Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1978

9. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1977 | 1978 | 1979
I liga
Lublin, 17 – 27 sierpnia 1978
Sędzia główny: Miłosław Śpiewak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 4 3 4 4 44½ 17 11
2  Polonia Warszawa 2 2 3 5 5 3 4 5 44½ 16 11
3  Łączność Bydgoszcz 3 4 3 5 4 4 3 5 43½ 11
4  Hetman Wrocław 2 3 3 3 5 2 3 5 36½ 9
5  Lech Poznań 1 3 3 4 4 4 3 3 4 34
6  Hutnik Warszawa 1 3 3 5 33½
7  Start Lublin 1 2 1 2 3 3 5 29 11 7
8  Maraton Warszawa 3 2 2 3 2 5 2 29 8 7
9  Kolejarz Katowice 2 3 4 2 1 3 1 4 4 28 7
10  Anilana Łódź 2 ½ 1 3 3 4 2 2 25 6
11  Avia Świdnik ½ 1 1 3 3 24½ 6
12  Hutnik Kraków ½ ½ 2 1 2 4 3 23
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1978
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hetman Wrocław 2.5 7 10 13 18 21 23 26.5 29.5 31.5 36.5 4
2  Maraton Warszawa 2 3.5 7 10 12 15.5 17.5 22.5 25.5 27.5 29 8
3  Polonia Warszawa 2 7 10 13 18.5 23 28 33.5 37.5 42.5 44.5 2
4  Lech Poznań 1 4.5 8.5 11.5 15.5 17 21 24 27 31 34 5
5  Avia Świdnik 2.5 4 4.5 7 8 10.5 11.5 14.5 17.5 21 24.5 11
6  Anilana Łódź 2 4.5 5.5 7.5 10 13 17 17.5 20.5 23 25 10
7  Kolejarz Katowice 4 8 9 12 13.5 16.5 20.5 21.5 23.5 25.5 28 9
8  Hutnik Warszawa 3.5 7 12 15.5 18 21.5 24 26.5 29.5 30.5 33.5 6
9  Łączność Bydgoszcz 5 9.5 14.5 17.5 21 25.5 28.5 32.5 35.5 39.5 43.5 3
10  Legion Warszawa 4 6.5 12 16 20.5 23 26 31.5 36 40 44.5 1
11  Start Lublin 3 4 6 9.5 13 16 19.5 21.5 23 28 29 7
12  Hutnik Kraków 3.5 5.5 8 10.5 11 12.5 14.5 15 18 19 23 12
1 runda 2 runda
Hetman Wrocław – Hutnik Kraków
Maraton Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Lech Poznań – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
2½ : 3½
2 : 3
2 : 4
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
Hutnik Kraków – Kolejarz Katowice
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Lech Poznań
Start Lublin – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
1 : 5
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
Lech Poznań – Start Lublin
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Hutnik Warszawa
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
½ : 5½
1 : 5
1 : 5
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Start Lublin – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Lech Poznań
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
5 runda 6 runda
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Start Lublin
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
5½ : ½
4 : 2
1 : 5
2½ : 3½
1½ : 4½
2½ : 3½
Hutnik Kraków – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Start Lublin – Kolejarz Katowice
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Lech Poznań
1½ : 4½
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Lech Poznań – Hutnik Kraków
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Kolejarz Katowice – Hetman Wrocław
Hutnik Warszawa – Start Lublin
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
4 : 2
1 : 5
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Start Lublin – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Hutnik Warszawa
Maraton Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Lech Poznań – Avia Świdnik
½ : 5½
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
5½ : ½
3 : 3
9 runda 10 runda
Avia Świdnik – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Start Lublin
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
Hutnik Kraków – Start Lublin
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Avia Świdnik – Anilana Łódź
1 : 5
2 : 4
2 : 4
5 : 1
4 : 2
3½ : 2½
11 runda
Anilana Łódź – Hutnik Kraków
Kolejarz Katowice – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Lech Poznań
Łączność Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Start Lublin – Hetman Wrocław
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
1 : 5
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 44½ 66 2 Polonia Warszawa 44½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Leszek Plaskota
Leszek Gawarecki
Wacław Zieliński
Andrzej Banaszuk
Andrzej Szymański
Mirosław Sadowski
Agnieszka Brustman
Aleksandra Chmielnicka
.
.
.
.
.
.
1950
.

