D.Świercz (6)
P.Weichhold (21)
M.Grabarczyk (17)
K.Stachowiak (18)
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
G.Gajewski (5)
B.Heberla (10)
D.Sadzikowski (16)
J.Tomczak (11)
T.Warakomski (13)
Z.Pakleza (14)
K.Piorun (7)
O.Wieczorek (20)
M.Kanarek (15)
M.Sieciechowicz (19)
J.Adamski (22)
4
3.5
3
3
3
2.5
2
2
2
1.5
1
7 runda
8 runda
4
4.5
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2.5
2.5
1
J.Tomczak (11)
G.Gajewski (5)
T.Warakomski (13)
B.Heberla (10)
Z.Pakleza (14)
D.Sadzikowski (16)
O.Wieczorek (20)
K.Stachowiak (18)
K.Piorun (7)
P.Weichhold (21)
J.Adamski (22)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
J-K.Duda (9)
T.Markowski (8)
R.Wojtaszek (1)
M.Bartel (2)
M.Krasenkow (4)
K.Jakubowski (12)
B.Soćko (3)
D.Świercz (6)
M.Sieciechowicz (19)
M.Grabarczyk (17)
M.Kanarek (15)
5
4
4
3
3
3
3
2.5
2
2
2
6
4
4
4
4
3.5
3
3
3
2.5
1
J-K.Duda (9)
K.Jakubowski (12)
T.Markowski (8)
M.Krasenkow (4)
B.Heberla (10)
M.Bartel (2)
Z.Pakleza (14)
M.Kanarek (15)
M.Sieciechowicz (19)
M.Grabarczyk (17)
J.Adamski (22)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
R.Wojtaszek (1)
G.Gajewski (5)
B.Soćko (3)
J.Tomczak (11)
T.Warakomski (13)
D.Świercz (6)
P.Weichhold (21)
D.Sadzikowski (16)
O.Wieczorek (20)
K.Stachowiak (18)
K.Piorun (7)
5
5.5
4
4
3.5
3.5
3
3
2.5
2.5
2.5
9 runda
6
6
4
5
4.5
4
3.5
3
3.5
3
2.5
R.Wojtaszek (1)
G.Gajewski (5)
P.Weichhold (21)
T.Markowski (8)
K.Jakubowski (12)
B.Soćko (3)
D.Świercz (6)
K.Piorun (7)
T.Warakomski (13)
K.Stachowiak (18)
O.Wieczorek (20)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
M.Bartel (2)
J.Tomczak (11)
J-K.Duda (9)
B.Heberla (10)
M.Krasenkow (4)
M.Sieciechowicz (19)
D.Sadzikowski (16)
M.Kanarek (15)
J.Adamski (22)
Z.Pakleza (14)
M.Grabarczyk (17)
4.5
4.5
6
5
4.5
4
3.5
3.5
1.5
3
3

Sędzia główny: Andrzej Szewczak
Dyrektor turnieju: Anna Przeździecka


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close