Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1982

13. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1981 | 1982 | 1983
I liga
Gdańsk, 17 – 28 sierpnia 1982
Sędzia główny:
  System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12     DLS
                                 
1  Start Lublin                       41½   10½
2  Chemik Bydgoszcz                       37½  
3  Maraton Warszawa                       35  
4  Skra-Komobex Częstochowa                       34½  
5  Łączność Bydgoszcz                       34½  
6  Polonia Warszawa                       34½  
   Avia Świdnik                           8
   Górnik 09 Mysłowice                       32½   8
   Legion Warszawa                           8
10  Hutnik Warszawa                          
11  Pocztowiec Poznań                          
12  Anilana Łódź                           6
   
  Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1982
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Legion Warszawa                        
2  Polonia Warszawa                     34.5 6
3  Avia Świdnik                        
4  Górnik 09 Mysłowice                     32.5  
5  Łączność Bydgoszcz                     34.5 5
6  Pocztowiec Poznań                       11
7  Maraton Warszawa                     35 3
8  Chemik Bydgoszcz                     37.5 2
9  Skra-Komobex Częstochowa                     34.5 4
10  Start Lublin                     41.5 1
11  Anilana Łódź                       12
12  Hutnik Warszawa                       10
         
1 runda   2 runda
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Start Lublin
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Łączność Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
    Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Skra Częstochowa – Łączność Bydgoszcz
Start Lublin – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
 
         
3 runda   4 runda
Polonia Warszawa – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
Łączność Bydgoszcz – Start Lublin
Pocztowiec Poznań – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
    Hutnik Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
Start Lublin – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
 
         
5 runda   6 runda
Avia Świdnik – Hutnik Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Start Lublin
Chemik Bydgoszcz – Skra Częstochowa
    Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Start Lublin – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
 
         
7 runda   8 runda
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Start Lublin
    Hutnik Warszawa – Start Lublin
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Łączność Bydgoszcz
 
         
9 runda   10 runda
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Warszawa
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Start Lublin – Anilana Łódź
    Hutnik Warszawa – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
 
         
11 runda    
Pocztowiec Poznań – Hutnik Warszawa
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Start Lublin – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Legion Warszawa
       
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
                       
  1 Start Lublin   41½ 66   2 Chemik Bydgoszcz   37½ 66
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Ryszard Probola
Waldemar Popławski
Mirosław Jakima
Jacenty Wojcieszyn
Marek Nowak
.
Urszula Nowik
2050
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
.
10
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Krzysztof Żołnierowicz
Andrzej Grabowski
Jarosław Jakubowski
Cezary Pelc
Ryszard Kujawski
Ewa Kaczmarek
Dorota Konieczka
2230
.
.
.
.
.
.


5

0
7
6
11
11
11
9
2
11
11
  3 Maraton Warszawa   35 66   4 Skra-Komobex Częstochowa   34½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Krzysztof Paćko
.
Piotr Staniszewski
Michał Gawliński
.
Krystyna Więckiewicz
2000
.
.
.
.
.
.
.
.
6
.
.
.
.
.
11
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Witalis Sapis
.
Dariusz Szopka
Andrzej Lewiński
.
.
2285
.
.
.
.
.
8
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
  5 Łączność Bydgoszcz   34½ 66   6 Polonia Warszawa   34½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Dariusz Łunkiewicz
Jacek Gębala
Andrzej Maciejewski
Adam Wiśniewski
Katarzyna Czarska
Joanna Jagodzińska
2000
.
.
.
.
.

.
.

.
.
11
.
.
11
.
.
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Paweł Kruza
Jan Sobczak
Tomasz Kozubowski
Marcin Autowicz
Janusz Hyndle
Marek Łada
Bogusława Autowicz
Anna Łodzińska
Jolanta Łodzińska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
  7 Avia Świdnik   . 66   8 Górnik 09 Mysłowice   32½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Grzegorz Jusiak
.
.
Arkadiusz Głąb
.
Bożena Rzeczycka
2000
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Aleksander Masternak
Jan Chromik
Tomasz Chachaj
Bogdan Morkisz
Agnieszka Stodółkiewicz
Barbara Graczyk
2000
.
.
.
.
.
4

7


7
11
11
11
11
11
11
  9 Legion Warszawa   . 66   10 Hutnik Warszawa   . 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Ignacy Szyszko
Andrzej Szymański
.
Krzysztof Celmer
.
.
2162
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Manfred Mannke
.
.
Krzysztof Głuszko
.
.
2082
.
.
.
.
.
7
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
  11 Pocztowiec Poznań   . 66   12 Anilana Łódź   . 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Cezary Kurowiak
.
.
P.Bojarski
.
.
1800
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Marek Zieliński
.
.
Adam Gruszka
.
.
2250
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1 Witalis Sapis Skra-Komobex Częstochowa 8 11    
2            
3            
4            
5            
6            
II liga
Grupa A   Grupa B
Gdańsk, 17 – 28 sierpnia 1982
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
17 – 28 sierpnia 1982
Sędzia główny:
                     
1 Jagiellonia Białystok 43       1        
2 Hetman Wrocław 41       2        
3 Spartakus Jelenia Góra         3        
4           4        
5           5        
6 Gedania Gdańsk         6        
7           7        
8           8        
9           9        
10           10        
11 Arka Gdynia         11        
12 Kolejarz Katowice         12        
 
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1982
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
   
   
   
Najlepsze wyniki na szachownicach
                 
1         1      
2         2      
3         3      
4         4      
5         5      
6         6      

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close