Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 2019

50. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

2018 | 2019 | 2020
Ekstraliga
Ustroń, 23 czerwca – 2 lipca 2019
Sędzia główny: Bogdan Obrochta
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  GCKiP Czarna 3 4 5 4 5 17
2  VOTUM Polonia Wrocław 3 4 4 3 4 14
3  Laura Chylice 3 5 4 2 3 3 11
4  MKSz Rybnik 3 2 3 4 4 10 28
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 1 4 4 4 10 27
6  Hetman GKS Katowice 2 2 4 5 4 3 9
7  Stoczek 45 Białystok 2 4 3 2 4 3 8
8  Śródmieście Wrocław 1 3 2 2 1 2 5
9  Polonia Warszawa (↓) 2 3 2 2 3 3 3 20½
10  Ognisko Rydułtowy (↓) 1 2 3 2 3 3 3 19½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Stoczek 45 Białystok 1 1 3 5 5 5 5 6 8 7
2  VOTUM Polonia Wrocław 2 4 6 7 8 10 12 12 14 2
3  Śródmieście Wrocław 0 2 2 3 5 5 5 5 5 8
4  Laura Chylice 0 2 3 3 4 6 7 9 11 3
5  Hetman GKS Katowice 0 0 2 3 5 5 7 7 9 6
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 4 4 6 8 8 10 10 5
7  GCKiP Czarna 2 4 6 8 9 11 13 15 17 1
8  MKSz Rybnik 2 2 2 4 5 7 9 10 10 4
9  Ognisko Rydułtowy 0 0 1 2 2 2 2 3 3 10
10  Polonia Warszawa 1 1 1 1 1 1 2 3 3 9
1 runda 2 runda
Stoczek 45 Białystok – Polonia Warszawa
Polonia Wrocław – Ognisko Rydułtowy
Śródmieście Wrocław – MKSz Rybnik
Laura Chylice – GCKiP Czarna
Hetman Katowice – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
Polonia Warszawa – Stilon Gorzów Wlkp.
GCKiP Czarna – Hetman Katowice
MKSz Rybnik – Laura Chylice
Ognisko Rydułtowy – Śródmieście Wrocław
Stoczek 45 Białystok – Polonia Wrocław
2 : 4
4½ : 1½
1½ : 4½
2½ : 3½
2 : 4
3 runda 4 runda
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
Śródmieście Wrocław – Stoczek 45 Białystok
Laura Chylice – Ognisko Rydułtow
Hetman Katowice – MKSz Rybnik
Stilon Gorzów Wlkp. – GCKiP Czarna
4½ : 1½
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
Polonia Warszawa – GCKiP Czarna
MKSz Rybnik – Stilon Gorzów Wlkp.
Ognisko Rydułtowy – Hetman Katowice
Stoczek 45 Białystok – Laura Chylice
Polonia Wrocław – Śródmieście Wrocław
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
5 runda 6 runda
Śródmieście Wrocław – Polonia Warszawa
Laura Chylice – Polonia Wrocław
Hetman Katowice – Stoczek 45 Białystok
Stilon Gorzów Wlkp. – Ognisko Rydułtowy
GCKiP Czarna – MKSz Rybnik
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
3 : 3
Polonia Warszawa – MKSz Rybnik
Ognisko Rydułtowy – GCKiP Czarna
Stoczek 45 Białystok – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Wrocław – Hetman Katowice
Śródmieście Wrocław – Laura Chylice
2½ : 3½
1 : 5
1½ : 4½
3½ : 2½
1½ : 4½
7 runda 8 runda
Laura Chylice – Polonia Warszawa
Hetman Katowice – Śródmieście Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
GCKiP Czarna – Stoczek 45 Białystok
MKSz Rybnik – Ognisko Rydułtowy
3 : 3
5 : 1
1½ : 4½
3½ : 2½
4 : 2
Polonia Warszawa – Ognisko Rydułtowy
Stoczek 45 Białystok – MKSz Rybnik
Polonia Wrocław – GCKiP Czarna
Śródmieście Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Laura Chylice – Hetman Katowice
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
9 runda
Hetman Katowice – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Laura Chylice
GCKiP Czarna – Śródmieście Wrocław
MKSz Rybnik – Polonia Wrocław
Ognisko Rydułtowy – Stoczek 45 Białystok
4 : 2
1 : 5
5 : 1
2 : 4
1½ : 4½
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 GCKiP Czarna 37 54 2 VOTUM Polonia Wrocław 32 54
1
2
3
4
5
6
k++
mf
k
I++
k
k+
Antoni Kozak
Mieszko Miś
Jakub Chyży
Tymon Czernek
Joanna Święch
Martyna Wikar
2365
2284
2093
2003
1879
2020


