Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2012

68. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2011 | 2012 | 2013
Ekstraliga
3 zjazdy w 2012: Warszawa (4 – 6 maja), Gorzów Wlkp. (14 – 16 września), Katowice (28 – 30 września)
Sędzia główny: Jacek Matlak, dyrektor turnieju: Michał Bartel
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Warszawa 2 4 6 5 16 39½
2  WASKO HetMaN Szopienice 4 4 3 3 6 16 38
3  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 5 5 5 12 33½
4  Polonia Votum Wrocław 5 5 12 31½
5  Baszta MOS Żnin 2 3 5 4 11 30½
6  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 3 2 5 4 4 9 28
7  AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec ½ 4 4 5 8 26
8  Impact Team Ostróda 0 0 1 1 1 2 4 5 4 15½
9  Nadnarwianka Pułtusk (↓) 1 1 ½ 1 2 2 4 2 15½
10  Wrzos Międzyborów (↓) ½ 1 1 2 2 1 1 2 0 12
Ze startu zrezygnował klub Pasjonat Dankowice.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  WASKO HetMaN Szopienice 2 4 6 8 10 12 14 15 16 2
2  Polonia Votum Wrocław 2 2 2 4 4 6 8 10 12 4
3  Nadnarwianka Pułtusk 0 0 0 0 0 0 0 2 2 9
4  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 2 4 4 6 8 8 10 12 3
5  Impact Team Ostróda 2 2 2 2 2 2 4 4 4 8
6  Wrzos Międzyborów 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
7  AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec 0 2 4 4 4 6 6 6 8 7
8  Baszta MOS Żnin 2 4 6 8 10 10 10 11 11 5
9  Rotmistrz Twoja Szkoła Grudziądz 0 2 2 4 6 6 8 8 9 9
10  Polonia Warszawa 0 2 4 6 8 10 12 14 16 1
1 runda 2 runda
HetMaN Szopienice – Polonia Warszawa
Polonia Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
Nadnarwianka Pułtusk – Baszta Żnin
Stilon Gorzów Wlkp. – AZS Politechnika Poznań
Impact Team Ostróda – Wrzos Międzyborów
4 : 2
3½ : 2½
1 : 5
3½ : 2½
5 : 1
Polonia Warszawa – Wrzos Międzyborów
AZS Politechnika Poznań – Impact Team Ostróda
Baszta Żnin – Stilon Gorzów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – Nadnarwianka Pułtusk
HetMaN Szopienice – Polonia Wrocław
5½ : ½
4 : 2
3½ : 2½
4 : 2
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Polonia Wrocław – Polonia Warszawa
Nadnarwianka Pułtusk – HetMaN Szopienice
Stilon Gorzów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
Impact Team Ostróda – Baszta Żnin
Wrzos Międzyborów – AZS Politechnika Poznań
2½ : 3½
1½ : 4½
4½ : 1½
1½ : 4½
1 : 5
Polonia Warszawa – AZS Politechnika Poznań
Baszta Żnin – Wrzos Międzyborów
Rotmistrz Grudziądz – Impact Team Ostróda
HetMaN Szopienice – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Wrocław – Nadnarwianka Pułtusk
5½ : ½
4 : 2
5 : 1
4 : 2
5½ : ½
5 runda 6 runda
Nadnarwianka Pułtusk – Polonia Warszawa
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
Impact Team Ostróda – HetMaN Szopienice
Wrzos Międzyborów – Rotmistrz Grudziądz
AZS Politechnika Poznań – Baszta Żnin
1 : 5
4½ : 1½
0 : 6
2 : 4
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Baszta Żnin
Rotmistrz Grudziądz – AZS Politechnika Poznań
HetMaN Szopienice – Wrzos Międzyborów
Polonia Wrocław – Impact Team Ostróda
Nadnarwianka Pułtusk – Stilon Gorzów Wlkp.
4 : 2
2 : 4
4½ : 1½
5 : 1
1 : 5
7 runda 8 runda
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Warszawa
Impact Team Ostróda – Nadnarwianka Pułtusk
Wrzos Międzyborów – Polonia Wrocław
AZS Politechnika Poznań – HetMaN Szopienice
Baszta Żnin – Rotmistrz Grudziądz
1½ : 4½
4 : 2
1 : 5
1½ : 4½
2½ : 3½
Polonia Warszawa – Rotmistrz Grudziądz
HetMaN Szopienice – Baszta Żnin
Polonia Wrocław – AZS Politechnika Poznań
Nadnarwianka Pułtusk – Wrzos Międzyborów
Stilon Gorzów Wlkp. – Impact Team Ostróda
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
4 : 2
5 : 1
9 runda
Impact Team Ostróda – Polonia Warszawa
Wrzos Międzyborów – Stilon Gorzów Wlkp.
AZS Politechnika Poznań – Nadnarwianka Pułtusk
Baszta Żnin – Polonia Wrocław
Rotmistrz Grudziądz – HetMaN Szopienice
0 : 6
1 : 5
3½ : 2½
2½ : 3½
3 : 3
Składy drużyn
1 Polonia Warszawa 39½ 54 2 WASKO HetMaN Szopienice 38 54
1
2
3
4
5
.
6
.
am
am
am
am
am
mm
am
am
Bartłomiej Macieja
Grzegorz Gajewski
Robert Kempiński
Eduardas Rozentalis (LTU)
Michał Olszewski
Tomasz Warakomski
Anna Muzyczuk (SLO)
Karina Szczepkowska-Horowska
2594
2628
2601
2570
2526
2606
2491
2375
1

