Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2007

63. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2006 | 2007 | 2008
Ekstraliga
Ustroń, 1 – 9 września 2007
Sędzia główny: Bogdan Obrochta, dyrektor turnieju: Piotr Chrobak
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO HetMaN Szopienice 5 3 4 3 14 33½
2  Polonia Warszawa 1 3 4 3 4 14 32
3  AZS UMCS Lublin 3 5 5 4 5 13 35
4  JKSz MCKiS Jaworzno 3 3 3 5 13 32½
5  GKSz Grodzisk Mazowiecki 2 1 3 3 10 25½
6  Javena Hańcza Suwałki 2 3 3 3 7 25½
7  Prokonex Brzeg 2 1 3 4 4 7 23
8  PTSz Płock 3 2 3 2 6 24½
9  Stilon Gorzów Wielkopolski (↓) ½ 1 3 3 4 6 20½
10  Pocztowiec Poznań (↓) 1 2 2 0 18
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Prokonex Brzeg 2 4 4 4 4 4 6 6 7 7
2  Pocztowiec Poznań 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
3  GKSz Grodzisk Mazowiecki 2 4 6 8 9 9 9 9 10 5
4  AZS UMCS Lublin 2 2 4 6 8 10 12 12 13 3
5  Polonia Warszawa 0 2 3 4 6 8 10 12 14 2
6  WASKO HetMaN Szopienice 2 3 5 5 7 9 11 13 14 1
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 0 0 2 3 3 3 5 6 9
8  JKSz MCKiS Jaworzno 0 2 3 5 6 8 9 11 13 4
9  Javena Hańcza Suwałki 2 2 2 3 3 5 6 6 7 6
10  PTSz Płock 0 1 3 3 4 4 4 6 6 8
1 runda 2 runda
Prokonex Brzeg – PTSz Płock
Pocztowiec Poznań – Hańcza Suwałki
GKSz Grodzisk Maz. – JKSz MCKiS Jaworzno
AZS UMCS Lublin – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Warszawa – HetMaN Szopienice
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
5 : 1
1 : 5
PTSz Płock – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
JKSz MCKiS Jaworzno – AZS UMCS Lublin
Hańcza Suwałki – GKSz Grodzisk Maz.
Prokonex Brzeg – Pocztowiec Poznań
3 : 3
½ : 5½
4½ : 1½
2½ : 3½
4 : 2
3 runda 4 runda
Pocztowiec Poznań – PTSz Płock
GKSz Grodzisk Maz. – Prokonex Brzeg
AZS UMCS Lublin – Hańcza Suwałki
Polonia Warszawa – JKSz MCKiS Jaworzno
HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
3 : 3
4½ : 1½
PTSz Płock – Stilon Gorzów Wlkp.
JKSz MCKiS Jaworzno – HetMaN Szopienice
Hańcza Suwałki – Polonia Warszawa
Prokonex Brzeg – AZS UMCS Lublin
Pocztowiec Poznań – GKSz Grodzisk Maz.
2½ : 3½
3½ : 2½
3 : 3
1 : 5
2½ : 3½
5 runda 6 runda
GKSz Grodzisk Maz. – PTSz Płock
AZS UMCS Lublin – Pocztowiec Poznań
Polonia Warszawa – Prokonex Brzeg
HetMaN Szopienice – Hańcza Suwałki
Stilon Gorzów Wlkp. – JKSz MCKiS Jaworzno
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
4 : 2
3 : 3
PTSz Płock – JKSz MCKiS Jaworzno
Hańcza Suwałki – Stilon Gorzów Wlkp.
Prokonex Brzeg – HetMaN Szopienice
Pocztowiec Poznań – Polonia Warszawa
GKSz Grodzisk Maz. – AZS UMCS Lublin
2½ : 3½
4½ : 1½
1½ :4½
1½ :4½
1 : 5
7 runda 8 runda
AZS UMCS Lublin – PTSz Płock
Polonia Warszawa – GKSz Grodzisk Maz.
HetMaN Szopienice – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Prokonex Brzeg
JKSz MCKiS Jaworzno – Hańcza Suwałki
4 : 2
4 : 2
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
PTSz Płock – Hańcza Suwałki
Prokonex Brzeg – JKSz MCKiS Jaworzno
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
GKSz Grodzisk Maz. – HetMaN Szopienice
AZS UMCS Lublin – Polonia Warszawa
2½ : 3½
1½ : 4½
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
9 runda
Polonia Warszawa – PTSz Płock
HetMaN Szopienice – AZS UMCS Lublin
Stilon Gorzów Wlkp. – GKSz Grodzisk Maz.
JKSz MCKiS Jaworzno – Pocztowiec Poznań
Hańcza Suwałki – Prokonex Brzeg
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
5 : 1
3 : 3
Składy drużyn
1 WASKO HetMaN Szopienice 33½ 54 2 Polonia Warszawa 32 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
mf
am
Kamil Mitoń
Eduardas Rozentalis (LTU)
Jacek Gdański
Bartłomiej Heberla
Krzysztof Bulski
Joanna Dworakowska
2648
2551
2504
2484
2396
2320