7


6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
mm
k
I++
I
I
mf
I
Szymon Gumularz
Maciej Czopor
Jakub Luberański
Marek Madej
Szymon Starościak
Magdalena Harazińska
Magdalena Pawicka
2495
2250
2010
1843
1697
2004
1700
7
5


2

9
9
9
5
4
9
9
3 Laura Chylice 31½ 54 4 MKSz Rybnik 28 54
1
2
.
3
4
.
5
6
mf
mf
k
kmf
I
II+
k++
I++
Patryk Chylewski
Igor Kowalski
Jan Kokoszczyński
Bartosz Fiszer
Artur Grządka
Tadeusz Rylski
Pola Mościcka
Weronika Zabrzańska
2400
2320
2238
2105
1582
1502
1858
1748

2


½
2
6
7
5
6
9
4
5
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
I+
I+
I
mf
I
Mikołaj Nowak
Tomasz Posłuszny
Jakub Seemann
Krzysztof Oleksy
Honorata Kucharska
Helena Kucharska
2230
1888
2017
1878
2054
1543
5
2


5
4
9
9
9
9
9
9
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 27 54 6 Hetman GKS Katowice 27½ 54
1
2
3
4
5
6
I+
I++
I++
I
k
I++
Jakub Czechowski
Michał Koziorowicz
Kamil Dzida
Mateusz Wysocki
Paulina Raczykowska
Maria Siekańska
1922
1985
1987
1634
1893
1559
1
6
6
6

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mm
mf
I
I
mf
I++
Viktor Gažík (SVK)
Iwo Godzwon
Bartłomiej Turski
Alan Bogusz
Liwia Jarocka
Irena Hertlein
2520
2285
1967
1730
2102
1612
7




9
9
9
9
9
9
7 Stoczek 45 Białystok 26½ 54 8 Śródmieście Wrocław 20½ 54
1
2
3
4
5
6
mf
k
I++
I
I+
I++
Jakub Kosakowski
Maciej Pytel
Iwo Karolczuk
Adrian Budzisz
Maria Koruch
Klara Szczotka
2390
1988
2031
1796
1677
1786
7
3
5
4

5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
.
5
6
.
k
I++
I
I
II+
k
I
I++
Krzysztof Łukasiewicz
Franciszek Sernecki
Mateusz Bednarczyk
Mikołaj Wieczorek
Adam Halhoul
Zofia Frej
Zofia Kulczycka
Oliwia Ścisła
2172
2283
1529
1751
1609
1903
1275
1247
3

0
2


0
2
9
9
3
8
7
9
2
7
9 Polonia Warszawa 20½ 54 10 Ognisko Rydułtowy 19½ 54
1
2
3
4
5
6
k++
kmf
I
I
k+
II+
Radosław Psyk
Maria Malicka
Krzysztof Iwaszkiewicz
Filip Klim
Joanna Kaczmarska
Jaśmina Kanduła
2311
2115
1770
1557
2010
1040
5
4

3

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k
I
I
I
I++
I
Mikołaj Polczyk
Bartosz Panek
Maciej Jeda
Kamil Piechota
Olga Bilczewska
Hanna Bugaj
2182
2033
1798
1641
1691
1566
2
2

