Drużynowe Mistrzostwa Polski kobiet w szachach błyskawicznych

Drużynowe Mistrzostwa Polski kobiet w szachach błyskawicznych – rozgrywki mające na celu wyłonienie najlepszej kobiecej szachowej drużyny klubowej w Polsce. Po raz pierwszy zorganizowane zostały w 1981 w Bydgoszczy. Odbywają się system kołowym lub dwukołowym (ze względu na niską frekwencję). W historii rozgrywek składy zespołów liczyły dwie lub trzy zawodniczki (plus ewentualna zawodniczka rezerwowa).

Do 2007 w mistrzostwach stosowano tempo P-5, w latach 2008-2009 – P-4+2″, a od 2010 – P-3+2″. W latach 1995, 1996, 2004 i 2010 mistrzostw nie rozegrano.

Mistrzostwa drużynowe w szachach błyskawicznych organizowane są w jednym miejscu i terminie wspólnie z mistrzostwami indywidualnymi.

Uwaga: poniższe dane są niekompletne.
Jeśli posiadają Państwo brakujące informacje, proszę o przesłanie ich do autora strony.

Medalistki Drużynowych Mistrzostw Polski kobiet w szachach błyskawicznych
I m. II m. III m.
1 1981 Bydgoszcz Avia Świdnik Łączność Bydgoszcz Gedania Gdańsk
B.Pytel, I.Kasprzyk, B.Tabaczyńska E.Kaczmarek, J.Jagodzińska, L.Turczynowicz B.Szych, K.Gralińska, M.Kucharek
2 1982 Katowice Łączność Bydgoszcz Legion Warszawa Kolejarz Katowice
H.Zboroń, J.Jagodzińska, K.Czarska, L.Turczynowicz A.Brustman, M.Litmanowicz, E.Brustman I.Świecik, J.Dulias, M.Czubek
3 1983 Warszawa Legion Warszawa Chemik Bydgoszcz Łączność Bydgoszcz
A.Brustman, G.Maćkowiak, E.Brustman, A.Chmielnicka M.Wiese, E.Kaczmarek, D.Konieczka H.Zboroń, J.Jagodzińska, L.Turczynowicz
4 1984 Kalisz Chemik Bydgoszcz Legion Warszawa Hutnik Warszawa
M.Wiese, E.Kaczmarek, D.Konieczka A.Brustman, G.Maćkowiak, E.Brustman, A.Chmielnicka ?
5 1985 Kalisz Legion Warszawa Piast Słupsk Anilana Łódź
A.Brustman, G.Maćkowiak, ? M.Szulnis, E.Augustyniak, H.Zboroń G.Szmacińska, L.Leszner
(skład dwuosobowy)
6 1986 Kalisz Anilana Łódź Pocztowiec Poznań Igloopol Pilzno
G.Szmacińska, L.Leszner, ? H.Ereńska-Radzewska, I.Krysiak, ? H.Maziarka-Jałowiec, D.Kłusek, E.Otfinowska
7 1987 Bydgoszcz Anilana Łódź Igloopol Pilzno Kolejarz Katowice
G.Szmacińska, L.Leszner, E.Leitloff H.Jałowiec, D.Kłusek, E.Otfinowska I.Świecik, J.Dulias, M.Czubek, K.Lewandowska
8 1988 Katowice Anilana Łódź Pocztowiec Poznań Łączność Bydgoszcz
G.Szmacińska, L.Leszner, E.Szczepaniak H.Ereńska-Radzewska, I.Krysiak, E.Ereńska L.Turczynowicz, G.Chabowska, J.Turczynowicz
9 1989 Miętne Igloopol Dębica Pocztowiec Poznań Łączność Bydgoszcz
H.Jałowiec, D.Kłusek, D.Maziarka, E.Otfinowska H.Ereńska-Radzewska, I.Krysiak, E.Ereńska L.Turczynowicz, G.Chabowska, J.Turczynowicz
10 1990 Gdynia Igloopol Dębica Kolejarz Katowice Doker Gdynia
H.Jałowiec, D.Kłusek, D.Maziarka I.Świecik, K.Lewandowska, J.Dulias E.Burczyk, M.Walkusz, H.Burczyk
11 1991 Poznań Piast Słupsk Pocztowiec Poznań Hetman Gryfów Śląski
H.Zboroń, L.Sapis, D.Tarachowicz H.Ereńska-Radzewska, I.Krysiak, E.Ereńska, J.Ereńska I.Świecik, Z.Kasińska, A.Michajluk
12 1992 Legnica Polonia Warszawa AZS PL Wrocław ROW Rybnik
A.Brustman, E.Radecka, A.Fornal A.Szmigielska, K.Bukowska, A.Domaradzka M.Bobrowska, H.Dzieńkowska, M.Kupczak
13 1993 Kalisz Stilon Gorzów Wielkopolski Start Elbląg AZS WSP Olsztyn
B.Kaczorowska, I.Siekańska, J.Krasenkowa, D.Rusak W.Zakrzewska, A.Maculewicz, D.Bober G.Maćkowiak, B.Arośniewicz, B.Krysztopa
14 1994 Głogów RMKS Rybnik Pocztowiec Poznań Stilon Gorzów Wielkopolski
M.Bobrowska, A.Szczygieł, M.Kupczak, H.Dzieńkowska H.Ereńska-Radzewska, I.Kuczewska, E.Ereńska B.Ziętek-Czerwońska, D.Rusak
