Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2011

67. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2010 | 2011 | 2012
Ekstraliga
3 zjazdy w 2011: Wrocław (6 – 8 maja), Międzybrodzie Żywieckie (2 – 4 września), Katowice (7 – 9 października)
Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Dorota Rzepecka
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  PGNiG Polonia Warszawa 3 3 4 5 16 37½
2  WASKO HetMaN Szopienice 3 3 4 4 3 15 35
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 3 4 5 5 15 33½
4  Polonia Votum Wrocław 2 3 4 4 4 11 29
5  Pasjonat Dankowice 3 2 1 3 4 10 29
6  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 3 4 9 26½
7  Pocztowiec Poznań 2 2 2 3 2 4 5 24½
8  Nadnarwianka Pułtusk ½ ½ 2 4 4 18½
9  Odrodzenie Kożuchów (↓) 1 3 0 2 ½ 2 4 2 3 17
10  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin (↓) ½ 2 2 2 4 2 18½
Ze startu zrezygnował klub AZS UMCS Lublin.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Odrodzenie Kożuchów 0 1 1 3 3 3 3 3 3 9
2  WASKO HetMaN Szopienice 2 3 5 7 9 10 11 13 15 2
3  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 2 3 5 5 5 7 7 7 9 6
4  Nadnarwianka Pułtusk 2 4 4 4 4 4 4 4 4 8
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 0 2 4 6 8 9 11 13 15 3
6  PGNiG Polonia Warszawa 2 3 5 7 9 11 12 14 16 1
7  Pocztowiec Poznań 0 0 0 1 3 3 5 5 5 7
8  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 0 0 0 0 0 0 0 2 2 10
9  Polonia Votum Wrocław 0 1 3 3 3 5 7 9 11 4
10  Pasjonat Dankowice 2 3 3 4 6 8 10 10 10 5
1 runda 2 runda
Odrodzenie Kożuchów – Pasjonat Dankowice
HetMaN Szopienice – Polonia Wrocław
Rotmistrz Grudziądz – Drakon Lublin
Nadnarwianka Pułtusk – Pocztowiec Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
½ : 5½
4½ : 1½
3½ : 2½
3½ : 2½
2½ : 3½
Pasjonat Dankowice – Polonia Warszawa
Pocztowiec Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Drakon Lublin – Nadnarwianka Pułtusk
Polonia Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
Odrodzenie Kożuchów – HetMaN Szopienice
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
3 : 3
3 runda 4 runda
HetMaN Szopienice – Pasjonat Dankowice
Rotmistrz Grudziądz – Odrodzenie Kożuchów
Nadnarwianka Pułtusk – Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wlkp. – Drakon Lublin
Polonia Warszawa – Pocztowiec Poznań
4 : 2
3½ : 2½
½ : 5½
3½ : 2½
4 : 2
Pasjonat Dankowice – Pocztowiec Poznań
Drakon Lublin – Polonia Warszawa
Polonia Wrocław – Stilon Gorzów Wlkp.
Odrodzenie Kożuchów – Nadnarwianka Pułtusk
HetMaN Szopienice – Rotmistrz Grudziądz
3 : 3
1½ : 4½
2 : 4
4 : 2
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Rotmistrz Grudziądz – Pasjonat Dankowice
Nadnarwianka Pułtusk – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Warszawa – Polonia Wrocław
Pocztowiec Poznań – Drakon Lublin
2½ : 3½
1½ : 4½
5 : 0
4½ : 1½
4½ : 1½
Pasjonat Dankowice – Drakon Lublin
Polonia Wrocław – Pocztowiec Poznań
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Warszawa
HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – Nadnarwianka Pułtusk
4 : 2
4 : 2
1 : 5
3 : 3
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Nadnarwianka Pułtusk – Pasjonat Dankowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
Polonia Warszawa – HetMaN Szopienice
Pocztowiec Poznań – Odrodzenie Kożuchów
Drakon Lublin – Polonia Wrocław
1½ : 4½
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
2 : 4
Pasjonat Dankowice – Polonia Wrocław
Odrodzenie Kożuchów – Drakon Lublin
HetMaN Szopienice – Pocztowiec Poznań
Rotmistrz Grudziądz – Polonia Warszawa
Nadnarwianka Pułtusk – Stilon Gorzów Wlkp.
2½ : 3½
2 : 4
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
9 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Pasjonat Dankowice
Polonia Warszawa – Nadnarwianka Pułtusk
Pocztowiec Poznań – Rotmistrz Grudziądz
Drakon Lublin – HetMaN Szopienice
Polonia Wrocław – Odrodzenie Kożuchów
5 : 1
5½ : ½
2 : 4
½ : 5½
4 : 2
Składy drużyn
1 PGNiG Polonia Warszawa 37½ 54 2 WASKO HetMaN Szopienice 35 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
am
am
mm
mm
am
Bartłomiej Macieja
Robert Kempiński
Grzegorz Gajewski
Eduardas Rozentalis (LTU)
Michał Olszewski
Tomasz Warakomski
Dominik Pędzich
Joanna Dworakowska
2613
2604
2607
2575
2534
2482
2418
2306
3
6
5

