Memoriał Józefa Kochana

Memoriał Józefa Kochana – rozgrywany od 1990 w Koszalinie międzynarodowy turniej szachowy, poświęcony pamięci związanego z tym miastem szachisty, działacza i sędziego – Józefa Kochana. Pierwszy turniej odbył się tempem szachów szybkich (P-30), pozostałe edycje – tempem klasycznym.

W latach 1996–1999 turnieje rozegrano pod nazwą MK CAFÉ CUP – były to wówczas jedne z najsilniej i najliczniej obsadzonych otwartych turniejów na świecie (w rekordowej pod względem obsady edycji [1999] we wszystkich grupach turniejowych startowało 417 uczestników).

W 2014, oprócz turnieju otwartego, rozegrano również arcymistrzowski turniej kołowy.

Zwycięzcy Memoriałów (Openów A):

1 1990
P-30
1-2. FM Adam Cichocki, Witalis Sapis – 7/9
3. Klaudiusz Urban – 6½/9
4. Wiaczesław Baszkow (URS) – 6/9
5-6. FM Waldemar Mażul, Viacheslav Ikonnikov (URS) – 5½/9
2 1991 1. Witalis Sapis – 9/11
2-3. Andriej Obodchuk (URS), Weniamin Siergiejew (URS) – 8½/11
4. Władisław Wasiljew (URS) – 7½/11
5-8. m.in. Przemysław Gralka, FM Tadeusz Żółtek, Damian Markowski – 6½/11
3 1992 1. Aleksiej Agiejew (RUS) – 7½/9
2. IM Witalis Sapis – 7/9
3-4. Damian Markowski, Jurij Nowikow (RUS) – 6½/9
5. Giennadij Kwiatkowski (UKR) – 6/9
4 1993 1. Giennadij Kiselew (RUS) – 8½/10
2. Jurij Nowikow (RUS) – 7½/10
3-6. m.in. Bogdan Grabarczyk, Krzysztof Puszczewicz, Damian Markowski – 6½/10
5 1994 1-2. Wadym Szyszkin (UKR), Jurij Nowikow (RUS) – 7½/10
3-5. Ryszard Kasperek, Gennadij Kiselew (RUS), Andriej Obodczuk (RUS) – 7/10
6-9 m.in. FM Jacek Flis, Marek Łada, Zbigniew Pelc – 6½/10
6 1995 1. IM Wiaczesław Baszkow (RUS) – 8/10
2-3. IM Dominik Pędzich, Grigorij Kozłow (RUS) – 7½/10
4-9 m.in. Mirosław Mielczarski, Damian Markowski, Zygmunt Pioch – 6½/10
7 1996 1-4. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), GM Rusłan Szczerbakow (RUS), GM Marcin Kamiński, GM Thomas Luther (DEU) – 7½/10
5-13. m.in. GM Michał Krasenkow, GM Robert Kuczyński – 7/10
8 1997 1-2. GM Igor Chenkin (ISR), IM Jacek Gdański – 7½/10
3-10. m.in. FM Adam Cichocki, GM Robert Kempiński, GM Michał Krasenkow – 7/10
9 1998 1. GM Igor Chenkin (ISR) – 8/10
2-8. GM Igor Nowikow (UKR), GM Michał Krasenkow, GM Zbynek Hracek (CZE), GM Emil Sutowski (ISR), GM Aleksander Bielawski (SLO), GM Eduardas Rozentalis (LTU), IM Orest Grycak (UKR) – 7/10
10 1999 1. GM Aleksander Szabałow (USA) – 8/10
2-3. GM Alexandre Lesiege (CAN), GM Zbynek Hracek (CZE) – 7/10
4-11. m.in. IM Rafał Antoniewski – 6½/10
11 2000 ?
12 2001 1. GM Jewgienij Prokopczuk (RUS) – 7½/10
2-3. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), Paweł Anisimow (RUS) – 7/9
4-7. m.in. FM Rafał Łobejko – 6½/10
13 2002 1-3. IM Serhij Fedorczuk (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR), IM Jewhen Mirosznyczenko (UKR) – 8½/11
4. IM Łukasz Cyborowski – 8/11
5-9. m.in. Radosław Wojtaszek, FM Marcin Szymański, IM Leszek Ostrowski – 7½/11
14 2003 1-3. Jakub Czakon, Bartłomiej Heberla, GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 8/11
4-6. m.in. Jakub Żeberski – 7½/11
15 2004 1. IM Jewgienij Szarapow (UKR) – 8½/11
2. Dariusz Szoen – 8/11
3-5. IM Bartłomiej Heberla, Maciej Nurkiewicz, Piotr Mickiewicz – 7½/11
6-8. IM Radosław Jedynak, Zbigniew Pakleza, IM Marcin Dziuba – 7/11
16 2005 1. IM Jakub Czakon – 8½/10
2. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7½/10
3-5. GM Artur Jakubiec, IM Radosław Jedynak, IM Witalij Koziak (UKR) – 7/10
6. Piotr Mickiewicz – 6½/10
17 2006 1. GM Aloyzas Kveinys (LTU) – 7½/10
2-4. FM Tomasz Warakomski, GM Artur Jakubiec, FM Marcin Tazbir – 7/10
5-11. m.in. Maciej Brzeski, Kacper Piorun, Marcin Krysztofiak, Szymon Stysiak, Mateusz Kuzioła, Marcel Kanarek – 6½/10
18 2007 1. GM Serhij Owsiejewicz (UKR) – 7/9
2. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 6½/9
3-6. GM Wadym Szyszkin (UKR), FM Marcel Kanarek, GM Łukasz Cyborowski, Piotr Mickiewicz – 6/9
19 2008 1. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7/9
2-3. IM Bogdan Grabarczyk, GM Serhij Owsiejewicz (UKR) – 6½/9
4-10. m.in. GM Łukasz Cyborowski, FM Marcel Kanarek, GM Włodzimierz Schmidt, Aleksander Hnydiuk, Piotr Mickiewicz, WFM Klaudia Kulon – 5½/9
20 2009 1-4. GM Wadym Szyszkin (UKR), IM Klaudiusz Urban, GM Mirosław Grabarczyk, FM Marcel Kanarek – 6½/9
5-8. m.in. IM Aleksander Hnydiuk, Marcin Sieciechowicz, IM Bogdan Grabarczyk – 6/9
21 2010 1. IM Arturs Neiksans (LAT) – 7/9
2-3. IM Marcin Tazbir, IM Aleksander Hnydiuk – 6½/9
4. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 6/9
5-8. m.in. Jakub Jóźwicki, WFM Kinga Zakościelna – 5½/9
22 2011 1. GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7½/9
2-4. GM Mirosław Grabarczyk, FM Zbigniew Strzemiecki, IM Nikołaj Aliawdin (BLR) – 6/9
5-6. IM Marcel Kanarek, GM Wadym Szyszkin (UKR) – 5/9
23 2012 1. GM Wadym Szyszkin (UKR) – 7½/9
2-3. GM Serhij Owsiejewicz (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7/9
4. Paweł Weichhold – 5½/9
5-6. IM Marcin Sieciechowicz, Władysław Tiba (UKR) – 5/9
24 2013 1-2. IM Piotr Dobrowolski, GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 7½/9
3. IM Marcin Sieciechowicz – 7/9
4-7. m.in. Kacper Karwowski, Paweł Piotrowski, Maciej Kowalski – 6½/9
25 2014 Turniej kołowy (grupa GM)