5


7

3
9
9
6
9
9
3
6
1
2
3
4
5
.
.
6
.
.
am
am
am
am
am
mm
mm
am
am
am
David Navara (CZE)
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Piotr Bobras
Jacek Gdański
Krzysztof Bulski
Grzegorz Masternak
Monika Soćko
Marta Michna (GER)
Anna Zozulia (BEL)
2691
2626
2614
2553
2534
2549
2327
2463
2380
2346
5
6



5
1


6
9
8
9
6
6
1
3
3
3
3 Stilon Gorzów Wielkopolski 33½ 54 4 Polonia Votum Wrocław 31½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
am
mm
mm
mm
mm
k++
am
m
Jurij Kryworuczko (UKR)
Michał Krasenkow
Kacper Piorun
Marcel Kanarek
Kamil Dragun
Maciej Rutkowski
Kamil Klim
Beata Kądziołka
Klaudia Wiśniowska
2686
2633
2520
2473
2464
2381
2357
2285
2187




5
2


½
9
9
6
6
9
3
3
8
1
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
am
m
am
m
am
Radosław Wojtaszek
Mateusz Bartel
Dariusz Świercz
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Oskar Wieczorek
Iweta Rajlich
Piotr Mickiewicz
Jolanta Zawadzka
2713
2654
2594
2613
2305
2412
2363
2371

6
5
5

3
2
3
9
9
7
8
6
3
9
5 Baszta MOS Żnin 30½ 54 6 Rotmistrz Grudziądz 28 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
mm
am
Mirosław Grabarczyk
Andrij Maksimenko (UKR)
Paweł Jaracz
Bartłomiej Heberla
Marcin Krysztofiak
Barbara Jaracz
2447
2552
2543
2531
2446
2312
4




9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
mf
k
mm
Marcin Dziuba
Paweł Czarnota
Imre Hera (HUN)
Kacper Drozdowski
Radosław Gajek
Dorota Czarnota
2592
2534
2570
2374
2201
2219

4
5


9
9
9
9
9
9
7 AZS PL Poznańska Pocztowiec 26 54 8 Impact Team Ostróda 15½ 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
mm
am
mf
Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Klaudiusz Urban
Krzysztof Chojnacki
Włodzimierz Schmidt
Marlena Chlost
2563
2483
2465
2444
2368
2175

5
3


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
am
mf
m
k
I+
I
mf
Aleksander Miśta
Jean-Pierre Le Roux (FRA)
Krzysztof Jakubowski
Rafał Tomczak
Sylwester Bednarek
Krzysztof Lisowski
Andrzej Migala
Waldemar Jędra
Joanna Górecka
2543
2563
2511
2370
2323
2170
2078
2000
2109



0


0
0
4
4
3
9
6
9
9
2
3
9
9 Nadnarwianka Pułtusk 15½ 54 10 Wrzos Międzyborów 12 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
mf
k
I
mf
k
mm
Paweł Szkapienko (RUS)
Arkadiusz Leniart
Krystian Kuźmicz
Michał Bartel
Paweł Kos
Roman Kalinowski
Dionizy Barwiński
Jacek Marks
Anna Gasik
2397
2469
2464
2296
2251
2169
2138
2072
2238
2
3
4

