Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach 1989

20. Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach

1988 | 1989 | 1990
I liga
Gdynia, 18 – 28 sierpnia 1989
Sędzia główny: Piotr Sobolewski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 DLS
1  Legion Warszawa 2 3 5 4 4 5 40½ 6
2  Polonia Warszawa 4 2 2 3 4 5 4 37 22
3  Chrobry Głogów 4 3 4 3 3 37 18
4  Włókniarz Bielsko-Biała 3 4 2 4 4 34 5
5  Kolejarz Katowice 1 2 3 4 33½ 5
6  Miedź Legnica 4 3 4 33 16 5
7  Start Lublin 2 3 3 4 3 33 15 5
8  Kolejarz Kielce 2 2 3 4 4 32 16 5
9  Piast Słupsk (↓) 3 2 3 2 3 32 12 5
10  MDK nr 2 Bydgoszcz (↓) 2 2 3 2 3 4 3 31
11  Hetman Bydgoszcz (↓) 1 1 3 2 2 4 26½ 10 4
12  Jagiellonia Białystok (↓) 2 2 3 2 26½ 7 4
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 15% punktów (DMP 1989)
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Mce
1  Piast Słupsk 2 5.5 8.5 11.5 15 18 20.5 22.5 27 29.5 32 9
2  Legion Warszawa 5 7.5 10.5 14.5 18.5 23.5 27 29 31.5 36 40.5 1
3  Start Lublin 2.5 4 7 9 13 16.5 21 24 27 29.5 33 5
4  MDK nr 2 Bydgoszcz 3 6 9.5 12.5 14.5 17 19 23 24.5 29 31 10
5  Hetman Bydgoszcz 3.5 7 11 13 15.5 16.5 18 20 22.5 25.5 26.5 11
6  Chrobry Głogów 4 8 10.5 15 17.5 20.5 23 26 30.5 33.5 37 3
7  Polonia Warszawa 2 4 8 11.5 15.5 20 23.5 27.5 30.5 32 37 2
8  Kolejarz Kielce 2.5 4.5 6.5 9 10.5 14 17 21 24.5 28 32 8
9  Miedź Legnica 3 5.5 9 11.5 16 19.5 23.5 27.5 29 30.5 33 6
10  Jagiellonia Białystok 3.5 6.5 8.5 10 12 14.5 16.5 19 21.5 25 26.5 12
11  Kolejarz Katowice 1 5.5 8 12 15.5 17 20 22 25.5 30 33.5 5
12  Włókniarz Bielsko-Biała 4 8 11 14.5 16.5 19 23 26.5 30 31.5 34 4
1 runda 2 runda
Piast Słupsk – Włókniarz Bielsko-Biała
Legion Warszawa – Kolejarz Katowice
Start Lublin – Jagiellonia Białystok
MDK nr 2 Bydgoszcz – Miedź Legnica
Hetman Bydgoszcz – Kolejarz Kielce
Chrobry Głogów – Polonia Warszawa
2 : 4
5 : 1
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
Włókniarz Bielsko-Biała – Polonia Warszawa
Kolejarz Kielce – Chrobry Głogów
Miedź Legnica – Hetman Bydgoszcz
Jagiellonia Białystok – MDK nr 2 Bydgoszcz
Kolejarz Katowice – Start Lublin
Piast Słupsk – Legion Warszawa
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Legion Warszawa – Włókniarz Bielsko-Biała
Start Lublin – Piast Słupsk
MDK nr 2 Bydgoszcz – Kolejarz Katowice
Hetman Bydgoszcz – Jagiellonia Białystok
Chrobry Głogów – Miedź Legnica
Polonia Warszawa – Kolejarz Kielce
3 : 3
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
4 : 2
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Kielce
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Chrobry Głogów
Kolejarz Katowice – Hetman Bydgoszcz
Piast Słupsk – MDK nr 2 Bydgoszcz
Legion Warszawa – Start Lublin
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
4 : 2
3 : 3
4 : 2
5 runda 6 runda
Start Lublin – Włókniarz Bielsko-Biała
MDK nr 2 Bydgoszcz – Legion Warszawa
Hetman Bydgoszcz – Piast Słupsk
Chrobry Głogów – Kolejarz Katowice
Polonia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Kolejarz Kielce – Miedź Legnica
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
1½ : 4½
Włókniarz Bielsko-Biała – Miedź Legnica
Jagiellonia Białystok – Kolejarz Kielce
Kolejarz Katowice – Polonia Warszawa
Piast Słupsk – Chrobry Głogów
Legion Warszawa – Hetman Bydgoszcz
Start Lublin – MDK nr 2 Bydgoszcz
2½ : 3½
2½ : 3½
1½ : 4½
3 : 3
5 : 1
3½ : 2½
7 runda 8 runda
MDK nr 2 Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Hetman Bydgoszcz – Start Lublin
Chrobry Głogów – Legion Warszawa
Polonia Warszawa – Piast Słupsk
Kolejarz Kielce – Kolejarz Katowice
Miedź Legnica – Jagiellonia Białystok
2 : 4
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
Włókniarz Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Kolejarz Katowice – Miedź Legnica
Piast Słupsk – Kolejarz Kielce
Legion Warszawa – Polonia Warszawa
Start Lublin – Chrobry Głogów
MDK nr 2 Bydgoszcz – Hetman Bydgoszcz
3½ : 2½
2 : 4
2 : 4
2 : 4
3 : 3
4 : 2
9 runda 10 runda
Hetman Bydgoszcz – Włókniarz Bielsko-Biała
Chrobry Głogów – MDK nr 2 Bydgoszcz
Polonia Warszawa – Start Lublin
Kolejarz Kielce – Legion Warszawa
Miedź Legnica – Piast Słupsk
Jagiellonia Białystok – Kolejarz Katowice
2½ : 3½
4½ : 1½
3 : 3
3½ : 2½
1½ : 4½
2½ : 3½
Włókniarz Bielsko-Biała – Kolejarz Katowice
Piast Słupsk – Jagiellonia Białystok
Legion Warszawa – Miedź Legnica
Start Lublin – Kolejarz Kielce
MDK nr 2 Bydgoszcz – Polonia Warszawa
Hetman Bydgoszcz – Chrobry Głogów
1½ : 4½
2½ : 3½
4½ : 1½
2½ : 3½
4½ : 1½
3 : 3
11 runda
Chrobry Głogów – Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa – Hetman Bydgoszcz
Kolejarz Kielce – MDK nr 2 Bydgoszcz
Miedź Legnica – Start Lublin
Jagiellonia Białystok – Legion Warszawa
Kolejarz Katowice – Piast Słupsk
3½ : 2½
5 : 1
4 : 2
2½ : 3½
1½ : 4½
3½ : 2½
Składy drużyn (2 juniorów U19, 2 juniorów U15, 1 juniorka U19, 1 juniorka U15)
1 Legion Warszawa   40½ 66 2 Polonia Warszawa 37 66
1
2
.
.
3
4
5
6
I+
I
I
I
I
II
k
I
Rafał Przedmojski
Tomasz Olenderek
Piotr Kaim
Robert Filipiak
Łukasz Dworakowski
Wojciech Kasprowicz
Krystyna Dąbrowska
Agnieszka Szmechtig
2260
2000
2255
2000
2000
1800
2135 1800
6