5

9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
mm
am
Michał Krasenkow
Bartosz Soćko
Mateusz Bartel

Bartłomiej Macieja
Robert Kempiński
Michał Olszewski
Beata Kądziołka
2660
2660
2609
2596
2587
2409
2287


5


1
5
9
9
9
9
7
2
9
3 AZS UMCS Lublin 35 54 4 JKSz MCKiS Jaworzno 32½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
am
m
mm
Wiaczesław Dydyszko (BLR)
Grzegorz Gajewski
Łukasz Cyborowski
Marcin Dziuba
Paweł Jaracz
Marcin Krysztofiak
Marta Przeździecka
2572
2556
2560
2536
2495
2414
2315

6
5
7
5

6
9
9
9
9
7
2
9
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
mm
mm
mm
Serhij Fedorczuk (UKR)
Piotr Bobras
Jakub Czakon
Marek Matlak
Dariusz Szoen
Joanna Worek
2618
2558
2505
2485
2452
2279

7
4
5

9
9
9
9
9
9
5 GKSz Grodzisk Mazowiecki 25½ 54 6 Javena Hańcza Suwałki 25½ 54
1
2
3
4
5
6
mf
am
mm
mm
m
mm
Marcin Tazbir
Mirosław Grabarczyk
Bogdan Grabarczyk
Jan Adamski
Adam Deszczyński
Magdalena Kludacz
2428
2482
2437
2354
2351
2244




6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
mf
mf
Aloyzas Kveinys (LTU)
Tomasz Warakomski
Krzysztof Jakubowski
Marcin Szymański
Czesław Spisak
Magdalena Kozak
2537
2506
2465
2429
2336
2188




2
9
9
9
9
9
9
7 Prokonex Brzeg 23 54 8 PTSz Płock 24½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
m
m
m
k
k
m
Andriej Kowalow (BLR)
Jakub Żeberski
Aleksander Hnydiuk
Krzysztof Jasik
Paweł Hudziak
Robert Tustanowski
Dominika Chmiel
2529
2437
2377
2310
2204
2272
2201
5
2

5
2

3
9
8
9
9
7
3
9
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
am
am
mm
m
m
I++
mm
k
Yannick Gozzoli (FRA)
Radosław Jedynak
Artur Jakubiec
Zbigniew Pakleza
Lech Sopur
Krystian Jędryczka
Roman Mucha
Edyta Andrzejewska
Anna Andrzejewska
2470
2540
2541
2463
2389
2299
2088
2197
2027
5

4


0
0

½
9
8
8
9
9
1
1
8
1
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 20½ 54 10 Pocztowiec Poznań 18 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mf
mf
mm
mm
k
mf
Jurij Kryworuczko (UKR)
Maciej Rutkowski
Mateusz Bronowicki
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Michał Mazurkiewicz
Joanna Górecka
2598
2406
2274
2389
2388
2199
2089
5
2
3

4

9
9
9
6
7
5
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
am
mf
mf
mf
Klaudiusz Urban
Marcin Szeląg
Jacek Tomczak
Włodzimierz Schmidt
Jerzy Owczarzak
Wojciech Przybylski
Marlena Chlost
2481
2469
2448
2415
2389
2373
2120
2



