Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2009

65. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2008 | 2009 | 2010
Ekstraliga
Lublin, 12 – 20 września 2009
Sędzia główny: Zbigniew Pyda, dyrektor turnieju: Zbigniew Pyda
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Warszawa 4 2 3 3 14 35½
2  WASKO HetMaN Szopienice 3 3 4 5 3 13 32
3  Polonia Votum Wrocław 2 3 4 4 3 5 12 31½
4  AZS UMCS Lublin 4 3 3 4 12 31½
5  Prokonex Brzeg ½ 3 2 3 3 4 4 11 26½
6  Rynex Płock 2 3 3 3 9 25½
7  Pasjonat Dankowice 3 2 3 4 8 27½
8  Pocztowiec Poznań 3 1 3 2 3 7 23
9  Miedź Legnica (↓) ½ 2 4 2 18½
10  Odrodzenie Kożuchów (↓) 3 1 2 3 2 2 2 18½
Ze startu zrezygnowały kluby JKSz MCKiS Jaworzno i Hańcza Suwałki.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Rynex Płock 2 3 3 3 5 5 7 8 9 6
2  Prokonex Brzeg 2 3 5 6 6 7 7 9 11 5
3  WASKO HetMaN Szopienice 1 3 5 6 7 7 9 11 13 2
4  Polonia Warszawa 2 4 5 7 9 11 11 12 14 1
5  Pocztowiec Poznań 1 3 5 5 5 6 6 7 7 8
6  Polonia Votum Wrocław 1 2 4 6 8 10 12 12 12 3
7  Miedź Legnica 0 0 0 0 2 2 2 2 2 9
8  Odrodzenie Kożuchów 1 1 1 1 1 1 1 2 2 10
9  Pasjonat Dankowice 0 0 1 3 3 5 7 7 8 7
10  AZS UMCS Lublin 0 1 1 3 4 6 8 10 12 4
1 runda 2 runda
Rynex Płock – AZS UMCS Lublin
Prokonex Brzeg – Pasjonat Dankowice
HetMaN Szopienice – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Warszawa – Miedź Legnica
Pocztowiec Poznań – Polonia Wrocław
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
5½ : ½
3 : 3
AZS UMCS Lublin – Polonia Wrocław
Miedź Legnica – Pocztowiec Poznań
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Warszawa
Pasjonat Dankowice – HetMaN Szopienice
Rynex Płock – Prokonex Brzeg
3 : 3
2½ : 3½
1½ : 4½
2½ : 3½
3 : 3
3 runda 4 runda
Prokonex Brzeg – AZS UMCS Lublin
HetMaN Szopienice – Rynex Płock
Polonia Warszawa – Pasjonat Dankowice
Pocztowiec Poznań – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Wrocław – Miedź Legnica
3½ : 2½
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
AZS UMCS Lublin – Miedź Legnica
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Wrocław
Pasjonat Dankowice – Pocztowiec Poznań
Rynex Płock – Polonia Warszawa
Prokonex Brzeg – HetMaN Szopienice
4½ : 1½
1 : 5
4½ : 1½
1½ : 4½
3 : 3
5 runda 6 runda
HetMaN Szopienice – AZS UMCS Lublin
Polonia Warszawa – Prokonex Brzeg
Pocztowiec Poznań – Rynex Płock
Polonia Wrocław – Pasjonat Dankowice
Miedź Legnica – Odrodzenie Kożuchów
3 : 3
5½ : ½
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
AZS UMCS Lublin – Odrodzenie Kożuchów
Pasjonat Dankowice – Miedź Legnica
Rynex Płock – Polonia Wrocław
Prokonex Brzeg – Pocztowiec Poznań
HetMaN Szopienice – Polonia Warszawa
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Polonia Warszawa – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – HetMaN Szopienice
Polonia Wrocław – Prokonex Brzeg
Miedź Legnica – Rynex Płock
Odrodzenie Kożuchów – Pasjonat Dankowice
2 : 4
1 : 5
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
AZS UMCS Lublin – Pasjonat Dankowice
Rynex Płock – Odrodzenie Kożuchów
Prokonex Brzeg – Miedź Legnica
HetMaN Szopienice – Polonia Wrocław
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
3 : 3
9 runda
Pocztowiec Poznań – AZS UMCS Lublin
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
Miedź Legnica – HetMaN Szopienice
Odrodzenie Kożuchów – Prokonex Brzeg
Pasjonat Dankowice – Rynex Płock
2 : 4
2 : 4
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
Składy drużyn
1 Polonia Warszawa 35½ 54 2 WASKO HetMaN Szopienice 32 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
mm
Michał Krasenkow
Bartłomiej Macieja
Robert Kempiński
Eduardas Rozentalis (LTU)
Michał Olszewski
Dorota Czarnota
2651
2618
2616
2603
2544
2209


