Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2014

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2014

Bydgoszcz, 18 – 19 października 2014
Sędzia główny: Ulrich Jahr
2013 | 2014 | 2015
47. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Paweł Jaracz 2530 12½
2 am Rafał Antoniewski 2569 11
3 am Aleksander Miśta 2468 11
4 mf Arkadiusz Skawiński 2262 11
5 mf Tomasz Pacuszka 2243 10½
6 am Mirosław Grabarczyk 2429 10½
7 mm Marcin Krysztofiak 2418 10
8 mf Kamil Plichta 2355 10
9 k Mateusz Paszewski 2151 10
10 k Piotr Śnihur 2103 10
11 mm Łukasz Butkiewicz 2424 10
12 mf Łukasz Licznerski 2451
13 k Rafał Kowalczyk 2123
14 k+ Piotr Jagodziński 2186
15 mf Mateusz Bronowicki 2309
16 mf Rafał Borgula 2246
17 k Adam Kujawski 2277
18 am Kacper Piorun 2542 9
19 I++ Mateusz Brzeziński 2164 9
20 k Kacper Polok 2245 9
21 I Arkadiusz Kaczmarek 2050 9
22 k+ Marcin Stępień 2253 9
23 k+ Karol Jaroch 2266 9
24 k Damian Śliwicki 2129 9
25 I+ Sebastian Pąpka 2083 9
26 k Jarosław Paprocki 2148 9
27 k Krzysztof Gmaj 2180 9
28 k++ Tomasz Kempiński 2177
29 k+ Paweł Kukuła 2089
30 I+ Paweł Piotrowski 2008
31 I++ Paweł Piętocha 2094
32 k Tadeusz Kieres 1922
33 mm Mirosław Sarwiński 2301
34 II+ Filip Laskowski 1763
35 II Paweł Nawrocki 2023 8
36 k Bogdan Morkisz 2073 8
37 k Piotr Bieluszewski 2143 8
38 k Damian Bartkowiak 2138 8
39 I++ Przemysław Szmidt 2157 8
40 I Łukasz Huchwajda 2010 8
41 I Marek Lewandowski 1931 8
42 I++ Tomasz Żebracki 2016 8
43 I+ Krystian Hasiński 2053 8
44 II+ Arkadiusz Drożdżyński 1870 8
45 I+ Maciej Wącior 1888 8
46 I Wojciech Olejarczyk 1887 8
47 k Mirosław Lewandowski 2048
48 I++ Dawid Niekraś 2117
49 I Radosław Zaręba 2061
50 mf Sławomir Rawski 2056
51 I Oskar Górniewicz 1993
52 I Mateusz Budnik 1940 7½ 
53 I Filip Michalski 1889
54 I Jakub Garbowski 1790
55 II Karol Błaszczak 1742
56 I Piotr Konieczyński 1927
57 mm Krzysztof Żołnierowicz 1981 7
58 I Gromosław Kroczka 1771 7
59 II Karol Nawrocki 1685 7
60 II+ Marcin Mątewski 1646 7
61 II+ Wasyl Badyra 1741 7
62 I Szymon Wiśniewski 1808 7
63 I Witold Glapa 1770 7
64 I++ Przemysław Hałas 1976 7
65 I+ Waldemar Starzyński 1795 7
66 II+ Radosław Gniado 1758 7
67 I++ Mirosław Sobczak 1921
68 k Paweł Bęben 2106
69 k Marcin Smołka 2274
70 II Marek Nawrocki 1526
71 I+ Jacek Kwiatkowski 1899
72 mf Jerzy Kot 1962
73 I Daniel Pyra 2012
74 I Mariusz Darowicki 1816
75 I Sylwester Grabarczyk 1642
76 I Julia Humin 1462
77 II+ Leszek Sołtyk 1795
78 II+ Jerzy Tabaczka 1731
79 I Jan Szymański 1766
80 II Jacek Urban 1704
81 I Dariusz Tadzik 1754
82 mf Witosław Walkusz 2159 6
83 II Borys Paliwoda 1573 6
84 II+ Wojciech Putlak 1848 6
85 II Paweł Łosiński 1641 6
86 II Daniel Ludwiński 1718 6
87 k Krzysztof Spicak 1740 6
88 II+ Iwo Godzwon 1513 6
89 I Piotr Trepkowski 1733 6
90 II Andrzej Dassuj 1676 6
91 I Adam Kopaczewski 1566
92 I Marek Heise 1964
93 II Damian Majdan 1791
94 III Damian Binger 1316
95 II Jakub Ćwik 1523
96 Piotr Andrzejewski 1000 5
97 III Konrad Marzec 1397 5
98 II+ Dawid Jankowski 1739 5
99 IV Bartosz Michalski 1203 3
100 II Jakub Szałek 1403 3
101 IV Wiktor Wiśniewski 1400 1
102 III Mirosław Dejna 1143 0