7
5

6
9
6
6
9
6
3
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
am
am
am
am
am
mm
am
David Navara (CZE)
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Jacek Gdański
Bartłomiej Heberla
Vlastimil Babula (CZE)
Piotr Bobras
Krzysztof Bulski
Monika Soćko
2705
2628
2628
2541
2539
2572
2544
2507
2490
2



3



7
3
9
8
5
6
3
5
6
9
3 Stilon Gorzów Wielkopolski 33½ 54 4 Polonia Votum Wrocław 29 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
mm
mm
k++
am
Jurij Kryworuczko (UKR)
Michał Krasenkow
Kacper Piorun
Kamil Dragun
Maciej Rutkowski
Kamil Klim
Beata Kądziołka
2666
2608
2510
2426
2388
2362
2286



7


7
6
9
9
9
3
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
am
am
am
am
m
mf
am
am
Radosław Wojtaszek
Mateusz Bartel
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Dariusz Świercz
Ilja Nyżnyk (UKR)
Oskar Wieczorek
Arkadiusz Leniart
Jolanta Zawadzka
Iweta Rajlich
2704
2627
2607
2585
2561
2321
2459
2339
2440

7
2

1


2
2
6
9
3
9
3
6
6
6
6
5 Pasjonat Dankowice 29 54 6 Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 26½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
am
am
am
am
am
am
mm
mm
I++
mm
Siergiej Żygałko (BLR)
Zbyněk Hráček (CZE)
Rafał Antoniewski
Wojciech Moranda
Łukasz Cyborowski
Robert Kuczyński
Marek Matlak
Mateusz Bobula
Michał Paździora
Joanna Worek
2696
2624
2585
2575
2543
2498
2486
2379
2250
2265
1
3
1


4
2

½
4
3
6
3
9
9
5
5
3
2
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mf
mf
mm
Paweł Czarnota
Marcin Dziuba
Imre Héra (HUN)
Patryk Łagowski
Kacper Drozdowski
Tomasz Pacuszka
Dorota Czarnota
2554
2592
2533
2340
2306
2289
2187

5
6
2

½
6
8
9
9
8
9
2
9
7 Pocztowiec Poznań 24½ 54 8 Nadnarwianka Pułtusk 18½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mm
am
mf
mf
Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Klaudiusz Urban
Krzysztof Chojnacki
Włodzimierz Schmidt
Wojciech Przybylski
Marlena Chlost
2547
2466
2465
2432
2370
2333
2173


3
4


9
6
9
9
7
5
9
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
.
mm
mm
mm.
mm
mm
k
mf
k
I
mm
mf
Jakub Czakon
Krystian Kuźmicz
Jerzy Słaby
Michał Skalski
Paweł Szkapienko (RUS)
Paweł Kos
Dionizy Barwiński
Jacek Marks
Roman Kalinowski
Anna Gasik
Elżbieta Sosnowska
2490
2442
2487
2441
2409
2241
2166
2077
2166
2244
1918




2
2
½
0
1
2
0
9
8
6
2
8
4
4
1
2
9
1
9 Odrodzenie Kożuchów 17 54 10  Drakon Lublin 18½ 54
1
2
3
4
5
.
6
.
.
am
m
m
am
m
mm
am
m
I
Tomasz Markowski
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Jurij Zezulkin
Marek Oliwa
Przemysław Skalik
Marta Michna (GER)
Aneta Korościel
Agnieszka Murawska
2607
2428
2436
2450
2415
2370
2396
2066
1800
4






3
0
9
6
8
6
3
7
6
8
1
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
mf
m
mm
k
mf
mm
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Michał Mirosław
Michał Praszak
Zbigniew Księski
Paweł Panas
Jacenty Wojcieszyn
Katarzyna Toma
2544
2334
2317
2170
2353
2186
2252
2283




