5 Roman Bieganowski Golub-Dobrzyń 8,5 352
11 Jerzy Kasza Węgliniec 5 357
12 Janusz Wiktorowski Ostrowiec Świętokrzyski 3 360
13 Jan Poddubiuk Pruszcz Gdański 0 360

Finał – „Szachy” 2/1985, II str. okładki

W oparciu o przeprowadzone w ub.r. eliminacje do finału zakwalifikowało się 11 uczestników, którzy zdobyli największą ilość punktów w półfinale. Dodatkowo 3 osoby zostały dopuszczone przez Komisję Kompozycji Szachowej PZSzach bez eliminacji.

Finał został rozegrany w dniach 12–13 stycznia br. w Częstochowie, gdzie uczestnicy w ciągu 360 minut mieli rozwiązać 18 kompozycji. W wyniku zaciętej walki I miejsce i tytuł mistrza Polski zdobył po raz siódmy Marek Halski (Warszawa), zdobywając 13 pkt. w czasie 320 minut.

Mistrzostwa rozegrane były w serdecznej atmosferze, co było dużą zasługą przewodniczącego Komisji Kompozycji PZSzach E. Iwanowa. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali nagrody, a trzej pierwsi dyplomy i medale. Należy także zwrócić uwagę, że 8 zawodników startowało po raz pierwszy w finale, a w tym gronie także najmłodszy uczestnik, 16-letni Tomasz Sibiga, którego wynik zasługuje na szczególne podkreślenie.

Na zakończenie chciałbym złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim uczestnikom mistrzostw, redaktorom pism, które wyraziły poparcie dla naszej akcji, a szczególnie redakcji miesięcznika „Szachy” za pomoc w zorganizowaniu mistrzostw.