Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1984

15. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1983 | 1984 | 1985
I liga
Andrychów, 18 – 28 sierpnia 1984
Sędzia główny: Mirosław Gnieciak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Chemik Bydgoszcz 3 3 5 6 3 5 5 4 44½ 13½
2  Górnik 09 Mysłowice 2 3 3 4 3 5 5 40 12
3  Start Lublin 4 4 4 3 3 4 38½ 11½
4  Avia Świdnik 3 3 2 4 3 5 2 4 4 38 11½
5  Pocztowiec Poznań 3 3 2 33 12 10
6  Hetman Wrocław 1 2 2 4 3 5 4 33 11 10
7  Skra Częstochowa 0 2 3 3 3 4 2 4 30½ 9
8  Legion Warszawa 3 3 ½ 1 2 3 2 4 30 9
9  Maraton Warszawa 1 ½ 4 4 4 29½ 10 9
10  Start Łódź 3 4 1 3 2 3 29½ 9 9
11  Gedania Gdańsk 1 1 2 2 4 2 4 27 8
12  Anilana Łódź 2 1 2 2 2 2 2 3 22½
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1984
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 30% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Avia Świdnik 2 7 11 15 18.5 21.5 24.5 26.5 29.5 33.5 38 4
2  Legion Warszawa 3.5 4.5 7.5 11 13 17.5 20.5 22.5 23 26 30 8
3  Hetman Wrocław 4 6.5 8.5 11 16 19.5 23.5 24.5 27.5 29.5 33 6
4  Gedania Gdańsk 1 4.5 6.5 8.5 12.5 15 19 21.5 22.5 25 27 11
5  Pocztowiec Poznań 3.5 6.5 11 14.5 17 18.5 20.5 24 26.5 29.5 33 5
6  Chemik Bydgoszcz 6 10.5 14 18 23 26 29 34 39 42 44.5 1
7  Skra Częstochowa 0 3.5 6.5 8.5 12.5 14.5 17.5 21.5 24.5 28 30.5 7
8  Start Lublin 2.5 4 7 10 14 17.5 21 25 30.5 34.5 38.5 3
9  Górnik 09 Mysłowice 5 8 10.5 14.5 16.5 21 26 31.5 34.5 37.5 40 2
10  Anilana Łódź 2 4.5 6 8 10 12.5 13.5 16.5 18.5 20.5 22.5 12
11  Maraton Warszawa 2.5 6 10 12.5 13.5 17.5 20 20.5 24.5 28 29.5 9
12  Start Łódź 4 6.5 9.5 12.5 13.5 15 17 20 23.5 26 29.5 10
1 runda 2 runda
Avia Świdnik – Start Łódź
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Hetman Wrocław – Anilana Łódź
Gedania Gdańsk – Górnik 09 Mysłowice
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
Chemik Bydgoszcz – Skra Częstochowa
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
1 : 5
3½ : 2½
6 : 0
Start Łódź – Skra Częstochowa
Start Lublin – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Gedania Gdańsk
Maraton Warszawa – Hetman Wrocław
Avia Świdnik – Legion Warszawa
2½ : 3½
1½ : 4½
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
3 runda 4 runda
Legion Warszawa – Start Łódź
Hetman Wrocław – Avia Świdnik
Gedania Gdańsk – Maraton Warszawa
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Start Lublin
3 : 3
2 : 4
2 : 4
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
Start Łódź – Start Lublin
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Anilana Łódź – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Pocztowiec Poznań
Avia Świdnik – Gedania Gdańsk
Legion Warszawa – Hetman Wrocław
3 : 3
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Hetman Wrocław – Start Łódź
Gedania Gdańsk – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Anilana Łódź
Start Lublin – Górnik 09 Mysłowice
5 : 1
4 : 2
2½ : 3½
5 : 1
4 : 2
4 : 2
Start Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Anilana Łódź – Start Lublin
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Hetman Wrocław – Gedania Gdańsk
1½ : 4½
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Gedania Gdańsk – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Hetman Wrocław
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Start Lublin – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Anilana Łódź
4 : 2
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
5 : 1
Start Łódź – Anilana Łódź
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Avia Świdnik – Start Lublin
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Hetman Wrocław – Chemik Bydgoszcz
Gedania Gdańsk – Pocztowiec Poznań
3 : 3
½ : 5½
2 : 4
2 : 4
1 : 5
2½ : 3½
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Gedania Gdańsk
Skra Częstochowa – Hetman Wrocław
Start Lublin – Legion Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Avia Świdnik
Anilana Łódź – Maraton Warszawa
2½ : 3½
5 : 1
3 : 3
5½ : ½
3 : 3
2 : 4
Start Łódź – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Hetman Wrocław – Start Lublin
Gedania Gdańsk – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
2½ : 3½
4 : 2
3 : 3
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
11 runda
Chemik Bydgoszcz – Start Łódź
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Start Lublin – Gedania Gdańsk
Górnik 09 Mysłowice – Hetman Wrocław
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
1½ : 4½
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17)
1 Chemik Bydgoszcz 44½ 66 2 Górnik 09 Mysłowice 40 66
1
2
3
4
5
6
I+
k
I
II
k
I
Aleksander Maliszewski
Robert Maślanka
Jarosław Jakubowski
Ryszard Kujawski
Ewa Kaczmarek
Dorota Konieczka
2094
2250
2000
1800
1970
1700
7
8