1
0
0
0
4
8
9
7
8
3
4
4
2
9
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
.
.
m
am
mm
m
k
k++
I+
I++
k
am
k
k
Maciej Nurkiewicz
Łukasz Cyborowski
Marcin Szymański
Grzegorz Protaziuk
Tomasz Delega
Radosław Śliwerski
Paweł Siekierski
Andrzej Szewczak
Tomasz Babik
Marta Przeździecka
Anna Szewczak
Dorota Rzepecka
2391
2540
2406
2379
2142
2113
2025
1975
2223
2260
2083
1828
2

0

0
0
½
0
0

0
0
6
9
6
6
8
6
2
1
1
6
1
2
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 David Navara WASKO HetMaN Szopienice 5 6
2 Michał Krasenkow Stilon Gorzów Wielkopolski 9
3 Paweł Jaracz Baszta MOS Żnin 9
4 Michał Olszewski Polonia Warszawa 9
5 Tomasz Warakomski Polonia Warszawa 7 9
6 Karina Szczepkowska-Horowska Polonia Warszawa 6
I liga
Poronin, 1 – 9 września 2012
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Marian Sadzikowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Odrodzenie Kożuchów (↑) 3 4 3 4 4 4 16 35½
2  Miedź Legnica (↑) 3 3 5 3 3 14 34
3  Drogowiec Kraków 3 4 4 4 11 29½
4  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 2 2 4 10 27
5  Polonia Warszawa 3 3 3 4 2 5 9 28½
6  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 4 3 3 4 8 26
7  Pniówek 74 Pawłowice 1 ½ 3 3 4 8 23½
8  Polonia WSB Wrocław (↓) 2 2 2 3 3 5 6 23½
9  YMCA Warszawa (↓) 3 2 2 3 4 21½
10  AZS Politechnika Śląska Gliwice (↓) 2 3 2 1 2 1 3 4 21
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Pniówek 74 Pawłowice 2 3 3 3 3 5 7 8 8 7
2  Polonia WSB Wrocław 0 1 3 3 3 3 3 5 6 8
3  Odrodzenie Kożuchów 2 4 6 8 10 12 13 14 16 1
4  Drogowiec Kraków 2 4 4 6 8 8 10 10 11 3
5  Miedź Legnica 1 2 4 6 8 10 11 13 14 2
6  Polonia Warszawa 1 1 3 3 5 5 7 8 9 5
7  AZS Politechnika Śląska Gliwice 0 1 1 2 2 4 4 4 4 10
8  OTSz Ostrów Wielkopolski 0 0 0 2 4 6 6 7 8 6
9  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 2 2 4 4 4 4 6 8 10 4
10  YMCA Warszawa 0 2 2 3 3 3 3 3 4 9
1 runda 2 runda
Pniówek Pawłowice – YMCA Warszawa
Polonia WSB Wrocław – Drakon Lublin
Odrodzenie Kożuchów – OTSz Ostrów Wlkp.
Drogowiec Kraków – AZS Politechnika Gliwice
Miedź Legnica – Polonia Warszawa
4 : 2
2 : 4
4 : 2
4 : 2
3 : 3
YMCA Warszawa – Polonia Warszawa
AZS Politechnika Gliwice – Miedź Legnica
OTSz Ostrów Wlkp. – Drogowiec Kraków
Drakon Lublin – Odrodzenie Kożuchów
Pniówek Pawłowice – Polonia WSB Wrocław
3½ : 2½
3 : 3
2½ : 3½
2 : 4
3 : 3
3 runda 4 runda
Polonia WSB Wrocław – YMCA Warszawa
Odrodzenie Kożuchów – Pniówek Pawłowice
Drogowiec Kraków – Drakon Lublin
Miedź Legnica – OTSz Ostrów Wlkp.
Polonia Warszawa – AZS Politechnika Gliwice
3½ : 2½
4½ : 1½
1½ : 4½
4½ : 1½
5 : 1
YMCA Warszawa – AZS Politechnika Gliwice
OTSz Ostrów Wlkp. – Polonia Warszawa
Drakon Lublin – Miedź Legnica
Pniówek Pawłowice – Drogowiec Kraków
Polonia WSB Wrocław – Odrodzenie Kożuchów
3 : 3
4 : 2
1½ : 4½
½ : 5½
2 : 4
5 runda 6 runda
Odrodzenie Kożuchów – YMCA Warszawa
Drogowiec Kraków – Polonia WSB Wrocław
Miedź Legnica – Pniówek Pawłowice
Polonia Warszawa – Drakon Lublin
AZS Politechnika Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
4½ : 1½
4 : 2
5 : 1
4 : 2
2 : 4
YMCA Warszawa – OTSz Ostrów Wlkp.
Drakon Lublin – AZS Politechnika Gliwice
Pniówek Pawłowice – Polonia Warszawa
Polonia WSB Wrocław – Miedź Legnica
Odrodzenie Kożuchów – Drogowiec Kraków
2½ : 3½
1½ : 4½
4½ : 1½
1½ : 4½
4½ : 1½
7 runda 8 runda
Drogowiec Kraków – YMCA Warszawa
Miedź Legnica – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Warszawa – Polonia WSB Wrocław
AZS Politechnika Gliwice – Pniówek Pawłowice
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
4 : 2
3 : 3
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
YMCA Warszawa – Drakon Lublin
Pniówek Pawłowice – OTSz Ostrów Wlkp.
Polonia WSB Wrocław – AZS Politechnika Gliwice
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Warszawa
Drogowiec Kraków – Miedź Legnica
1½ : 4½
3 : 3
5 : 1
3 : 3
2½ : 3½
9 runda
Miedź Legnica – YMCA Warszawa
Polonia Warszawa – Drogowiec Kraków
AZS Politechnika Gliwice – Odrodzenie Kożuchów
OTSz Ostrów Wlkp. – Polonia WSB Wrocław
Drakon Lublin – Pniówek Pawłowice
3 : 3
3 : 3
2 : 4
3 : 3
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Odrodzenie Kożuchów 35½ 54 2 Miedź Legnica 34 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
mm
m
mm
m
m
Tomasz Markowski
Rafał Antoniewski
Dominik Orzech
Piotr Brodowski
Przemysław Skalik
Grzegorz Murawski
Aneta Korościel
2577
2541
2407
2410
2365
2275
2074




