Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2018

49. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2017 | 2018 | 2019
Ekstraliga
Kudowa-Zdrój, 21 – 29 lipca 2018
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Hetman GKS Katowice 2 3 6 4 4 15
2  GCKiP Czarna 4 1 14
3  Laura Chylice 5 3 4 11 28
4  Polonia Votum Wrocław 3 11 28
5  MKSz Rybnik 3 ½ 2 2 4 9
6  Polonia Warszawa 2 4 4 2 8 25½
7  Stoczek 45 Białystok 0 4 4 8 23
8  Śródmieście Wrocław 2 ½ 4 2 2 4 6
9  KKSz 1893 Kraków (↓) ½ 4 2 2 3 5
10  Rodło Opole (↓) 2 ½ 2 4 2 3 3
O brązowym medalu zdecydowała punktacja Sonnenborna-Bergera (Laura Chylice: 255,00; Polonia Votum Wrocław: 239.00)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Polonia Warszawa 2 4 4 4 6 8 8 8 8 6
2  Stoczek 45 Białystok 0 0 2 2 4 4 6 6 8 7
3  GCKiP Czarna 0 2 4 6 8 10 10 12 14 2
4  Rodło Opole 0 0 0 2 2 2 2 2 3 10
5  Polonia Votum Wrocław 2 2 3 3 3 5 7 9 11 4
6  KKSz 1893 Kraków 0 0 0 2 4 4 4 4 5 9
7  Hetman GKS Katowice 2 4 6 8 10 11 13 15 15 1
8  Laura Chylice 2 4 5 5 5 7 9 11 11 3
9  MKSz Rybnik 2 2 4 6 6 7 7 7 9 5
10  Śródmieście Wrocław 0 2 2 2 2 2 4 6 6 8
1 runda   2 runda
Polonia Warszawa – Śródmieście Wrocław
Stoczek 45 Białystok – MKSz Rybnik
GCKiP Czarna – Laura Chylice
Rodło Opole – Hetman Katowice
Polonia Wrocław – KKSz 1893 Kraków
4 : 2
1½ : 4½
1 : 5
2 : 4
3½ : 2½
Śródmieście Wrocław – KKSz 1893 Kraków
Hetman Katowice – Polonia Wrocław
Laura Chylice – Rodło Opole
MKSz Rybnik – GCKiP Czarna
Polonia Warszawa – Stoczek 45 Białystok
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
½ : 5½
4½ : 1½
3 runda   4 runda
Stoczek 45 Białystok – Śródmieście Wrocław
GCKiP Czarna – Polonia Warszawa
Rodło Opole – MKSz Rybnik
Polonia Wrocław – Laura Chylice
KKSz 1893 Kraków – Hetman Katowice
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
Śródmieście Wrocław – Hetman Katowice
Laura Chylice – KKSz 1893 Kraków
MKSz Rybnik – Polonia Wrocław
Polonia Warszawa – Rodło Opole
Stoczek 45 Białystok – GCKiP Czarna
2 : 4
1½ : 4½
3½ : 2½
2 : 4
1½ : 4½
5 runda   6 runda
GCKiP Czarna – Śródmieście Wrocław
Rodło Opole – Stoczek 45 Białystok
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
KKSz 1893 Kraków – MKSz Rybnik
Hetman Katowice – Laura Chylice
5½ : ½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
Śródmieście Wrocław – Laura Chylice
MKSz Rybnik – Hetman Katowice
Polonia Warszawa – KKSz 1893 Kraków
Stoczek 45 Białystok – Polonia Wrocław
GCKiP Czarna – Rodło Opole
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
5½ : ½
7 runda   8 runda
Rodło Opole – Śródmieście Wrocław
Polonia Wrocław – GCKiP Czarna
KKSz 1893 Kraków – Stoczek 45 Białystok
Hetman Katowice – Polonia Warszawa
Laura Chylice – MKSz Rybnik
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
4½ : 1½
3½ : 2½
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
Polonia Warszawa – Laura Chylice
Stoczek 45 Białystok – Hetman Katowice
GCKiP Czarna – KKSz 1893 Kraków
Rodło Opole – Polonia Wrocław
4 : 2
2 : 4
0 : 6
5½ : ½
2½ : 3½
9 runda
Polonia Wrocław – Śródmieście Wrocław
KKSz 1893 Kraków – Rodło Opole
Hetman Katowice – GCKiP Czarna
Laura Chylice – Stoczek 45 Białystok
MKSz Rybnik – Polonia Warszawa
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
1½ : 4½
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Hetman GKS Katowice 34 54 2 GCKiP Czarna 37½ 54
1
2
3
4
5
6
mm
k
I+
I
mf
I+
Viktor Gažík (SVK)
Iwo Godzwon
Artur Oborski
Alan Bogusz
Liwia Jarocka
Irena Hertlein
2501
2218
1821
1637
1984
1545

