Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1985

16. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1984 | 1985 | 1986
I liga
Poznań, 20 – 28 lipca 1985
Sędzia główny: Stanisław Skowroński, dyrektor turnieju: Janusz Woda
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Lech Poznań 3 5 4 3 5 46 14
2  Chemik Bydgoszcz 3 3 6 4 39½ 12
3  Start Lublin 3 5 5 2 4 39 11½
4  Avia Świdnik 1 3 4 5 5 4 38½ 11½
5  Górnik 09 Mysłowice 3 3 3 5 3 3 35½ 10½
6  Start Łódź 1 3 3 2 4 3 33½ 10
7  Pocztowiec Poznań 2 2 1 4 4 32
8  Anilana Łódź 0 3 2 4 4 4 30½ 9
9  Legion Warszawa 3 1 4 2 3 4 28½ 8
10  Skra Częstochowa 2 1 3 2 2 5 28½ 7
11  Maraton Warszawa 1 4 1 3 2 2 3 4 25½
12  Polonia Warszawa 2 2 2 1 2 19
Bez spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład I ligi seniorów DMP 1985
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 30% punktów
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Maraton Warszawa 1 5 7 11 12.5 15 18 20 23 24 25.5 11
2  Polonia Warszawa 1 3 5 6.5 8.5 10 11.5 13.5 16 17.5 19 12
3  Pocztowiec Poznań 2 5.5 9.5 14 16 18.5 21 22 25.5 29.5 32 7
4  Start Lublin 3.5 5 9.5 11.5 15.5 19 24 27 30.5 35.5 39 3
5  Chemik Bydgoszcz 6 9 10.5 14.5 19 23.5 27 30 31.5 35 39.5 2
6  Górnik 09 Mysłowice 2.5 5.5 8.5 11.5 14.5 18 22.5 27.5 30 32.5 35.5 5
7  Legion Warszawa 3.5 5 7 11 14 16.5 19.5 23.5 26 27 28.5 9
8  Anilana Łódź 0 3 7 10.5 13 14.5 18.5 22.5 26 28 30.5 8
9  Start Łódź 2.5 5.5 8.5 10.5 14 17.5 18.5 22.5 25.5 30 33.5 6
10  Lech Poznań 4 8.5 13 16 19 23.5 28.5 32 36.5 41.5 46 1
11  Skra Częstochowa 5 7.5 9 11 14 17.5 19.5 21.5 23 24 28.5 10
12  Avia Świdnik 5 9.5 13.5 16 20 22.5 23.5 26 30.5 35.5 38.5 4
1 runda 2 runda
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Pocztowiec Poznań – Lech Poznań
Start Lublin – Start Łódź
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Legion Warszawa
1 : 5
1 : 5
2 : 4
3½ : 2½
6 : 0
2½ : 3½
Avia Świdnik – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Start Łódź – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Start Lublin
Skra Częstochowa – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
3 runda 4 runda
Polonia Warszawa – Avia Świdnik
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Start Lublin – Skra Częstochowa
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Start Łódź
Legion Warszawa – Anilana Łódź
2 : 4
4 : 2
4½ : 1½
1½ : 4½
3 : 3
2 : 4
Avia Świdnik – Anilana Łódź
Start Łódź – Legion Warszawa
Lech Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Skra Częstochowa – Chemik Bydgoszcz
Maraton Warszawa – Start Lublin
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
2 : 4
4 : 2
1½ : 4½
5 runda 6 runda
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
Start Lublin – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Maraton Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Skra Częstochowa
Legion Warszawa – Lech Poznań
Anilana Łódź – Start Łódź
2 : 4
4 : 2
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
Avia Świdnik – Start Łódź
Lech Poznań – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Legion Warszawa
Maraton Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
Polonia Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Pocztowiec Poznań – Start Lublin
2½ : 3½
4½ : 1½
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
2½ : 3½
7 runda 8 runda
Start Lublin – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Legion Warszawa – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Start Łódź – Lech Poznań
5 : 1
3½ : 2½
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
1 : 5
Avia Świdnik – Lech Poznań
Skra Częstochowa – Start Łódź
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Polonia Warszawa – Legion Warszawa
Pocztowiec Poznań – Górnik 09 Mysłowice
Start Lublin – Chemik Bydgoszcz
2½ : 3½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
1 : 5
3 : 3
9 runda 10 runda
Chemik Bydgoszcz – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Start Lublin
Legion Warszawa – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
Start Łódź – Maraton Warszawa
Lech Poznań – Skra Częstochowa
1½ : 4½
2½ : 3½
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
4½ : 1½
Avia Świdnik – Skra Częstochowa
Maraton Warszawa – Lech Poznań
Polonia Warszawa – Start Łódź
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Start Lublin – Legion Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
5 : 1
1 : 5
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
11 runda
Górnik 09 Mysłowice – Avia Świdnik
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Start Lublin
Start Łódź – Pocztowiec Poznań
Lech Poznań – Polonia Warszawa
Skra Częstochowa – Maraton Warszawa
3 : 3
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U20, 2 juniorów U17, 1 juniorka U20, 1 juniorka U17)
1 Lech Poznań 46 66 2 Chemik Bydgoszcz 39½ 66
1
2
3
4
.
5
6
.
k
I+
I
I
II
II
II
II
Jacek Woda
Andrzej Stempin
Dominik Pędzich
Piotr Jezierski
Olgierd Stefański
Hanna Biernat
Magdalena Kuk
Monika Woda
2410
2050
2000
2000
1800
1500
1500
1500

