Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2016

72. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2015 | 2016 | 2017
Ekstraliga
3 zjazdy w 2016: Gorzów Wlkp. (24 – 26 czerwca), Wrocław (23 – 25 września), Katowice (7 – 9 października)
Sędzia główny: Rafał Siwik, dyrektor turnieju: Anna Przeździecka
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO Hetman Katowice 3 4 4 4 5 5 17 37½
2  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 3 4 4 5 16 36
3  VOTUM SA Polonia Wrocław 3 4 5 3 14 31½
4  Akademia Szachowa Gliwice 2 4 5 3 4 11 32
5  Baszta MOS Żnin 2 2 4 3 9 27½
6  Miedź Legnica 2 2 2 1 2 4 8 23½
7  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 1 ½ 1 3 4 7 21½
8  Wisła Kraków ½ 2 3 2 4 5 22½
9  Baumatech Wisznia Mała (↓) 1 2 19
10  Wrzos Międzyborów (↓) 1 3 2 2 2 1 19
Ze startu zrezygnował klub Rotmistrz Grudziądz.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Akademia Szachowa Gliwice 0 2 4 4 6 8 10 11 11 4
2  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 0 0 0 2 2 4 4 5 7 7
3  Wrzos Międzyborów 0 0 0 0 1 1 1 1 1 10
4  WASKO Hetman Katowice 2 4 5 7 9 11 13 15 17 1
5  Baumatech Wisznia Mała 0 0 0 0 0 0 2 2 2 9
6  Miedź Legnica 2 2 2 4 4 4 6 8 8 6
7  Baszta MOS Żnin 0 2 4 4 6 6 6 7 9 5
8  Wisła Kraków 2 2 4 4 4 4 4 5 5 8
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 5 7 9 11 13 14 16 2
10  VOTUM SA Polonia Wrocław 2 4 6 8 9 11 11 12 14 3
1 runda 2 runda
Akademia Szachowa Gliwice – Polonia Wrocław
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Stilon Gorzów Wlkp.
Wrzos Międzyborów – Wisła Kraków
Hetman Katowice – Baszta Żnin
Baumatech Wisznia Mała – Miedź Legnica
2½ : 3½
½ : 5½
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
Polonia Wrocław – Miedź Legnica
Baszta Żnin – Baumatech Wisznia Mała
Wisła Kraków – Hetman Katowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Wrzos Międzyborów
Akademia Szachowa Gliwice – Zagłębie Dąbrowa Górn.
4 : 2
4½ : 1½
½ : 5½
5 : 1
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Polonia Wrocław
Wrzos Międzyborów – Akademia Szachowa Gliwice
Hetman Katowice – Stilon Gorzów Wlkp.
Baumatech Wisznia Mała – Wisła Kraków
Miedź Legnica – Baszta Żnin
1 : 5
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
Polonia Wrocław – Baszta Żnin
Wisła Kraków – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Baumatech Wisznia Mała
Akademia Szachowa Gliwice – Hetman Katowice
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Wrzos Międzyborów
3½ : 2½
2½ : 3½
4½ : 1½
2 : 4
4½ : 1½
5 runda 6 runda
Wrzos Międzyborów – Polonia Wrocław
Hetman Katowice – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Baumatech Wisznia Mała – Akademia Szachowa Gliwice
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Baszta Żnin – Wisła Kraków
3 : 3
5 : 1
1½ : 4½
2 : 4
3½ : 2½
Polonia Wrocław – Wisła Kraków
Stilon Gorzów Wlkp. – Baszta Żnin
Akademia Szachowa Gliwice – Miedź Legnica
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Baumatech Wisznia Mała
Wrzos Międzyborów – Hetman Katowice
3½ : 2½
3½ : 2½
5 : 1
3½ : 2½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Hetman Katowice – Polonia Wrocław
Baumatech Wisznia Mała – Wrzos Międzyborów
Miedź Legnica – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Baszta Żnin – Akademia Szachowa Gliwice
Wisła Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Akademia Szachowa Gliwice – Wisła Kraków
Zagłębie Dąbrowa Górn. – Baszta Żnin
Wrzos Międzyborów – Miedź Legnica
Hetman Katowice – Baumatech Wisznia Mała
3 : 3
3 : 3
3 : 3
2 : 4
5 : 1
9 runda
Baumatech Wisznia Mała – Polonia Wrocław
Miedź Legnica – Hetman Katowice
Baszta Żnin – Wrzos Międzyborów
Wisła Kraków – Zagłębie Dąbrowa Górn.
Stilon Gorzów Wlkp. – Akademia Szachowa Gliwice
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
3½ : 2½
Składy drużyn
1 WASKO Hetman Katowice 37½ 54 2 Stilon Gorzów Wielkopolski 36 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Radosław Wojtaszek
David Navara (CZE)
Ołeksandr Areszczenko (UKR)
Kamil Mitoń
Grzegorz Gajewski
Bartosz Soćko
Monika Soćko
2729
2744
2654
2614
2610
2594
2467