7
½
4
8
9
9
9
9
1
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mm
mf
mm
k
k+
Pavel Simacek (CZE)
Marcin Sieciechowicz
Artur Pieniążek
Daniel Frączek
Stanisław Zawadzki
Piotr Sabuk
Aleksandra Zmarzły
2477
2432
2366
2419
2432
2174
2035
6


7

1
9
9
9
9
7
2
9
3 Drogowiec Kraków 29½ 54 4 Drakon Lublin 27 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
I++
mf
k
k+
mm
Daniel Sadzikowski
Artur Jakubiec
Przemysław Święch
Bartosz Szczechowicz
Andrzej Bętkowski
Jan Kusina
Edyta Jakubiec
2445
2532
2262
2291
2091
2085
2183
5
5
6
3
3
0
9
9
9
7
9
2
9
1
2
3
4
5
.
6
am
m
mf
mf
k
m
am
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Rafał Łobejko
Michał Mirosław
Paweł Panas
Michał Praszak
Katarzyna Toma
2548
2318
2355
2337
2167
2156
2290
6


4
2
2
8
9
4
9
7
8
8
9
5 Polonia Warszawa 28½ 54 6 OTSz Ostrów Wielkopolski 26 54
1
2
3
4
5
6
mm
m
mm
k
k
kmf
Zbigniew Strzemiecki
Marcin Krzyżanowski
Dominik Pędzich
Łukasz Jarmuła
Michał Solnicki
Maria Leks
2421
2350
2409
2154
2145
2055



4
5
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mf
mf
mf
mf
mf
Piotr Staniszewski
Dawid Janaszak
Jakub Maciejczak
Paweł Dudziński
Piotr Dudziński
Oskar Włodarczyk
Milena Magnucka
2419
2401
2360
2302
2300
2285
1979


4
3

4
9
7
8
7
7
7
9
7 Pniówek 74 Pawłowice 23½ 54 8 Polonia WSB Wrocław 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
k
k+
I++
mf
Mateusz Kołosowski
Marcin Kolago
Piotr Mulet
Paweł Jaroch
Karol Jaroch
Jan Milanowski
Martina Mareckova (CZE)
2431
2347
2262
2239
2238
2002
2081


2


0
7
9
9
9
9
2
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
m
k
m
Piotr Dobrowolski
Kamil Stachowiak
Anna Iwanow
Maciej Świcarz
Paweł Stankiewicz
Paulina Cagara
2419
2422
2198
2259
2105
2023
4
6