6


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Vlastimil Babula (CZE)
Piotr Bobras
Bartłomiej Heberla
Jacek Gdański
Monika Soćko
2637
2604
2569
2537
2536
2505
2476
4


7
4

6
9
9
9
9
3
9
3 Polonia Votum Wrocław 31½ 54 4 AZS UMCS Lublin 31½ 54
1
2
3
4
5
6
.
.
am
am
am
mm
mm
am
am
I+
Andrij Wołokitin (UKR)
Mateusz Bartel
Dariusz Świercz
Arkadiusz Leniart
Rafał Lubczyński
Iweta Rajlich
Jolanta Zawadzka
Elżbieta Dusza
2681
2609
2492
2424
2425
2465
2414
1827
5


4

3
3
0
9
9
9
9
8
5
4
1
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
am
Radosław Wojtaszek
Grzegorz Gajewski
Marcin Dziuba
Paweł Jaracz
Łukasz Cyborowski
Marta Przeździecka
2640
2572
2564
2547
2503
2245
5
4

4
7
5
9
9
9
9
9
9
5 Prokonex Brzeg 26½ 54 6 Rynex Płock 25½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
m
mf
Martyn Krawciw (UKR)
Marcin Tazbir
Tomasz Warakomski
Aleksander Hnydiuk
Marcin Sieciechowicz
Anna Warakomska
2540
2499
2480
2417
2374
2185

4

5

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
m
mm
am
mm
am
mm
mm
Krystian Jędryczka
Jakub Czakon
Radosław Jedynak
Zbigniew Pakleza
Artur Jakubiec
Dariusz Szoen
Edyta Jakubiec
2240
2493
2494
2506
2529
2447
2184
0
4
4
4
5

4
1
9
9
9
9
8
9
6 Pasjonat Dankowice 27½ 54 8 Pocztowiec Poznań 23 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
mm
mf
I++
mf
mm
Zbyněk Hráček (CZE)
Rafał Antoniewski
Wojciech Moranda
Oleg Kalinin (UKR)
Mateusz Bobula
Michał Paździora
Michał Motyka
Joanna Worek
2606
2558
2558
2361
2396
2251
2370
2234


6
1

0
3
4
7
9
9
2
8
2
8
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
am
mf
mf
Jacek Tomczak
Klaudiusz Urban
Marcin Szeląg
Krzysztof Chojnacki
Włodzimierz Schmidt
Wojciech Przybylski
Marlena Chlost
2496
2477
2471
2401
2386
2324
2160
3


4


5
9
8
9
9
6
4
9
9 Miedź Legnica 18½ 54 10 Odrodzenie Kożuchów 18½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
mm
mm
mm
mf
m
mf
k
m
Mirosław Grabarczyk
Vladimír Talla (CZE)
Stanisław Zawadzki
Artur Pieniążek
Daniel Frączek
Aleksander Dobrowolski
Filip Bargłowski
Piotr Kowalak
Ewa Przeździecka
2464
2453
2419
2381
2376
2336
2339
2167
2103



0
3
3
0
½
9
8
7
1
9
8
2
1
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
m
mm
m
m
I
k++
Tomasz Markowski
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Przemysław Skalik
Marek Oliwa
Grzegorz Murawski
Mirosław Borkowski
Maria Demidowicz
2632
2435
2425
2387
2418
2303
1875
2119