4


5
8
6
6
6
6
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
mm
am
Jurij Kryworuczko (UKR)
Kacper Piorun
Kamil Dragun
Michał Krasenkow
Marcel Kanarek
Beata Zawadzka
2682
2676
2599
2610
2535
2320
7

7
6

5
9
9
9
9
9
9
3 VOTUM SA Polonia Wrocław 31½ 54 4 Akademia Szachowa Gliwice 32 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
mm
am
mm
mm
mm
am
Dariusz Świercz
Mateusz Bartel
Daniel Sadzikowski
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Oskar Wieczorek
Piotr Dobrowolski
Kamil Stachowiak
Jolanta Zawadzka
2645
2640
2548
2606
2432
2433
2410
2442
2
7



½
1
3
9
9
9
9
3
3
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mm
k++
mm
Jacek Tomczak
Michał Olszewski
Paweł Czarnota
Tomasz Warakomski
Marcin Szeląg
Wojciech Reza
Anna Warakomska
2588
2548
2537
2486
2441
2266
2300
5

6
6
4
1
9
9
9
9
6
3
9
5 Baszta MOS Żnin 27½ 54 6 Miedź Legnica 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Bartłomiej Heberla
Rafał Antoniewski
Piotr Bobras
Andrij Maksimenko (UKR)
Paweł Jaracz
Mirosław Grabarczyk
Barbara Jaracz
2541
2532
2518
2477
2481
2445
2228

5
5



9
9
9
7
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
mm
mm
am
Robert Kempiński
Aleksander Miśta
Tadeas Kriebel (CZE)
Pavel Simacek (CZE)
Marcin Sieciechowicz
Stanisław Zawadzki
Karina Szczepkowska-Horowska
2615
2593
2489
2463
2437
2431
2411
4
5
1



5
9
9
6
3
9
9
9
7 Zagłębie Dąbrowa Górnicza 21½ 54 8 Wisła Kraków 22½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
am
am
mm
Aloyzas Kveinys (LTU)
Marcin Dziuba
Paweł Weichhold
Artur Jakubiec
Zbigniew Pakleza
Edyta Jakubiec
2541
2566
2395
2515
2506
2183


3


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
mm
k++
kmf
Maciej Klekowski
Michał Matuszewski
Arkadiusz Leniart
Dariusz Mikrut
Radosław Barski
Maria Leks
2439
2468
2488
2376
2333
2126

5

5

3
9
9
9
9
9
9
9 Baumatech Wisznia Mała 19 54 10 Wrzos Międzyborów 19 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
mf
mf
m
mf
am
mf
Michał Luch
Łukasz Butkiewicz
Arkadiusz Skawiński
Kamil Plichta
Piotr Brodowski
Mateusz Bronowicki
Marta Bartel
Ewa Przeździecka
2445
2429
2367
2336
2453
2258
2270
2188



2
3


½
8
8
9
7
9
4
7
2
1
2
3
4
5
.
6
am
k++
am
m
m
kmf
am
Marcin Tazbir
Radosław Śliwerski
Łukasz Cyborowski
Maciej Nurkiewicz
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Delega
Klaudia Kulon
2517
2089
2518
2378
2344
2025
2304
5
½
5