7



5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
k
I++
k
I++
Miłosz Szpar
Mieszko Miś
Jakub Chyży
Tymon Czernek
Joanna Święch
Martyna Wikar
2349
2291
2100
1949
1832
1955

6
7

5
9
9
9
9
9
9
3 Laura Chylice 28 54 4 Polonia Votum Wrocław 28 54
1
2
3
4
5
6
mf
k
I
kmf
k+
I
Patryk Chylewski
Daniel Sanz Wawer
Michał Redzisz
Monika Marcińczyk
Pola Mościcka
Hanna Trzaskowska
2335
2233
1937
1891
1934
1505




5
3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
mm
k
I
I
I
k
I
Szymon Gumularz
Maciej Czopor
Michał Fiedorek
Jakub Luberański
Marek Madej
Magdalena Harazińska
Magdalena Pawicka
2461
2217
2066
1762
1786
1997
1718


6

1

4
9
8
9
7
3
9
9
5 MKSz Rybnik 26½ 54 6 Polonia Warszawa 25½ 54
1
2
.
3
4
5
.
6
mf
I+
I+
I
I
mf
k++
I++
Kamil Kozioł
Antoni Fritz
Tomasz Posłuszny
Krzysztof Oleksy
Jakub Seemann
Honorata Kucharska
Wiktoria Cieślak
Gabriela Króliczek
2257
1981
1912
1813
1814
2029
1931
1736
4
4
1
3
5
2

6
9
7
2
9
9
5
4
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
II+
II
kmf
I
Antoni Szustakowski
Igor Kowalski
Krzysztof Iwaszkiewicz
Jacek Rak
Maria Malicka
Emilia Mężykowska
2330
2324
1683
1457
2174
1622




6
9
9
9
9
9
9
7 Stoczek 45 Białystok 23 54 8 Śródmieście Wrocław 23 54
1
2
3
4
5
6
mf
I++
I
I
I
I
Jakub Kosakowski
Maciej Pytel
Iwo Karolczuk
Michał Szydło
Maria Koruch
Zuzanna Arciszewska
2324
2051
1783
1697
1714
1301
6
4

4
2
½
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
k
I+
II
I
II
k
I+
Krzysztof Łukasiewicz
Franciszek Sernecki
Jan Kosior
Mikołaj Wieczorek
Mateusz Bednarczyk
Zofia Frej
Oliwia Ścisła
2247
2175
1466
1651
1471
1938
1345
3
6
1
5
0

9
9
7
8
3
9
9
9 KKSz 1893 Kraków 23½ 54 10 Rodło Opole 21 54
1
2
3
4
5
6
mf
I++
II
II
I
k
Krzysztof Szczurek
Bartosz Warchoł
Szymon Józefczyk
Łukasz Święch
Julia Surpeta
Emilia Dyląg
2136
1950
1734
1591
1611
1989
3
2
3


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
I
II+
I
k
kmf
Kosma Pacan-Milej
Kacper Racławicki
Andrzej Czernecki
Krzysztof Matela
Wiktoria Sowa
Martyna Starosta
2282
1799
1472
1734
1952
1740