9
11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
5
6
k
k
II
III
I+
II
Tomasz Chachaj
Aleksander Masternak
Grzegorz Masternak
Piotr Dubiel
Barbara Graczyk
Alicja Stodółkiewicz
2154
2225
1800
1600
1870
1500
7

6


11
11
11
11
11
11
3 Start Lublin 38½ 66 4 Avia Świdnik 38 66
1
2
.
3
4
.
5
.
6
I+
I
I
II
II
II
k
II
II
Waldemar Popławski
Jacenty Wojcieszyn
Marek Nowak
Zbigniew Pyda
Artur Niemiec
Marcin Dłużniewski
Urszula Nowik
Renata Dybowska
Marzanna Szpytma
2050
2000
2000
1800
1800
1800
1900
1500
1500
5

1
7
5
0

½
10
9
3
11
9
2
10
1
11
1
2
3
4
5
6
I
II
II
II
I+
II
Paweł Bielak
Andrzej Dados
Piotr Witkowski
Radosław Zadora
Bożena Rzeczycka
Ewa Wierzbicka
2000
1800
1800
1800
1750
1500




7
9
11
11
11
11
11
11
5 Pocztowiec Poznań 33 66 6 Hetman Wrocław 33 66
1
2
3
4
.
5
6
k
III
III
III
III
I+
II
Leszek Węglarz
Jarosław Szymkowiak
Roman Szymkowiak
Łukasz Kałużny
Tomasz Kaźmierczak
Izabela Krysiak
Joanna Ereńska
2125
1600
1600
1600
1600
1875
1500
8
3
6
1

7
11
11
11
5
6
11
11
1
2
3
4
.
5
.
6
I+
I
I
III
III
II
II
I
Mirosław Perdek
Bogdan Żminda
Robert Mazurek
Wojciech Szmigielski
Arkadiusz Mroziński
Bożena Kanarek
Małgorzata Kanarek
Anna Szmigielska
2050
2000
2000
1600
1600
1500
1500
1700
4
7


½

1
7
11
11
11
7
4
10
1
11
7 Skra Częstochowa 30½ 66 8 Legion Warszawa 30 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
k+
I+
I
I+
II
III
II
III
IV
Witalis Sapis
Bogusław Nocuń
Janusz Robaszek
Dariusz Szopka
Piotr Skuza
Andrzej Dobrowolski
Cecylia Toma
Grażyna Szopka
Małgorzata Wróblewska
2335
2025
2000
2230
1800
1600
1500
1300
1200
7
3
3
8


2
2
0
10
5
7
11
5
6
11
9
2
1
2
.
.
.
3
4
5
.
6
I
I
k
I
II
II
III
k
II
III
Piotr Dukaczewski
Zbigniew Niedziółka
Ignacy Szyszko
Dariusz Ludwikowski
Marcin Małkowski
Robert Krasiewicz
Piotr Kaim
Edyta Brustman
Małgorzata Jakman
Katarzyna Lech
2000
2000
2092
2000
1800
1800
1600
1920
1500
1300
5
1
1

