Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1979

35. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1978 | 1979 | 1980
I liga
Lublin, 10 – 20 listopada 1979
Sędzia główny:
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1979
1  Maraton Warszawa 4 5 3 5 4 5 5 4 56½ 47½ 9
2  Avia Świdnik 4 4 3 4 3 4 53½ 42½ 11
3  Hutnik Warszawa 2 3 3 4 3 5 46 38½
4  Hutnik Kraków 2 2 3 4 4 3 2 3 5 42 35 7
5  Legion Warszawa 1 3 2 3 3 4 41½ 30½ 11
6  Polonia Warszawa 3 3 2 3 2 4 39½ 30½ 9
7  Łączność Bydgoszcz 1 2 3 3 2 3 3 4 39½ 28½ 11
8  Anilana Łódź 2 3 2 4 2 4 38½ 31½ 7
9  Hetman Wrocław ½ ½ 4 3 3 4 38 31½
10  Karpaty Krosno 1 2 3 3 4 3 3 36½ 30
11  Pocztowiec Poznań (↓) 1 2 4 2 2 34½ 27
12  Kolejarz Katowice (↓) 2 1 1 2 2 2 4 28 23 5
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Kraków 7 9 11 13 16 19 22.5 25.5 29.5 33.5 37 42 4
2  Avia Świdnik 11 15.5 19.5 25 27.5 31.5 35.5 40 44 47.5 50.5 53.5 2
3  Maraton Warszawa 9 13 17 21 24.5 30 33.5 38.5 43.5 48.5 53.5 56.5 1
4  Hutnik Warszawa 7.5 12 16 21 24 26 28.5 32 35.5 40 43 46 3
5  Łączność Bydgoszcz 11 14 16.5 18.5 22.5 25.5 27.5 28.5 31 34 36.5 39.5 7
6  Pocztowiec Poznań 7.5 12 14 16.5 20.5 22.5 25 26.5 27.5 29 32.5 34.5 11
7  Karpaty Krosno 6.5 8 11 13.5 17.5 21 24.5 27.5 29.5 30.5 33.5 36.5 10
8  Legion Warszawa 11 14 18 21.5 23 26 29.5 33 35 37.5 38.5 41.5 5
9  Polonia Warszawa 9 10.5 14 17.5 19.5 22.5 25 27.5 31.5 33.5 36.5 39.5 6
10  Anilana Łódź 7 9 11 15 17 19.5 22 25.5 29 33 35.5 38.5 8
11  Kolejarz Katowice 5 6.5 8.5 9.5 11.5 15.5 18 20.5 22.5 24.5 27 28 12
12  Hetman Wrocław 6.5 10.5 13.5 14 18.5 19 22.5 25 27.5 30.5 34 38 9
1 runda 2 runda
Hutnik Kraków – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Karpaty Krosno
2 : 4
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
Hetman Wrocław – Karpaty Krosno
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Anilana Łódź – Hutnik Warszawa
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
Hutnik Kraków – Avia Świdnik
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 runda 4 runda
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Hutnik Warszawa – Kolejarz Katowice
Łączność Bydgoszcz – Anilana Łódź
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Karpaty Krosno – Legion Warszawa
5½ : ½
4 : 2
5 : 1
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Karpaty Krosno
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Kolejarz Katowice – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Maraton Warszawa
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Hutnik Warszawa – Avia Świdnik
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Kraków
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Karpaty Krosno – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
5½ : ½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Kolejarz Katowice – Karpaty Krosno
Hutnik Kraków – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Łączność Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Hutnik Warszawa
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Hutnik Kraków
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
3½ : 2½
1 : 5
1½ : 4½
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Karpaty Krosno
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Hutnik Warszawa
Karpaty Krosno – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
3 : 3
1½ : 4½
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
Hetman Wrocław – Kolejarz Katowice
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Karpaty Krosno
Łączność Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
11 runda
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Karpaty Krosno – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Hutnik Kraków
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
1 : 5
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 47½ 66 2 Avia Świdnik 42½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
m
mm
m
k
m
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Stefan Witkowski
Andrzej Adamski
Romuald Grąbczewski
Marian Ziembiński
Wojciech Ehrenfeucht
Elżbieta Kowalska-Lipska
2430
2435
2330
2365
2390
2280
2199
2005
8
8
5

0
2
9
8
11
11
8
10
1
3
11
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
k
m
k
k
mm
m
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Marek Hawełko
Tadeusz Lipski
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Bożena Pytel
Irena Kasprzyk
2425
2355
2235
2310
2280
2205
2040
2015

7

4
8
4
3
10
11
11
6
11
6
7
4
3 Hutnik Warszawa 38½ 66 4 Hutnik Kraków 35 66
1
2
3
4
5
.
.
6
k
m
k
k
k
m
k
m
Marek Fijałkowski
Jerzy Konikowski
Krzysztof Pańczyk
Henryk Petryk
Krzysztof Sznapik
Zbigniew Sęk
Kazimierz Marcinkowski
Elżbieta Sosnowska
2280
2290
2340
2265
2063
2185
2084
1910
1

