Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1983

14. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1982 | 1983 | 1984
I liga
Słupsk, 19 – 29 sierpnia 1983
Sędzia główny: W.Jaśkiewicz
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Chemik Bydgoszcz 5 4 4 5 47½ 12
2  Hutnik Warszawa 3 36 9
3  Górnik 09 Mysłowice 36 9
4  Start Lublin 1 3 35½ 9
5  Avia Świdnik 35
6  Skra Częstochowa 3 34
7  Maraton Warszawa 3 33½
8  Start Łódź 2 31½ 8
9  Kolejarz Katowice 30
10  Legion Warszawa ½ ½ 28 7
11  Pocztowiec Poznań 2 25½
12  Anilana Łódź 1 23½ 6
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1983
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 31.5 35 5
2  Chemik Bydgoszcz 5.5 9 14 18.5 22.5 27.5 32 36.5 40 43.5 47.5 1
3  Skra Częstochowa 31 34 6
4  Start Łódź 29 31.5 8
5  Start Lublin 32.5 35.5 4
6  Kolejarz Katowice 30 9
7  Maraton Warszawa 30.5 33.5 7
8  Górnik 09 Mysłowice 32.5 36 3
9  Hutnik Warszawa 30.5 33 36 2
10  Pocztowiec Poznań 23.5 25.5 11
11  Legion Warszawa 0.5 1 25.5 28 10
12  Anilana Łódź 23.5 12
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Łódź – Hutnik Warszawa
Start Lublin – Górnik 09 Mysłowice
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
:
5½ : ½
:
:
:
:
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Kolejarz Katowice
Hutnik Warszawa – Start Lublin
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
:
:
:
:
½ : 5½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Start Łódź – Legion Warszawa
Start Lublin – Pocztowiec Poznań
Kolejarz Katowice – Hutnik Warszawa
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
5 : 1
:
:
:
:
:
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Hutnik Warszawa – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Start Lublin
Avia Świdnik – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Skra Częstochowa
:
:
:
:
:
4½ : 1½
5 runda 6 runda
Skra Częstochowa – Anilana Łódź
Start Łódź – Chemik Bydgoszcz
Start Lublin – Avia Świdnik
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Hutnik Warszawa
:
2 : 4
:
:
:
:
Anilana Łódź – Hutnik Warszawa
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
Chemik Bydgoszcz – Start Lublin
Skra Częstochowa – Start Łódź
:
:
:
:
5 : 1
:
7 runda 8 runda
Start Łódź – Anilana Łódź
Start Lublin – Skra Częstochowa
Kolejarz Katowice – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
Hutnik Warszawa – Pocztowiec Poznań
:
:
1½ : 4½
:
:
:
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Legion Warszawa – Hutnik Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Kolejarz Katowice
Start Łódź – Start Lublin
:
:
:
4½ : 1½
:
:
9 runda 10 runda
Start Lublin – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Start Łódź
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Górnik 09 Mysłowice – Chemik Bydgoszcz
Hutnik Warszawa – Avia Świdnik
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
:
:
:
2½ : 3½
:
:
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Pocztowiec Poznań
Chemik Bydgoszcz – Hutnik Warszawa
Skra Częstochowa – Górnik 09 Mysłowice
Start Łódź – Maraton Warszawa
Start Lublin – Kolejarz Katowice
:
:
3½ : 2½
:
:
:
11 runda
Kolejarz Katowice – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Start Lublin
Górnik 09 Mysłowice – Start Łódź
Hutnik Warszawa – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Avia Świdnik
:
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17) (dane niekompletne)
1 Chemik Bydgoszcz 47½ 66 2 Hutnik Warszawa 36 66
1
2
3
4
.
5
6
.
.
.
.
.
.
.
Aleksander Maliszewski
Robert Maślanka
Jarosław Jakubowski
Ryszard Kujawski
Mariusz Stoppel
Ewa Kaczmarek
Dorota Konieczka
.
2250
.
.
.
1920
.
8
10½

6
½
8
7
11
11
11
10
1
11
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Aleksander Czerwoński
.
.
.
.
Anna Lissowska
.
.
.
.
.
1815

.
.
.
.
10
11
.
.
.
.
11
3 Górnik 09 Mysłowice 36 66 4 Start Lublin 35½ 66
1
2
3
4
.
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Aleksander Masternak
Tomasz Chachaj
Bogdan Morkisz
Dariusz Szumiec
Grzegorz Masternak
Barbara Graczyk
Agnieszka Stodółkiewicz
Alicja Stodółkiewicz
.
.
.
.
.
.
.
.
6
9

0
1
4
5
11
11
11
6
5
5
6
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Waldemar Popławski
.
Jacenty Wojcieszyn
Marek Nowak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

.
.
.
.
.
11
.
.
5 Avia Świdnik 35 66 6 Skra Częstochowa 34 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Jacek Radzieńczak
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Witalis Sapis
.
Dariusz Szopka
.
.
.
2300
.
.
.
.
.

.
9
.
.
.
11
.
11
.
.
.
7 Maraton Warszawa 33½ 66 8 Start Łódź 31½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Krzysztof Paćko
.
Michał Gawliński
Ryszard Królikowski
.
.vacat
.
.
.
.
.
.

.

.
.
0
11
.
10
.
.
11
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Sławomir Domagała
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
9 Kolejarz Katowice 30 66 10 Legion Warszawa 28 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Jacek Kornasiewicz
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Ignacy Szyszko
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
11 Pocztowiec Poznań 25½ 66 12 Anilana Łódź 23½ 66
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Leszek Węglarz
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
1
2
3
4
5
6
.
.
.
.
.
.
Mariusz Leszner
.
.
.
Liliana Leszner
.
.
.
.
.
1935
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witalis Sapis Skra Częstochowa 11
2 Robert Maślanka Chemik Bydgoszcz 10½ 11
3 Dariusz Szopka Skra Częstochowa 9 11
4 Marek Nowak Start Lublin 11
5 Ewa Kaczmarek Chemik Bydgoszcz 8 11
6 Anna Lissowska Hutnik Warszawa 10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Augustów, 19 – 29 sierpnia 1983
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Kraków, 19 – 29 sierpnia 1983
Sędzia główny:
1 Gedania Gdańsk 41½ 10½ 1 Hetman Wrocław 45½ 11½
2 Polonia Warszawa 40½ 10 2 Piast Słupsk 42½ 10½
3 Legrol Legnica 36 9 3 Chemik Police 40 10
4 Spartakus Jelenia Góra 35½ 9 4 Hutnik Kraków 38
5 Włókniarz Bielsko-Biała 33½ 5 Jagiellonia Białystok 35½ 9
6 Czarni Rzeszów 33½ 6 Spółdzielca Pilzno 35½ 9
7 Hańcza Suwałki 30 7 Start Bytom 33½
8 Piast Gliwice 30 8 Start Katowice 28½ 7
9 Górnik 23 Czerwionka 29½ 9 Kolejarz Opole 27
10 Karpaty Krosno 29½ 10 Łączność Bydgoszcz 26½
11 Lech Poznań 29 11 Konstal Chorzów 24 6
12 Stilon Gorzów Wielkopolski 27½ 7 12 Start Piotrków Trybunalski 19½ 5
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1983
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 25% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Gedania Gdańsk
Hetman Wrocław
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1
2 2
3 3
4 4
5 5
6 6

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close