1
½
7

9
7
10
8
3
1
11
11
11
11
1
2
.
3
4
.
5
6
I+
I
I
I
II+
II
I
I
II
Marcin Chałupnik
Marcin Sokalski
Adam Deszczyński
Bartłomiej Macieja
Michał Rudolf
Bartosz Soćko
Edyta Radecka
Bogumiła Tarachowicz
Magdalena Zwolak
2275
2000
2000
2000
1800
1800
1800
1800
1600



8

4
5

½
9
7
6
11
5
6
11
9
2
3 Chrobry Głogów 37 66 4 Włókniarz Bielsko-Biała 34 66
1
2
3
4
5
6
k
I
I
I
II
II
II
Przemysław Skalik
Adam Kałdus
Marek Oliwa
Tomasz Markowski
Agnieszka Majewska
Katarzyna Majewska
Marta Zielińska
2260
2000
2000
2000
1600
1600
1600
8


8
2
4
1
11
11
11
11
9
10
3
1
2
3
4
5
6
.
II
I
.
.
.
.
.
Sławomir Skraba
Artur Jakubiec
Paweł Kine
Aleksander Pisarek
Małgorzata Sułkowska
Joanna Nowak
Urszula Sikora
1800
2220
.
.
.
.
.


8
8
5
3
1
11
11
11
11
11
9
2
5 Kolejarz Katowice 33½ 66 6 Miedź Legnica 33 66
1
2
3
4
5
6
k
II+
II
III
I
II
Jacek Dawidów
Piotr Mulet
Piotr Nowakowski
Tomasz Buchta
Katarzyna Lewandowska
Beata Idziaszek
2320
1800
1800
1600
1800
1600


3


11
11
11
11
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I
I
II
II
III
I
II
Mirosław Maślej
Jacek Saskowski
Mariusz Wawrzyniak
Robert Rybarczyk
Łukasz Wiechecki
Sylwia Lewicka
Joanna Gutkowska
2000
2000
1800
1800
1600
1800
1600
5

0

6

10
10
2
11
11
11
11
7 Start Lublin 33 66 8 Kolejarz Kielce 32 66
1
2
3
4
.
5
6
k
I
II
I
II
I
I
Marcin Dłużniewski
Jacek Pawłowski
Tomasz Dłużniewski
Michał Swół
Rafał Łobejko
Anna Kleszarska
Monika Kleszarska
2230
2000
1800
2000
1800
1800
1800




½
6
11
11
6
11
5
11
11
1
2
3
.
4
5
6
I
I
II
I
II
m
I
Jacek Duliński
Wojciech Urban
Jakub Litwiński
Piotr Bartosik
Krzysztof Złotnicki
Joanna Detko
Olimpia Bartosik
2000
2000
1800
2000
1800
2100
1800
3
½