3
0
9
9
9
7
7
4
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Kamil Mitoń
Serhij Fedorczuk
WASKO HetMaN Szopienice
JKSz MCKiS Jaworzno
9
2 Piotr Bobras JKSz MCKiS Jaworzno 7 9
3 Jacek Gdański WASKO HetMaN Szopienice 9
4 Marcin Dziuba AZS UMCS Lublin 7 9
5 Adam Deszczyński GKSz Grodzisk Mazowiecki 6 9
6 Joanna Dworakowska WASKO HetMaN Szopienice 9
I liga
Chotowa, 2 – 11 września 2007
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Józef Chudy
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Wrocław (↑) 4 3 3 3 4 5 5 5 15 35½
2  Zelmer SMAK-EKO Górno (↑) 2 3 4 3 14 33½
3  Silesia Racibórz 3 3 3 5 5 3 4 14 33
4  Drakon Skok Chmielewskiego Lublin 3 3 3 5 4 11 30
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 3 3 4 1 4 10 26½
6  Odrodzenie Kożuchów 3 3 1 3 2 4 2 9 27
7  Miedź Legnica 2 ½ 1 1 5 3 5 5 7 24
8  Rotmistrz MAT Premium Grudziądz (↓) 1 2 2 3 4 5 23
9  MKSz Rybnik (↓) 1 3 4 1 3 4 21
10  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 1 2 2 1 2 3 1 16½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Odrodzenie Kożuchów 0 1 1 2 4 4 6 8 9 6
2  Zelmer SMAK-EKO Górno 2 3 5 6 6 8 10 12 14 2
3  Silesia Racibórz 2 4 6 7 8 9 11 12 14 3
4  Polonia Wrocław 2 4 5 6 8 9 11 13 15 1
5  AZS Politechnika Śląska Gliwice 0 0 0 0 0 0 0 0 1 10
6  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 4 6 6 7 9 9 10 10 5
7  Rotmistrz MAT Premium Grudziądz 0 2 2 4 5 5 5 5 5 8
8  Miedź Legnica 0 0 2 4 5 7 7 7 7 7
9  Drakon Skok Chmielewskiego Lublin 0 0 1 3 4 6 8 10 11 4
10  MKSz Rybnik 2 2 2 2 3 3 3 3 4 9
1 runda 2 runda
Odrodzenie Kożuchów – MKSz Rybnik
Zelmer Górno – Drakon Lublin
Silesia Racibórz – Miedź Legnica
Polonia Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
AZS Politechnika Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
2 : 4
3½ : 2½
5 : 1
5 : 1
2 : 4
MKSz Rybnik – OTSz Ostrów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – AZS Politechnika Gliwice
Miedź Legnica – Polonia Wrocław
Drakon Lublin – Silesia Racibórz
Odrodzenie Kożuchów – Zelmer Górno
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
3 : 3
3 runda 4 runda
Zelmer Górno – MKSz Rybnik
Silesia Racibórz – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Wrocław – Drakon Lublin
AZS Politechnika Gliwice – Miedź Legnica
OTSz Ostrów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
3½ : 2½
5 : 1
3 : 3
1 : 5
3½ : 2½
MKSz Rybnik – Rotmistrz Grudziądz
Miedź Legnica – OTSz Ostrów Wlkp.
Drakon Lublin – AZS Politechnika Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Wrocław
Zelmer Górno – Silesia Racibórz
1½ : 4½
5 : 1
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
5 runda 6 runda
Silesia Racibórz – MKSz Rybnik
Polonia Wrocław – Zelmer Górno
AZS Politechnika Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
Rotmistrz Grudziądz – Miedź Legnica
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
3 : 3
3 : 3
MKSz Rybnik – Miedź Legnica
Drakon Lublin – Rotmistrz Grudziądz
Odrodzenie Kożuchów – OTSz Ostrów Wlkp.
Zelmer Górno – AZS Politechnika Gliwice
Silesia Racibórz – Polonia Wrocław
1 : 5
4 : 2
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
7 runda 8 runda
Polonia Wrocław – MKSz Rybnik
AZS Politechnika Gliwice – Silesia Racibórz
OTSz Ostrów Wlkp. – Zelmer Górno
Rotmistrz Grudziądz – Odrodzenie Kożuchów
Miedź Legnica – Drakon Lublin
5 : 1
2 : 4
2 : 4
2 : 4
1 : 5
MKSz Rybnik – Drakon Lublin
Odrodzenie Kożuchów – Miedź Legnica
Zelmer Górno – Rotmistrz Grudziądz
Silesia Racibórz – OTSz Ostrów Wlkp.
Polonia Wrocław – AZS Politechnika Gliwice
2½ : 3½
4½ : 1½
4½ : 1½
3 : 3
5 : 1
9 runda
AZS Politechnika Gliwice – MKSz Rybnik
OTSz Ostrów Wlkp. – Polonia Wrocław
Rotmistrz Grudziądz – Silesia Racibórz
Miedź Legnica – Zelmer Górno
Drakon Lublin – Odrodzenie Kożuchów
3 : 3
2½ : 3½
2½ : 3½
½  : 5½
3 : 3
Składy drużyn
1 Polonia Wrocław 35½ 54 2 Zelmer SMAK-EKO Górno 33½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
k+
I+
am
Radosław Wojtaszek
Paweł Czarnota
Rafał Lubczyński
Michał Luch
Aleksander Dobrowolski
Jan Zyśko
Jolanta Zawadzka
2637
2575
2368
2362
2338
2107
2354




