Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1973

4. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1972 | 1973 | 1974
I liga
Lublin, 19 – 30 sierpnia 1973
Sędzia główny: Zdzisław Wojcieszyn
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Anilana Łódź 4 3 2 4 4 42 10½
2  Start Lublin 2 3 5 4 5 3 4 4 41½ 10½
3  GKS Katowice 3 3 2 6 5 41 10
4  Start Katowice 4 4 2 4 5 3 3 4 40½ 10
5  Legion Warszawa 4 3 3 3 5 38
6  Avia Świdnik 1 2 3 5 5 34
7  Hetman Wrocław 2 2 1 3 3 3 4 5 33½ 8
8  Lech Poznań 2 0 3 3 2 27 8
9  Maraton Warszawa 1 3 ½ 1 3 5 27 6 7
10  Start Łódź 3 3 3 3 26½ 6
11  Łączność Bydgoszcz 2 2 3 3 4 26
12  Hutnik Nowa Huta 2 1 2 1 1 1 4 1 2 19 5
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1973
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Uwaga: punktacja do ligi seniorów nie pochodzi z przelicznika 25%, ale z tabeli DMP 1973, opublikowanej w “Szachach” 11/1973.
Być może powyższa tabela została zweryfikowana przez PZSzach, ale szczegóły nie są znane.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 1 3.5 8.5 10 14.5 17.5 22.5 26 29.5 32 34 6
2  GKS Katowice 2 5.5 8.5 13.5 16.5 20 23.5 27 31.5 37.5 41 3
3  Hutnik Nowa Huta 1 3 4 5 7 8.5 10.5 11.5 12.5 15 19 12
4  Anilana Łódź 4 8 10 14.5 17.5 22 26 30.5 34 37.5 42 1
5  Łączność Bydgoszcz 3 5.5 7.5 9 10.5 13 17 18.5 20.5 23 26 11
6  Legion Warszawa 5.5 10 13 16 20 23 25.5 30.5 33 36.5 38 5
7  Maraton Warszawa 0.5 1.5 6 8.5 10 13 14 16.5 21.5 24 27 9
8  Start Łódź 3 4.5 6 9 11.5 14.5 17.5 20 21.5 25 26.5 10
9  Lech Poznań 2 5.5 8.5 12 15.5 18 21 22.5 25 25 27 8
10  Hetman Wrocław 5 7 11 14 18.5 21.5 24.5 26.5 27.5 31 33.5 7
11  Start Katowice 4 8 12 16.5 18.5 21.5 24.5 29 34 36.5 40.5 4
12  Start Lublin 5 10 13 16 20 23.5 25.5 29.5 33.5 37 41.5 2
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Start Lublin
GKS Katowice – Start Katowice
Hutnik Nowa Huta – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Lech Poznań
Łączność Bydgoszcz – Start Łódź
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
1 : 5
2 : 4
1 : 5
4 : 2
3 : 3
5½ : ½
Start Lublin – Maraton Warszawa
Start Łódź – Legion Warszawa
Lech Poznań – Łączność Bydgoszcz
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Start Katowice – Hutnik Nowa Huta
Avia Świdnik – GKS Katowice
5 : 1
1½ : 4½
3½ : 2½
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
3 runda 4 runda
GKS Katowice – Start Lublin
Hutnik Nowa Huta – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Start Katowice
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Legion Warszawa – Lech Poznań
Maraton Warszawa – Start Łódź
3 : 3
1 : 5
2 : 4
2 : 4
3 : 3
4½ : 1½
Start Lublin – Start Łódź
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Start Katowice – Łączność Bydgoszcz
Avia Świdnik – Anilana Łódź
GKS Katowice – Hutnik Nowa Huta
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
1½ : 4½
5 : 1
5 runda 6 runda
Hutnik Nowa Huta – Start Lublin
Anilana Łódź – GKS Katowice
Łączność Bydgoszcz – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Start Katowice
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Start Łódź – Lech Poznań
2 : 4
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
Start Lublin – Lech Poznań
Hetman Wrocław – Start Łódź
Start Katowice – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Legion Warszawa
GKS Katowice – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Nowa Huta – Anilana Łódź
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
1½ : 4½
7 runda 8 runda
Anilana Łódź – Start Lublin
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Nowa Huta
Legion Warszawa – GKS Katowice
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Start Łódź – Start Katowice
Lech Poznań – Hetman Wrocław
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
1 : 5
3 : 3
3 : 3
Start Lublin – Hetman Wrocław
Start Katowice – Lech Poznań
Avia Świdnik – Start Łódź
GKS Katowice – Maraton Warszawa
Hutnik Nowa Huta – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Łączność Bydgoszcz
4 : 2
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
1 : 5
4½ : 1½
9 runda 10 runda
Łączność Bydgoszcz – Start Lublin
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Hutnik Nowa Huta
Start Łódź – GKS Katowice
Lech Poznań – Avia Świdnik
Hetman Wrocław – Start Katowice
2 : 4
2½ : 3½
5 : 1
1½ : 4½
2½ : 3½
1 : 5
Start Lublin – Start Katowice
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
GKS Katowice – Lech Poznań
Hutnik Nowa Huta – Start Łódź
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
3½ : 2½
2½ : 3½
6 : 0
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
11 runda
Legion Warszawa – Start Lublin
Maraton Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Start Łódź – Anilana Łódź
Lech Poznań – Hutnik Nowa Huta
Hetman Wrocław – GKS Katowice
Start Katowice – Avia Świdnik
1½ : 4½
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Anilana Łódź 42 66 2 Start Lublin 41½ 66
1
2
3
4
.
5
6
k
I
III
IV
.
k
III
Waldemar Świć
Andrzej Bator
Jacek Stefaniak
Eugeniusz Kubacki
Mariusz Orlicz

