Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach 1953

7. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach

Sopot, 9 – 30 sierpnia 1953
1952 | 1953 | 1954
1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5
1 Krystyna Hołuj 0 ½ 1 1 1 1 ½ 1 1 1 1 1 1 1 12
2 Halina Szpakowska 1 0 ½ 1 ½ 1 ½ 1 ½ 1 1 0 1 1 10
3 Wiera Obermüller ½ 1 0 0 0 1 ½ 0 1 1 1 1 1 1 9
4 Mirosława Litmanowicz 0 ½ 1 0 0 1 1 1 0 ½ 1 ½ 0 1 48,75
5 Jadwiga Juszczyk 0 0 1 1 ½ 0 0 0 1 1 1 1 ½ ½ 48,50
6 Anna Jurczyńska 0 ½ 1 1 ½ 0 ½ 1 ½ 1 0 0 1 0 7
7 Maria Baburek 0 0 0 0 1 1 ½ 1 ½ 0 1 ½ ½ ½
8 Henryka Konarkowska ½ ½ ½ 0 1 ½ ½ ½ 0 0 0 1 ½ ½ 6 43,25
9 mm Róża Herman 0 0 1 0 1 0 0 ½ 1 0 1 ½ 1 0 6 39,75
10 Józefa Małolepsza 0 ½ 0 1 0 ½ ½ 1 0 0 ½ 0 1 1 6 38,25
11 Lidia Dłuska 0 0 0 ½ 0 0 1 1 1 1 ½ 1 0 0 6 36,75
12 Jadwiga Leokajtis 0 0 0 0 0 1 0 1 0 ½ ½ 1 1 1 6 34,50
13 Janina Bereźnicka 0 1 0 ½ 0 1 ½ 0 ½ 1 0 0 0 1 37,50
14 Barbara Wojciechowska (Warszawa) 0 0 0 1 ½ 0 ½ ½ 0 0 1 0 1 1 33,50
15 Danuta Adamczewska 0 0 0 0 ½ 1 ½ ½ 1 0 1 0 0 0
Tabela postępowa
Nr Zawodniczki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Janina Bereźnicka 0 0 0 1 1 2 2 2 2.5 3 3 4 5 5 5.5 13
2  Lidia Dłuska 1 2 2 2 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 4 5 5 6 6 11
3  Barbara Wojciechowska (War) 0 0 1 2 2 2 2 3 3.5 3.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 14
4  Halina Szpakowska 0.5 1.5 2.5 2.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7.5 7.5 8 9 9.5 10 2
5  Jadwiga Leokajtis 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3 4 4 4 5 5 5 5 5 6 12
6  Danuta Adamczewska 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 2.5 3.5 3.5 3.5 3.5 3.5 4 4 4 4.5 15
7  Jadwiga Juszczyk 0 0 0.5 1.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4 5 5.5 5.5 6.5 7.5 5
8  Wiera Obermüller 0 1 1.5 1.5 2.5 3 3 4 5 6 7 8 9 9 9 3
9  Mirosława Litmanowicz 1 1 2 3 3 3 3 4 4.5 5 5 5.5 6.5 7.5 7.5 4
10  Maria Baburek 1 1 1 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 4.5 5 5 6 6.5 7
11  Henryka Konarkowska 0.5 1.5 2 2 2.5 2.5 3 3 3.5 4 5 5 5.5 6 6 8
12  Anna Jurczyńska 0 0 0.5 1.5 2.5 2.5 3 3 3.5 3.5 4.5 4.5 5.5 6.5 7 6
13  Józefa Małolepsza 0.5 1 2 2 2 3 3.5 4.5 5 5 5 5 5 5 6 10
14  Krystyna Hołuj 1 1 2 3 4 4.5 5.5 6.5 7 8 9 9 10 11 12 1
15  Róża Herman 0 1 1 2 2 3 4 4 4 4.5 4.5 5.5 5.5 5.5 6 9
1 runda
2 runda
L.Dłuska – R.Herman
B.Wojciechowska (War) – K.Hołuj
H.Szpakowska – J.Małolepsza
J.Leokajtis – A.Jurczyńska
D.Adamczewska – H.Konarkowska
J.Juszczyk – M.Baburek
W.Obermüller – M.Litmanowicz
J.Bereźnicka (pauza)
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
0 – 1
0 – 1
M.Baburek – W.Obermüller
H.Konarkowska – J.Juszczyk
A.Jurczyńska – D.Adamczewska
J.Małolepsza – J.Leokajtis
K.Hołuj – H.Szpakowska
R.Herman – B.Wojciechowska (War)
J.Bereźnicka – L.Dłuska
M.Litmanowicz (pauza)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
3 runda
4 runda
B.Wojciechowska (War) – J.Bereźnicka
H.Szpakowska – R.Herman
J.Leokajtis – K.Hołuj
D.Adamczewska – J.Małolepsza
J.Juszczyk – A.Jurczyńska
W.Obermüller – H.Konarkowska
M.Litmanowicz – M.Baburek
L.Dłuska (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
H.Konarkowska – M.Litmanowicz
A.Jurczyńska – W.Obermüller
J.Małolepsza – J.Juszczyk
K.Hołuj – D.Adamczewska
R.Herman – J.Leokajtis
J.Bereźnicka – H.Szpakowska
L.Dłuska – B.Wojciechowska (War)
M.Baburek (pauza)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
5 runda
6 runda
H.Szpakowska – L.Dłuska
J.Leokajtis – J.Bereźnicka
D.Adamczewska – R.Herman
J.Juszczyk – K.Hołuj
W.Obermüller – J.Małolepsza
M.Litmanowicz – A.Jurczyńska
M.Baburek – H.Konarkowska
