Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2003

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2003

Mężczyźni: Jaworzno, 25 – 26 października 2003
Sędzia główny: Jacek Matlak
2002 | 2003 | 2005
Kobiety: Rybnik, 25 maja 2003
Sędzia główny: Bogdan Obrochta
37. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Paweł Jaracz 2542 12
2 mm Mateusz Bartel 2452 11½
3 am Bartosz Soćko 2547 11
4 mm Radosław Jedynak 2448 10½
5 m Michał Olszewski 2346 10½
6 mm Łukasz Cyborowski 2575 10½
7 am Robert Kempiński 2561
8 m Paweł Czarnota 2369
9 mm Jacek Bielczyk 2343
10 k Jacek Saskowski 2246
11 mm Witalis Sapis 2394
12 m Artur Grzelak 2187
13 m Grzegorz Toczek 2336
14 mm Piotr Bobras 2465 9
15 mf Krystian Kuźmicz 2337 9
16 m Dariusz Mikrut 2363 9
17 m Bartłomiej Izbiński 2303 9
18 m Krzysztof Jasik 2331 9
19 mf Adrian Wiśniewski 2346 9
20 m Maciej Świcarz 2230 9
21 m Aleksander Hnydiuk 2324
22 k Krystian Singer 2174
23 mm Karol Pinkas 2370
24 am Robert Kuczyński 2492
25 m Piotr Dobrowolski 2385
26 mm Stanisław Zawadzki 2408
27 mf Aleksander Kraiński 2298
28 mf Tomasz Pacuszka 2269
29 I++ Krzysztof Szromba 2193
30 mf Michał Luch 2268 8
31 mm Grzegorz Masternak 2378 8
32 k+ Dariusz Szoen 2242 8
33 k Krzysztof Bulski 2218 8
34 k+ Michał Skalski 2284 8
35 k Kazimierz Olszyński 2278 8
36 k Grzegorz Słabek 2178 8
37 k+ Jacek Stachańczyk 2157
38 k Kazimierz Zowada 2197
39 I Michał Szczecina 2069
40 k+ Tomasz Muc 2281
41 I++ Janusz Sroka 2173
42 k Grzegorz Antkowiak 2196
43 k Jacek Markiewicz 2241
44 m Jolanta Guzik 2139
45 k Henryk Banasik 2168
46 mm Włodzimierz Kruszyński 2314
47 k Bogdan Morkisz 2140 7
48 k+ Mateusz Łuksik 2176 7
49 m Daria Pokojska 2112 7
50 k Aleksander Masternak 2248 7
51 I++ Marek Skóra 2195 7
52 I Michał Walentukiewicz 1972 7
53 I++ Piotr Klukiewicz 2135 7
54 m Grzegorz Więch 2284 7
55 I++ Andrzej Gbyl 2123 7
56 I Piotr Lach 2033 7
57 mf Ignacy Nowak 2367
58 k Tomasz Pankiewicz 2190
59 k Tadeusz Kieres 2200
60 k Leon Ożóg 2193
61 I Michał Efinowicz 2005
62 k Leszek Bakalarz 2118
63 k Józef Jaracz 2200
64 I Janusz Jeleń 2000
65 I Tomasz Sitek 2000 6
66 I Zbigniew Kądziołka 2000 6
67 II+ Robert Wiśniewski 2032 6
68 I++ Maciej Janiszewski 2072 6
69 k Mirosław Ściborowski 2153 6
70 I Andrzej Goszczyński 2042 6
71 I Joanna Bartosik 1904 6
72 I Michał Olszyński 2084
73 II Konrad Cieśla 1800
74 I Piotr Pytel 2000
75 I Zdzisław Adamkowicz 2000
76 I Tomasz Waniek 2087
77 k Krzysztof Spicak 2115
78 I Bronisław Hornik 2000 5
79 I Artur Czyż 2022
80 k Ewa Smolak 1922
81 I++ Kamila Nieśpielak 1851 1

