Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1987

18. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1986 | 1987 | 1988
I liga
Miętne, 19 – 29 czerwca 1987
Sędzia główny: Arkadiusz Niechciałkowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Start Lublin 3 5 3 3 3 4 4 40 6
2  MDK nr 2 Bydgoszcz 3 3 3 37 6
3  Włókniarz Bielsko-Biała 1 4 4 4 3 3 35½ 16
4  Polonia Warszawa 3 2 3 4 35½ 14
5  Lech Poznań 2 3 3 4 35½ 14
6  Legion Warszawa 3 2 3 3 3 34 5
7  Czarni Rzeszów 3 3 3 3 3 4 33½ 5
8  Chrobry Głogów 3 3 2 3 3 32 5
9  Anilana Łódź (↓) 2 3 3 2 4 4 31½
10  Pocztowiec Poznań (↓) 2 2 3 4 29½
11  Kolejarz Katowice (↓) 2 2 3 3 28½
12  Chemik Bydgoszcz (↓) ½ 2 3 23½
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 15% punktów (DMP 1987)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Kolejarz Katowice 3 5.5 7.5 9.5 12 14.5 18 20.5 23.5 27 28.5 11
2  Włókniarz Bielsko-Biała 4.5 8 11.5 14.5 18.5 19.5 21 24 28 31.5 35.5 3
3  Anilana Łódź 3 4.5 8.5 11.5 15.5 19 21 24.5 26.5 28 31.5 9
4  Polonia Warszawa 3.5 6 10.5 14.5 16.5 19 22.5 26 29 32 35.5 4
5  Start Lublin 3.5 9 12 15 18.5 23.5 27.5 30 34 37 40 1
6  MDK nr 2 Bydgoszcz 4.5 7 11.5 14 17 20.5 25 27.5 30.5 33.5 37 2
7  Czarni Rzeszów 1.5 5 8 12.5 15 18 20.5 23.5 27.5 30.5 33.5 7
8  Lech Poznań 2.5 6 9 12.5 16 19 23 26.5 28.5 33 35.5 5
9  Chemik Bydgoszcz 2.5 3 4.5 6 8.5 10.5 13 15.5 18.5 21 23.5 12
10  Legion Warszawa 3 6.5 9.5 13 16.5 19.5 23 26.5 29.5 32 34 6
11  Chrobry Głogów 1.5 6 7.5 10.5 13.5 16.5 18.5 22 25 27.5 32 8
12  Pocztowiec Poznań 3 5.5 8 10.5 12.5 16.5 19 21.5 23.5 27 29.5 10
1 runda 2 runda
Kolejarz Katowice – Pocztowiec Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Chrobry Głogów
Anilana Łódź – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Start Lublin – Lech Poznań
MDK nr 2 Bydgoszcz – Czarni Rzeszów
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
4½ : 1½
Pocztowiec Poznań – Czarni Rzeszów
Lech Poznań – MDK nr 2 Bydgoszcz
Chemik Bydgoszcz – Start Lublin
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Chrobry Głogów – Anilana Łódź
Kolejarz Katowice – Włókniarz Bielsko-Biała
2½ : 3½
3½ : 2½
½ : 5½
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Chrobry Głogów
Start Lublin – Legion Warszawa
MDK nr 2 Bydgoszcz – Chemik Bydgoszcz
Czarni Rzeszów – Lech Poznań
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
3 : 3
Pocztowiec Poznań – Lech Poznań
Chemik Bydgoszcz – Czarni Rzeszów
Legion Warszawa – MDK nr 2 Bydgoszcz
Chrobry Głogów – Start Lublin
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Anilana Łódź
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
3 : 3
5 runda 6 runda
Anilana Łódź – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Start Lublin – Kolejarz Katowice
MDK nr 2 Bydgoszcz – Chrobry Głogów
Czarni Rzeszów – Legion Warszawa
Lech Poznań – Chemik Bydgoszcz
4 : 2
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
Pocztowiec Poznań – Chemik Bydgoszcz
Legion Warszawa – Lech Poznań
Chrobry Głogów – Czarni Rzeszów
Kolejarz Katowice – MDK nr 2 Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Start Lublin
Anilana Łódź – Polonia Warszawa
4 : 2
3 : 3
3 : 3
2½ : 3½
1 : 5
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
Start Lublin – Anilana Łódź
MDK nr 2 Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Czarni Rzeszów – Kolejarz Katowice
Lech Poznań – Chrobry Głogów
Chemik Bydgoszcz – Legion Warszawa
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Chrobry Głogów – Chemik Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Czarni Rzeszów
Anilana Łódź – MDK nr 2 Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Start Lublin
2½ : 3½
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3½ : 2½
9 runda 10 runda
Start Lublin – Pocztowiec Poznań
MDK nr 2 Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Czarni Rzeszów – Anilana Łódź
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Chemik Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Chrobry Głogów
4 : 2
3 : 3
4 : 2
2 : 4
3 : 3
3 : 3
Pocztowiec Poznań – Chrobry Głogów
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Włókniarz Bielsko-Biała – Chemik Bydgoszcz
Anilana Łódź – Lech Poznań
Polonia Warszawa – Czarni Rzeszów
Start Lublin – MDK nr 2 Bydgoszcz
3½ : 2½
3½ : 2½
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
11 runda
MDK nr 2 Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
Czarni Rzeszów – Start Lublin
Lech Poznań – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Anilana Łódź
Legion Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Chrobry Głogów – Kolejarz Katowice
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Start Lublin 40 66 2 MDK nr 2 Bydgoszcz 37 66
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I++
I+
I
I
II+
II
I
I
II
Zbigniew Pyda
Marcin Dłużniewski
Artur Niemiec
Arkadiusz Kielech
Rafał Padrak
Michał Swół
Anna Kleszarska
Monika Kleszarska
Agnieszka Warzywoda
2205
2050
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1600