2
1
½
5
6
9
6
9
6
3
6
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jurij Kryworuczko
Orest Grycak
Stilon Gorzów Wielkopolski
Drakon Lublin
6
2 Mateusz Bartel Polonia Votum Wrocław 7 9
3 Imre Héra Rotmistrz Grudziądz 6 9
4 Kamil Dragun Stilon Gorzów Wielkopolski 7 9
5 Michał Olszewski PGNiG Polonia Warszawa 7 9
6 Monika Soćko
Beata Kądziołka
WASKO HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wielkopolski
7 9
I liga
Mrzeżyno, 2 – 11 września 2011
Sędzia główny: Rafał Siwik, dyrektor turnieju: Andrzej Modzelan
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Baszta MOS Żnin (↑) 4 3 3 4 16 33½
2  Impact Team Ostróda (↑) 4 5 2 5 3 13 34
3  AZS WSB Wrocław 2 4 3 13 28
4  Prokonex Brzeg 3 2 2 2 5 4 9 27½
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 3 1 3 3 4 9 26
6  Drogowiec Kraków 4 2 4 3 3 2 8 27½
7  Miedź Legnica 2 1 3 4 3 4 8 24½
8  Gostmat 83 Gostynin (↓) 1 6 22
9  Stilon II Gorzów Wielkopolski (↓) 2 3 5 23½
10  Silesia Racibórz (↓) 3 2 4 2 3 23½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Impact Team Ostróda 2 4 4 6 8 10 11 11 13 2
2  OTSz Ostrów Wielkopolski 0 0 2 3 4 6 6 8 9 5
3  Drogowiec Kraków 0 2 4 5 5 7 8 8 8 6
4  Miedź Legnica 2 2 4 4 5 5 5 7 8 7
5  Stilon II Gorzów Wielkopolski 0 2 2 2 2 2 3 3 5 9
6  AZS WSB Wrocław 2 4 6 6 8 8 10 12 13 3
7  Silesia Racibórz 0 0 0 0 0 0 1 1 3 10
8  Baszta MOS Żnin 2 4 6 8 10 12 13 15 16 1
9  Prokonex Brzeg 2 2 2 4 4 6 7 9 9 4
10  Gostmat 83 Gostynin 0 0 0 2 4 4 6 6 6 8
1 runda 2 runda
Impact Team Ostróda – Gostmat Gostynin
OTSz Ostrów Wlkp. – Prokonex Brzeg
Drogowiec Kraków – Baszta Żnin
Miedź Legnica – Silesia Racibórz
Stilon II Gorzów Wlkp. – AZS WSB Wrocław
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
2½ : 3½
Gostmat Gostynin – AZS WSB Wrocław
Silesia Racibórz – Stilon II Gorzów Wlkp.
Baszta Żnin – Miedź Legnica
Prokonex Brzeg – Drogowiec Kraków
Impact Team Ostróda – OTSz Ostrów Wlkp.
2½ : 3½
2½ : 3½
4 : 2
2 : 4
5 : 1
3 runda 4 runda
OTSz Ostrów Wlkp. – Gostmat Gostynin
Drogowiec Kraków – Impact Team Ostróda
Miedź Legnica – Prokonex Brzeg
Stilon II Gorzów Wlkp. – Baszta Żnin
AZS WSB Wrocław – Silesia Racibórz
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
1½ : 4½
3½ : 2½
Gostmat Gostynin – Silesia Racibórz
Baszta Żnin – AZS WSB Wrocław
Prokonex Brzeg – Stilon II Gorzów Wlkp.
Impact Team Ostróda – Miedź Legnica
OTSz Ostrów Wlkp. – Drogowiec Kraków
3½ : 2½
4 : 2
4 : 2
5 : 1
3 : 3
5 runda 6 runda
Drogowiec Kraków – Gostmat Gostynin
Miedź Legnica – OTSz Ostrów Wlkp.
Stilon II Gorzów Wlkp. – Impact Team Ostróda
AZS WSB Wrocław – Prokonex Brzeg
Silesia Racibórz – Baszta Żnin
2½ : 3½
3 : 3
1½ : 4½
3½ : 2½
2½ : 3½
Gostmat Gostynin – Baszta Żnin
Prokonex Brzeg – Silesia Racibórz
Impact Team Ostróda – AZS WSB Wrocław
OTSz Ostrów Wlkp. – Stilon II Gorzów Wlkp.
Drogowiec Kraków – Miedź Legnica
2½ : 3½
3½ : 2½
4½ : 1½
3½ : 2½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Miedź Legnica – Gostmat Gostynin
Stilon II Gorzów Wlkp. – Drogowiec Kraków
AZS WSB Wrocław – OTSz Ostrów Wlkp.
Silesia Racibórz – Impact Team Ostróda
Baszta Żnin – Prokonex Brzeg
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
3 : 3
Gostmat Gostynin – Prokonex Brzeg
Impact Team Ostróda – Baszta Żnin
OTSz Ostrów Wlkp. – Silesia Racibórz
Drogowiec Kraków – AZS WSB Wrocław
Miedź Legnica – Stilon II Gorzów Wlkp.
1 : 5
1½ : 4½
4 : 2
2 : 4
3½ : 2½
9 runda
Stilon II Gorzów Wlkp. – Gostmat Gostynin
AZS WSB Wrocław – Miedź Legnica
Silesia Racibórz – Drogowiec Kraków
Baszta Żnin – OTSz Ostrów Wlkp.
Prokonex Brzeg – Impact Team Ostróda
4½ : 1½
3 : 3
4 : 2
3 : 3
2 : 4
Składy drużyn
1 Baszta MOS Żnin 33½ 54 2 Impact Team Ostróda 34 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mf
mf
am
Mirosław Grabarczyk
Andrij Maksimenko (UKR)
Paweł Jaracz
Marcin Krysztofiak
Rafał Borgula
Aleksander Kraiński
Barbara Jaracz
2460
2553
2558
2461
2314
2248
2272
4
5
5