81 zawodników
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 15 rund

27. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2381 10
2 am Marta Zielińska 2430
3 am Joanna Dworakowska 2387 9
4  mf Joanna Worek 2263 9
5  am Agnieszka Brustman 2354
6  mm Dalia Blimke 2209
7  mf Dorota Czarnota 2191
8 Anna Socha 2108
9 Alicja Chmielińska 2069
10 Hanna Leks 2049
11 Marlena Chlost 2052
12 mm Agnieszka Matras 2226 7
13 mm Beata Kądziołka 2206 7
14 mm Liliana Leszner 2140 7
15 Karina Szczepkowska 2137
16 mm Magdalena Kludacz 2228
17 Agnieszka Słabek 2069 6
18 Anna Krupa 4
19 Maria Leks 3
20 Edyta Wojdyło 2
21 Monika Paniczek 1
22 Sandra Wieczorek 0

22 zawodniczki
Tempo gry: P-5
System szwajcarski, 11 rund

37. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Damis Warszawa 35 M.Bartel (9½), Mi.Olszewski (7½), R.Kuczyński (9½), K.Kuźmicz (8½)
2  JKSz MCKiS Jaworzno 32 W.Sapis (8), P.Bobras (7), K.Pinkas (9), D.Szoen (8)
3  Polfa Grodzisk Mazowiecki 31½ Ł.Cyborowski (10), M.Grabarczyk (6½), G.Więch (6), A.Grzelak (9)
4  Polonia Wrocław 30½ K.Jasik (3½/10), J.Żeberski (7½), M.Luch (6½/10), M.Świcarz (11), T.Pankiewicz (2/2)
5  Zelmer Rzeszów 26 D.Mikrut (7), P.Dobrowolski (8), G.Toczek (5½), M.Łuksik (5½)
6  Hetman Szopienice 25½ A.Hnydiuk (6/9), J.Bielczyk (5½), G.Masternak (5½), T.Szafraniec (1½/2), A.Masternak (7)
7  AZS PL Śląska Gliwice 21 J.Dubiel (5), Adr.Wiśniewski (7), P.Stefanek (5), M.Flasiński (4)
8  Hetman Częstochowa 20 A.Cieśla (7), P.Denderski (5), J.Jończyk (4), K.Toma (4)
9  Miedź Legnica 19 B.Izbiński (2), J.Saskowski (4), S.Zawadzki (7½), K.Singer (5½)
10  Baszta Żnin 15 A.Kraiński (5), T.Pacuszka (5), M.Ściborowski (3), R.Wiśniewski (2)
11  Klub Energetyka Rybnik K.Hasiński (3), S.Kołodziej (1), S.Hasiński (2), T.Kamieniak (1½)
12  Podlesianka Katowice 1 Ł.Brożek (0), P.Dudzik (0), M.Grala (1), J.Kostrzewski (0)

12 drużyn (4 szachownice + rezerwowy)
Tempo gry: P-5
System kołowy, 11 rund (44 partie)

21. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  PTSz Płock 23 J.Dworakowska (8), J.Worek (7), M.Kludacz (8)
2  Miedź Legnica 22 M.Zielińska (6½), D.Blimke (7½), A.Socha (8)
3  MKSz Rybnik 19 A.Matras (5½), K.Szczepkowska (5½), A.Chmielińska (8)
4  Polonia Warszawa 16 M.Soćko (8), A.Brustman (8), vacat
5  MKSz II Rybnik
6  MKSz III Rybnik

6 drużyn (3 szachownice + rezerwowa)
Tempo gry: P-5
System dwukołowy, 10 rund (30 partii)

Uwaga: w drużynie Polonii Warszawa grała zawodniczka klubu Damisu Warszawa, Beata Kądziołka, co było niezgodne z regulaminem. Decyzją Zarządu PZSzach na posiedzeniu w Zakopanem (6 lipca 2003) jej punkty (7) zostały zweryfikowane jako walkowery, a końcowa klasyfikacja zmieniona. Wyniki przed weryfikacją:

1. Polonia Warszawa – 23
2. PTSz Płock – 22½
3. Miedź Legnica – 21
4. MKSz Rybnik – 17
5. MKSz II Rybnik – 3½
6. MKSz III Rybnik – 2½

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close