8


0

8
1
11
11
11
10
1
11
10
1
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I
II
II
II
I
Adam Kurlenda
Waldemar Kozłowski
Jarosław Jakubowski
Mariusz Stoppel
Remigiusz Suehse
Agnieszka Dziadosz
Dorota Konieczka
2014
2000
2000
1800
1800
1500
1700

9
0

9
5
11
10
1
11
11
11
11
3 Start Lublin 39 66 4 Avia Świdnik 38½ 66
1
2
3
4
.
.
5
6
I+
I
II
II
II
II
k
II
Jacenty Wojcieszyn
Marek Nowak
Zbigniew Pyda
Marcin Dłużniewski
Artur Niemiec
Cezary Komajda
Urszula Nowik
Anna Kleszarska
2050
2000
1800
1800
1800
1800
1925
1500

0

3

½

11
3
11
8
10
1
11
11
1
2
.
3
4
5
6
II
II
II
II
II
k
I
Sławomir Dudziak
Andrzej Dados
Piotr Witkowski
Zenon Klimczuk
Piotr Piwowarczyk
Bożena Rzeczycka
Ewa Wierzbicka
1800
1800
1800
1800
1800
1864
1700
5

2
5


6
11
7
4
11
11
11
11
5 Górnik 09 Mysłowice 35½ 66 6 Start Łódź 33½ 66
1
2
3
4
.
5
6
k
I+
I
II
II
I+
II
Tomasz Chachaj
Bogdan Morkisz
Grzegorz Masternak
Piotr Dubiel
Rafał Furdzik
Barbara Graczyk
Beata Bednarz
2210
2050
2000
1800
1800
1790
1500

6

3
½
8
5
11
11
11
9
2
11
11
1
2
3
4
.
5
6
I++
I
I
II
II
I
II
Paweł Woźniak
Jacek Grzybowski
Andrzej Zamaro
Tomasz Rychlewski
Piotr Kwiatkowski
Urszula Kołodziejczak
Ewa Fudała
2063
2000
2000
1800
1800
1700
1500


7
2
2
8
11
11
9
7
6
11
11
7 Pocztowiec Poznań 32 66 8 Anilana Łódź 30½ 66
1
2
3
4
.
5
6
k
III
III
II
III
II
II+
Leszek Węglarz
Jarosław Szymkowiak
Andrzej Albert
Roman Szymkowiak
Łukasz Kałużny
Joanna Ereńska
Ewa Ereńska
2235
1600
1600
1800
1600
1500
1500

4
0
3
7

6
11
10
3
9
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
I
II
II
II
II
k
II
Tomasz Workowski
Wojciech Szarwark
Rafał Sałata
Marcin Stasiak
Robert Lasoń
Liliana Leszner
Edyta Leitloff
2000
1800
1800
1800
1800
2030
1500
2


4
0

7
11
11
11
9
2
11
11
9 Legion Warszawa 28½ 66 10 Skra Częstochowa 28½ 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I++
II
II
II
II
II
II
I
III
Piotr Dukaczewski
Marek Borecki
Krzysztof Celmer
Robert Krasiewicz
Piotr Kaim
Tomasz Olenderek
Katarzyna Lech
Krystyna Dąbrowska
Nel Dąbrowska
2050
1800
1800
1800
1800
1800
1500
1700
1300