5
2
7
9
6
9
9
9
3
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
m
k
mf
Aleksander Miśta
Jean-Pierre Le Roux (FRA)
Krzysztof Jakubowski
Sylwester Bednarek
Krzysztof Lisowski
Joanna Górecka
2561
2522
2491
2333
2192
2095

6



5
9
9
9
9
9
9
3 AZS WSB Wrocław 28 54 4 Prokonex Brzeg 27½ 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
m
m
m
mm
m
m
m
Michał Luch
Maciej Świcarz
Kamil Stachowiak
Maciej Marszałek
Łukasz Butkiewicz
Krzysztof Jasik
Małgorzata Kucypera
Paulina Cagara
2433
2298
2425
2340
2430
2359
2050
2045


4



1
6
6
9
6
9
9
4
5
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
k++
k
mf
Juri Wowk (UKR)
Marcin Tazbir
Aleksander Hnydiuk
Radosław Barski
Paweł Hudziak
Anna Warakomska
2577
2520
2412
2255
2207
2172
6
5
5

1
5
9
9
9
9
9
9
5 OTSz Ostrów Wielkopolski 26 54 6 Drogowiec Kraków 27½ 54
1
2
3
4
5
.
6
.
mm
mf
mf
mf
mf
mf
mf
k
Piotr Staniszewski
Jakub Maciejczak
Dawid Janaszak
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Oskar Włodarczyk
Milena Magnucka
Arleta Magnucka
2423
2355
2352
2310
2306
2274
2040
1876
5

5

3


0
9
8
8
6
6
8
8
1
1
2
3
4
5
.
6
mf
am
k+
I++
k
k
mm
Daniel Sadzikowski
Artur Jakubiec
Bartosz Szczechowicz
Przemysław Święch
Andrzej Bętkowski
Bogdan Czernicki
Edyta Jakubiec
2370
2528
2279
2244
2185
1858
2215

5
4


0
5
7
9
9
9
9
2
9
7 Miedź Legnica 24½ 54 8 Gostmat 83 Gostynin 22 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mf
k
k
mf
Marcin Sieciechowicz
Artur Pieniążek
Daniel Frączek
Tadeas Kriebel (CZE)
Piotr Sabuk
Piotr Kowalak
Ewa Przeździecka
2422
2362
2391
2339
2199
2152
2155


6

2
1
3
9
7
9
9
9
2
9
1
2
3
4
5
6
mm
m
k
I++
I
mm
Bogdan Grabarczyk
Piotr Nguyen
Mariusz Duch
Paweł Flak
Dominik Wypych
Liliana Leszner
2409
2368
2262
2215
2097
2087