1
0
5
9
9
9
9
6
3
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jurij Kryworuczko Stilon Gorzów Wielkopolski 7 9
2 Mateusz Bartel Polonia Votum Wrocław 7 9
3 Kamil Dragun Stilon Gorzów Wielkopolski 7 9
4 Tomasz Warakomski Akademia Szachowa Gliwice 6 9
5 Bartosz Soćko Wasko HETMAN Katowice 8 9
6 Monika Soćko Wasko HETMAN Katowice 6 9
I liga
Poronin, 3 – 11 września 2016
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Marian Sadzikowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 WKS Kopernik (↑) 3 4 3 4 4 5 16 34½
2 Hetman Częstochowa (↑) 3 3 4 3 5 13 31
3 Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 2 3 4 5 4 11 31
4 Akademia Szachowa II Gliwice 2 2 5 3 4 4 11 29½
5 Silesia JAS-FBG Racibórz 3 3 1 2 5 3 4 11 28
6 Chrobry Gniezno 1 3 4 3 3 4 9 26½
7 Baszta MOS II Żnin 2 3 3 4 8 25½
8 OTSz Ostrów Wielkopolski (↓) 2 2 1 3 7 26½
9 SSz Gminy Pawłowice (↓) 2 3 3 3 3 21½
10 Victoria Chróścice (↓) 1 1 2 2 2 2 ½ 3 1 16
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Victoria Chróścice 0 0 0 0 0 0 1 1 1 10
2  Hetman Częstochowa 2 4 5 7 9 10 10 12 13 2
3  Chrobry Gniezno 0 1 3 3 5 6 6 7 9 6
4  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 2 2 4 4 5 5 7 7 8
5  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 2 4 4 6 8 9 11 11 11 3
6  Baszta MOS II Żnin 0 0 1 1 1 3 5 6 8 7
7  SSz Gminy Pawłowice 0 0 1 2 2 2 3 3 3 9
8  WKS Kopernik 2 4 6 8 10 11 13 15 16 1
9  Akademia Szachowa II Gliwice 0 1 3 3 5 7 7 9 11 4
10  Silesia JAS-FBG Racibórz 2 4 5 6 6 7 9 9 11 5
1 runda 2 runda
Victoria Chróścice – Silesia Racibórz
Hetman Częstochowa – Akademia Szachowa II Gliwice
Chrobry Gniezno – WKS Kopernik
OTSz Ostrów Wlkp. – SSz Gminy Pawłowice
Drakon Lublin – Baszta MOS II Żnin
2 : 4
4 : 2
1½ : 4½
4½ : 1½
4½ : 1½
Silesia Racibórz – Baszta MOS II Żnin
SSz Gminy Pawłowice – Drakon Lublin
WKS Kopernik – OTSz Ostrów Wlkp.
Akademia Szachowa II Gliwice – Chrobry Gniezno
Victoria Chróścice – Hetman Częstochowa
3½ : 2½
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
1 : 5
3 runda 4 runda
Hetman Częstochowa – Silesia Racibórz
Chrobry Gniezno – Victoria Chróścice
OTSz Ostrów Wlkp. – Akademia Szachowa II Gliwice
Drakon Lublin – WKS Kopernik
Baszta MOS II Żnin – SSz Gminy Pawłowice
3 : 3
4 : 2
2 : 4
2 : 4
3 : 3
Silesia Racibórz – SSz Gminy Pawłowice
WKS Kopernik – Baszta MOS II Żnin
Akademia Szachowa II Gliwice – Drakon Lublin
Victoria Chróścice – OTSz Ostrów Wlkp.
Hetman Częstochowa – Chrobry Gniezno
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
½ : 5½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Chrobry Gniezno – Silesia Racibórz
OTSz Ostrów Wlkp. – Hetman Częstochowa
Drakon Lublin – Victoria Chróścice
Baszta MOS II Żnin – Akademia Szachowa II Gliwice
SSz Gminy Pawłowice – WKS Kopernik
4 : 2
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
2 : 4
Silesia Racibórz – WKS Kopernik
Akademia Szachowa II Gliwice – SSz Gminy Pawłowice
Victoria Chróścice – Baszta MOS II Żnin
Hetman Częstochowa – Drakon Lublin
Chrobry Gniezno – OTSz Ostrów Wlkp.
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
3 : 3
3 : 3
7 runda 8 runda
OTSz Ostrów Wlkp. – Silesia Racibórz
Drakon Lublin – Chrobry Gniezno
Baszta MOS II Żnin – Hetman Częstochowa
SSz Gminy Pawłowice – Victoria Chróścice
WKS Kopernik – Akademia Szachowa II Gliwice
1 : 5
5 : 1
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
Silesia Racibórz – Akademia Szachowa II Gliwice
Victoria Chróścice – WKS Kopernik
Hetman Częstochowa – SSz Gminy Pawłowice
Chrobry Gniezno – Baszta MOS II Żnin
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
1 : 5
1 : 5
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
9 runda
Drakon Lublin – Silesia Racibórz
Baszta MOS II Żnin – OTSz Ostrów Wlkp.
SSz Gminy Pawłowice – Chrobry Gniezno
WKS Kopernik – Hetman Częstochowa
Akademia Szachowa II Gliwice – Victoria Chróścice
2½ : 3½
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
3½ : 2½
Składy drużyn
1 WKS Kopernik 34½ 54 2 Hetman Częstochowa 31 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mf
mf
mm
Jurij Wowk (UKR)
Jacek Stopa
Mateusz Kołosowski
Filip Cukrowski
Piotr Goluch
Anna Jakubowska
2596
2455
2426
2367
2330
2205