7
10½
4
½

7
11
10
11
9
3
4
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
m
k
k
k
k
k
m
k
Jerzy Kostro
Kazimierz Steczkowski
Henryk Piskorz
Stanisław Porębski
Adam Hachaj
Maciej Jachimczyk
Józef Lesiak
Anna Jurczyńska
Aldona Tańcula
2365
2275
2260
2105
2050
2100
2013
2090
1741


3
4

2
2
3
11
11
6
9
11
4
3
8
3
5 Legion Warszawa 30½ 66 6 Polonia Warszawa 30½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mf
k
k
I
I
I
m
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Bogusław Borysiak
Bogdan Michalak
Roman Hass
Łukasz Żuk
Leszek Plaskota
Agnieszka Brustman
2415
2375
2340
2090
2053
1900
1900
1900
1980




2

½

5
11
8
7
11
5
9
1
3
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
m
mm
k
k
k
k
k
m
I
Adam Kuligowski
Władysław Schinzel
Robert Bugajski
Mirosław Sarwiński
Jerzy Gieruszyński
Zbigniew Czajka
Stefan Dejkało
Iwona Jezierska
Alicja Górna
2495
2400
2290
2154
2151
2225
2096
1965
1600

6
4


½


½
11
10
10
11
9
1
3
9
2
7 Łączność Bydgoszcz 28½ 66 8 Anilana Łódź 31½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
k
k
k
Jerzy Pokojowczyk
Włodzimierz Kruszyński
Andrzej Maciejewski
Waldemar Jagodziński
Grzegorz Chrapkowski
Hanna Jagodzińska
2365
2285
2360
2099
2250
1930

4
6
4

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
k
k
k
mm
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tadeusz Żółtek
Zbigniew Bator
Tomasz Rakowiecki
Romuald Grzelak
Mieczysław Bakalarz
Grażyna Szmacińska
2345
2365
2335
2230
2139
2130
2091
2165
6

5



1
11
11
11
7
4
7
4
11
9 Hetman Wrocław 31½ 66 10 Karpaty Krosno 30 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
m
k
k
k
k
Franciszek Borkowski
Zbigniew Jaśnikowski
Cezary Balicki
Władysław Pojedziniec
Tadeusz Drelinkiewicz
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Zofia Kasińska
2395
2310
2092
2270
2325
2245
2385
1762


6
5
1


11
10
11
9
4
7
3
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
m
k
k
k
k
Ryszard Skrobek
Konrad Kojder
Józef Gromek
Janusz Mamrot
Jerzy Borcz
Andrzej Danysz
Ewa Nagrocka
2370
2248
2325
2068
2235
2015
1742
6
6

5
4
½
5
11
11
11
10
10
2
11
11 Pocztowiec Poznań 27 66 12 Kolejarz Katowice 23 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
k
I
k
I
I
mm
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Marian Nowacki
Adam Wiland
Przemysław Ereński
Bogdan Sołtys
Eugeniusz Dziwak
Hanna Ereńska-Radzewska
2330
2062
2116
1900
2135
1900
1900
2200

3


7
0
0
11
11
10
10
11
1
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
k
k
I
I
m
I
m
I
Bogdan Śliwa
Janusz Szałajdewicz
Jan Kubik
Wiesław Latka
Janusz Ligęza
Marek Szpakowski
Józef Mróz
Iwona Świecik
Jadwiga Dulias
2370
2245
2169
1900
1900
2024
1900
2050
1600


6

2
0
0

0
10
11
11
10
10
2
1
9
2
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Włodzimierz Schmidt Maraton Warszawa 8 11
2 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 8 11
3 Marek Hawełko Avia Świdnik 11
4 Henryk Petryk Hutnik Warszawa 10½ 11
5 Wojciech Ehrenfeucht Maraton Warszawa 9 11
6 Elżbieta Kowalska-Lipska Maraton Warszawa 8 11
II liga
Grupa A Grupa B
Jaszowiec, 3 – 13 listopada 1979
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Częstochowa, listopad 1979
Sędzia główny:
1 Górnik 09 Mysłowice (↑) 52½ 47½ 5 1 Skra-Komobex Częstochowa (↑) 56½ 48½
2 Formet Bydgoszcz 42½ 35 2
3 Arka Gdynia 42 36½ 3
4 Lech Poznań 42 36 6 4
5 Legrol Legnica 39½ 33½ 6 5
6 GKS Katowice 38½ 33 6
7 Maraton Wrocław 37½ 32½ 5 7
8 Gedania Gdańsk 37 32½ 8
9 Piast Gliwice 36½ 31 9
10 Jagiellonia Białystok (↓) 36 31 5 10
11 Stomil Grudziądz (↓) 31½ 25 11 Włókniarz Bielsko-Biała (↓)
12 Łączność II Bydgoszcz (↓) 25½ 22½ 3 12
Składy drużyn awansujących
Górnik 09 Mysłowice Stanisław Kostyra (8), Marian Twardoń (5½), Tadeusz Tomalczyk (8½), Zygmunt Gabryś (2½), Zbigniew Kwiecień (7),
Lesław Kawczyński (3½), Aleksander Matwiejszyn (5), Hanna Grabczyńska (7)
Skra Częstochowa
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 Małgorzata Wiese Formet 10 6

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close