1. IM Witalij Siwuk (UKR) – 7½/9
2. GM Kamil Dragun – 7/9
3-4. IM Marcel Kanarek, IM Piotr Dobrowolski – 5/9
5. IM Tomasz Warakomski – 4½/9

2014 Turniej otwarty

1-2. GM Łukasz Cyborowski, Paweł Weichhold – 8½/9
3-6. Mirosław Mielczarski, Tobiasz Smal, Arkadiusz Korbal, Maciej Adamowicz – 6/9

26 2015 1-2. GM Wadym Szyszkin (UKR), IM Piotr Dobrowolski – 8½/9
3. FM Adam Cichocki – 5½/9
4-7. Maciej Adamowicz, Borys Lebiedowicz, Mateusz Małaczek, Filip Łuczak – 5/9
27 2016 1-2. GM Łukasz Cyborowski, GM Michaił Simancew (UKR) – 6½/9
3-4. GM Wadym Szyszkin (UKR), GM Wołodymyr Małaniuk (UKR) – 6/9
5. Michał Bugalski – 5½/9
28 2017 1. WGM Klaudia Kulon – 7½/9
2-6. GM Mirosław Grabarczyk, Mirosław Mielczarski, Aleksander Kumala, FM Kamil Plichta, Ryszard Eggink – 7/9

 

Najlepsze partie polskich szachistów

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close