7



9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mf
k++
m
mf
mm
k
mm
Cyril Ponizil (CZE)
Piotr Piesik
Mateusz Paszewski
Adam Cieśla
Jacek Flis
Roman Tomaszewski
Radosław Szusterowski
Aleksandra Lach
2521
2298
2272
2291
2270
2296
2224
2154
3
4
5

2

3
7
9
8
8
6
3
7
4
9
3 Drakon Lublin 31 54 4 Akademia Szachowa II Gliwice 29½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
mf
mf
k
k
m
am
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Rafał Łobejko
Michał Mirosław
Paweł Panas
Piotr Polkowski
Michał Praszak
Katarzyna Toma
2497
2333
2320
2312
2132
2103
2095
2324


2

4
2
4
9
8
4
8
6
4
6
9
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mf
mf
k++
am
kmf
Jacek Tomczak
Klaudiusz Urban
Wojciech Przybylski
Aleksander Kaczmarek
Wojciech Reza
Włodzimierz Schmidt
Agnieszka Dmochowska
2601
2418
2337
2332
2310
2289
1995
1





6
2
9
7
9
9
9
9
5 Silesia JAS-FBG Racibórz 28 54 6 Chrobry Gniezno 26½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
mf
mf
mf
m
mm
Krzysztof Jakubowski
Marek Stryjecki
Mirosław Jaworski
Kacper Polok
Zbigniew Wieczorek
Michał Obruśnik
Jacek Orzechowski
Olena Zemlickova (UKR)
2529
2427
2263
2299
2305
2276
2135
2091
6
3
3
5
3
3

9
6
8
8
4
6
4
9
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
k+
mf
mf
k
I++
Rafał Lubczyński
Krzysztof Chojnacki
Jan Musiałkiewicz
Paweł Musiałkiewicz
Łukasz Bardeli
Jagoda Gołek
Zuzanna Szeląg
2431
2369
2264
2278
2188
2044
1769
3
5


5

1
9
9
9
9
9
7
2
7 Baszta MOS II Żnin 25½ 54 8 OTSz Ostrów Wielkopolski 26½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mf
m
I++
I
k
Marcin Krysztofiak
Mirosław Grabarczyk
Rafał Borgula
Zbigniew Robak
Piotr Konieczyński
Tomasz Katafiasz
Joanna Węglarz
2378
2438
2240
2204
1950
1888
1986

6



1
½
9
9
9
9
6
3
9
1
2
3
4
5
.
6
mf
mf
mf
k+
k
mf
mf
Dawid Janaszak
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Kamil Szadkowski
Filip Michalski
Oskar Włodarczyk
Milena Magnucka
2384
2379
2232
2198
2151
2275
1994