2

3

9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Viktor Gažík Hetman GKS Katowice 9
2 Iwo Godzwon Hetman GKS Katowice 7 9
3 Jakub Chyży GCKiP Czarna 7 9
4 Tymon Czernek GCKiP Czarna 9
5 Liwia Jarocka Hetman GKS Katowice 9
6 Emilia Dyląg KKSz 1893 Kraków 9
I liga
Kudowa-Zdrój, 21 – 29 lipca 2018
Sędzia główny: Aleksander Sokólski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Stilon Gorzów Wielkopolski (↑) 5 4 6 4 5 18
2  Ognisko Rydułtowy (↑) 3 4 4 3 4 3 13
3  Chrobry Gniezno 3 2 3 12
4  KTS Kalisz 1 2 4 3 2 3 4 10
5  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 3 9 30½
6  Mat Myślenice 2 3 4 9 26
7  Czternastka Warszawa 2 4 5 4 8
8  Miedź Legnica (↓) 0 ½ 3 ½ 1 7
9  ŻKSz Żary (↓) 2 3 3 2 2 2 2 20½
10  MOS Wieliczka (↓) 1 2 4 2 18
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 6 8 10 12 14 16 18 1
2  KTS Kalisz 2 2 4 4 5 7 9 10 10 4
3  Ognisko Rydułtowy 2 3 3 5 7 9 11 12 13 2
4  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 4 4 4 5 5 7 9 9 5
5  MOS Wieliczka 0 2 2 2 2 2 2 2 2 10
6  Mat Myślenice 2 2 4 6 6 6 6 7 9 6
7  ŻKSz Żary 0 0 0 0 0 0 0 1 2 9
8  Czternastka Warszawa 0 0 2 2 4 6 6 6 8 7
9  Chrobry Gniezno 0 1 3 5 7 9 11 12 12 3
10  Miedź Legnica 0 2 2 4 4 4 4 5 7 8
1 runda   2 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Miedź Legnica
KTS Kalisz – Chrobry Gniezno
Ognisko Rydułtowy – Czternastka Warszawa
Pionier Jastrzębie-Zdrój – ŻKSz Żary
MOS Wieliczka – Mat Myślenice
6 : 0
4 : 2
4 : 2
4½ : 1½
2½ : 3½
Miedź Legnica – Mat Myślenice
ŻKSz Żary – MOS Wieliczka
Czternastka Warszawa – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Chrobry Gniezno – Ognisko Rydułtowy
Stilon Gorzów Wlkp. – KTS Kalisz
4½ : 1½
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
5 : 1
3 runda   4 runda
KTS Kalisz – Miedź Legnica
Ognisko Rydułtowy – Stilon Gorzów Wlkp.
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Chrobry Gniezno
MOS Wieliczka – Czternastka Warszawa
Mat Myślenice – ŻKSz Żary
4½ : 1½
1½ : 4½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
Miedź Legnica – ŻKSz Żary
Czternastka Warszawa – Mat Myślenice
Chrobry Gniezno – MOS Wieliczka
Stilon Gorzów Wlkp. – Pionier Jastrzębie-Zdrój
KTS Kalisz – Ognisko Rydułtowy
3½ : 2½
2½ : 3½
4½ : 1½
3½ : 2½
2 : 4
5 runda   6 runda
Ognisko Rydułtowy – Miedź Legnica
Pionier Jastrzębie-Zdrój – KTS Kalisz
MOS Wieliczka – Stilon Gorzów Wlkp.
Mat Myślenice – Chrobry Gniezno
ŻKSz Żary – Czternastka Warszawa
5½ : ½
3 : 3
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
Miedź Legnica – Czternastka Warszawa
Chrobry Gniezno – ŻKSz Żary
Stilon Gorzów Wlkp. – Mat Myślenice
KTS Kalisz – MOS Wieliczka
Ognisko Rydułtowy – Pionier Jastrzębie-Zdrój
1 : 5
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
4 : 2
7 runda   8 runda
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Miedź Legnica
MOS Wieliczka – Ognisko Rydułtowy
Mat Myślenice – KTS Kalisz
ŻKSz Żary – Stilon Gorzów Wlkp.
Czternastka Warszawa – Chrobry Gniezno
5½ : ½
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
Miedź Legnica – Chrobry Gniezno
Stilon Gorzów Wlkp. – Czternastka Warszawa
KTS Kalisz – ŻKSz Żary
Ognisko Rydułtowy – Mat Myślenice
Pionier Jastrzębie-Zdrój – MOS Wieliczka
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
9 runda
MOS Wieliczka – Miedź Legnica
Mat Myślenice – Pionier Jastrzębie-Zdrój
ŻKSz Żary – Ognisko Rydułtowy
Czternastka Warszawa – KTS Kalisz
Chrobry Gniezno – Stilon Gorzów Wlkp.
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 41 54 2 Ognisko Rydułtowy 32½ 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
I
I++
I
k
I+
I
Igor Janik
Jakub Czechowski
Kamil Dzida
Michał Koziorowicz
Paulina Raczykowska
Maria Siekańska
Zuzanna Siekańska
2420
1880
1854
1692
1890
1306
1395