4

9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jakub Kosakowski
Szymon Gumularz
Viktor Gažík
Stoczek 45 Białystok
VOTUM Polonia Wrocław
Hetman GKS Katowice
7 9
2 Michał Koziorowicz Stilon Gorzów Wielkopolski 6 9
3 Jakub Chyży GCKiP Czarna 7 9
4 Tymon Czernek GCKiP Czarna 9
5 Joanna Święch
Zofia Frej
GCKiP Czarna
Śródmieście Wrocław
9
6 Weronika Zabrzańska Laura Chylice 9
I liga
Ustroń, 23 czerwca – 2 lipca 2019
Sędzia główny: Bogdan Obrochta
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Pionier Jastrzębie-Zdrój (↑) 4 4 3 4 5 15 35
2  Hetman Koronny Trzebinia (↑) 2 4 4 3 4 15 35
3  Czternastka Warszawa 2 2 3 4 4 3 5 4 12 31½
4  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 3 3 2 4 5 5 12 30½
5  KTS Kalisz 2 2 3 5 4 9
6  Chrobry Gniezno 2 2 4 2 3 7
7  Akademia Szachowa Gliwice 1 3 3 2 3 3 6 23½
8  KKSz 1893 Kraków (↓) ½ 2 1 1 4 4 6 20
9  Mat Myślenice (↓) 1 2 3 2 5
10  Smecz Konin (↓) 2 1 ½ 3 3
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Chrobry Gniezno 0 0 0 2 3 5 5 7 7 6
2  KTS Kalisz 0 2 2 4 5 7 7 7 9 5
3  KKSz 1893 Kraków 2 2 4 4 4 4 6 6 6 8
4  Akademia Szachowa Gliwice 1 2 2 2 3 5 6 6 6 7
5  Smecz Konin 0 0 0 0 1 1 1 3 3 10
6  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 2 3 3 5 6 6 8 10 12 4
7  Hetman Koronny Trzebinia 1 3 5 7 9 9 11 13 15 2
8  Mat Myślenice 0 1 3 3 3 3 5 5 5 9
9  Pionier Jastrzębie-Zdrój 2 4 6 8 9 11 11 13 15 1
10  Czternastka Warszawa 2 3 5 5 7 9 10 10 12 3
1 runda 2 runda
Chrobry Gniezno – Czternastka Warszawa
KTS Kalisz – Pionier Jastrzębie-Zdrój
KKSz 1893 Kraków – Mat Myślenice
Akademia Szachowa Gliwice – Hetman Koronny Trzebinia
Smecz Konin – Zagłębie Dąbrowa Górn.
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
1 : 5
Czternastka Warszawa – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Hetman Koronny Trzebinia – Smecz Konin
Mat Myślenice – Akademia Szachowa Gliwice
Pionier Jastrzębie-Zdrój – KKSz 1893 Kraków
Chrobry Gniezno – KTS Kalisz
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
5½ : ½
1½ : 4½
3 runda 4 runda
KTS Kalisz – Czternastka Warszawa
KKSz 1893 Kraków – Chrobry Gniezno
Akademia Szachowa Gliwice – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Smecz Konin – Mat Myślenice
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Hetman Koronny Trzebinia
2 : 4
4 : 2
1 : 5
2½ : 3½
1½ : 4½
Czternastka Warszawa – Hetman Koronny Trzebinia
Mat Myślenice – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Smecz Konin
Chrobry Gniezno – Akademia Szachowa Gliwice
KTS Kalisz – KKSz 1893 Kraków
2 : 4
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
5 : 1
5 runda 6 runda
KKSz 1893 Kraków – Czternastka Warszawa
Akademia Szachowa Gliwice – KTS Kalisz
Smecz Konin – Chrobry Gniezno
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Hetman Koronny Trzebinia – Mat Myślenice
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
Czternastka Warszawa – Mat Myślenice
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Hetman Koronny Trzebinia
Chrobry Gniezno – Zagłębie Dąbrowa Górn.
KTS Kalisz – Smecz Konin
KKSz 1893 Kraków – Akademia Szachowa Gliwice
5 : 1
4 : 2
4 : 2
5½ : ½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Akademia Szachowa Gliwice – Czternastka Warszawa
Smecz Konin – KKSz 1893 Kraków
Zagłębie Dąbrowa Górn. – KTS Kalisz
Hetman Koronny Trzebinia – Chrobry Gniezno
Mat Myślenice – Pionier Jastrzębie-Zdrój
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
Czternastka Warszawa – Pionier Jastrzębie-Zdrój
Chrobry Gniezno – Mat Myślenice
KTS Kalisz – Hetman Koronny Trzebinia
KKSz 1893 Kraków – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Akademia Szachowa Gliwice – Smecz Konin
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
1 : 5
2½ : 3½
9 runda
Smecz Konin – Czternastka Warszawa
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Akademia Szachowa Gliwice
Hetman Koronny Trzebinia – KKSz 1893 Kraków
Mat Myślenice – KTS Kalisz
Pionier Jastrzębie-Zdrój – Chrobry Gniezno
2 : 4
4 : 2
4 : 2
2 : 4
4 : 2
Składy drużyn (2 juniorów U18, 2 juniorów U14, 1 juniorka U18, 1 juniorka U14)
1 Pionier Jastrzębie-Zdrój 35 54 2 Hetman Koronny Trzebinia 35 54
1
2
.
3
4
5
.
6
mm
k
k
I
I+
k
I++
I++
Paweł Teclaf
Bartłomiej Niedbała
Tomasz Gałuszka
Mateusz Dziendziel
Jakub Herwy
Zuzanna Adamczyk
Agnieszka Buchta
Lena Obrochta
2454
2120
2112
1753
1641
1872
1818
1546
6

