Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2012

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2012

Bydgoszcz, 21 października 2012
Sędzia główny: Paweł Jaroch
2011 | 2012 | 2013
45. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Bartosz Soćko 2619 12½
2 m Maciej Klekowski 2351 12
3 am Grzegorz Gajewski 2635 11
4 mm Marcin Sieciechowicz 2443 11
5 mm Zbigniew Pakleza 2486 11
6 am Jacek Tomczak 2553 10½
7 mm Tomasz Warakomski 2488 10½
8 am Bartłomiej Heberla 2536 10
9 k+ Kamil Plichta 2177 10
10 m Marek Oliwa 2415 10
11 k++ Michał Janczarski 2325 10
12 am Jurij Zezulkin 2436 10
13 mf Wojciech Przybylski 2327 10
14 m Piotr Brodowski 2422 10
15 k+ Karol Jaroch 2238 10
16 I++ Wojciech Reza 2090 10
17 mm Krzysztof Żołnierowicz 2166 10
18 k Tomasz Głuszko 2169
19 m Łukasz Licznerski 2321
20 m Przemysław Koc 2346
21 k Paweł Bęben 2122
22 m Marek Kosiorek 2366 9
23 mf Robert Kula 2345 9
24 I++ Przemysław Bokiej 2144 9
25 k Jarosław Paprocki 2224 9
26 mf Rafał Borgula 2290 9
27 I+ Piotr Śnihur 2069 9
28 mf Marcin Steczek 2396 9
29 k Paweł Flak 2243 9
30 k Mariusz Duch 2255 9
31 I Damian Śliwicki 1997 9
32 k Tadeusz Kieres 2200 9
33 mm Jakub Czakon 2485
34 k Sebastian Malec 2118
35 mm Dominik Orzech 2372
36 I Tomasz Żebracki 1951
37 k+ Jakub Jóźwicki 2226
38 I++ Mateusz Brzeziński 2121
39 k Adam Stolarczyk 2181
40 I Tomasz Janik 2049
41 II+ Adam Olędzki 1808
42 m Zbigniew Robak 2246
43 I Robert Weber 2125
44 k Krzysztof Szadkowski 2154
45 I+ Michał Wodzyński 1943
46 k Dariusz Łunkiewicz 2053
47 I++ Paweł Kulczyk 2081
48 I Józef Grulkowski 2000
49 I++ Mirosław Sobczak 2014 8
50 mf Bartłomiej Siwiec 2206 8
51 k Marcin Woźniak 2203 8
52 k Dariusz Baumann 2102 8
53 I++ Przemysław Szmidt 1902 8
54 k+ Marek Olszewski 2050 8
55 k Marek Kubicki 2163 8
56 k Krzysztof Lewandowski 2112 8
57 k Jan Kujawski 2091 8
58 II Grzegorz Albin 1790 8
59 II+ Miłosz Moszczeński 1752 8
60 I+ Adrian Grajczak 1982 8
61 I+ Wojciech Błasik 2047 8
62 II Gromosław Kroczka 1633 8
63 k Piotr Bieluszewski 2107
64 I+ Janusz Tarczykowski 1992
65 k Grzegorz Chrapkowski 2191
66 I Mariusz Darowicki 1855
67 II Paweł Nawrocki 1800
68 k Andrzej Żurkowski 2005
69 I+ Sebastian Pąpka 2124
70 II Dawid Jankowski 1699
71 I Oskar Górniewicz 1965
72 I Krzysztof Rozumek 1954
73 k Dominik Wypych 2120 7
74 k Jarosław Jakubowski 2125 7
75 I Marek Lewandowski 1898 7
76 II Szymon Wiśniewski 1723 7
77 I Roman Sobczyński 1883 7
78 k Michał Solnicki 2182 7
79 I Mariusz Madaliński 2115 7
80 II Adam Śnihur 1634 7
81 I Jaroslaw Hemmerling 1955 7
82 II Jacek Urban 1648 7
83 I Jacek Kwiatkowski 2000 7
84 I Andrzej Sitek 2000 7
85 I+ Waldemar Starzyński 1847 7
86 I Piotr Ciechoński 1799 7
87 I+ Adam Wiśniewski 1979 7
88 II Karol Nawrocki 1574 7
89 k Krzysztof Spicak 1923 7
90 II+ Przemysław Grzenkowicz 1852
91 I Piotr Konieczyński 1944
92 II+ Piotr Wojtacha 1819
93 II+ Marcin Skwarczyński 2020
94 II Wojciech Litwiński 1849
95 II Mateusz Budnik 1688
96 II Krzysztof Kałużny 1604
97 III Piotr Sobczak 1600
98 II Tomasz Radziejewski 1826 6
99 II Jarosław Żebracki 1821 6
100 I Waldemar Ziętek 2000 6
101 II Krystian Janik 1884 6
102 I Paweł Pawłowski 1804 6
103 II Andrzej Dassuj 1800 6
104 II Zdzisław Pelowski 1646 6
105 II Marek Nawrocki 1546 6
106 II Marek Szymański 1712 6
107 II+ Jerzy Tabaczka 1842 6
108 II Leszek Bultrowicz 1643 6
109 II Patryk Paziak 1672 6
110 I Krzysztof Radecki 1948 6
111 II Borys Paliwoda 1475 6
112 I Tomasz Katafiasz 1876
113 II Daniel Ludwiński 1660
114 kmf Rafał Bukowski 2206
115 III Paweł Orłowski 1703
116 II Jacek Górny 1800
117 II Łukasz Piłka 1676
118 I Jarosław Wiśniewski 1876 5
119 III Krzysztof Zieliński 1600 5
120 II Mateusz Proczek 1550 5
121 III Łukasz Żemajko 1600 5
122 II Jerzy Małecki 1595 5
123 II Norbert Kordek 1800 5
124 II Wojciech Kępa 1640 5
125 IV Adam Rusiniak 1400 5
126 II Kamil Ignacak 1800
127 II Adam Musiał 1800
128 II Tadeusz Wojszkun 1736 4
129 II Jan Wieczorek 1632 4
130 II Krzysztof Góra 1800 4
131 III Konrad Marzec 1600 4
132 mm Dariusz Szoen 2426
133 Piotr Andrzejewski 1000
134 II Kazimierz Jurkiewicz 1465

