Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1981

12. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1980 | 1981 | 1982
I liga
Częstochowa, 15 – 27 sierpnia 1981
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 2 3 4 2 5 43 10½
2  Maraton Warszawa 4 3 4 3 4 6 5 6 42½ 10½
3  Łączność Bydgoszcz 4 2 3 4 3 4 5 42 10½
4  Polonia Warszawa 3 3 3 4 4 5 4 4 38½
5  Górnik 09 Mysłowice 3 3 3 4 5 38
6  Hutnik Warszawa 2 ½ 3 4 4 35½ 9
7  Skra-Komobex Częstochowa 2 2 2 4 30½
8  Start Łódź 4 3 2 3 2 30
9  Avia Świdnik 2 1 2 3 2 2 25½
10  Hetman Wrocław 0 3 2 ½ 4 3 24 6
11  Pocztowiec Poznań ½ 1 2 1 2 2 3 23½ 6
12  Anilana Łódź 1 0 1 2 2 4 4 23
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1981
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Polonia Warszawa 2.5 5 8 11 14.5 19.5 23.5 27.5 31.5 34.5 38.5 4
2  Hutnik Warszawa 4 7.5 9.5 13 15.5 19.5 22.5 27 30.5 35 35.5 6
3  Maraton Warszawa 4 10 13 15.5 17 20.5 25.5 29.5 33.5 36.5 42.5 2
4  Górnik 09 Mysłowice 5.5 7 11.5 14.5 18 20.5 23.5 28.5 32.5 35 38 5
5  Pocztowiec Poznań 2.5 5.5 7.5 11 13.5 15.5 16.5 17.5 18 21.5 23.5 11
6  Avia Świdnik 3.5 6 8 11.5 13.5 14.5 17.5 19.5 21.5 24 25.5 9
7  Skra-Komobex Częstochowa 2.5 4 8.5 12 14 17.5 19.5 21 23 26.5 30.5 7
8  Start Łódź 3.5 7 8.5 12.5 16 17.5 19.5 21.5 24 27 30 8
9  Hetman Wrocław 0.5 3.5 7.5 10 12.5 14 17 20.5 22.5 24 24 10
10  Łączność Bydgoszcz 2 6.5 10.5 13 17 21.5 24.5 28.5 33.5 36.5 42 3
11  Anilana Łódź 2 2 3.5 6 10 12.5 16.5 19 20 21 23 12
12  Legion Warszawa 3.5 8 12 14 18.5 23 26 28 33.5 38.5 43 1
1 runda 2 runda
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Avia Świdnik – Skra Częstochowa
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
5½ : ½
2½ : 3½
3½ : 2½
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Start Łódź – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Pocztowiec Poznań
Łączność Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
0 : 6
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Hutnik Warszawa – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
Pocztowiec Poznań – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Skra Częstochowa – Start Łódź
2 : 4
3 : 3
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
Legion Warszawa – Start Łódź
Hetman Wrocław – Skra Częstochowa
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Łączność Bydgoszcz
Start Łódź – Hetman Wrocław
1½ : 4½
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
3½ : 2½
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
Łączność Bydgoszcz – Start Łódź
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Hutnik Warszawa – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
4½ : 1½
4½ : 1½
2½ : 3½
5 : 1
4 : 2
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Polonia Warszawa
Start Łódź – Anilana Łódź
Hetman Wrocław – Łączność Bydgoszcz
3 : 3
1 : 5
3 : 3
2 : 4
2 : 4
3 : 3
Legion Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Anilana Łódź – Hetman Wrocław
Polonia Warszawa – Start Łódź
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
4½ : 1½
4 : 2
5 : 1
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
Start Łódź – Hutnik Warszawa
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Anilana Łódź
½ : 5½
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
5 : 1
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Start Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
5 : 1
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
11 runda
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Warszawa
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
1½ : 4½
4 : 2
3 : 3
0 : 6
5½ : ½
2 : 4
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Legion Warszawa 43 66 2 Maraton Warszawa 42½ 66
1
2
.
.
3
4
.
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Cezary Owczarek
Andrzej Szymański
Andrzej Szymczuk
Mirosław Sadowski
Piotr Dukaczewski
Zbigniew Niedziółka
Marek Skorupski
Agnieszka Brustman
Aleksandra Chmielnicka
Edyta Brustman
Agnieszka Dąbrowska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5
2

½


½
3

8
1
8
4
9
1
11
10
1
5
6
10
1
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
m.in. Krzysztof Paćko, Piotr Staniszewski, Leszek Malarczyk, Krystyna Więckiewicz .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
3 Łączność Bydgoszcz 42 66 4 Polonia Warszawa 38½ 66
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Dariusz Łunkiewicz
Sławomir Król
Piotr Skowroński
Ewa Kaczmarek
.
Katarzyna Czarska
Joanna Jagodzińska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
.
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Marek Kolasiński
Paweł Kruza
Jan Sobczak
Janusz Hyndle
Marcin Autowicz
Marek Łada
Bogusława Autowicz
Anna Łodzińska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5 Górnik 09 Mysłowice 38 66 6 Hutnik Warszawa 35½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Paweł Dela
Jan Chromik
Aleksander Masternak
Tomasz Chachaj
Anna Karpacz
Barbara Graczyk
.
.
.
.
.
.



9

8
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Skra-Komobex Częstochowa 30½ 66 8 Start Łódź 30 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Avia Świdnik 25½ 66 10 Hetman Wrocław 24 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Pocztowiec Poznań 23½ 66 12 Anilana Łódź 23 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5
6
II liga
Grupa A Grupa B
15 – 27 sierpnia 1981
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
15 – 27 sierpnia 1981
Sędzia główny:
1 1 Piast Gliwice 39½ 10½
2 2 Legrol Legnica 38 10½
3 3 Formet Bydgoszcz 36
4 4 Gedania Gdańsk 9
5 Karpaty Krosno
6 Kolejarz Katowice
7 Maraton Wrocław
8 8 Górnik 23 Czerwionka 8
9 9 Budowlani Koszalin
10 10 Piast Słupsk 7
11 11 Lech Poznań
12 12 AZS UW Warszawa
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1981
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
?
Piast Gliwice
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close