Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2011

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2011

Katowice, 28 – 29 maja 2011
Sędzia główny: Bogdan Obrochta
2010 | 2011 | 2012
44. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Bartosz Soćko 2654 13
2 am Dariusz Świercz 2553 11½
3 am Paweł Jaracz 2575 10½
4 am Mateusz Bartel 2608 10½
5 mm Marcin Tazbir 2514 10½
6 am Łukasz Cyborowski 2531
7 mm Rafał Lubczyński 2413
8 m Marcin Krzyżanowski 2370
9 am Bartłomiej Heberla 2535 9
10 am Grzegorz Gajewski 2607 9
11 I++ Kacper Polok 2080 9
12 mm Grzegorz Masternak 2328 9
13 mf Michał Tworuszka 2265 9
14 I++ Paweł Flak 2193 9
15 mm Krzysztof Bulski 2482
16 k+ Piotr Piesik 2208
17 am Piotr Bobras 2545
18 m Rafał Borgula 2314
19 am Jacek Gdański 2543 8
20 mm Marcin Krysztofiak 2461 8
21 am Mirosław Grabarczyk 2445 8
22 mf Rafał Tymrakiewicz 2319 8
23 mm Karol Pinkas 2326 8
24 k Grzegorz Słabek 2012 8
25 II Jerzy Kyć 1628 8
26 I+ Mateusz Łapaj 2021 8
27 k++ Jacek Stachańczyk 2303 8
28 I+ Eneasz Wiewióra 2090 8
29 k Michał Obruśnik 2224 8
30 mf Robert Kula 2351
31 k Janusz Sroka 2114
32 I+ Piotr Siedliński 2078
33 am Monika Soćko 2487 7
34 I++ Łukasz Turlej 2139 7
35 I++ Michał Paździora 2250 7
36 mf Daniel Gumuła 2290 7
37 k Mariusz Duch 2262 7
38 m Zbigniew Robak 2245 7
39 k Tadeusz Kieres 2200 7
40 I+ Krystian Hasiński 1974 7
41 I Krystian Klimczok 1945 7
42 I Wojciech Waruga 2057 7
43 k Krzysztof Spicak 2054 7
44 I Aleksander Latocha 1930
45 I Bartłomiej Karcz 1921
46 k Aleksander Masternak 2194
47 mm Włodzimierz Kruszyński 2314
48 I Rafał Polok 1985 6
49 I Daniel Pyra 2000 6
50 I Jerzy Śniadecki 2000 6
51 II+ Radosław Dzierżak 1800 6
52 II Piotr Wilk 1699
53 II Mateusz Kosmala 1718
54 III Piotr Wilczek 1600
55 I+ Mikołaj Bugaj 2041
56 Adam Nowacki 1000 5
57 II+ Piotr Karp 1891
58 I Krzysztof Radecki 1948
59 II Bartłomiej Mazur 1543 3
60 III Jarosław Berek 1600 2

60 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

34. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Joanna Majdan-Gajewska 2386
2 am Marta Michna 2393 8
3 mm Agnieszka Matras-Clement 2266
4 am Karina Szczepkowska-Horowska 2336
5 am Marta Przeździecka 2245
6 mf Jolanta Guzik 2149 7
7 k Agata Halamus 2047
8 mm Katarzyna Toma 2261 6
9 m Monika Gonsior 2067
10 k+ Anna Skrzypczak 2015
11 kmf Maria Leks 2058
12 mm Dalia Blimke-Dereń 2211 5
13 I++ Angelika Dziodzio 1915
14 k Joanna Węglarz 1992
15 mm Liliana Leszner 2080
16 I Anna Mazur 1644
17 II Agnieszka Kowacz 1600 1

17 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System kołowy, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

44. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Pasjonat Dankowice 20 S.Żygałko (BLR) (8), R.Antoniewski (9), Ł.Cyborowski (9½), M.Matlak (7½/9), M.Paździora (1/2)
2  WASKO HetMaN Szopienice 19 (37½) B.Soćko (8½), B.Heberla (9), J.Gdański (9½), K.Bulski (10½)
3  Baszta MOS Żnin 19 (32) A.Maksimenko (UKR) (8½), P.Jaracz (7), M.Grabarczyk (8½), M.Krysztofiak (8)
4  Wisła Kraków 17 M.Tazbir (9½), M.Skalski (7½), D.Mikrut (7½), M.Kuzioła (9)
5  JKSz MCKiS Jaworzno 12 D.Gumuła (8), J.Stachańczyk (3½), K.Pinkas (7), P.Siedliński (5)
6  KKSz 1893 Kraków 11 R.Gunajew (3), A.Gbyl (5), A.Zaskalski (5½), A.Bukojemski (9)
7  Pałac Młodzieży Katowice 11 M.Surman (4½), Ł.Turlej (6), W.Grygierczyk (6), H.Leks (5½)
8  WASKO HetMaN III Szopienice 11 A.Masternak (8), B.Karcz (4), M.Kosmala (5), J.Pietrzak (3)
9  WASKO HetMaN II Szopienice 11 P.Bobras (5), M.Kuraszkiewicz (7), G.Masternak (5½), W.Kruszyński (3½)
10  Górnik 23 Czerwionka 11 M.Wałach (4), K.Knopik (3½), A.Zawierucha (5), M.Gonsior (6)
11  Roszada Gliwice 10 P.Mulet (5½), J.Sroka (8½), L.Ożóg (3½), T.Semik (2½)
12  PSSz Pszczyna 10 E.Wiewióra (7½), R.Polok (5), J.Borys (3), P.Więcek (2½)
13  Gostmat 83 Gostynin 10 K.Radecki (1), M.Duch (6), P.Flak (6½), L.Leszner (4½)
14  ChTSz Chorzów 10 R.Szusterowski (4½), P.Szusterowski (2½), R.Faron (3½/9), K.Szczecina (5½), A.Paczkowski (0/1)
15  OTSz Ostrów Wlkp. 9 D.Janaszak (3½), Pi.Dudziński (6), Pa.Dudziński (4½), O.Włodarczyk (4½)
16  Baszta MOS II Żnin 9 R.Borgula (5½), Z.Robak (4), J.Śniadecki (1), J.Węglarz (5½)
17  Górnik 23 II Czerwionka 9 S.Michalczyk (1½), M.Waruga (5), J.Gawronek (4½), J.Szopa (5)
18  PSSz II Pszczyna 9 P.Mucha (4½), D.Janulek (3), M.Muszyński (5), M.Mucha (0/2), J.Tomanek (3/8)
19  UKS 21 Podlesie 8 Ł.Brożek (4), T.Wielek (4½), S.Walter (5½), P.Beczała (5)
20  Diagonalia Imielin 4 A.Latocha (3), R.Dzierżak (1), K.Klimczok (2/8), P.Karp (4½), K.Stasiowski (1/2)
21  Kuźnia Rybnik 1 K.Hasiński (2½), A.Lisowski (3), J.Michalski (0), Ł.Frydrych (½)

21 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 8, 11–14 oraz 16–21 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

27. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  WASKO HetMaN Szopienice 12 M.Soćko (4),M.Michna (6),D.Blimke-Dereń (5½)
2  MKSz Rybnik 7 A.Matras-Clement (3½),A.Dziodzio (3½),A.Krupa (3)
3  JKSz MCKiS Jaworzno 5 J.Worek (4½),J.Guzik (2½),P.Łabędź (3½)
4  PSSz Pszczyna 0 M.Wiatr (0/5), K.Herok (0/4), M.Herok (0/4), W.Kaszok (0/5)

4 drużyny
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 6 rund
Wyniki: ChessArbiter

Mistrzowska strategia

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close