3



½
7
4
7
7
8
10
11
1
11
6
5
1
2
.
3
4
.
5
6
I
I
II
II+
II+
II
I
III
Remigiusz Suehse
Grzegorz Stawowski
Robert Bieluszewski
Jacek Gęsicki
Andrzej Maćkowski
Bartłomiej Siwiec
Magdalena Gauza
Barbara Dytrych
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1400
4
6
½
6
8
½
7
5
11
10
1
10
11
1
11
11
3 Włókniarz Bielsko-Biała 35½ 66 4 Polonia Warszawa 35½ 66
1
2
.
3
4
5
6
II+
I
II+
I
I
I
II
Janusz Rząsa
Tomasz Dobija
Krzysztof Nowicki
Artur Jakubiec
Krzysztof Płaszczyca
Małgorzata Sułkowska
Joanna Nowak
1800
2000
1800
2000
2000
1800
1600





6
7
11
7
4
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I+
I
I
II
II
II
II
III
III
Marek Łada
Marcin Autowicz
Adam Kojro
Marcin Chałupnik
Artur Majewski
Bartłomiej Macieja
Edyta Radecka
Magdalena Zwolak
Anna Gumna
2050
2000
2000
1800
1800
1800
1600
1400
1400

½



0
3

11
3
8
11
10
1
11
7
4
5 Lech Poznań 35½ 66 6 Legion Warszawa 34 66
1
2
3
4
5
6
I+
I+
II
II
I+
II
Dominik Pędzich
Piotr Jezierski
Marek Prasoł
Andrzej Kukliński
Magdalena Kuk
Barbara Maćkiewicz
2050
2050
1800
1800
1850
1600
8




11
11
11
11
11
11
1
2
3
4
.
5
6
I
I
II+
III
IV
II
k
Rafał Przedmojski
Tomasz Olenderek
Piotr Kaim
Łukasz Dworakowski
Tomasz Zabojszcz
Nel Dąbrowska
Krystyna Dąbrowska
2000
2000
1800
1600
1400
1600
2000
5
6


0
3
10
11
11
11
10
1
11
11
7 Czarni Rzeszów 33½ 66 8 Chrobry Głogów 32 66
1
2
.
3
4
5
6
k
I
I
I
II
II+
IV
Jan Pisuliński
Grzegorz Kotarba
Maciej Szetela
Grzegorz Toczek
Robert Kwiatkowski
Małgorzata Wołowiec
Agnieszka Kogut
2325
2000
2000
2000
1800
1600
1250
9
4
0
8


½
11
10
1
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
k
I
II+
I
II
II
III
Artur Pieniążek
Piotr Zahorski
Przemysław Skalik
Adam Kałdus
Tomasz Markowski
Agnieszka Majewska
Katarzyna Majewska
2280
2000
1800
2000
1800
1600
1400


3
8
5
4
3
11
6
5
11
11
11
11
9 Anilana Łódź 31½ 66 10 Pocztowiec Poznań 29½ 66
1
2
3
4
5
6
I+
I
II
II+
II+
V
Rafał Sałata
Marcin Stasiak
Maciej Zakrzewski
Roman Jasiak
Ewa Szczepaniak
Marta Filipiak
2050
2000
1800
1800
1600
1100
6
7



