Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1979

10. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1978 | 1979 | 1980
I liga
Charzykowy, 17–28 sierpnia 1979
Sędzia główny: Ulrich Jahr
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 3 5 4 4 6 5 44½ 11
2  Łączność Bydgoszcz 4 4 3 4 43½ 11
3  Avia Świdnik 2 3 3 5 4 6 4 43 11
4  Maraton Warszawa 3 3 4 5 3 4 4 36 9
5  Polonia Warszawa 3 2 2 2 4 5 35½ 9
6  Pocztowiec Poznań ½ 3 3 4 4 3 31
7  Hutnik Warszawa 1 1 2 4 4 2 5 30
8  Anilana Łódź 2 3 2 1 4 2 3 3 28½ 7
9  Hutnik Kraków 2 3 2 2 2 3 4 4 27½ 7
10  Karpaty Krosno 0 0 2 4 4 3 3 26 8
11  Hetman Wrocław 2 2 1 3 2 3 3 26 7
12  Kolejarz Katowice 1 2 2 1 3 3 2 3 24½ 5
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1979
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Kraków 4 5.5 8.5 10.5 12 14 17 19 21 23.5 27.5 9
2  Avia Świdnik 4 8.5 13 16 21 23 26 32 35.5 39 43 3
3  Maraton Warszawa 5 9 12 15 17.5 21.5 24 27 31 33.5 36 4
4  Hutnik Warszawa 4 7.5 10 14 15 17 22 23.5 27 29 30 7
5  Łączność Bydgoszcz 2.5 6.5 9.5 14 18.5 22.5 26 30.5 34.5 39 43.5 2
6  Pocztowiec Poznań 3.5 4 6.5 10 13 17 20 23 25.5 27 31 6
7  Karpaty Krosno 2.5 5.5 5.5 8 12 15.5 18.5 18.5 20.5 24.5 26 11
8  Legion Warszawa 3.5 9 15 17.5 20.5 24.5 29.5 33.5 36 39.5 44.5 1
9  Polonia Warszawa 2 4 7.5 11 14 18.5 20.5 25.5 29.5 32 35.5 5
10  Anilana Łódź 1 3.5 6.5 9 11 13 17 20 23 26.5 28.5 8
11  Kolejarz Katowice 2 4 7.5 9 12 14.5 15.5 16.5 19.5 22.5 24.5 12
12  Hetman Wrocław 2 5 6.5 10 13.5 15 16 19 21 24 26 10
1 runda 2 runda
Hutnik Kraków – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Karpaty Krosno
4 : 2
4 : 2
5 : 1
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
Hetman Wrocław – Karpaty Krosno
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Anilana Łódź – Hutnik Warszawa
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
Hutnik Kraków – Avia Świdnik
3 : 3
5½ : ½
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
3 runda 4 runda
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Hutnik Warszawa – Kolejarz Katowice
Łączność Bydgoszcz – Anilana Łódź
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Karpaty Krosno – Legion Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
0 : 6
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Karpaty Krosno
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Kolejarz Katowice – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Maraton Warszawa
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Hutnik Warszawa – Avia Świdnik
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Kraków
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Karpaty Krosno – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
2½ : 3½
1 : 5
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Kolejarz Katowice – Karpaty Krosno
Hutnik Kraków – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Łączność Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Hutnik Warszawa
1½ : 4½
2 : 4
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
4 : 2
7 runda 8 runda
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Hutnik Kraków
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
5 : 1
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
5 : 1
2 : 4
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Karpaty Krosno
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
3 : 3
1 : 5
2 : 4
6 : 0
3 : 3
1½ : 4½
9 runda 10 runda
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Hutnik Warszawa
Karpaty Krosno – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
Hetman Wrocław – Kolejarz Katowice
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Karpaty Krosno
Łączność Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
11 runda
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Karpaty Krosno – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Hutnik Kraków
4 : 2
1½ : 4½
5 : 1
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17)
1 Legion Warszawa 44½ 66 Łączność Bydgoszcz 43½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Leszek Gawarecki
Wojciech Wąs
Leszek Plaskota
Andrzej Szymański
Mirosław Sadowski
Piotr Poniewierski
Agnieszka Brustman
Aleksandra Chmielnicka
1900
1900
1900
1700
1500
1500
1904
1200

3
7


4
9
7
6
6
10
9
7
6
11
11
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Adam Kaczmarek
Krzysztof Lewandowski
Piotr Skowroński
Dariusz Łunkiewicz
Katarzyna Czarska
Marzena Czarska
Ewa Kaczmarek
1900
1900
1700
1700
1600
1400
1400
1
6



8
10
2
11
9
11
11
11
11
3 Avia Świdnik 43 66 4 Maraton Warszawa 36 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Marek Hawełko
Tomasz Tomiło
Stefan Ciechociński
Grzegorz Jusiak
Paweł  Bielak
Jacek Rodzieńczyk
Barbara Tabaczyńska
Ewa Zmokła
2235
1900
1900
1900
1700
1700
1600
1400
10
5