B.Wojciechowska (War) (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
A.Jurczyńska – M.Baburek
J.Małolepsza – M.Litmanowicz
K.Hołuj – W.Obermüller
R.Herman – J.Juszczyk
J.Bereźnicka – D.Adamczewska
L.Dłuska – J.Leokajtis
B.Wojciechowska (War) – H.Szpakowska
H.Konarkowska (pauza)
0 – 1
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
0 – 1
7 runda
8 runda
J.Leokajtis – B.Wojciechowska (War)
D.Adamczewska – L.Dłuska
J.Juszczyk – J.Bereźnicka
W.Obermüller – R.Herman
M.Litmanowicz – K.Hołuj
M.Baburek – J.Małolepsza
H.Konarkowska – A.Jurczyńska
H.Szpakowska (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
J.Małolepsza – H.Konarkowska
K.Hołuj – M.Baburek
R.Herman – M.Litmanowicz
J.Bereźnicka – W.Obermüller
L.Dłuska – J.Juszczyk
B.Wojciechowska (War) – D.Adamczewska
H.Szpakowska – J.Leokajtis
A.Jurczyńska (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
9 runda
10 runda
D.Adamczewska – H.Szpakowska
J.Juszczyk – B.Wojciechowska (War)
W.Obermüller – L.Dłuska
M.Litmanowicz – J.Bereźnicka
M.Baburek – R.Herman
H.Konarkowska – K.Hołuj
A.Jurczyńska – J.Małolepsza
J.Leokajtis (pauza)
0 – 1
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
K.Hołuj – A.Jurczyńska
R.Herman – H.Konarkowska
J.Bereźnicka – M.Baburek
L.Dłuska – M.Litmanowicz
B.Wojciechowska (War) – W.Obermüller
H.Szpakowska – J.Juszczyk
J.Leokajtis – D.Adamczewska
J.Małolepsza (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
1 – 0
11 runda
12 runda
J.Juszczyk – J.Leokajtis
W.Obermüller – H.Szpakowska
M.Litmanowicz – B.Wojciechowska (War)
M.Baburek – L.Dłuska
H.Konarkowska – J.Bereźnicka
A.Jurczyńska – R.Herman
J.Małolepsza – K.Hołuj
D.Adamczewska (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
0 – 1
1 – 0
1 – 0
0 – 1
R.Herman – J.Małolepsza
J.Bereźnicka – A.Jurczyńska
L.Dłuska – H.Konarkowska
B.Wojciechowska (War) – M.Baburek
H.Szpakowska – M.Litmanowicz
J.Leokajtis – W.Obermüller
D.Adamczewska – J.Juszczyk
K.Hołuj (pauza)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
13 runda
14 runda
W.Obermüller – D.Adamczewska
M.Litmanowicz – J.Leokajtis
M.Baburek – H.Szpakowska
H.Konarkowska – B.Wojciechowska (War)
A.Jurczyńska – L.Dłuska
J.Małolepsza – J.Bereźnicka
K.Hołuj – R.Herman
J.Juszczyk (pauza)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
J.Bereźnicka – K.Hołuj
L.Dłuska – J.Małolepsza
B.Wojciechowska (War) – A.Jurczyńska
H.Szpakowska – H.Konarkowska
J.Leokajtis – M.Baburek
D.Adamczewska – M.Litmanowicz
J.Juszczyk – W.Obermüller
R.Herman (pauza)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
0 – 1
0 – 1
1 – 0
15 runda
M.Litmanowicz – J.Juszczyk
M.Baburek – D.Adamczewska
H.Konarkowska – J.Leokajtis
A.Jurczyńska – H.Szpakowska
J.Małolepsza – B.Wojciechowska (War)
K.Hołuj – L.Dłuska
R.Herman – J.Bereźnicka
W.Obermüller (pauza)
0 – 1
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
remis

Sędzia główny: Henryk Swinarski
Kierownik turnieju: J.Andruszkiewicz

Półfinały
Grupa A Grupa B
Łódź, 4 – 19 stycznia 1953
sędziowie: Małczęć, K.Wróblewski
Kraków, 6 – 20 stycznia 1953
sędzia: R.Szeliński, kierownik: E.Tkacz
1 Mirosława Kałęcka
2 Róża Herman 9
3 Barbara Wojciechowska (Warszawa) 8
4 Wiera Obermüller 8
5 Henryka Konarkowska
6 Jadwiga Leokajtis
7 Danuta Lubańska 5
8 Janina Fastyn 5
9 W.Górna
10 Sierańska
11 Głowianka
12 Grzenkowicz 2
1 Halina Szpakowska 14
2 Janina Bereźnicka 10
3 Jadwiga Juszczyk
4 Maria Baburek 9
5 Lidia Dłuska
6 Józefa Małolepsza
7 Anna Jurczyńska 8
8 Maria Nowak
9 Mrozek
10 Żymen 7
11 H.Ekiert
12 Ciejka 3
13 Władysława Maziej 3
14 Dąbrowska 2
15 Piaseczna 2

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close