8
0


1

10
10
2
11
10
1
11
11
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Stefan Dejkało
Janusz Cycling
Roman Rojek
Marek Kolasiński
Paweł Kruza
Iwona Jezierska
Bogusława Autowicz
.
.
.
.
.
1875
.

3

8
9

7
11
7
4
11
11
11
11
3 Łączność Bydgoszcz 43½ 66 4 Hetman Wrocław 36½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Adam Kaczmarek
Czesław Figiel
Sławomir Król
Dariusz Łunkiewicz
Katarzyna Czarska
Ewa Kaczmarek
.
.
.
.
.
.
8




11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Cezary Balicki
Dariusz Wiatr
Grzegorz Antkowiak
Dariusz Kołodziej
Elżbieta Seredyńska
Małgorzata Kanarek
.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
5 Lech Poznań 34 66 6 Hutnik Warszawa 33½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Paweł Stempin
Tadeusz Walendowski
Tomasz Markiewicz
Marek Szumiński
Tomasz Dobrzeniecki
Dariusz Nowicki
Danuta Maciejewska
Jolanta Kmieć
Elżbieta Borak
.
.
.
.
.
.
.
.
.


3


5
3

½
11
6
5
10
5
7
11
10
1
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Ignacy Szyszko
Manfred Mannke
Andrzej Strąk
R.Kołakowski
Anna Rygielska
Grażyna Szymańska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Start Lublin 29 66 8 Maraton Warszawa 29 66
1
2
.
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Jerzy Dybowski
Zbigniew Mitura
Andrzej Kędzierawski
Jan Pleszczyński
Waldemar Popławski
Adam Jaworski
Iwona Popławska
Anna Lisek
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
.
.
.
.
.
.
.
1
.
.
.
.
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Karniewski
Paweł Harczuk
Piotr Staniszewski
Wojciech Czaplicki
Wojciech Wicha
Alicja Gętek
Krystyna Więckiewicz
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
5
.
.
.
9 Kolejarz Katowice 28 66 10 Anilana Łódź 25 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Janusz Ligęza
Jacek Dyszy
Jerzy Kesner
Jacek Kornasiewicz
Iwona Świecik
Irena Hebisch
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Andrzej Kochański
Józef Kubacki
Marek Zieliński
.vacat
Aleksandra Malinowska
Matuszewska
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
11
.
.
.
11 Avia Świdnik 24½ 66 12 Hutnik Kraków 23 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marek Hawełko
Tomasz Tomiło
Grzegorz Jusiak
Paweł Bielak
Barbara Tabaczyńska
Ewa Zmokła
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marek Kępiński
Krzysztof Zakuła
Witold Winnik
Andrzej Doniec
Anna Jaśkowska
Lidia Winnik
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
8
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Cezary Balicki Hetman Wrocław 10 11
2 Leszek Gawarecki Legion Warszawa 8 10
3 Marek Zieliński Anilana Łódź 11
4 Paweł Kruza Polonia Warszawa 9 11
5 Agnieszka Brustman Legion Warszawa 11
6 Ewa Kaczmarek Łączność Bydgoszcz 11
II liga
Grupa A Grupa B
Poznań, 17 – 27 sierpnia 1978
Sędzia główny: Borys Wierzejewski
system kołowy,
11 rund, 4 szachownice
Krosno, 17–28 sierpnia 1978
Sędzia główny:
1 Formet Bydgoszcz 31 1
2 Start Łódź 30½ 2
3 Chemik Police 23½ 6 3
4 Jagiellonia Białystok 23 4 Włókniarz Bielsko-Biała 25 6
5 Maraton Wrocław 22½ 5
6 AZS Olsztyn 21 5 6
7 Łączność II Bydgoszcz 20½ 5 7
8 Pocztowiec Poznań 20½ 5 8
9 WDK Konin 20½ 5 9
10 Kolejarz Opole 19 10
11 Arka Gdynia 16½ 4 11
12 Piast Gliwice 15½ 4 12 Olimpia Goleszów 12 3
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1978
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Formet Bydgoszcz Waldemar Hanasz (5½), Mariusz Mazalon (7), Krzysztof Żołnierowicz (8½), Małgorzata Wiese (10)
?
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Adam Bożek Maraton 9 1
2 Jerzy Szatkowski Chemik 2
3 Andrzej Jarzyński Kolejarz 9 3
4 Małgorzata Wiese Formet 10 4