9
9
9
9
9
9
9 Stilon II Gorzów Wielkopolski 23½ 54 10 Silesia Racibórz 23½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mf
mm
mm
mf
I++
k
mf
k
Maciej Rutkowski
Mateusz Bronowicki
Jan Pisuliński
Aleksander Czerwoński
Aleksandra Lach
Arkadiusz Siwiec
Wojciech Brodowski
Andrzej Modzelan
Klaudia Wiśniowska
2388
2327
2352
2377
2177
2160
2111
2210
2074
3
3

2
0

1
1
9
9
4
5
5
9
1
3
9
1
2
3
4
5
.
6
m
mf
m
mf
k
k
mf
Jacek Orzechowski
Marcin Wałach
Zbigniew Wieczorek
Tadeusz Helis
Szymon Stysiak
Kacper Polok
Jelena Czeredniczenko (UKR)
2243
2369
2318
2222
2220
2144
2115
3
4
2
4
1

5
9
9
6
8
5
8
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Aleksander Miśta Impact Team Ostróda 9
2 Jean-Pierre Le Roux Impact Team Ostróda 6 9
3 Krzysztof Jakubowski Impact Team Ostróda 9
4 Łukasz Butkiewicz AZS WSB Wrocław 9
5 Krzysztof Jasik AZS WSB Wrocław 9
6 Barbara Jaracz Baszta MOS Żnin 7 9
II liga
Mrzeżyno, 2 – 11 września 2011 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Andrzej Modzelan
1 Polonia Trade Trans II Warszawa (↑) 17 35½ 17 Hetman Bydgoszcz 9 25
2 Wrzos Międzyborów (↑) 14 33 18 AKS Mikołów 8 28½
3 Pniówek 74 Pawłowice (↑) 12 31½ 19 AZS UMK Toruń 8 28
4 AZS Politechnika Śląska Gliwice 12 31½ 20 Polonia Przemyśl 8 26½
5 YMCA Warszawa 12 30 21 MDK Otwock 8 26½
6 Hetman Pilzno 11 32 22 Roszada Sikornik Gliwice 8 26
7 JKSz MCKiS Jaworzno 11 30½ 23 AZS Politechnika Wrocław 8 25
8 MKSz Rybnik 11 29½ 24 Wieża Kórnicka Kórnik 8 22
9 Chrobry Gniezno 10 30 25 Hetman Konin (↓) 7 25½
10 Korsarz Gdynia 10 29½ 26 Zarzewie Prudnik (↓) 7 22½
11 AZS UW Warszawa 10 29½ 27 Victoria Chróścice (↓) 6 26
12 Gant Hetman Wrocław 10 28 28 EL-TUR SP 3 Bogatynia (↓) 6 23
13 Chemik Bydgoszcz 10 28 29 Baszta MOS II Żnin (↓) 6 22½
14 Hetman Częstochowa 10 25½ 30 Szach Wolsztyn (↓) 5 21
15 Rotmistrz II Grudziądz 9 28½ 31 Zieloni Zielonka (↓) 4 20½
16 OKSiR Wisznia Mała 9 25½ 32 Caissa Lubsko (↓) 4 17½
Składy drużyn awansujących
Polonia II Warszawa Zbigniew Strzemiecki (4), Marcin Krzyżanowski (6½/8), Maciej Kukawski (8), Paweł Jarmuła (5½/8), Bartosz Nowicki (3/6), Michał Solnicki (3½/5), Ewa Harazińska (5)
Wrzos Międzyborów Tomasz Babik (1½/4), Maciej Nurkiewicz (6/8), Marcin Szymański (6½), Grzegorz Protaziuk (9), Tomasz Delega (3/6), Radosław Śliwerski (4½), Dorota Rzepecka (2½)
Pniówek 74 Pawłowice Mateusz Kołosowski (6), Marcin Kolago (5½), Paweł Jaroch (5), Janusz Raszka (4), Karol Jaroch (4½), Martina Mareckova (CZE) (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Grzegorz Krogulski
Karina Szczepkowska-Horowska
Łukasz Licznerski
Hetman Pilzno
MKSz Rybnik
Hetman Bydgoszcz
9
2 Marcin Krzyżanowski Polonia Trade Trans II Warszawa 8
3 Grzegorz Protaziuk Wrzos Międzyborów 9 9
4 Przemysław Bokiej Chemik Bydgoszcz 8 9
5 Karol Gola AZS Politechnika Śląska Gliwice 9
6 Magdalena Barburzyńska
Anna Sygulska
Joanna Węglarz
Gant Hetman Wrocław
Polonia Przemyśl
Baszta MOS II Żnin
7 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close