102 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

37. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Monika Soćko 2415 10
2 am Karina Szczepkowska-Horowska 2364 9
3 mf Anna Warakomska 2057 9
4 mm Klaudia Kulon 2227 8
5 k Angelika Dziodzio 1880 8
6 I++ Anna Glapa 1696 7
7 mf Alicja Śliwicka 1843 6
8 I+ Monika Serafin 1791 6
9 I Wiktoria Cieślak 1662
10 I++ Magdalena Kowara 1868
11 I Julia Kaczmarek 1688
12 k+ Justyna Skrochocka 2017 5
13 am Barbara Jaracz 2228 5
14 I Zuzanna Borkowska 1416 5
15 II+ Weronika Soćko 1476 4
16 I Aleksandra Łosińska 1219
17 I Liwia Jarocka 1371 3
18 III Angelika Lar 1244 3
19 II Ewelina Pyżewska 1296 2

19 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

47. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Baszta MOS Żnin 22 R.Antoniewski (10), P.Jaracz (10½), M.Grabarczyk (9), M.Krysztofiak (10½)
2  Chemik Bydgoszcz 16 (28½) Ł.Licznerski (8), P.Jaroch (7), Ma.Olszewski (5½), M.Mazalon (8)
3  OKSiR Wisznia Mała 16 (25) Ł.Butkiewicz (7), M.Bronowicki (7), M.Stępień (7), R.Zaręba (4)
4  Gostmat 83 Gostynin 14 K.Plichta (8), A.Skawiński (6½), P.Piętocha (6), P.Flak (7)
5  Rotmistrz Grudziądz 13 T.Pacuszka (5½), A.Karbowiak (6½), P.Kukuła (6), M.Ściborowski (7½)
6  Pocztowiec Bydgoszcz 13 J.Jóźwicki (9½), P.Hałas (3½/9), K.Lewandowski (7), G.Chrapkowski (6/9), J.Tabaczka (1/4)
7  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 13 M.Sarwiński (2), K.Pańczyk (8), K.Gmaj (9), B.Morkisz (6)
8  Gambit Świecie 12 W.Badyra (1/7), K.Żołnierowicz (6½), P.Szmidt (4½), M.Darowicki (4½), Ad.Stolarczyk (2/3)
9  Korona Gdańsk 11 W.Libura (1/1), P.Kindler (3), W.Putlak (3/9), J.Garbowski (6½), I.Godzwon (5)
10  Gostmat 83 II Gostynin 10 D.Wypych (4½), W.Fengier (7), M.Zuba (3½), M.Kamiński (6½)
11  Wiatrak Bydgoszcz 10 J.Paprocki (6), P.Wiśniewski (2½), J.Żebracki (4½), R.Paprocka (6)
12  Korona Zakrzewo 10 T.Kempiński (4), W.Walkusz (3½/8), D.Bartkowiak (2½/8), Ł.Huchwajda (2½/7), W.Olejarczyk (3/7)
13  Kopernik Inowrocław 8 M.Gawroński (3), J.Kwiatkowski (4), D.Chodorowski (4½), J.Budrewicz (4½)
14  Baszta MOS II Żnin 8 R.Borgula (6), P.Konieczyński (4½), D.Jankowski (1), D.Majdan (4)
15  Chemik II Bydgoszcz 6 M.Woźniak (5), P.Trepkowski (3½), W.Starzyński (4½), K.Budnik (0)
16  NOK Nakło n/Notecią 4 T.Janik (3), J.Wiśniewski (4½), J.Michalak (3), K.Janik (2½)
17  Chemik III Bydgoszcz 1 D.Włoch (0), Kar.Kacprzak (0), Kac.Kacprzak (0), W.Florek (2)

17 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund (zespoły z miejsc 5 oraz 8–17 rozegrały po 10 spotkań, w jednej z rund pauzując)
Wyniki: ChessArbiter

30. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  MKSz Rybnik 11 K.Szczepkowska-Horowska (4), A.Dziodzio (6), W.Cieślak (4)
2  MKS MDK Trzcianka 7 K.Kulon (5), M.Kowara (3), J.Kaczmarek (2½)
3  Baszta MOS Żnin 6 B.Jaracz (3), J.Węglarz (3), M.Serafin (3)
4  Korona Gdańsk 0 K.Kindler (0), A.Błaszczuk (0), L.Jarocka (0/2), A.Mrozińska (2½/4)

4 drużyny
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 6 rund
Wyniki: ChessArbiter

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close