Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1986

17. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1985 | 1986 | 1987
I liga
Częstochowa, 17 – 27 lipca 1986
Sędzia główny: Stanisław Szeląg
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 3 4 4 4 5 4 3 43 20
2  Anilana Łódź 5 3 3 4 4 4 4 4 5 43 18
3  Lech Poznań 1 4 4 4 4 4 4 38
4  Chemik Bydgoszcz 3 4 3 36
5  Polonia Warszawa 3 2 3 4 3 4 34½ 5
6  Kolejarz Katowice 3 2 2 2 5 34 5
7  Włókniarz Bielsko-Biała 2 2 2 2 4 4 3 3 32½ 5
8  Pocztowiec Poznań 2 2 2 4 2 3 4 4 31½
9  Skra Częstochowa (↓) 2 2 3 2 3 3 3 29
10  Avia Świdnik (↓) 1 2 3 2 1 3 2 3 5 5 28½
11  Górnik 09 Mysłowice (↓) 2 2 2 3 3 3 1 24
12  Maraton Warszawa (↓) 3 1 ½ 2 2 1 22
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 15% punktów (DMP 1986).
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Legion Warszawa 4.5 8.5 11.5 16 20 25 28 32 36 39.5 43 1
2  Górnik 09 Mysłowice 2 4 7 9.5 12 13.5 14.5 16 19 22 24 11
3  Maraton Warszawa 1 3.5 6.5 10 12 12.5 14.5 15.5 18 20.5 22 12
4  Chemik Bydgoszcz 4 7 8.5 10 13.5 19 20.5 25 28 32.5 36 4
5  Pocztowiec Poznań 3 5 7 9 11 15.5 19.5 21 23.5 27.5 31.5 8
6  Avia Świdnik 1 4 7 8.5 10.5 11.5 16.5 21.5 24.5 26.5 28.5 10
7  Kolejarz Katowice 5 7.5 12 15.5 17.5 19.5 22.5 27 30.5 32 34 6
8  Skra Częstochowa 3 6 7.5 10.5 12.5 14.5 18 20 23 26.5 29 9
9  Włókniarz Bielsko-Biała 2 6 9 11.5 15.5 19 21 23 25 28 32.5 7
10  Anilana Łódź 5 8 12 16.5 20.5 24.5 28.5 31.5 36.5 39 43 2
11  Lech Poznań 4 7.5 12 16 20 24 26.5 30.5 31.5 35.5 38 3
12  Polonia Warszawa 1.5 5 8 11 15 17.5 22 25 28.5 30.5 34.5 5
1 runda 2 runda
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Górnik 09 Mysłowice – Lech Poznań
Maraton Warszawa – Anilana Łódź
Chemik Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Pocztowiec Poznań – Skra Częstochowa
Avia Świdnik – Kolejarz Katowice
4½ : 1½
2 : 4
1 : 5
4 : 2
3 : 3
1 : 5
Polonia Warszawa – Kolejarz Katowice
Skra Częstochowa – Avia Świdnik
Włókniarz Bielsko-Biała – Pocztowiec Poznań
Anilana Łódź – Chemik Bydgoszcz
Lech Poznań – Maraton Warszawa
Legion Warszawa – Górnik 09 Mysłowice
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
3 runda 4 runda
Górnik 09 Mysłowice – Polonia Warszawa
Maraton Warszawa – Legion Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań
Pocztowiec Poznań – Anilana Łódź
Avia Świdnik – Włókniarz Bielsko-Biała
Kolejarz Katowice – Skra Częstochowa
3 : 3
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
3 : 3
4½ : 1½
Polonia Warszawa – Skra Częstochowa
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Katowice
Anilana Łódź – Avia Świdnik
Lech Poznań – Pocztowiec Poznań
Legion Warszawa – Chemik Bydgoszcz
Górnik 09 Mysłowice – Maraton Warszawa
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
4½ : 1½
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Maraton Warszawa – Polonia Warszawa
Chemik Bydgoszcz – Górnik 09 Mysłowice
Pocztowiec Poznań – Legion Warszawa
Avia Świdnik – Lech Poznań
Kolejarz Katowice – Anilana Łódź
Skra Częstochowa – Włókniarz Bielsko-Biała
2 : 4
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
2 : 4
Polonia Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Anilana Łódź – Skra Częstochowa
Lech Poznań – Kolejarz Katowice
Legion Warszawa – Avia Świdnik
Górnik 09 Mysłowice – Pocztowiec Poznań
Maraton Warszawa – Chemik Bydgoszcz
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
5 : 1
1½ : 4½
½ : 5½
7 runda 8 runda
Chemik Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Maraton Warszawa
Avia Świdnik – Górnik 09 Mysłowice
Kolejarz Katowice – Legion Warszawa
Skra Częstochowa – Lech Poznań
Włókniarz Bielsko-Biała – Anilana Łódź
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
3 : 3
3½ : 2½
2 : 4
Polonia Warszawa – Anilana Łódź
Lech Poznań – Włókniarz Bielsko-Biała
Legion Warszawa – Skra Częstochowa
Górnik 09 Mysłowice – Kolejarz Katowice
Maraton Warszawa – Avia Świdnik
Chemik Bydgoszcz – Pocztowiec Poznań
3 : 3
4 : 2
4 : 2
1½ : 4½
1 : 5
4½ : 1½
9 runda 10 runda
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
Avia Świdnik – Chemik Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Maraton Warszawa
Skra Częstochowa – Górnik 09 Mysłowice
Włókniarz Bielsko-Biała – Legion Warszawa
Anilana Łódź – Lech Poznań
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
2 : 4
5 : 1
Polonia Warszawa – Lech Poznań
Legion Warszawa – Anilana Łódź
Górnik 09 Mysłowice – Włókniarz Bielsko-Biała
Maraton Warszawa – Skra Częstochowa
Chemik Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Pocztowiec Poznań – Avia Świdnik
2 : 4
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
11 runda
Avia Świdnik – Polonia Warszawa
Kolejarz Katowice – Pocztowiec Poznań
Skra Częstochowa – Chemik Bydgoszcz
Włókniarz Bielsko-Biała – Maraton Warszawa
Anilana Łódź – Górnik 09 Mysłowice
Lech Poznań – Legion Warszawa
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
4 : 2
2½ : 3½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Legion Warszawa 43 66 2 Anilana Łódź 43 66
1
2
.
3
4
5
6
.
I
II+
II
II+
III
II
I++
II
Robert Krasiewicz
Tomasz Olenderek
Rafał Przedmojski
Piotr Kaim
Artur Skaliński
Katarzyna Lech
Krystyna Dąbrowska
Nel Dąbrowska
2000
1800
1800
1800
1600
1600
1850
1600
7
6
½
7