6
½
8
8
9
9
9
9
1
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
m
mf
mf
mm
Witalij Koziak (UKR)
Krystian Kuźmicz
Michał Skalski
Daniel Frączek
Jarosław Sendera
Joanna Majdan
2441
2418
2330
2334
2334
2296


6
6
6
9
9
9
9
9
9
3 Silesia Racibórz 33 54 4 Drakon Skok Chmielewskiego Lublin 30 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mf
m
k
mm
Marek Stryjecki
Mirosław Jaworski
Marcin Wałach
Tadeusz Helis
Zbigniew Wieczorek
Szymon Stysiak
Swietłana Czeredniczenko (UKR)
2416
2347
2367
2335
2301
2260
2222


6
6


6
2
9
9
9
9
7
9
1
2
3
4
5
.
6
.
am
m
mm
k
k++
m
mm
k+
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Zbigniew Księski
Paweł Panas
Michał Mirosław
Michał Praszak
Katarzyna Toma
Marta Motor
2524
2233
2401
2226
2255
2214
2275
2064
5
3



3
4
½
9
8
9
7
9
3
8
1
5 OTSz Ostrów Wielkopolski 26½ 54 6 Odrodzenie Kożuchów 27 54
1
2
3
4
5
6
.
mm
mm
k++
k+
k
m
k
Piotr Staniszewski
Zbigniew Jaśnikowski
Oskar Włodarczyk
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Milena Magnucka
Arleta Magnucka
2402
2403
2349
2266
2228
2075
1994



6
5
3
0
9
9
9
9
9
8
1
1
2
3
4
5
6
am
am
m
m
m
m
Tomasz Markowski
Jurij Zezulkin (BLR)
Piotr Brodowski
Dominik Orzech
Grzegorz Murawski
Aneta Korościel
2573
2463
2365
2394
2321
2105
6

5
5

2
9
9
9
9
9
9
7 Miedź Legnica 24 54 8 Rotmistrz MAT Premium Grudziądz 23 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mf
I++
k
m
Vladimir Talla (CZE)
Stanisław Zawadzki
Filip Bargłowski
Krzysztof Chojnacki
Paweł Szumilas
Piotr Kowalak
Ewa Przeździecka
2430
2403
2377
2372
2127
2191
2147


4

2

3
9
8
9
9
6
4
9
1
2
3
4
5
.
6
am
m
k+
mf
mm
k+
mm
Imre Hera (HUN)
Marek Kosiorek
Paweł Kukuła
Tomasz Pacuszka
Zbigniew Szymczak
Adam Karbowiak
Dorota Czarnota
2526
2354
2239
2328
2305
2219
2243

5
1
0
5

6
9
9
8
3
9
7
9
9 MKSz Rybnik 21 54 10 AZS Politechnika Śląska Gliwice 16½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mf
mf
m
mm
k
k
mm
Mateusz Bobula
Jacek Szwed
Piotr Mulet
Agnieszka Matras
Marcin Krzyżanowski
Henryk Samborski
Karina Szczepkowska-Horowska
2417
2364
2314
2233
2206
2192
2310