6
7

7

9
9
9
9
9
4
5
1
2
3
4
5
6
k+
I+
I
I
k
I
Kacper Bilczewski
Mikołaj Polczyk
Bartłomiej Turski
Bartosz Panek
Agata Stebel
Hanna Bugaj
2093
2061
1893
1831
1859
1356

6

7

5
9
9
9
9
9
9
3 Chrobry Gniezno 28 54 4 KTS Kalisz 27 54
1
2
3
4
5
6
k+
I+
I
II+
I++
I
Krzysztof Raczyński
Marcel Butyrowski
Jan Wojdak
Witold Lewandowski
Zuzanna Szeląg
Roksana Nowak
2096
1725
1754
1444
1767
1372
4
4

4

3
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
I++
kmf
I
I
I
Filip Janiszewski
Oskar Dixa
Tymon Ochędzan
Szymon Skurniak
Weronika Wawrzyniak
Ewa Barwińska
1953
1929
1874
1729
1455
1457


6


5
9
9
9
9
9
9
5 Pionier Jastrzębie-Zdrój 30½ 54 6 Mat Myślenice 26 54
1
2
.
3
4
5
6
kmf
I+
I
I++
II
I++
I+
Paweł Teclaf
Tomasz Gałuszka
Maciej Kołoczek
Zuzanna Adamczyk
Mateusz Dziendziel
Agnieszka Buchta
Wiktoria Zniszczoł
2399
1989
1851
1722
1587
1810
1568
6
4
½
4

5
9
7
2
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k
II
I+
I
II
I++
Mateusz Brożyna
Tomasz Pietrzak
Jakub Suder
Dariusz Dziewoński
Aniela Mazanowska
Lidia Czarnecka
2098
1617
1837
1733
1313
1767

½



9
9
9
9
9
9
7 Czternastka Warszawa 27½ 54 8 Miedź Legnica 19 54
1
2
3
4
.
.
.
5
6
k
I++
I
I
II
II
II+
I++
I++
Jakub Fus
Kacper Jarzębowski
Wojciech Haliniak
Adam Jędrusik
Rafał Dalkowski
Michał Wolski
Jakub Janeczko
Aleksandra Tarka
Zuzanna Rejniak
2195
1969
1679
1518
1510
1385
1351
1679
1559

6
½

½
0


9
9
3
6
3
1
5
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
k
kmf
II+
I+
II+
Kacper Grela
Anna Karykowska
Piotr Kejna
Jerzy Eigner
Maria Elena Lascar
Weronika Szachniewicz
2320
1869
1505
1352
1604
1057

4
3

3
2
9
9
9
9
9
9
9 ŻKSz Żary 20½ 54 10 MOS Wieliczka 18 54
1
2
3
4
5
6
k
II
I
II
I
I
Oskar Wołoch
Tomasz Lambrecht
Mateusz Górkiewicz
Paweł Musin
Maria Karłyk
Kinga Mytnik
2137
1544
1870
1202
1726
1446

3
5

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
I
I++
I
II
I++
II+
II+
Jan Golenia
Wojciech Golenia
Florian Wrona
Kamil Knapik
Magdalena Budkiewicz
Michalina Dębowska
Anna Ślusarczyk
1986
1984
1660
1479
1774
1492
1078