134 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

35. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2445 13
2 mf Klaudia Kulon 2287
3 mm Joanna Worek 2278
4 mf Jolanta Guzik 2111
5 m Paulina Cagara 2013
6 m Katarzyna Jurkiewicz 2169 8
7 am Barbara Jaracz 2302
8 m Monika Gonsior 2040
9 I++ Monika Głuszko 1969
10 k Anika Lewandowska 1960
11 k Joanna Węglarz 2021 4
12 k Edyta Wesołowska 1956 3
13 I Małgorzata Świątnicka 1819 3
14 II+ Oliwia Skorupa 1538 0

14 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System kołowy, 13 rund
Wyniki: ChessArbiter

45. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Odrodzenie Kożuchów 19 M.Oliwa (7), D.Orzech (5½), P.Brodowski (10), J.Zezulkin (9)
2  Baszta MOS Żnin 18 B.Heberla (9½), A.Maksimenko (UKR) (10½), R.Borgula (7), Z.Robak (5)
3  Warsaw Sharks Warszawa 17 (30) Z.Pakleza (7), J.Czakon (6), D.Szoen (9), T.Głuszko (8)
4  Chemik Bydgoszcz 17 (28) Ł.Licznerski (9), P.Bokiej (8½), M.Woźniak (3), Ma.Olszewski (7½)
5  Polonia Warszawa 14 T.Warakomski (9½), M.Janczarski (6½), S.Malec (3½/8), M.Głuszko (4½/9), M.Solnicki (3/5)
6  Hetman Bydgoszcz 12 M.Stoppel (4½), M.Brzeziński (7), P.Kulczyk (6½), B.Siwiec (7½)
7  Pocztowiec Bydgoszcz 12 P.Jaroch (4), K.Jaroch (8½), T.Olędzki (5½), A.Olędzki (3½)
8  Gostmat 83 Gostynin 11 P.Flak (4½), K.Plichta (6), M.Duch (7), M.Paterek (8)
9  Gambit Świecie 11 P.Szmidt (4½), Ad.Stolarczyk (6½), K.Żołnierowicz (7), M.Kubicki (3)
10  MDK Trzcianka 10 M.Zakrzewski (5), A.Ancuta (3), K.Pałasz (5½), P.Paczka (6)
11  OPP Toruń 10 D.Śliwicki (7), J.Tarczykowski (6), P.Pawłowski (3½), A.Musiał (3)
12  Baszta MOS II Żnin 10 P.Konieczyński (6), D.Jankowski (3), D.Majdan (4), A.Maksimenko jr (UKR) (6½)
13  Wda Lipusz 10 A.Grajczak (3), W.Litwiński (4½), Z.Pelowski (5), J.Grulkowski (6½)
14  Chrobry Gniezno 10 M.Sobczak (5), K.Nawrocki (1), M.Nawrocki (6), J.Kujawski (6½)
15  Chemik II Bydgoszcz 10 M.Mazalon (3½), J.Jakubowski (5), W.Błasik (6½), W.Starzyński (2½/6), P.Doliński (2/5)
16  Lipno Stęszew 9 J.Hemmerling (3½), M.Skwarczyński (5), K.Rozumek (5), M.Madaliński (6)
17  Pocztowiec II Bydgoszcz 9 J.Jóźwicki (6), D.Łunkiewicz (2), J.Tabaczka (3), K.Lewandowski (6)
18  UKS Sztum 9 P.Wojtacha (3½), G.Albin (6½), P.Paziak (2½), T.Wojszkun (3)
19  Gostmat 83 II Gostynin 8 K.Radecki (2), D.Wypych (6), Ra.Czajkowski (6½), P.Sobczak (3)
20  Awans Żyrzyn 4 P.Ciechoński (3), W.Ziętek (2), K.Góra (2), W.Kępa (½)
21  BDK Biskupiec 1 P.Orłowski (3), Ł.Żemajko (1), K.Zieliński (0), A.Rusiniak (1½)

21 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 10–14 oraz 16–21 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

28. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  JKSz MCKiS Jaworzno 7 J.Worek (3), J.Guzik (3½), K.Jurkiewicz (3½)
2  Pocztowiec Bydgoszcz 4 M.Olędzka (1½), A.Marchel (2), A.Lewandowska (1)
3  Baszta MOS Żnin 1 B.Jaracz (1½), J.Węglarz (½), M.Majdan (1½)

3 drużyny
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 6 rund (4 partie)
Wyniki: ChessArbiter