3

1
5
9
6
9
9
9
3
9
1
2
3
4
5
.
6
m
m
k+
k
k
I++
k
Jacek Dawidów
Tadeusz Juroszek
Mateusz Kulesza
Dariusz Smagacz
Piotr Wojciechowski
Łukasz Duda
Marta Szydłowska
2357
2385
2277
2257
2228
2160
2038
½
5

1
3

2
6
9
9
7
8
6
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Witalij Koziak Zelmer SMAK-EKO Górno 9
2 Marcin Wałach Silesia Racibórz 6 9
3 Michał Skalski
Tadeusz Helis
Zelmer SMAK-EKO Górno
Silesia Racibórz
6 9
4 Michał Luch Polonia Wrocław 9
5 Aleksander Dobrowolski
Jarosław Sendera
Polonia Wrocław
Zelmer SMAK-EKO Górno
6 9
6 Jolanta Zawadzka Polonia Wrocław 8 9
II liga
Wysowa, 2 – 11 września 2007 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Andrzej Irlik, dyrektor turnieju: Jan Kusina
1 Pasjonat Dankowice (↑) 17 41½ 19 Chemik Bydgoszcz 9 27
2 AZS WSB Wrocław (↑) 15 37 20 AZS UWM Olsztyn 9 26
3 Hetman Politechnika Koszalin (↑) 13 31½ 21 YMCA Warszawa 8 28½
4 Baszta MOS Żnin 12 30½ 22 HetMaN Klimczok Szopienice 8 27½
5 Drogowiec Kraków 11 29 23 Victoria Chróścice 8 27½
6 Hetman Konin 11 28 24 Chrobry Gniezno 8 27
7 JKSz MCKiS II Jaworzno 11 28 25 Gambit Świecie (↓) 8 26½
8 Wrzos Międzyborów 10 29 26 SRSDiM Węgrów (↓) 8 25½
9 MDK Nr 5 Bydgoszcz 10 27½ 27 AZS Politechnika Wrocław (↓) 8 25½
10 Leszczyński Włocławek 10 26½ 28 KKSz 1893 Kraków (↓) 8 25
11 Hetman Pilzno 10 26 29 Trzydziestka Olsztyn (↓) 7 25
12 Hetman Wałbrzych 10 26 30 MLKSz Myślenice (↓) 7 22
13 Ostródzianka Ostróda 10 25½ 31 Zieloni Zielonka (↓) 6 24
14 Jedwabnik Milanówek 10 25½ 32 Nadnarwianka Pułtusk (↓) 6 23½
15 Drapol-Jantar Pruszcz Gdański 9 29½ 33 Komandoria Poznań (↓) 6 21½
16 WASKO HetMaN II Szopienice 9 28½ 34 GKSz II Grodzisk Mazowiecki (↓) 3 21½
17 Pniówek 74 Pawłowice 9 28½ 35 Piast Śrem (↓) 2 16
18 Korsarz Gdynia 9 27½
Składy drużyn awansujących
Pasjonat Dankowice Rafał Antoniewski (6½), Wojciech Moranda (7), Michał Paździora (5½), Oleg Kalinin (UKR) (7½), Jerzy Markiewicz (6), Marta Michna (9)
AZS WSB Wrocław Robert Kuczyński (6/8), Piotr Dobrowolski (6½), Maciej Marszałek (7), Maciej Świcarz (5½), Kamil Stachowiak (8), Artur Czyż (1/1), Paulina Cagara (½/3), Katarzyna Poznańska (2½/6)
Hetman Koszalin Michał Szczepiński (5), Marcel Kanarek (4), Piotr Mickiewicz (8), Paweł Baran (4), Paweł Weichhold (5), Klaudia Kulon (5½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Andrij Maksimenko
Dariusz Mikrut
Baszta Żnin
Drogowiec Kraków
7 9
2 Wojciech Moranda Pasjonat Dankowice 7 9
3 Piotr Mickiewicz Hetman Politechnika Koszalin 8 9
4 Oleg Kalinin Pasjonat Dankowice 9
5 Karol Jaroch MDK Nr 5 Bydgoszcz 9
6 Marta Michna Pasjonat Dankowice 9 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close