3


4
0
0
2
7
9
9
6
9
4
1
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Michał Krasenkow Polonia Warszawa 9
2 Bartłomiej Macieja
Mateusz Bartel
Polonia Warszawa
Polonia Votum Wrocław
9
3 Marcin Dziuba AZS UMCS Lublin 9
4 Eduardas Rozentalis Polonia Warszawa 9
5 Łukasz Cyborowski AZS UMCS Lublin 7 9
6 Monika Soćko WASKO HetMaN Szopienice 9
I liga
Ustroń, 12 – 20 września 2009
Sędzia główny: Bogdan Obrochta, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Stilon Gorzów Wielkopolski (↑) 3 3 4 16 34
2  AZS WSB Wrocław (↑) 3 4 2 5 4 5 15 36½
3  Rotmistrz Grudziądz 3 2 3 4 5 12 31
4  YMCA Warszawa ½ 2 4 2 10 26
5  Drakon Lublin ½ 3 4 2 3 3 7 25
6  AZS Politechnika Wrocław 4 4 2 3 3 3 7 24½
7  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 1 3 4 7 23½
8  Wrzos Międzyborów (↓) 2 ½ 3 3 4 6 22½
9  Ostródzianka Ostróda (↓) 2 3 3 3 5 24½
10  Korsarz Gdynia (↓) 1 1 3 2 5 22½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  AZS WSB Wrocław 0 2 4 6 8 10 12 13 15 2
2  Ostródzianka Ostróda 0 0 1 2 3 5 5 5 5 9
3  Drakon Lublin 0 1 1 2 2 4 4 6 7 5
4  Wrzos Międzyborów 0 0 0 0 1 1 2 4 6 8
5  Korsarz Gdynia 0 2 2 2 2 2 4 4 5 10
6  YMCA Warszawa 2 4 6 6 8 8 10 10 10 4
7  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 2 2 4 4 4 4 6 7 7
8  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 6 8 10 12 13 14 16 1
9  Rotmistrz Grudziądz 2 3 5 7 7 9 10 12 12 3
10  AZS Politechnika Wrocław 2 2 3 3 5 5 6 6 7 6
1 runda 2 runda
AZS WSB Wrocław – AZS Politechnika Wrocław
Ostródzianka Ostróda – Rotmistrz Grudziądz
Drakon Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Wrzos Międzyborów – OTSz Ostrów Wlkp.
Korsarz Gdynia – YMCA Warszawa
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
1½ : 4½
AZS Politechnika Wrocław – YMCA Warszawa
OTSz Ostrów Wlkp. – Korsarz Gdynia
Stilon Gorzów Wlkp. – Wrzos Międzyborów
Rotmistrz Grudziądz – Drakon Lublin
AZS WSB Wrocław – Ostródzianka Ostróda
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Ostródzianka Ostróda – AZS Politechnika Wrocław
Drakon Lublin – AZS WSB Wrocław
Wrzos Międzyborów – Rotmistrz Grudziądz
Korsarz Gdynia – Stilon Gorzów Wlkp.
YMCA Warszawa – OTSz Ostrów Wlkp.
3 : 3
½ : 5½
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
AZS Politechnika Wrocław – OTSz Ostrów Wlkp.
Stilon Gorzów Wlkp. – YMCA Warszawa
Rotmistrz Grudziądz – Korsarz Gdynia
AZS WSB Wrocław – Wrzos Międzyborów
Ostródzianka Ostróda – Drakon Lublin
2 : 4
5½ : ½
5 : 1
4 : 2
3 : 3
5 runda 6 runda
Drakon Lublin – AZS Politechnika Wrocław
Wrzos Międzyborów – Ostródzianka Ostróda
Korsarz Gdynia – AZS WSB Wrocław
YMCA Warszawa – Rotmistrz Grudziądz
OTSz Ostrów Wlkp. – Stilon Gorzów Wlkp.
2 : 4
3 : 3
1 : 5
4 : 2
2 : 4
AZS Politechnika Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – OTSz Ostrów Wlkp.
AZS WSB Wrocław – YMCA Warszawa
Ostródzianka Ostróda – Korsarz Gdynia
Drakon Lublin – Wrzos Międzyborów
1½ :
3½ :
4 :
3½ :
5½ :
7 runda 8 runda
Wrzos Międzyborów – AZS Politechnika Wrocław
Korsarz Gdynia – Drakon Lublin
YMCA Warszawa – Ostródzianka Ostróda
OTSz Ostrów Wlkp. – AZS WSB Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
1 : 5
3 : 3
AZS Politechnika Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
AZS WSB Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Ostródzianka Ostróda – OTSz Ostrów Wlkp.
Drakon Lublin – YMCA Warszawa
Wrzos Międzyborów – Korsarz Gdynia
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
9 runda
Korsarz Gdynia – AZS Politechnika Wrocław
YMCA Warszawa – Wrzos Międzyborów
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – Ostródzianka Ostróda
Rotmistrz Grudziądz – AZS WSB Wrocław
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
1½ : 4½
Składy drużyn
1 Stilon Gorzów Wielkopolski 34 54 2 AZS WSB Wrocław 36½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mf
mm
k+
am
Jurij Kryworuczko (UKR)
Kacper Piorun
Aleksander Czerwoński
Mateusz Bronowicki
Maciej Rutkowski
Kamil Klim
Beata Kądziołka
2612
2482
2394
2361
2386
2262
2285