0

4
4
½
10
3
3
5
1
11
11
9
2
11
9 Maraton Warszawa 29½ 66 10 Start Łódź 29½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
.
I
II
II
II
II
II
I+
II
II
II
Michał Gawliński
Adam Peszke
Tomasz Cybulski
Jarosław Śmiałkowski
Maciej Wicha
Artur Czumaj
Krystyna Więckiewicz
Barbara Tokajuk
Sylwia Borowy
Maria Czajkowska
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1900
1500
1500
1500

2
2

5

5
0
2
1
11
6
5
5
9
8
8
6
4
4
1
2
.
3
4
.
5
6
k
I+
I
II
II
III
I
II
Sławomir Domagała
Paweł Woźniak
Jacek Grzybowski
Robert Kelm
Andrzej Zamaro
Piotr Kwiatkowski
Urszula Kołodziejczak
Elżbieta Majewska
2106
2059
2000
1800
1800
1600
1700
1500
5
5
1


0
5
8
10
4
10
11
1
11
11
11 Gedania Gdańsk 27 66 12 Anilana Łódź 22½ 66
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I
II
III
I+
II
Lubomir Wyrzykowski
Dariusz Wyrzykowski
Andrzej Ossowski
Łukasz Kwiatkowski
Janusz Arendt
Joanna Karmazyn
Justyna Markowska
2275
2000
2000
1800
1600
1750
1500



3
4

7
7
6
9
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
II
II
I
II
II
k
III
Wojciech Szarwark
Adam Gruszka
Tomasz Workowski
Rafał Sałata
Marcin Stasiak
Liliana Leszner
Renata Pskit
1800
1800
2000
1800
1800
1975
1300

0
4



11
9
10
7
7
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Leszek Węglarz Pocztowiec Poznań 8 11
2 Aleksander Masternak Górnik 09 Mysłowice 11
3 Dariusz Szopka Skra Częstochowa 8 11
4 Andrzej Zamaro Start Łódź 11
5 Liliana Leszner Anilana Łódź 11
6 Marzanna Szpytma Start Lublin 11
II liga
Grupa A Grupa B
Gdynia, 18 – 28 sierpnia 1984
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Cisów, 18 – 28 sierpnia 1984
Sędzia główny:
1 Piast Słupsk 46½ 14 1 Górnik 23 Czerwionka 41 12½
2 Lech Poznań 45 13½ 2 Włókniarz Bielsko-Biała 39 11½
3 Hutnik Kraków 40 12 3 Start Katowice 36½ 11
4 Kolejarz Katowice 38½ 11½ 4 Hutnik Warszawa 36 11
5 Legrol Legnica 36½ 11 5 Polonia Warszawa 35 10½
6 Łączność Bydgoszcz 35 10½ 6 Start Bytom 33½ 10
7 Stal-Apator Toruń 32 7 Stilon Gorzów Wielkopolski 33½ 10
8 Spartakus Jelenia Góra 30 9 8 Hańcza Suwałki 31½
9 Igloopol Pilzno 28 9 Korona Kraków 31
10 Jagiellonia Białystok 25 10 Arka Gdynia 30½ 9
11 AZS UW Warszawa 21 11 Karpaty Krosno 27 8
12 Start Piotrków Trybunalski 18½ 12 Orkan Częstochowa 21½
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1984
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 30% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Piast Słupsk Mirosław Mielczarski, Marek Spólnik, Przemysław Gdański, Jacek Gdański, Lech Mettel, Małgorzata Szulnis, Danuta Peters
Górnik 23 Czerwionka m.in. Janusz Wąglorz, Joanna Strzałka
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Robert Kuczyński Spartakus 1 Marek Matlak Włókniarz
2 Andrzej Stempin Lech 2 Wiktor Pańczyszyn Start B.
3 Jacek Gdański Piast 3 Janusz Siekański Korona
4 Andrzej Bukowczyk Legrol 8 4 Janusz Wąglorz Górnik
5 Małgorzata Szulnis Piast 10 5 Anna Lissowska Hutnik
6 Alicja Zawadzka Jagiellonia 6 Joanna Strzałka Górnik

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close