6
½

5
11
8
3
11
9
2
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Piotr Staniszewski
Paweł Harczuk
Tomasz Sielicki
Leszek Malarczyk
Wojciech Wicha
Wojciech Czaplicki
Krystyna Więckiewicz
Joanna Mełech
1900
1700
1700
1700
1700
1500
1400
1000

5
1


4
6
10
9
3
9
6
7
11
11
5 Polonia Warszawa 35½ 66 6 Pocztowiec Poznań 31 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Stefan Dejkało
Janusz Cycling
Marek Kolasiński
Paweł Kruza
Lech Godziński
Jan Sobczak
Aldona Magdziarz
Bogusława Autowicz
Sylvia Pardo-Ruiz
2096
2029
1900
1900
1700
1500
600
1400
600
5
5
4
4
8

1
7
0
8
8
6
9
10
3
9
11
2
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Paweł Staniszewski
Jarosław Kaszuba
Leszek Weglarz
Cezary Kurowiak
Bogumiła Dziedzic
R.Kurowiak
1900
1900
1500
1300
1600
1000
4
7
6


2
11
11
11
11
11
11
7 Hutnik Warszawa 30 66 8 Anilana Łódź 28½ 66
1
2
3
4
.
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Ignacy Szyszko
(Anna Rygielska)
Manfred Mannke
Andrzej Strąk
Aleksander Czerwoński
Anna Rygielska
Grażyna Szymańska
Anna Lissowska
1700
1600
1700
1700
1500
1600
1600
1400
7




0

11
8
10
8
7
2
9
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Józef Kubacki
Marek Fiedler
Marek Zieliński
Mieczysław Ciszek
Aleksandra Malinowska
Liliana Leszner
1900
1700
1900
1900
1400
800

3
9

3
11
11
11
11
11
11
A.Rygielska zagrała 8 partii na II szachownicy jako junior starszy
9 Hutnik Kraków 27½ 66 10 Hetman Wrocław 26 66
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Witold Winnik
Krzysztof Zakuła
Andrzej Doniec
Bogusław Łatas
M.Wojtasiewicz
D.Kasprzyk
Lidia Winnik
1700
1700
1700
1300
1300
1200
1000

6
1
3
4
6
5
10
10
5
10
9
11
11
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Dariusz Wiatr
Czesław Kuprowski
Krzysztof Palmowski
J.Borkowski
D.Kołodziej
.vacat
Małgorzata Kanarek
1900
1700
1700
1500
1300
.
1000

6
0


0
11
11
5
9
8
11
11
11 Karpaty Krosno 26 66 12 Kolejarz Katowice 24½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Bogdan Lachowski
Bogdan Jańczuk
Maciej Wojtczak
Marian Lorenc
Witold Deptuch
Krzysztof Parfiński
Marta Lachowska
Maria Żywiec
Agnieszka Fornal
1700
1500
1700
1500
1300
1100
1400
1400
1000
2
½
3

2

5

2
8
4
10
10
5
7
11
7
4
1
2
.
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Janusz Ligęza
K.Jaroszkiewicz
Z.Jendroszek
Jacek Kornasiewicz
B.Tomala
Barbara Kesner
Irena Hebisch
1700
1500
1500
1500
1300
1400
1400

2

1

5
7
11
6
5
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Marek Hawełko Avia Świdnik 10 11
2 Leszek Plaskota Legion Warszawa 7 10
3 Marek Zieliński Anilana Łódź 9 11
4 Mieczysław Ciszek Anilana Łódź 11
5 Barbara Tabaczyńska Avia Świdnik 11
6 Ewa Kaczmarek Łączność Bydgoszcz 10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Mysłowice, 17–28 sierpnia 1979
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 4 szachownice
Podlesice, 17–28 sierpnia 1979
Sędzia główny:
1 Formet Bydgoszcz 30 1 Skra-Komobex Częstochowa 31
2 Stomil Grudziądz 26 2 Start Katowice 28½ 7
3 Legrol Legnica 24 6 3 Agros Chełm 28 7
4 Lech Poznań 23½ 6 4 Start Lublin 26
5 Piast Gliwice 23 5 Maraton Częstochowa 25½
6 GKS Katowice 23 6 Chemik Police 25 6
7 Arka Gdynia 22½ 7 Start Łódź 23½ 6
8 Jagiellonia Białystok 20½ 5 8 Spartakus JeleniaGóra 22
9 Maraton Wrocław 20½ 5 9 Włókniarz Bielsko-Biała 21 5
10 Górnik 09 Mysłowice 19½ 5 10 Juvenia Kraków 15
11 Gedania Gdańsk 19 11 Start Bytom 12½ 3
12 Łączność II Bydgoszcz (↓) 12½ 3 12 Konstal Chorzów 6
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1979
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Formet Bydgoszcz Mariusz Mazalon (6), Krzysztof Grochowski (7), Krzysztof Żołnierowicz (8½), Małgorzata Wiese (8½)
Skra Częstochowa
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Kraiński Stomil 1
2 Mirosław Ściborowski Stomil 2
3 3
4 Małgorzata Wiese Formet 4

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close