4

6

7
9
9
8
8
8
3
9
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
m
mm
m
Robert Kuczyński
Vidmantas Mališauskas (LTU)
Michał Luch
Kamil Stachowiak
Piotr Dobrowolski
Małgorzata Kucypera
2505
2483
2400
2409
2389
2063


6

7
5
9
9
9
9
9
9
3 Rotmistrz Grudziądz 31 54 4 YMCA Warszawa 26 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
k
am
k+
m
mm
mm
k+
mm
Imre Héra (HUN)
Mirosław Ściborowski
Paweł Czarnota
Paweł Kukuła
Marek Kosiorek
Zbigniew Szymczak
Patryk Łagowski
Adam Karbowiak
Agnieszka Matras-Clement
2567
2110
2537
2247
2354
2293
2324
2205
2219

1


3
½
5

8
1
9
4
9
3
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
mf
m
k++
k+
k+
k
k+
Michał Rudolf
Bartosz Warszawski
Marcin Chałupnik
Piotr Kaim
Michał Rams
Tomasz Olenderek
Lidia Zdziarska
2380
2292
2273
2242
2271
2157
1979
4
3
3



9
9
5
9
9
4
9
5 Drakon Lublin 25 54 6 AZS Politechnika Wrocław 24½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mf
m
k
mf
I
mm
Orest Grycak (UKR)
Zbigniew Księski
Michał Mirosław
Michał Praszak
Paweł Panas
Jacenty Wojcieszyn
Robert Ostrowski
Katarzyna Toma
2527
2355
2333
2262
2220
2283
2055
2262
5



2
1

4
9
9
7
9
7
2
2
9
1
2
3
4
5
6
.
.
I+
k
m
m
I++
mf
k
m
Artur Czyż
Maciej Cajbel
Łukasz Butkiewicz
Maciej Świcarz
Marcin Stępień
Anna Gasik
Dominika Hermanowicz
Paulina Cagara
2072
2242
2379
2319
2111
2178
2065
2070
1

6
4
5
5
½
½
8
9
9
9
9
8
1
1
7 OTSz Ostrów Wielkopolski 23½ 54 8 Wrzos Międzyborów 22½ 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
mf
mf
m
k+
m
k
Piotr Staniszewski
Piotr Dudziński
Dawid Janaszak
Oskar Włodarczyk
Paweł Dudziński
Milena Magnucka
Arleta Magnucka
2381
2326
2312
2298
2269
2061
1991
4
3
3
5

3
0
9
9
9
9
9
7
2
1
2
3
4
5
.
.
6
.
I+
m
m
k
k++
k
I+
mm
I++
Zygmunt Fikus
Maciej Nurkiewicz
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Delega
Radosław Śliwerski
Tomasz Babik
Paweł Siekierski
Magdalena Gużkowska-Nurkiewicz
Dorota Rzepecka
2042
2406
2350
2209
2122
2220
2077
2149
1895
1

2
4
5

1
1
½
7
9
3
9
9
2
6
3
6
9 Ostródzianka Ostróda 24½ 54 10 Korsarz Gdynia 22½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mf
I+
k
I++
m
Aleksander Miśta
Krzysztof Jakubowski
Rafał Tomczak
Andrzej Migala
Krzysztof Lisowski
Łukasz Jadanowski
Tatiana Krestianowa (RUS)
2579
2507
2345
2095
2186
2160
2192