½
10
11
10
1
11
11
5
11
6
1
2
3
4
.
5
6
I
II
I
II
II
II
II
Tomasz Workowski
Rafał Sałata
Marcin Stasiak
Wojciech Leitloff
Maciej Zakrzewski
Edyta Leitloff
Ewa Szczepaniak
2000
1800
2000
1800
1800
1600
1600

7
10½
4
2
7
8
11
11
11
8
3
11
11
3 Lech Poznań 38 66 4 Chemik Bydgoszcz 36 66
1
2
3
4
5
.
6
I
II
I
II
II+
II+
II+
Piotr Jezierski
Olgierd Stefański
Dominik Pędzich
Marek Prasoł
Hanna Biernat
Magdalena Kuk
Marzena Cypryańska
2000
1800
2000
1800
1600
1600
1600
8
3

6
5
2
11
11
11
11
6
5
11
1
2
.
3
4
5
6
I+
I
I
II
III
I
II
Waldemar Kozłowski
Mariusz Stoppel
Jarosław Jakubowski
Leszek Kubiak
Ryszard Baniewicz
Dorota Konieczka
Dorota Tomczyk
2240
2000
2000
1800
1600
1800
1600
7



5

3
11
5
6
11
11
11
11
5 Polonia Warszawa 34½ 66 6 Kolejarz Katowice 34 66
1
2
3
4
.
5
6
.
I
I+
I
III
III
II
III
III
Marcin Autowicz
Marek Łada
Paweł Roszczenda
Marcin Chałupnik
Igor Strąk
Agnieszka Naglik
Anna Gumna
Barbara Susek
2000
2050
2000
1600
1600
1600
1400
1400

8

9
0

3
0
11
11
10
11
1
9
11
2
1
2
3
4
5
6
I
II
II+
IV
II+
I
Tomasz Kaziród
Andrzej Twórz
Wojciech Lewandowski
Grzegorz Król
Katarzyna Urban
Katarzyna Lewandowska
2000
1800
1800
1400
1600
1800
4



8
11
11
11
11
11
11
7 Włókniarz Bielsko-Biała 32½ 66 8 Pocztowiec Poznań 31½ 66
1
2
3
4
5
6
II
II+
I
II+
II+
II
Janusz Rząsa
Krzysztof Płaszczyca
Artur Jakubiec
Tomasz Dobija
Małgorzata Sułkowska
Urszula Sikora
1800
1800
2000
1800
1600
1600
3

4

4
11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
II+
II
II
IV
IV
III
II+
II+
Łukasz Kałużny
Roman Szymkowiak
Tomasz Belau
Filip Kolendo
Rafał Rydzewski
Rafał Nowak
Joanna Ereńska
Ewa Ereńska
1800
1800
1800
1400
1400
1600
1600
1600
½

4
½
0
4
8
9
5
10
7
8
3
11
11
11
9 Skra Częstochowa 29 66 10 Avia Świdnik 28½ 66
1
2
3
4
5
.
6
.
k
I
II
III
II
III
II
.
Dariusz Szopka
Dariusz Krauze
Robert Soduła
Paweł Gidziela
Grażyna Szopka
Małgorzata Wróblewska
Małgorzata Pietruszewska
Czywokowska (?)
2170
2000
1800
1600
1600
1400
1600
.