2

5

4
4
9
6
7
9
8
6
9
9 SSz Gminy Pawłowice 21½ 54 10 Victoria Chróścice 16 54
1
2
3
4
5
6
m
k
mf
k+
I++
mf
Marcin Kolago
Eneasz Wiewióra
Piotr Mulet
Janusz Raszka
Robert Sapeta
Martina Mareckova (CZE)
2361
2288
2279
2139
2075
2173


7
2

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
k+
k
k
k+
k
I++
m
Piotr Szymański
Andrzej Krzywda
Rafał Zgadzaj
Rafał Małecki
Jan Sztwiertnia
Marcin Szajda
Dominika Chmiel
2260
2148
2142
2027
2128
2033
2102
½
2
4
0
2
2
4
9
9
5
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jurij Wowk
Klaudiusz Urban
WKS Kopernik
Akademia Szachowa II Gliwice
9
2 Jacek Stopa WKS Kopernik 7 9
3 Piotr Mulet SSz Gminy Pawłowice 7 9
4 Filip Cukrowski WKS Kopernik 9
5 Piotr Goluch
Włodzimierz Schmidt
WKS Kopernik
Akademia Szachowa II Gliwice
9
6 Aleksandra Lach Hetman Częstochowa 7 9
II liga
Jastrzębia Góra, 3 – 11 września 2016 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Rafał Siwik, dyrektor turnieju: Piotr Klukiewicz
1 WKS Kopernik II (↑) 16 38 19 Gryf Dębica 9 27
2 Wieża Pęgów (↑) 14 34 20 UKS 21 Podlesie 9 27
3 Okucia Budowlane Łódź (↑) 12 34 21 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9 26½
4 YMCA Warszawa 12 33½ 22 MLKSz Myślenice 9 24½
5 Rotmistrz II Grudziądz 12 31½ 23 Wiatrak Bydgoszcz 9 24
6 AZS Politechnika Śląska Gliwice 12 31 24 Hetman Pilzno 8 28
7 Gostmat 83 Gostynin 12 30 25 Ostródzianka Ostróda (↓) 8 25½
8 Zagłębie II Dąbrowa Górnicza 11 27½ 26 Zarzewie Prudnik (↓) 8 24
9 Nadnarwianka Pułtusk 10 28½ 27 KS Dors (↓) 8 23½
10 MOS Wieliczka 10 28 28 Solny Grzybowo (↓) 7 29½
11 Hetman Konin 10 27½ 29 Parnas Stara Wieś (↓) 7 24
12 Zieloni Zielonka 10 27½ 30 Skoczek Trojański (↓) 7 24
13 Laura Chylice 10 26 31 Lipno Stęszew (↓) 6 24½
14 MCKiS Jaworzno 9 29 32 AZS Wratislavia (↓) 6 24½
15 Hetman Bydgoszcz 9 27½ 33 Wda Lipusz (↓) 3 19½
16 Sandecja Nowy Sącz 9 27 34 Chrobry II Gniezno (↓) 3 17½
17 Polonia Wrocław 9 27 35 Rzeszowski Klub Szachowy (↓) 3 16
18 MKSz Rybnik 9 27
Składy drużyn awansujących
WKS Kopernik II Toms Kantans (LAT) (5), Krystian Kuźmicz (6½), Piotr Sabuk (6½), Mateusz Dubiński (8), Łukasz Szczepaniak (4½),
Anna Kantane (7½)
Wieża Pęgów Jakub Szotkowski (CZE) (5½), Piotr Nguyen (4½), Paweł Kowalczyk (8), Piotr Jagodziński (3), Filip Dowgird (6),
Joanna Majdan-Gajewska (8)
Okucia Budowlane Łódź Lech Sopur (6), Damian Lewtak (6½), Dominik Orzech (6½), Rafał Kowalczyk (4½), Karol Rawicz (3½/7),
Jerzy Strzelecki (½/2), Alicja Śliwicka (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marcin Steczek Hetman Konin 9
2 Maciej Zieliński
Michał Karpus
Gostmat 83 Gostynin
Rotmistrz II Grudziądz
7 9
3 Paweł Kowalczyk Wieża Pęgów 8 9
4 Mateusz Dubiński WKS Kopernik II 8 9
5 Przemysław Piotrowski Polonia Wrocław 7 7
6 Joanna Majdan-Gajewska Wieża Pęgów 8 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close