2
4

4

8
6
4
9
9
6
3
9
1
2
3
4
5
6
mf
k
I++
I++
k
I+
Miłosz Szpar
Michał Redzisz
Sebastian Półtorak
Hubert Meers
Weronika Łęczek
Milena Ślusarczyk
2289
2054
2068
2072
1806
1522



7

3
9
9
9
9
9
9
3 Czternastka Warszawa 31½ 54 4 Zagłębie Dąbrowa Górnicza 30½ 54
1
2
3
4
.
5
6
mf
mf
I
I+
II+
I++
k
Jakub Fus
Jonasz Baum
Jakub Janeczko
Szymon Pancewicz
Paweł Sidorczuk
Aleksandra Tarka
Zuzanna Rejniak
2341
2295
1725
1724
1610
1574
1808
7

½



6
9
9
6
7
5
9
9
1
2
3
4
.
5
6
k
I+
I
I
II
k
I++
Mateusz Lis
Tomasz Bąchór
Piotr Karwacki
Dawid Wierzbicki
Grzegorz Furgał
Joanna Furtak
Lena Mróz
2032
2038
1780
1640
1456
1879
1570
5

6
3

6
9
9
9
6
3
9
9
5 KTS Kalisz 31 54 6 Chrobry Gniezno 23 54
1
2
3
4
5
6
I+
k
kmf
I
I
I++
Szymon Skurniak
Oskar Dixa
Tymon Ochędzan
Paweł Jędraszek
Weronika Wawrzyniak
Ewa Barwińska
2066
2019
2064
1807
1493
1724

4

5
6
6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
k+
I++
I
II
k
II
Krzysztof Raczyński
Marcel Butyrowski
Jan Wojdak
Karol Stanisławski
Zuzanna Szeląg
Lena Frąckowiak
2170
2041
1803
1279
1942
1039



½

9
9
9
9
9
9
7 Akademia Szachowa Gliwice 23½ 54 8 KKSz 1893 Kraków 20 54
1
2
3
4
5
6
k
I++
I
kmf
I+
I
Michał Fiedorek
Zofia Hryń
Wojciech Wielgus
Kamil Warchoł
Aleksandra Hryń
Aleksandra Kieca
2158
1622
1821
1639
1611
1516

1



9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
I++
k+
I
II
I
I+
Bartosz Warchoł
Emilia Dyląg
Mateusz Wąsik
Szymon Józefczyk
Emilia Pawlak
Emilia Szopa
1992
2099
1847
1714
1636
1415

4

3

9
9
9
9
9
9
9 Mat Myślenice 21½ 54 10 Smecz Konin 19 54
1
2
3
4
5
6
k
I++
I
II
II
I++
Mateusz Brożyna
Jakub Suder
Dariusz Dziewoński
Filip Sobala
Aniela Mazanowska
Barbara Goraj
2252
1989
1803
1421
1250
1783