3
6
0
½

1
11
11
11
11
5
5
11
1
1
2
.
3
4
5
6
I
II
II
II
II
I
III
Piotr Piwowarczyk
Andrzej Guc
Zenon Klimczuk
Robert Gryciuk
Mariusz Mroczkowski
Ewa Wierzbicka
Monika Zięba
2205
1800
1800
1800
1800
1800
1400

1
2


6
3
11
5
6
11
11
11
11
11 Górnik 09 Mysłowice 24 66 12 Maraton Warszawa 22 66
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
II
II
II
IV
IV
I
IV
Grzegorz Masternak
Piotr Dubiel
Dariusz Szumiec
Rafał Furdzik
K.Waluś
Michał Szweda
Alicja Stodółkiewicz
Katarzyna Dubiel
2050
1800
1800
1800
1400
1400
1965
1250
5

0
7
0
½

11
8
3
11
5
6
11
11
1
2
.
3
4
.
5
.
6
II
I
II
III
III
III
II+
II
III
Jarosław Śmiałkowski
Rafał Grzelak
Artur Czumaj
Ludwik Skurzak
Wawrzyniec Rymkiewicz
Paweł Stasiak
Sylwia Borowy
Barbara Tokajuk
Paulina Pawłowska
1800
2000
1800
1600
1600
1600
1600
1600
1400
1
6


2



4
10
8
7
6
9
6
5
11
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Piotr Jezierski Lech Poznań 8 11
2 Krzysztof Płaszczyca Włókniarz Bielsko-Biała 11
3 Marcin Stasiak Anilana Łódź 10½ 11
4 Tomasz Dobija Włókniarz Bielsko-Biała 11
5 Dorota Konieczka Chemik Bydgoszcz 11
6 Krystyna Dąbrowska Legion Warszawa 10 11
II liga
Grupa A Grupa B
Suwałki, 21 – 31 lipca 1986
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Bydgoszcz, 17 – 27 lipca 1986
Sędzia główny: Ulrich Jahr
1 Czarni Rzeszów (↑) 44 1 Start Lublin (↑) 48½ 5
2 Chrobry Głogów (↑) 39½ 4 2 MDK nr 2 Bydgoszcz (↑) 45
3 Hańcza Suwałki 39 4 3 Legrol Legnica 38½ 16 4
4 Hutnik Kraków 38 4 4 AZS Politechnika Wrocław 38½ 13 4
5 Górnik 23 Czerwionka 37 5 Piast Słupsk 36
6 Start Łódź 31 15 3 6 Start Katowice 35½
7 Piast Sieradz 31 15 3 7 Igloopol Pilzno 35
8 MDK Biała Podlaska 31 13 3 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 33½
9 Gedania Gdańsk (↓) 30½ 3 9 Spartakus Jelenia Góra (↓) 31½ 3
10 Hańcza Suwałki (↓) 28½ 3 10 Raszyn Poznań (↓) 27
11 Hetman Wrocław (↓) 26 11 Start Kędzierzyn-Koźle (↓) 19 2
12 Płast Gliwice (↓) 20½ 2 12 Hutnik Warszawa (↓) 8 1
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 10% punktów (DMP 1986)
Składy drużyn awansujących
Czarni Rzeszów Jan Pisuliński, Grzegorz Kotarba, Grzegorz Toczek, Maciej Szetela, Beata Pączek, Małgorzata Wołowiec
Chrobry Głogów
Start Lublin Zbigniew Pyda (7½), Artur Niemiec (7½), Marcin Dłużniewski (9), Arkadiusz Kielech (10½), Marzanna Szpytma (6½),
Anna Kleszarska (7½)
MDK nr 2 Bydgoszcz Piotr Bieluszewski (4½), Grzegorz Stawowski (7½), Jacek Gęsicki (9), Andrzej Maćkowski (9), Lucyna Warda (5/10),
Magdalena Gauza (9/10), Małgorzata Karaś (1/2)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 1 Przemysław Gdański
Klaudiusz Urban
Piast
Raszyn
2 2 Jacek Gdański Piast
3 3 Artur Goj Start Katowice
4 4 Arkadiusz Kielech Start Lublin 10½
5 5 Danuta Kłusek Igloopol 10½
6 6 Magdalena Gauza MDK nr 2 9

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close