Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1977

8. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1976 | 1977 | 1978
I liga
Częstochowa, 20 – 30 sierpnia 1977
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Hetman Wrocław 39½ 10
2  Łączność Bydgoszcz 38½
3  Polonia Warszawa 38
4  Legion Warszawa 33½
5  Kolejarz Katowice 33½
6  Start Lublin 33½
7  Hutnik Kraków 33 8
8  Anilana Łódź 32½ 8
9  Start Łódź 30½
10  Start Katowice 28½ 7
11  Maraton Warszawa 27½ 7
12  Hutnik Warszawa 27½ 7
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1977
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1 runda 2 runda
Hetman Wrocław – Start Łódź Anilana Łódź – Hetman Wrocław
3 runda 4 runda
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław Hetman Wrocław – Hutnik Warszawa
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław Hetman Wrocław – Start Lublin
7 runda 8 runda
Start Katowice – Hetman Wrocław Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
9 runda 10 runda
Legion Warszawa – Hetman Wrocław Hetman Wrocław – Kolejarz Katowice
11 runda
Hutnik Kraków – Hetman Wrocław
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Hetman Wrocław 39½ 66 2 Łączność Bydgoszcz 38½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
Cezary Balicki
Robert Korpalski
Dariusz Wiatr
Waldemar Gałęcki
Aleksandra Seredyńska
Teresa Patalon
Maria Borkowska
.
.
.
.
.
.
.
6

9

1
4
11
11
11
11
2
9
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Adam Kaczmarek
Czesław Figiel
Krzysztof Lewandowski
Sławomir Król
Marzenna Czarska
Katarzyna Czarska
.
.
.
.
.
.

7



11
11
11
11
11
11
3 Polonia Warszawa 38 66 4 Legion Warszawa 33½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Jerzy Gieruszyński
Roman Rojek
Marek Kolasiński
Paweł Kruza
Iwona Jezierska
Grażyna Mirosz
.
.
.
.
.
.
7
6
6


7
11
11na
11
11
11
11
1
2
.
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Biegański
Lech Dzierżanowski
Leszek Plaskota
Wojciech Wąs
Andrzej Banaszuk
Leszek Gawarecki
Jan Kobylański
Agnieszka Brustman
Aleksandra Chmielnicka
.
.
.
.
.
.
.
.
.



0
5

½

3
6
5
7
2
10
10
2
11
11
5 Kolejarz Katowice 33½ 66 6 Start Lublin 33½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Adam Manek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Jerzy Dybowski
Zbigniew Mitura
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Hutnik Kraków 33 66 8 Anilana Łódź 32½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Marek Kępiński
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Andrzej Pałosz
Andrzej Kochański
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Start Łódź 30½ 66 10 Start Katowice 28½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Robert Andrzejewski
Jacek Oskulski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marian Twardoń
Zbigniew Szczerek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Maraton Warszawa 27½ 66 12 Hutnik Warszawa 27½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Bohdan Kłos
Zbigniew Karniewski
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Piotr Kaczorowski
Artur Jasiński
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5
6
II liga
Grupa A Grupa B
Opole, 20 – 28 sierpnia 1977
Sędzia główny:
system kołowy,
9 rund, 4 szachownice
Słupsk, 20 – 28 sierpnia 1977
Sędzia główny:
1 Skra Częstochowa 30½ 1 Formet Bydgoszcz 28 7
2 Start Bytom 22 2 Jagiellonia Białystok 22
3 Włókniarz Bielsko-Biała 19½ 5 3 Avia Świdnik 21 5
4 GKS Katowice 19 4 Pocztowiec Poznań 20½ 5
5 Lech Poznań 18½ 5 Maraton Wrocław 20 5
6 Kwadrat Jelenia Góra 16 4 6 AZS UW Warszawa 19½ 5
7 Czarni Rzeszów 14½ 7 Piast Gliwice 17½
8 Konstal Chorzów 14 8 Arka Gdynia 16 4
9 Karpaty Krosno 13 3 9 Piast Słupsk 9 2
10 Kolejarz Opole 13 3 10 Łączność II Bydgoszcz
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1977
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Skra Częstochowa
Formet Bydgoszcz Waldemar Hanasz (6½), Mateusz Wojnowski (8½), Mariusz Mazalon (5½), Małgorzata Wiese (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2 Mateusz Wojnowski
Zenon Jabłoński
Formet
Jagiellonia
3 Jerzy Bany Start 8 3
4 Bożena Sikora Włókniarz 9 4 Małgorzata Wiese Formet