Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach 2016

35. Drużynowe Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w Szachach

2015 | 2016 | 2017
I liga
Wągrowiec, 11 – 20 listopada 2016
System kołowy, 4 szachownice 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Warmia i Mazury Olsztyn 3 3 3 4 4 18 30
2  Ikar Lublin 1 3 3 3 4 3 16 27½
3  Tęcza Poznań 1 3 3 3 14 23½
4  Zryw Słupsk 1 ½ 1 2 3 3 11 19
5  Podkarpacie Przemyśl 1 1 1 2 0 3 2 8 15
6  Łuczniczka Bydgoszcz 0 ½ 1 ½ 4 3 3 6 15
7  Syrenka Warszawa ½ 1 2 6 14½
8  Atut Nysa ½ ½ 1 1 3 6 14
9  Jantar Gdańsk 0 0 ½ 1 2 1 2 4 10½
10  Lajkonik Kraków ½ 1 ½ 1 1 1 2 1 10

Sędzia główny: Witalis Sapis
Sędzia asystent: Zygmunt Wielecki
Organizator: Józefa Spychała

Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Atut Nysa 0 2 2 2 2 2 4 4 6 8
2  Łuczniczka Bydgoszcz 2 2 4 4 4 4 4 6 6 6
3  Ikar Lublin 0 2 4 6 8 10 12 14 16 2
4  Syrenka Warszawa 2 2 2 4 6 6 6 6 6 7
5  Tęcza Poznań 2 4 4 6 8 10 10 12 14 3
6  Zryw Słupsk 0 1 3 3 5 7 9 9 11 4
7  Lajkonik Kraków 0 0 0 0 0 1 1 1 1 10
8  Warmia i Mazury Olsztyn 2 4 6 8 10 12 14 16 18 1
9  Jantar Gdańsk 0 0 2 2 2 3 3 4 4 9
10  Podkarpacie Przemyśl 2 3 3 5 5 5 7 8 8 5
Składy drużyn (na IV szachownicy kobieta lub junior)
1 Warmia i Mazury Olsztyn 30 36 2 Ikar Lublin 27½ 36
1
2
3
.
4
k+
k+
mf
I++
I
Ryszard Suder
Marcin Chojnowski
Tadeusz Żółtek
Andrzej Migala
Joanna Malcer
2153
2012
2149
2025
1591

8


6
9
8
4
9
1
2
3
4
k
I++
k
II
Bartosz Pawelec
Marian Kowalczyk
Zdzisław Wojcieszyn
Rafał Bojczewski
2092
1965
1914
1654

5
7
9
9
9
9
9
3 Tęcza Poznań 23½ 36 4 Zryw Słupsk 19 39
1
2
3
4
.
bk
k
I+
kmf
I
Adam Tyszkiewicz
Marek Maćkowiak
Stanisław Niećko
Anna Stolarczyk
Józefa Spychała
1000
2165
1843
1990
1471
0

5
7
4
3
9
9
9
6
1
2
3
.
4
I
I++
I
I
III
Stanisław Huzarski
Roman Staruch
Zygmunt Myszka
Werner Mettel
Wojciech Wabiszczewicz
1806
1905
1848
1804
1600
1
6


5
6
7
7
7
9
5 Podkarpacie Przemyśl 15 36 6 Łuczniczka Bydgoszcz 15 36
1
2
3
.
4
II+
I+
I
II+
II
Lucjan Walczak
Henryk Krynicki
Józef Cebula
Andrzej Jagieła
Elżbieta Jagieła
1842
1749
1723
1673
1600


3
½
9
7
7
4
9
1
2
3
4
I++
I
I
IV
Andrzej Sargalski
Emil Przewoźnik
Józef Wyrzykowski
Fabian Spionkowski
1831
1808
1655
1400
5

3
9
9
9
9
7 Syrenka Warszawa 14½ 36 8 Atut Nysa 14 36
1
2
3
4
I
I
I++
Paweł Hagner
Edward Stankiewicz
Michał Wolański
. vacat
1680
1825
1954

5
6
0
9
9
9
9
1
2
3
.
4
I
I
II
II
II
Sylwester Barnowski
Tadeusz Traczyk
Rajmund Filipiak
Dominik Kasperczyk
Barbara Gołębiowska-Fryga
1871
1857
1561
1703
1600
4
2
4
0
4
9
8
8
2
9
9 Jantar Gdańsk 10½ 36 10 Lajkonik Kraków 10 36
1
2
3
4
I
I
I
I
Józef Żełajtys
Jerzy Dzióbek
Roman Kulik
Krystyna Perszewska
1706
1750
1743
1551

2
½
9
9
9
9
1
2
3
.
4
I
k
I
III
Zdzisław Żarow
Jacek Ruszczycki
Wiktor Szydłowski
Jan Łazuka
. vacat
1818
1918
1781
1600

5

0
0
9
9
8
1
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Maćkowiak Tęcza Poznań 9
2 Marcin Chojnowski Warmia i Mazury Olsztyn 8 9
3 Zdzisław Wojcieszyn
Anna Stolarczyk
Ikar Lublin
Warmia i Mazury Olsztyn
7 9
4 Rafał Bojczewski Ikar Lublin 9 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close