4
2

5
0


½
11
7
4
11
10
1
10
11
1
1
2
.
3
4
.
.
5
6
.
I++
I++
I
II
II
II
III
II
III
III
Dariusz Szopka
Bogusław Nocuń
Janusz Robaszek
Dariusz Krauze
Piotr Skuza
Andrzej Dobrowolski
Jacek Brewczyński
Cecylia Toma
Grażyna Szopka
Małgorzata Wróblewska
2230
2092
2000
1800
1800
1800
1600
1500
1300
1300


4


1
0

5
0
10
4
8
9
8
3
2
11
10
1
11 Maraton Warszawa 25½ 66 12 Polonia Warszawa 19 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I
II
II
II
II
II
II
II
II
Michał Gawliński
Jarosław Śmiałkowski
Artur Czumaj
Ryszard Królikowski
Maciej Wicha
Rafał Grzelak
Maria Czajkowska
Barbara Tokajuk
Sylwia Borowy
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1500
1500
1500


2



0
4
3
9
7
6
6
9
7
5
9
8
1
2
3
4
.
5
6
I
I
II
II
III
II
III
Marcin Autowicz
Marek Łada
Paweł Roszczenda
Janusz Hyndle
Paweł Bekanowski
Agnieszka Naglik
Anna Gumna
2000
2000
1800
1800
1600
1500
1300
5
3


0
3
1
11
11
10
10
2
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Woda Lech Poznań 11
2 Waldemar Kozłowski Chemik Bydgoszcz 9 10
3 Grzegorz Masternak
Dominik Pędzich
Górnik 09 Mysłowice
Lech Poznań
11
4 Remigiusz Suehse Chemik Bydgoszcz 9 11
5 Urszula Nowik Start Lublin 11
6 Magdalena Kuk Lech Poznań 8 10
II liga
Grupa A Grupa B
Olecko, 17 – 27 lipca 1985
Sędzia główny: Mikołaj Bura
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Leszczyny, 17 – 27 lipca 1985
Sędzia główny: Emil Olej
1 Hetman Wrocław 41½ 12½ 1 AZS Politechnika Wrocław 41 12½
2 Czarni Rzeszów 41 12½ 2 Stilon Gorzów Wielkopolski 37½ 11
3 Legrol Legnica 40 12 3 Włókniarz Bielsko-Biała 36½ 11
4 Kolejarz Katowice 38 11½ 4 Gedania Gdańsk 36 11
5 Spartakus Jelenia Góra 35½ 10½ 5 Górnik 23 Czerwionka 35½ 10½
6 Hutnik Kraków 33½ 10 6 Start Bytom 34½ 10½
7 Piast Gliwice 31 7 Piast Słupsk 34 10
8 Karpaty Krosno 30½ 9 8 Olimpia Piekary Śląskie 33½ 10
9 Hańcza Suwałki 29 9 Hutnik Warszawa 29
10 Łączność Bydgoszcz 27½ 8 10 Start Katowice 27½ 8
11 AZS Kielce 26 8 11 Jagiellonia Białystok 27 8
12 AZS UW Warszawa 22½ 12 Tumy Płock 24 7
Bez awansów i spadków, o składzie ligi juniorów decydował skład II ligi seniorów DMP 1985
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 30% punktów
Składy zwycięskich drużyn
Hetman Wrocław Mirosław Perdek, Robert Mazurek, Wojciech Szmigielski, Wojciech Weissbrot (9½), Bożena Kanarek, Anna Szmigielska
AZS Politech. Wrocław m.in. Maciej Niżyński (6), Mariusz Buś (9), Anna Domaradzka (7½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Robert Kuczyński Spartakus 1 Marek Matlak
Aleksander Czerwoński
Włókniarz
Hutnik
2 Adam Cybulak Legrol 11 2 Mirosław Jaworski Włókniarz
3 Andrzej Bukowczyk Legrol 3 Mariusz Buś AZS Wrocław 9
4 Wojciech Weissbrot Hetman 4 Janusz Wąglorz Górnik 8
5 Agnieszka Fornal Karpaty 9 5 Joanna Jagodzińska Łączność
6 Katarzyna Lewandowska Kolejarz 9 6 Klaudia Dyczka Olimpia 10

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close