9
4
9
11
11
11
11
9 Piast Słupsk 32 66 10 MDK nr 2 Bydgoszcz 31 66
1
2
3
4
.
5
6
I
II+
II
II
II
I
II
Wojciech Zdrojewski
Wiesław Marucha
Michał Ścisłowski
Waldemar Merchut
Rafał Kowalewski
Ewa Burczyk
Danuta Tarachowicz
2000
1800
1800
1800
1800
1800
1600

4
5
0

4
8
11
11
11
1
10
11
11
1
2
.
3
4
5
6
I
II
II
I
II+
I
II
Jacek Gęsicki
Przemysław Deżakowski
Robert Bieluszewski
Bartłomiej Siwiec
Wiesław Krużyński
Magdalena Gauza
Anna Maleska
2285
1800
1800
2000
1800
1800
1600

0
5
3
7

5
11
3
8
11
11
11
11
11 Hetman Bydgoszcz 26½ 66 12 Jagiellonia Białystok 26½ 66
1
2
3
4
.
5
.
6
.
.
.
.
.
.
.
.
Zbigniew Robak
Piotr Trojanowski
Robert Ciemniak
Tomasz Czołgoszewski
Dawid Szymański
Joanna Byczyńska
Dorota Tomczyk
Joanna Żołnowska
2280
.
.
.
.
.
.
.

4
7
2
0

0
11
11
11
9
2
9
2
11
1
2
.
3
4
.
5
6
.
I
I
I
II
III
III
I
II
II
Adam Murza
Piotr Zawadzki
Jan Kojło
Piotr Bobras
Rafał Dropia
Marcin Ostapkiewicz
Jolanta Krynicka
Agata Zambrzydzka
Ewa Haponik
2000
2000
2000
1800
1600
1600
1800
1600
1600
5


3

0


0
10
10
2
10
11
1
11
10
1
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jacek Dawidów Kolejarz Katowice 11
2 Artur Jakubiec Włókniarz Bielsko-Biała 11
3 Paweł Kine
Bartłomiej Macieja
Włókniarz Bielsko-Biała
Polonia Warszawa
8 11
4 Tomasz Markowski
Aleksander Pisarek
Chrobry Głogów
Włókniarz Bielsko-Biała
8 11
5 Krystyna Dąbrowska Legion Warszawa 9 11
6 Olimpia Bartosik Kolejarz Kielce 11
II liga
Grupa A Grupa B
Myszków, 18 – 28 sierpnia 1989
Sędzia główny:
system kołowy,
11 rund, 6 szachownic
Biała Podlaska, 16 – 26 sierpnia 1989
Sędzia główny:
1 Almat Szczecin (↑) 40 4 1 MKS Gdańsk (↑) 46
2 Maraton Warszawa (↑) 38½ 4 2 AZS Politechnika Wrocław (↑) 42½ 4
3 Skra Częstochowa 37 3 Igloopol Dębica 40½ 4
4 Lech Poznań 37 4 Apator Toruń 37½
5 Piast Sieradz 36½ 5 Anilana Łódź 37
6 ROW Rybnik 34½ 6 Czarni Rzeszów 34½
7 Pocztowiec Poznań 33 7 Hetman Konin 32½ 3
8 Hutnik Kraków 31½ 3 8 Stilon Gorzów Wielkopolski 32½ 3
9 Hańcza Suwałki (↓) 31½ 3 9 Maraton Wrocław (↓) 32 3
10 Caissa Piła (↓) 30 3 10 Huragan Wołomin (↓) 24½
11 Mazawsze Płock (↓) 24 11 MDK Biała Podlaska (↓) 18½ 2
12 Zagłębie Lubin (↓) 22½ 2 12 Nasiennik Gryfice (↓) 18 2
Punktacja do ligi seniorów (DLS): 10% punktów (DMP 1989)
Składy drużyn awansujących
Almat Szczecin m.in. Magdalena Kludacz (11)
Maraton Warszawa
MKS Gdańsk m.in. Piotr Murdzia (9), Robert Kempiński (8½), Dorota Nikonowicz (8)
AZS PL Wrocław Mariusz Buś (10), Marek Głowacz (8½), Krzysztof Romanowski, Tomasz Jakubowski, Maciej Pęksa, Anna Bryszewska, Mirosława Mączka
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dominik Pędzich Lech 10 1 Mariusz Buś AZS PL Wrocław 10
2 Robert Siemaszko Skra 2 Marek Głowacz AZS PL Wrocław
3 Marcin Wałach ROW 3 Piotr Murdzia MKS Gdańsk 9
4 Marcin Grządka Skra 8 4 Robert Kempiński MKS Gdańsk
5 Ewa Ereńska Pocztowiec 9 5 Anna Szmigielska Maraton 10
6 Magdalena Kludacz Almat 11 6 Beata Rusin
Dorota Nikonowicz
Hetman
MKS Gdańsk
8

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close