15 1997 Poznań ZPD Jasień MKSz Rybnik Błękitny Express-Lech Poznań
J.Dworakowska, B.Grabarska, A.Kucypera M.Bobrowska-Mirosławska, A.Szczygieł, A.Matras A.Tarachowicz, K.Dembecka-Sobierajewicz, M.Łysiak
16 1998 Kędzierzyn-Koźle HUGART MKSz Rybnik ZPPD LUBTAR Jasień MKSz II Rybnik
M.Mirosławska, A.Matras, A.Szczygieł J.Dworakowska, B.Grabarska, A.Kucypera E.Janiszyn, A.Chmielińska, K.Szczepkowska
17 1999 Łódź Polonia Animex Warszawa MKSz Rybnik Miedź Legnica
A.Brustman, J.Dworakowska, M.Reszka M.Soćko, A.Matras, A.Szczygieł D.Blimke, A.Socha, J.Puzio
18 2000 Żnin Polonia Plus GSM Warszawa MKSz Rybnik PTSz Płock
M.Soćko, A.Brustman, J.Dworakowska A.Matras, A.Chmielińska, K.Szczepkowska M.Kludacz, K.Jurkiewicz, D.Iwaniuk
19 2001 Brzeg Dolny Polonia Plus GSM Warszawa Miedź Legnica MKSz Rybnik
M.Soćko, J.Dworakowska, A.Brustman D.Blimke, D.Hermanowicz, A.Socha A.Matras, K.Szczepkowska, A.Chmielińska
20 2002 Rybnik PTSz Płock MKSz Rybnik Polonia Warszawa
J.Dworakowska, K.Jurkiewicz, A.Staszewska A.Matras, K.Szczepkowska, A.Chmielińska M.Soćko, B.Kądziołka
21 2003 Rybnik PTSz Płock Miedź Legnica MKSz Rybnik
J.Dworakowska, J.Worek, M.Kludacz M.Zielińska, D.Blimke, A.Socha A.Matras, K.Szczepkowska, A.Chmielińska
22 2005 Polanica-Zdrój Polonia Warszawa Juvena Hańcza Suwałki JKSz MCKiS Jaworzno
A.Brustman, B.Kądziołka, A.Gasik M.Kozak, M.Szymańska, A.Warakomska E.Andrzejewska, J.Guzik, M.Chrząszcz
23 2006 Koszalin Hetman-Politechnika Koszalin MKSz Rybnik Pocztowiec Poznań
J.Majdan, K.Kulon, K.Zakościelna K.Szczepkowska-Horowska, A.Matras, K.Radziewicz H.Ereńska-Barlo, M.Chlost, M.Nowak
24 2007 Mielno Hetman-Politechnika Koszalin JKSz MCKiS Jaworzno PREFROW MKSz Rybnik
K.Kulon, K.Zakościelna, K.Adamowicz J.Worek, J.Guzik, P.Łabędź K.Szczepkowska-Horowska, A.Matras, A.Krupa
25 2008 Racibórz PREFROW MKSz Rybnik JKSz MCKiS Jaworzno Polonia Trade Trans Warszawa
K.Szczepkowska-Horowska, K.Toma, A.Matras J.Worek, J.Guzik, P.Łabędź H.Leks, J.Kaniak, M.Kaniak
26 2009 Bydgoszcz Hetman-Politechnika Koszalin MKSz Rybnik Javena Hańcza Suwałki
J.Majdan, K.Kulon, K.Adamowicz, K.Zakościelna M.Soćko, K.Szczepkowska-Horowska, A.Matras-Clement M.Kozak, A.Warakomska, D.Ostrowska
27 2011 Katowice WASKO HetMaN Szopienice MKSz Rybnik JKSz MCKiS Jaworzno
M.Soćko, M.Michna, D.Blimke-Dereń A.Matras-Clement, A.Dziodzio, A.Krupa J.Worek, J.Guzik, P.Łabędź
28 2012 Bydgoszcz JKSz MCKiS Jaworzno Pocztowiec Bydgoszcz Baszta MOS Żnin
J.Worek, J.Guzik, K.Jurkiewicz M.Olędzka, A.Marchel, A.Lewandowska B.Jaracz, J.Węglarz, M.Majdan
29 2013 Bydgoszcz JKSz MCKiS Jaworzno Polonia Wrocław Polonia Warszawa
J.Worek, J.Guzik, K.Jurkiewicz J.Zawadzka, A.Iwanow, P.Cagara J.Dworakowska, A.Brustman, K.Pastuszko
30 2014 Bydgoszcz MKSz Rybnik MKS MDK Trzcianka Baszta MOS Żnin
K.Szczepkowska-Horowska, A.Dziodzio, W.Cieślak K.Kulon, M.Kowara, J.Kaczmarek B.Jaracz, J.Węglarz, M.Serafin
31 2015 Lublin MKSz Rybnik Zagłębie Dąbrowa Górnicza Lubelski Klub Szachowy
K.Szczepkowska-Horowska, A.Dziodzio, W.Cieślak E.Jakubiec, D.Chmiel, A.Słabek K.Bochniarz, W.Frączek, A.Topolan
32 2016 Lublin MKSz Rybnik OKSiR Wisznia Mała Skoczek Czerwionka-Leszczyny
K.Szczepkowska-Horowska, A.Dziodzio, W.Cieślak M.Bartel, E.Przeździecka, B.Kurtyka M.Botor, J.Górecka, H.Leks
33 2017 Piotrów Tryb. MKSz Rybnik Wieża Pęgów Skoczek Czerwionka-Leszczyny
K.Szczepkowska, W.Cieślak, H.Kucharska J.Majdan, E.Przeździecka, A.Korościel A.Smarsz, J.Mikulewicz, H.Leks

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close