Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 1979

35. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

1978 | 1979 | 1980
I liga
Lublin, 10 – 20 listopada 1979
Sędzia główny: Miłosław Śpiewak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DMPJ 1979
1  Maraton Warszawa 4 5 3 5 4 5 5 4 56½ 47½ 9
2  Avia Świdnik 4 4 3 4 3 4 53½ 42½ 11
3  Hutnik Warszawa 2 3 3 4 3 5 46 38½
4  Hutnik Kraków 2 2 3 4 4 3 2 3 5 42 35 7
5  Legion Warszawa 1 3 2 3 3 4 41½ 30½ 11
6  Polonia Warszawa 3 3 2 3 2 4 39½ 30½ 9
7  Łączność Bydgoszcz 1 2 3 3 2 3 3 4 39½ 28½ 11
8  Anilana Łódź 2 3 2 4 2 4 38½ 31½ 7
9  Hetman Wrocław ½ ½ 4 3 3 4 38 31½
10  Karpaty Krosno 1 2 3 3 4 3 3 36½ 30
11  Pocztowiec Poznań (↓) 1 2 4 2 2 34½ 27
12  Kolejarz Katowice (↓) 2 1 1 2 2 2 4 28 23 5
Tabela postępowa
Nr Klub Jun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Hutnik Kraków 7 9 11 13 16 19 22.5 25.5 29.5 33.5 37 42 4
2  Avia Świdnik 11 15.5 19.5 25 27.5 31.5 35.5 40 44 47.5 50.5 53.5 2
3  Maraton Warszawa 9 13 17 21 24.5 30 33.5 38.5 43.5 48.5 53.5 56.5 1
4  Hutnik Warszawa 7.5 12 16 21 24 26 28.5 32 35.5 40 43 46 3
5  Łączność Bydgoszcz 11 14 16.5 18.5 22.5 25.5 27.5 28.5 31 34 36.5 39.5 7
6  Pocztowiec Poznań 7.5 12 14 16.5 20.5 22.5 25 26.5 27.5 29 32.5 34.5 11
7  Karpaty Krosno 6.5 8 11 13.5 17.5 21 24.5 27.5 29.5 30.5 33.5 36.5 10
8  Legion Warszawa 11 14 18 21.5 23 26 29.5 33 35 37.5 38.5 41.5 5
9  Polonia Warszawa 9 10.5 14 17.5 19.5 22.5 25 27.5 31.5 33.5 36.5 39.5 6
10  Anilana Łódź 7 9 11 15 17 19.5 22 25.5 29 33 35.5 38.5 8
11  Kolejarz Katowice 5 6.5 8.5 9.5 11.5 15.5 18 20.5 22.5 24.5 27 28 12
12  Hetman Wrocław 6.5 10.5 13.5 14 18.5 19 22.5 25 27.5 30.5 34 38 9
1 runda 2 runda
Hutnik Kraków – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Hutnik Warszawa – Polonia Warszawa
Łączność Bydgoszcz – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Karpaty Krosno
2 : 4
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
Hetman Wrocław – Karpaty Krosno
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Łączność Bydgoszcz
Anilana Łódź – Hutnik Warszawa
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
Hutnik Kraków – Avia Świdnik
3 : 3
4 : 2
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 runda 4 runda
Avia Świdnik – Hetman Wrocław
Maraton Warszawa – Hutnik Kraków
Hutnik Warszawa – Kolejarz Katowice
Łączność Bydgoszcz – Anilana Łódź
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Karpaty Krosno – Legion Warszawa
5½ : ½
4 : 2
5 : 1
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
Hetman Wrocław – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Karpaty Krosno
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Kolejarz Katowice – Łączność Bydgoszcz
Hutnik Kraków – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Maraton Warszawa
4½ : 1½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Hutnik Warszawa – Avia Świdnik
Łączność Bydgoszcz – Hutnik Kraków
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Karpaty Krosno – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
5½ : ½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
Hetman Wrocław – Polonia Warszawa
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Kolejarz Katowice – Karpaty Krosno
Hutnik Kraków – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Łączność Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Hutnik Warszawa
3½ : 2½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Hutnik Warszawa – Hetman Wrocław
Łączność Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Karpaty Krosno – Hutnik Kraków
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
3½ : 2½
1 : 5
1½ : 4½
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Hutnik Kraków – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Karpaty Krosno
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hutnik Warszawa – Łączność Bydgoszcz
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Łączność Bydgoszcz – Hetman Wrocław
Pocztowiec Poznań – Hutnik Warszawa
Karpaty Krosno – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Hutnik Kraków
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
3 : 3
1½ : 4½
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
Hetman Wrocław – Kolejarz Katowice
Hutnik Kraków – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Karpaty Krosno
Łączność Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
3½ : 2½
3½ : 2½
3 : 3
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
11 runda
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Karpaty Krosno – Łączność Bydgoszcz
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Polonia Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Hutnik Kraków
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3 : 3
3 : 3
1 : 5
Składy drużyn
1 Maraton Warszawa 47½ 66 2 Avia Świdnik 42½ 66
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mm
mm
m
mm
m
k
m
Włodzimierz Schmidt
Aleksander Sznapik
Stefan Witkowski
Andrzej Adamski
Romuald Grąbczewski
Marian Ziembiński
Wojciech Ehrenfeucht
Elżbieta Kowalska-Lipska
2430
2435
2330
2365
2390
2280
2199
2005
8
8
5