½
5
2
½
0
9
9
9
9
5
4
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Igor Janik Stilon Gorzów Wielkopolski 9
2 Jakub Czechowski
Kacper Jarzębowski
Mikołaj Polczyk
Stilon Gorzów Wielkopolski
Czternastka Warszawa
Ognisko Rydułtowy
6 9
3 Kamil Dzida Stilon Gorzów Wielkopolski 7 9
4 Michał Koziorowicz Stilon Gorzów Wielkopolski 9
5 Zuzanna Szeląg Chrobry Gniezno 9
6 Lidia Czarnecka Mat Myślenice 9
II liga
Szczyrk, 20 – 29 lipca 2018 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Michał Wejsig
1 Hetman Koronny Trzebinia (↑) 18 43 19 Hetman Częstochowa 11 33
2 Hetman Koszalin (↑) 18 41 20 RzKSz Rzeszów 11 32½
3 Zagłębie Dąbrowa Górnicza (↑) 16 39 21 Korona Zakrzewo 11 32
4 AZS Politechnika Śląska Gliwice 14 38 22 Gambit Przeworsk 10 32½
5 Smecz Konin 14 35½ 23 Ognisko II Rydułtowy 10 32
6 Pszczyńskie Szachy 14 34½ 24 MKSz II Rybnik 10 30½
7 Akademia Szachowa Gliwice 14 33½ 25 Na Pięterku Poznań 10 28
8 UKS przy SP 8 Chrzanów 13 38½ 26 Caissa Warszawa 9 33½
9 Strzybniczanka Tarnowskie Góry 13 37½ 27 KKSz 1893 II Kraków 9 33½
10 Fabryczna Polonia Wrocław 13 35½ 28 SZS Cieszyn 9 33½
11 Laura II Chylice 13 35½ 29 Zieloni Zielonka 9 33
12 Trzydziestka Olsztyn 12 37 30 Wisła Kraków (↓) 9 33
13 SP 321 Warszawa – Bemowo 12 35½ 31 Piątka Wieluń (↓) 9 32
14 MDK Gdynia 12 34½ 32 KTS II Kalisz (↓) 8 29½
15 Victoria KOMPLEXBUD Kielce 12 34 33 STMGK Strzelce Krajeńskie (↓) 8 25½
16 Hetman Pilzno 12 34 34 Karpaty Urania MOSiR Krosno (↓) 5 20
17 Czternastka II Warszawa 11 33½ 35 Gekon Nysa (↓) 4 23½
18 Śródmieście II Wrocław 11 33½ 36 Orły Pleszew (↓) 2 16
Składy drużyn awansujących
Hetman Koronny
Trzebinia
Michał Karpus (10), Sebastian Półtorak (6½), Hubert Meers (7½), Weronika Zabrzańska (6), Weronika Łęczek (6½),
Milena Ślusarczyk (6½)
Hetman Koszalin Filip Łuczak (9), Gracjan Grzesik (2), Krzysztof Majewski (7), Patryk Wolaniecki (8½), Aleksandra Trembowiecka-Wysota (7½),
Jagoda Bieńko (7)
Zagłębie Dąbrowa Górn. Mateusz Lis (5½), Tomasz Bąchór (7/10), Piotr Karwacki (7), Dawid Wierzbicki (2/6), Grzegorz Furgał (3/6), Alicja Cebula (4½),
Lena Mróz (10)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Karpus
Michał Słomczewski
Hetman Koronny Trzebinia
Piątka Wieluń
10 11
2 Ignacy Leśkiewicz
Bartosz Fiszer
Smecz Konin
SP 321 Warszawa – Bemowo
10 11
3 Michał Kozłowski
Jan Klimkowski
Trzydziestka Olsztyn
Smecz Konin
9 11
4 Mateusz Lichorad Strzybniczanka Tarnowskie Góry 9 11
5 Sandra Orlik Hetman Częstochowa 11
6 Lena Mróz Zagłębie Dąbrowa Górnicza 10 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close