Grażyna Szmacińska
Aleksandra Malinowska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11
.
.
.
.
.
.
11
.
1
2
.
.
3
4
.
5
6
k
k
.
.
II
III
.
.
.
Sławomir Wach
Henryk Dobosz
Leszek Iskrzak
Andrzej Pleszczyński
Tomasz Ważny
Andrzej Matysek
Marian Zajglic
Zofia Ciechocińska
Barbara Majdiuk
.
.
.
.
.
.
.

9
½
1
5

½
8
8
11
2
1
11
10
1
11
11
3 GKS Katowice 41 66 4 Start Katowice 40½ 66
1
2
3
4
5
6
II
III
II
III
IV
IV
Andrzej Waniek
Zbigniew Małek
Marian Pater
Grzegorz Trzcina
A.Zbieralska
Lidia Śmiglak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
.
3
4
5
6
.
m
II
.
II
.
II
II
.
Jacek Bielczyk
Karol Zieleźnik
Janusz Ciesielski
Marian Twardoń
Jan Przewoźnik
Zofia Burda
Ewa Bogucka
Halina Bogucka
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
5 Legion Warszawa 38 66 6 Avia Świdnik 34 66
1
2
3
4
5
.
6
I
II
II
II
II
.
IV
Tomasz Pawłowski
Bogdan Michalak
Łukasz Żuk
Krzysztof Bartczak
Hanna Bartczak
Irena Łapyr
Bogumiła Ficygowska
.
.
.
.
.
.
.
4
8
8

6
1
11
11
11
11
10
1
11
1
2
.
3
4
5
6
I
I
.
.
II
III
.
Zbigniew Księski
Jacek Mardarowicz
Romuald Izdebski
Waldemar Zmokły
Tomasz Tomiło
Jolanta Abramowicz
Barbara Tabaczyńska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
7 Hetman Wrocław 33½ 66 8 Lech Poznań 27 66
1
2
3
4
5
6
II
II
I
.
II
III
Zbigniew Jaśnikowski
Paweł Kmiotek
Franciszek Borkowski
Janusz Żyła
Bożena Tyburcy
Teresa Patalon
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
.
3
4
.
5
6
I
II
.
III
III
.
k
IV
Kajetan Przysiecki
Marcin Bernat
Waldemar Krych
Marek Rybski
Maciej Przysiecki
Mirosław Tomkowiak
Kamila Dembecka
Krystyna Lipowiec
.
.
.
.
.
.
.
.
2

1
4
4
0
6
11
9
2
9
9
4
11
11
9 Maraton Warszawa 27 66 10 Start Łódź 26½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
k
.
II
II
.
.
IV
II
Wojciech Ehrenfeucht
G.Myśliwiec
Stanisław Kasprzyk
Wojciech Wojtowicz
Marcin Smoczyński
Jacek Marks
Mirosława Sowińska
Jolanta Wójcik
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
k
k
.
.
.
III
Bogdan Redlich
Andrzej Rosiak
Ryszard Stępkowski
Andrzej Stolarczyk
.vacat
Irmina Stasiak
.
.
.
.
.
.
7
7
0

0
10
11
11
11
11
11
11
11 Łączność Bydgoszcz 26 66 12 Hutnik Nowa Huta 19 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
I
.
Przemysław Cichocki
Tomasz Rak
Mariusz Blank
Krzysztof Lewandowski
Hanna Jagodzińska
Marzena Czarska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
I
.
.
III
.
.
Jan Ozga
Waldemar Ząbczyk
Marek Kępiński
Zenon Oktawiec
Sylwia Konikowska
Elżbieta Blicharska
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1
2
3
4
5 Grażyna Szmacińska Anilana Łódź 11 11
6 Irmina Stasiak Start Łódź 10 11
II liga
Grupa północna Grupa południowa
system kołowy,
9 rund, 4 szachownice
Czarni Rzeszów
Flota Gdynia
Jagiellonia Białystok
Juvenia Kraków
Maraton Wrocław
Olimpia Piekary Śląskie
Polonia Warszawa
Tęcza Łódź
Unia Wałbrzych
Włókniarz Bielsko-Biała
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1973
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close