0
2
9
8
11
11
8
10
1
3
11
11
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mm
k
m
k
k
mm
m
Krzysztof Pytel
Zbigniew Szymczak
Marek Hawełko
Tadeusz Lipski
Zbigniew Księski
Michał Praszak
Bożena Pytel
Irena Kasprzyk
2425
2355
2235
2310
2280
2205
2040
2015

7

4
8
4
3
10
11
11
6
11
6
7
4
3 Hutnik Warszawa 38½ 66 4 Hutnik Kraków 35 66
1
2
3
4
5
.
.
6
k
m
k
k
k
m
k
m
Marek Fijałkowski
Jerzy Konikowski
Krzysztof Pańczyk
Henryk Petryk
Krzysztof Sznapik
Zbigniew Sęk
Kazimierz Marcinkowski
Elżbieta Sosnowska
2280
2290
2340
2265
2063
2185
2084
1910
1

7
10½
4
½

7
11
10
11
9
3
4
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
m
k
k
k
k
k
m
k
Jerzy Kostro
Kazimierz Steczkowski
Henryk Piskorz
Stanisław Porębski
Adam Hachaj
Maciej Jachimczyk
Józef Lesiak
Anna Jurczyńska
Aldona Tańcula
2365
2275
2260
2105
2050
2100
2013
2090
1741


3
4

2
2
3
11
11
6
9
11
4
3
8
3
5 Legion Warszawa 30½ 66 6 Polonia Warszawa 30½ 66
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mf
k
k
I
I
I
m
Jan Adamski
Andrzej Filipowicz
Rafał Marszałek
Bogusław Borysiak
Bogdan Michalak
Roman Hass
Łukasz Żuk
Leszek Plaskota
Agnieszka Brustman
2415
2375
2340
2090
2053
1900
1900
1900
1980




2

½

5
11
8
7
11
5
9
1
3
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
m
mm
k
k
k
k
k
m
I
Adam Kuligowski
Władysław Schinzel
Robert Bugajski
Mirosław Sarwiński
Jerzy Gieruszyński
Zbigniew Czajka
Stefan Dejkało
Iwona Jezierska
Alicja Górna
2495
2400
2290
2154
2151
2225
2096
1965
1600

6
4


½


½
11
10
10
11
9
1
3
9
2
7 Łączność Bydgoszcz 28½ 66 8 Anilana Łódź 31½ 66
1
2
3
4
5
6
mm
m
m
k
k
k
Jerzy Pokojowczyk
Włodzimierz Kruszyński
Andrzej Maciejewski
Waldemar Jagodziński
Grzegorz Chrapkowski
Hanna Jagodzińska
2365
2285
2360
2099
2250
1930