3
9
9
9
9
9
9
9 YMCA Warszawa 21½ 54 10 AZS Politechnika Śląska Gliwice 21 54
1
2
3
4
5
6
mf
m
k++
k+
k++
mf
Michał Rudolf
Bartosz Warszawski
Piotr Kaim
Michał Rams
Marcin Chałupnik
Małgorzata Bednarska-Bzdęga
2384
2278
2261
2244
2215
2131

2
5


4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
m
k+
k
I++
k
I++
k
Piotr Wojciechowski
Wojciech Wandzik
Michał Flasiński
Marcin Majcher
Karol Gola
Jakub Dudys
Marta Szydłowska-Duda
2307
2219
2197
2198
2185
2140
2034

6
3
1

1
3
9
9
9
5
9
4
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Pavel Simacek
Orest Grycak
Miedź Legnica
Drakon Lublin
6 9
2 Rafał Antoniewski Odrodzenie Kożuchów 9
3 Przemysław Święch Drogowiec Kraków 6 9
4 Piotr Brodowski Odrodzenie Kożuchów 9
5 Przemysław Skalik Odrodzenie Kożuchów 7 9
6 Katarzyna Toma Drakon Lublin 8 9
II liga
Łazy, 1 – 9 września 2012 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Witalis Sapis, dyrektor turnieju: Marian Kanarek
1 Warsaw Sharks Warszawa (↑) 15 36 17 Hetman Pilzno 9 25½
2 Wisła Kraków (↑) 15 33 18 Wisznia Mała 8 26½
3 Hetman Częstochowa (↑) 13 30 19 Polonia Przemyśl 8 26½
4 GANT Hetman Wrocław 12 32½ 20 Baszta MOS II Żnin 8 26
5 Hetman Politechnika Koszalin 12 28 21 Hetman Konin 8 25½
6 Silesia Racibórz 11 32½ 22 Zarzewie Prudnik 8 25½
7 Gostmat 83 Gostynin 11 32 23 Rotmistrz Grudziądz 8 25½
8 Victoria Chróścice 11 29 24 Zieloni Zielonka 8 25
9 Chemik Bydgoszcz 10 29½ 25 KS Dors (↓) 8 24½
10 Korsarz Gdynia 10 29½ 26 Polonia Warszawa (↓) 8 23½
11 Górnik 23 Czerwionka 10 29 27 Wieża Kórnicka Kórnik (↓) 7 25
12 AZS Politechnika Wrocław 10 29 28 Lubski Klub Szachowy Caissa (↓) 6 17
13 Zawisza Kolbudy 10 28 29 Hetman Bydgoszcz (↓) 5 24
14 Chrobry Gniezno 10 26 30 MKSz Rybnik (↓) 5 23½
15 MCKiS Jaworzno 9 28½ 31 Pocztowiec Bydgoszcz (↓) 3 20½
16 Polonia Wrocław 9 27½ 32 Piast Śrem (↓) 3 20
Składy drużyn awansujących
Warsaw Sharks Warszawa Zbigniew Pakleza (7), Radosław Jedynak (5½), Jakub Czakon (7½), Dariusz Szoen (8), Tomasz Głuszko (5),
Małgorzata Nowak (3/7), Magdalena Gorol (0/2)
Wisła Kraków Marcin Tazbir (7), Dariusz Mikrut (5½), Maciej Brzeski (7½), Radosław Barski (6½), Grzegorz Słabek (3),
Maria Gościniak (3½)
Hetman Częstochowa Adam Cieśla (3), Maciej Klekowski (6½), Jacek Flis (5½), Piotr Piesik (2/4), Piotr Denderski (5½/8),
Mateusz Paszewski (2½/6), Anna Warakomska (5)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Zbigniew Pakleza
Marcin Tazbir
Warsaw Sharks Warszawa
Wisła Kraków
7 9
2 Piotr Goluch AZS Politechnika Wrocław 9
3 Jakub Czakon
Maciej Brzeski
Michał Paterek
Warsaw Sharks Warszawa
Wisła Kraków
Gostmat 83 Gostynin
9
4 Dariusz Szoen Warsaw Sharks Warszawa 8 9
5 Przemysław Gralka
Wojciech Zieliński
Andrij Maksimenko jr
Chemik Bydgoszcz
Zawisza Kolbudy
Baszta MOS II Żnin
7 9
6 Jelena Czeredniczenko Silesia Racibórz 8 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close