1
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
I
II
II
II
IV
bk
I
I
Łukasz Kałużny
Roman Szymkowiak
Andrzej Albert
Rafał Nowak
Filip Kolendo
Rafał Radzewski
Joanna Ereńska
Ewa Ereńska
2000
1800
1800
1800
1400
1000
1800
1800

½
4

5
0
6
8
10
4
8
11
10
1
11
11
11 Kolejarz Katowice 28½ 66 12 Chemik Bydgoszcz 23½ 66
1
2
.
3
4
5
6
k
I
I
III
IV
II
I
Jacek Dawidów
Andrzej Duda
Tomasz Kaziród
Marek Kwol
Grzegorz Wypiór
Aneta Kaziród
Katarzyna Lewandowska
2350
2000
2000
1600
1400
1600
1800


0



10
11
10
1
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I
II
II
IV
III
I
II
Mariusz Stoppel
Leszek Kubiak
Ryszard Baniewicz
Sławomir Grubich
Tomasz Moś
Dorota Konieczka
Dorota Tomczyk
2000
1800
1800
1400
1600
1800
1600
4
2
1
½

7
11
6
5
11
11
11
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jan Pisuliński Czarni Rzeszów 9 11
2 Piotr Jezierski Lech Poznań 11
3 Grzegorz Toczek
Adam Kałdus
Czarni Rzeszów
Chrobry Głogów
8 11
4 Rafał Padrak Start Lublin 11
5 Magdalena Kuk Lech Poznań 11
6 Krystyna Dąbrowska
Katarzyna Lewandowska
Legion Warszawa
Kolejarz Katowice
10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Przesieka, 17–27 lipca 1987
Sędzia główny:
system kołowy,
12 / 11 rund, 6 szachownic
Leszczyny, 17 – 27 lipca 1987
Sędzia główny:
1 AZS Politechnika Wrocław (↑) 47½ 1 Hetman Bydgoszcz (↑) 45
2 Jagiellonia Białystok (↑) 47 2 Piast Sieradz (↑) 38 4
3 Legrol Legnica 43½ 4 3 Start Łódź 37
4 Igloopol Pilzno 42½ 4 4 Hańcza Suwałki 35
5 Prosna Kalisz 38½ 5 Caissa Piła 34½
6 Stilon Gorzów Wielkopolski 36 6 Skra Częstochowa 32½ 3
7 Piast Słupsk 34 3 7 Olimpia Piekary Śląskie 32 3
8 MOS Legnica 34 3 8 Sanovia Lesko 31 3
9 Górnik 09 Mysłowice (↓) 33½ 3 9 Maraton Warszawa (↓) 29½ 3
10 Tęcza Kościan (↓) 31½ 3 10 MDK Biała Podlaska (↓) 29½ 3
11 Avia Świdnik (↓) 29 11 Górnik 23 Czerwionka (↓) 26½
12 Start Katowice (↓) 25½ 12 Hutnik Kraków (↓) 25½
13 AZS Lublin (↓) 20½ 2
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 9,2% (A), 10% (B) punktów (DMP 1987)
Składy drużyn awansujących
AZS PL Wrocław Mariusz Buś, Robert Włodarczyk, Adam Witkowski, Dariusz Dobrowolski, Maciej Pęksa, Krzysztof Brzozowski,
Anna Domaradzka (10), Mirosława Mączka, Danuta Kuchta
Jagiellonia Białystok Adam Murza, Piotr Zawadzki, Jan Kojło, Marcin Sterkowiec, Alicja Zawadzka, Jolanta Krynicka (11)
Hetman Bydgoszcz Adam Kujawski, Rafał Robak, Zbigniew Robak (10½), Robert Ciemniak, Piotr Trojanowski, Alicja Sobolewska,
Joanna Byczyńska (9)
Piast Sieradz Piotr Wulkiewicz, D.Szałek, Lech Sopur, Marcin Kamiński, Dominika Tust (10½), Anna Kostera
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Grzegorz Masternak Górnik 09 1 Piotr Ładoś Hutnik
2 Artur Goj Start 9 2 Mariusz Jagodziński Caissa 8
3 Grzegorz Zieliński Igloopol 10 3 Zbigniew Robak Hetman 10½
4 Paweł Dudkiewicz MOS Legnica 10½ 4 Jacek Dubiel Olimpia
5 Beata Ziętek Stilon 10 5 Dominika Tust Piast 10½
6 Jolanta Krynicka Jagiellonia 11 6 Joanna Byczyńska Hetman 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close