4
6
4

11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
m
k
k
k
k
mm
Witold Balcerowski
Waldemar Świć
Tadeusz Żółtek
Zbigniew Bator
Tomasz Rakowiecki
Romuald Grzelak
Mieczysław Bakalarz
Grażyna Szmacińska
2345
2365
2335
2230
2139
2130
2091
2165
6

5



1
11
11
11
7
4
7
4
11
9 Hetman Wrocław 31½ 66 10 Karpaty Krosno 30 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
m
k
m
k
k
k
k
Franciszek Borkowski
Zbigniew Jaśnikowski
Cezary Balicki
Władysław Pojedziniec
Tadeusz Drelinkiewicz
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Zofia Kasińska
2395
2310
2092
2270
2325
2245
2385
1762


6
5
1


11
10
11
9
4
7
3
11
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
m
k
k
k
k
Ryszard Skrobek
Konrad Kojder
Józef Gromek
Janusz Mamrot
Jerzy Borcz
Andrzej Danysz
Ewa Nagrocka
2370
2248
2325
2068
2235
2015
1742
6
6

5
4
½
5
11
11
11
10
10
2
11
11 Pocztowiec Poznań 27 66 12 Kolejarz Katowice 23 66
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k
k
I
k
I
I
mm
Ignacy Nowak
Mieczysław Stypka
Marian Nowacki
Adam Wiland
Przemysław Ereński
Bogdan Sołtys
Eugeniusz Dziwak
Hanna Ereńska-Radzewska
2330
2062
2116
1900
2135
1900
1900
2200

3


7
0
0
11
11
10
10
11
1
1
11
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
k
k
I
I
m
I+
m
I
Bogdan Śliwa
Janusz Szałajdewicz
Jan Kubik
Wiesław Latka
Janusz Ligęza
Marek Szpakowski
Józef Mróz
Iwona Świecik
Jadwiga Dulias
2370
2245
2169
1900
1900
2024
2000
2050
1600


6

2
0
0

0
10
11
11
10
10
2
1
9
2
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Włodzimierz Schmidt Maraton Warszawa 8 11
2 Aleksander Sznapik Maraton Warszawa 8 11
3 Marek Hawełko Avia Świdnik 11
4 Henryk Petryk Hutnik Warszawa 10½ 11
5 Wojciech Ehrenfeucht Maraton Warszawa 9 11
6 Elżbieta Kowalska-Lipska Maraton Warszawa 8 11
II liga
Grupa A Grupa B
Jaszowiec, 3 – 13 listopada 1979
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Częstochowa, listopad 1979
Sędzia główny:
1 Górnik 09 Mysłowice (↑) 52½ 47½ 5 1 Skra-Komobex Częstochowa (↑) 56½ 48½
2 Formet Bydgoszcz 42½ 35 2 Start Lublin 54 47½
3 Arka Gdynia 42 36½ 3 Start Łódź 49 43 6
4 Lech Poznań 42 36 6 4 Chemik Police 44½ 38½ 6
5 Legrol Legnica 39½ 33½ 6 5 Start Katowice 43 36 7
6 GKS Katowice 38½ 33 6 Spartakus Jelenia Góra 38½ 33
7 Maraton Wrocław 37½ 32½ 5 7 Maraton Częstochowa 38 31½
8 Gedania Gdańsk 37 32½ 8 Start Bytom 33 30 3
9 Piast Gliwice 36½ 31 9 Juvenia Kraków 31 27½
10 Jagiellonia Białystok (↓) 36 31 5 10 Konstal Chorzów (↓) 26 24½
11 Stomil Grudziądz (↓) 31½ 25 11 Włókniarz Bielsko-Biała (↓) 25½ 20½ 5
12 Łączność II Bydgoszcz (↓) 25½ 22½ 3 12 Agros Chełm (↓) 22 15 7
Składy drużyn awansujących
Górnik 09 Mysłowice Stanisław Kostyra (8), Marian Twardoń (5½), Tadeusz Tomalczyk (8½), Zygmunt Gabryś (2½), Zbigniew Kwiecień (7),
Lesław Kawczyński (3½), Aleksander Matwiejszyn (5), Hanna Grabczyńska (7)
Skra Częstochowa
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 Małgorzata Wiese Formet 10 6

Strony internetowe