4
½
1

9
9
6
3
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mm
k+
k+
k
k
mf
Piotr Murdzia
Sławomir Rawski
Witosław Walkusz
Paweł Jaroch
Mirosław Lewandowski
Joanna Górecka
2471
2213
2126
2254
2108
2122
6



2
5
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Murdzia Korsarz Gdynia 6 9
2 Vidmantas Mališauskas
Maciej Nurkiewicz
AZS WSB Wrocław
Wrzos Międzyborów
9
3 Michał Luch
Łukasz Butkiewicz
AZS WSB Wrocław
AZS Politechnika Wrocław
6 9
4 Kamil Stachowiak
Piotr Kaim
AZS WSB Wrocław
YMCA Warszawa
9
5 Piotr Dobrowolski AZS WSB Wrocław 7 9
6 Beata Kądziołka Stilon Gorzów Wielkopolski 7 9
II liga
Międzyzdroje, 11 – 20 września 2009 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Rafał Siwik, dyrektor turnieju: Waldemar Gałażewski
1 Baszta MOS Żnin (↑) 15 34½ 17 Chrobry Gniezno 9 28
2 Silesia Racibórz (↑) 15 32½ 18 Hetman Pilzno 9 27½
3 Nadnarwianka Pułtusk (↑) 13 32 19 DACH BUD Hetman Wrocław 9 26½
4 AZS Politechnika Śląska Gliwice 12 32 20 AZS UWM Olsztyn 9 25½
5 UKS przy SP 8 Chrzanów 11 31 21 Hetman Częstochowa 8 28½
6 Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 11 30 22 Torfarm-64 Toruń 8 26
7 Gostmat 83 Gostynin 11 29 23 Hetman Konin 8 26
8 Pniówek 74 Pawłowice Śląskie 11 29 24 Zieloni Zielonka 8 26
9 Polonia Wrocław 11 29 25 Zarzewie Prudnik (↓) 8 24
10 Victoria Chróścice 10 30½ 26 Roszada Sikornik Gliwice (↓) 7 24
11 JKSz MCKiS Jaworzno 10 28½ 27 KKSz 1893 Kraków (↓) 7 19½
12 Drogowiec Kraków 10 28½ 28 AKS Mikołów (↓) 6 25½
13 Jedwabnik Milanówek 10 24½ 29 PARAZAUROLOFF Izabelin (↓) 6 22
14 AZS UMK Toruń 9 29 30 Czarni Dęblin (↓) 4 19½
15 Chemik Bydgoszcz 9 28½ 31 Maraton Łomża (↓) 3 18
16 Entropia Warszawa 9 28½ 32 Caissa Lubsko (↓) 2 20½
Składy drużyn awansujących
Baszta Żnin Andrij Maksimenko (UKR) (5½), Marcin Krysztofiak (5/7), Rafał Borgula (6), Aleksander Kraiński (5), Zbigniew Robak (7), Waldemar Jagodziński (½/2), Joanna Węglarz (5½)
Silesia Racibórz Mirosław Jaworski (3½), Marcin Wałach (4), Jacek Orzechowski (4½), Zbigniew Wieczorek (4½/7), Tadeusz Helis (5/8), Szymon Stysiak (3/3), Swietłana Czeredniczenko (UKR) (8)
Nadnarwianka Pułtusk Paweł Szkapienko (RUS) (5½), Jerzy Słaby (7), Krystian Kuźmicz (7/8), Paweł Kos (3/5), Dionizy Barwiński (5),
Zbigniew Tyszkiewicz (½/3), Jacek Marks (1½/2), Elżbieta Sosnowska (2½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Bogdan Grabarczyk Gostmat 83 Gostynin 7 9
2 Marcin Steczek Hetman Konin 9
3 Oskar Wieczorek Polonia Wrocław 8 9
4 Ziemowit Pazderski Zieloni Zielonka 7 9
5 Zbigniew Robak
Tadeusz Moskwiński
Baszta MOS Żnin
Zieloni Zielonka
7 9
6 Magdalena Kludacz Gostmat 83 Gostynin 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close