2
3
0
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
III
k
I
I
I
II
Dominik Krych
Ignacy Leśkiewicz
Jan Klimkowski
Antoni Paprocki
Julia Waligóra
Sophie Małek
1472
2120
1932
1704
1558
1600
0
6
6
4
3
0
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jakub Fus Czternastka Warszawa 7 9
2 Jonasz Baum Czternastka Warszawa 9
3 Tymon Ochędzan KTS Kalisz 9
4 Hubert Meers Hetman Koronny Trzebinia 7 9
5 Weronika Łęczek Hetman Koronny Trzebinia 9
6 Lena Obrochta
Barbara Goraj
Pionier Jastrzębie-Zdrój
Mat Myślenice
9
II liga
Szczyrk, 19 – 29 lipca 2019 (system szwajcarski, 11 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Michał Wejsig
1 Fabryczna Polonia Wrocław (↑) 18 41 21 Hetman Pilzno 11 34
2 UKS przy SP 8 Chrzanów (↑) 18 40 22 Pszczyńskie Szachy 11 31
3 Hetman Częstochowa (↑) 17 39½ 23 MDK Gdynia 10 36
4 Hetman Koszalin 15 42½ 24 Piątka Wieluń 10 33
5 KKSz 1893 II Kraków (↓)* 15 38½ 25 OTSz Ostrów Wielkopolski 10 32½
6 Laura II Chylice 14 37½ 26 SZS Cieszyn 10 32½
7 AZS Politechnika Śląska Gliwice 14 36½ 27 Korona Zakrzewo 10 31
8 Hańcza Suwałki 13 39½ 28 Roszada Gliwice 10 31
9 Miedź Legnica 13 37½ 29 Zieloni Zielonka 10 31
10 Śródmieście II Wrocław 13 35 30 ŻKSz Żary 10 29½
11 MKSz II Rybnik 13 31½ 31 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 10 29½
12 Victoria KOMPLEXBUD Kielce 12 37 32 KTS II Kalisz (↓) 9 32
13 Strzybniczanka Tarnowskie Góry 12 36½ 33 Stilon II Gorzów Wielkopolski (↓) 9 30½
14 MOS Wieliczka 12 34½ 34 Gekon Nysa (↓) 8 26½
15 Czternastka II Warszawa 12 34½ 35 RzKSz Rzeszów (↓) 8 26
16 Trzydziestka Olsztyn 12 33 36 Caissa Warszawa (↓) 7 27½
17 Ognisko II Rydułtowy 12 32 37 SP 321 Warszawa – Bemowo (↓) 6 30
18 Polonia II Warszawa 12 31½ 38 SP 1 Brzozów (↓) 6 24½
19 Giecek Radków 11 36½ 39 Karpaty Urania Krosno (↓) 4 27
20 Goniec Staniątki 11 34 40 Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki (↓) 2 15½
* z powodu spadku KKSz 1893 Kraków z I ligi
Składy drużyn awansujących
Fabryczna Polonia Wrocław Adam Kawałko (5), Radosław Dytman (1½/3), Jakub Madajczak (5/8), Piotr Madajczak (5½/10), Błażej Grot (2/5),
Kacper Karp (6½/7), Marta Krzyżosiak (5/8), Anna Krzyżosiak (5½/7), Martyna Jędrzejko (5/7)
UKS przy SP 8 Chrzanów Marek Pniaczek (8), Tomasz Musiał (8), Marcel Kutowski (3½/7), Igor Wilk (6), Adam Bartoszczuk (2/4), Amelia Pyzio (6),
Wiktoria Strączek (6½)
Hetman Częstochowa Jan Burdzicki (2½/10), Stanisław Burdzicki (7½),  Daniel Kucharski (0/1),  Kamil Kaliszuk (9), Dawid Binek (7), Sandra Orlik (7½),
Magdalena Bienek (6)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Filip Łuczak
Przemysław Laszczak
Kamil Deryło
Hetman Koszalin
Zieloni Zielonka
Caissa Warszawa
9 11
2 Kamil Chaczyński Korona Zakrzewo 11
3 Ryszard Ćwiek SP 321 Warszawa – Bemowo 10½ 11
4 Mateusz Uhryn
Mikołaj Grzybek
Śródmieście II Wrocław
SZS Cieszyn
8 11
5 Gabriela Króliczek MKSz II Rybnik 11
6 Julia Gaczoł Goniec Staniątki 11

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close