Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2013

69. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2012 | 2013 | 2014
Ekstraliga
3 zjazdy w 2013: Wrocław (24 – 26 maja), Gorzów Wlkp. (30 sierpnia – 1 września), Katowice (13 – 15 września)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Andrzej Modzelan
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO HetMaN Katowice 4 4 3 4 4 5 17 35½
2  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 4 4 4 6 16 36½
3  Polonia Wrocław 4 6 5 14 35
4  Baszta MOS Żnin 2 2 2 4 2 4 4 10 28
5  Miedź Legnica 3 5 9 29½
6  Rotmistrz Grudziądz 3 2 2 3 4 4 8 25½
7  AZS Politechnika Poznańska 2 2 4 1 2 4 8 24½
8  Drogowiec Kraków ½ 4 6 25
9  Impact Team Ostróda (↓) 2 2 0 2 2 3 1 16½
10  Odrodzenie Kożuchów (↓) 1 0 1 2 2 2 3 1 14
Ze startu zrezygnował klub Polonia Warszawa.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Miedź Legnica 2 2 2 4 6 6 8 9 9 5
2  Polonia Wrocław 0 2 4 6 8 10 10 12 14 3
3  Baszta MOS Żnin 2 2 4 4 4 6 8 8 10 4
4  Odrodzenie Kożuchów 1 1 1 1 1 1 1 1 1 10
5  Drogowiec Kraków 0 2 4 4 4 4 4 6 6 8
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 6 8 8 10 12 14 16 2
7  Impact Team Ostróda 1 1 1 1 1 1 1 1 1 9
8  Rotmistrz Grudziądz 0 2 2 2 4 6 7 8 8 6
9  WASKO HetMaN Katowice 2 4 6 8 10 12 13 15 17 1
10  AZS Politechnika Poznańska 0 0 0 2 4 4 6 6 8 7
1 runda 2 runda
Miedź Legnica – AZS Politechnika Poznań
Polonia Wrocław – HetMaN Katowice
Baszta Żnin – Rotmistrz Grudziądz
Odrodzenie Kożuchów – Impact Team Ostróda
Drogowiec Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
5 : 1
2½: 3½
4 : 2
3 : 3
½ : 5½
AZS Politechnika Poznań – Stilon Gorzów Wlkp.
Impact Team Ostróda – Drogowiec Kraków
Rotmistrz Grudziądz – Odrodzenie Kożuchów
HetMaN Katowice – Baszta Żnin
Miedź Legnica – Polonia Wrocław
2 : 4
1½ : 4½
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
3 runda 4 runda
Polonia Wrocław – AZS Politechnika Poznań
Baszta Żnin – Miedź Legnica
Odrodzenie Kożuchów – HetMaN Katowice
Drogowiec Kraków – Rotmistrz Grudziądz
Stilon Gorzów Wlkp. – Impact Team Ostróda
4½ : 1½
3½ : 2½
1 : 5
4½ : 1½
4 : 2
AZS Politechnika Poznań – Impact Team Ostróda
Rotmistrz Grudziądz – Stilon Gorzów Wlkp.
HetMaN Katowice – Drogowiec Kraków
Miedź Legnica – Odrodzenie Kożuchów
Polonia Wrocław – Baszta Żnin
4 : 2
2 : 4
3½ : 2½
4½ : 1½
4 : 2
5 runda 6 runda
Baszta Żnin – AZS Politechnika Poznań
Odrodzenie Kożuchów – Polonia Wrocław
Drogowiec Kraków – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – HetMaN Katowice
Impact Team Ostróda – Rotmistrz Grudziądz
2 : 4
1 : 5
2½ : 3½
2 : 4
2½ : 3½
AZS Politechnika Poznań – Rotmistrz Grudziądz
HetMaN Katowice – Impact Team Ostróda
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Wrocław – Drogowiec Kraków
Baszta Żnin – Odrodzenie Kożuchów
2 : 4
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
4 : 2
7 runda 8 runda
Odrodzenie Kożuchów – AZS Politechnika Poznań
Drogowiec Kraków – Baszta Żnin
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
Impact Team Ostróda – Miedź Legnica
Rotmistrz Grudziądz – HetMaN Katowice
1½ : 4½
1½ : 4½
3½ : 2½
1½ : 4½
3 : 3
AZS Politechnika Poznań – HetMaN Katowice
Miedź Legnica – Rotmistrz Grudziądz
Polonia Wrocław – Impact Team Ostróda
Baszta Żnin – Stilon Gorzów Wlkp.
Odrodzenie Kożuchów – Drogowiec Kraków
2 : 4
3 : 3
6 : 0
2 : 4
2 : 4
9 runda
Drogowiec Kraków – AZS Politechnika Poznań
Stilon Gorzów Wlkp. – Odrodzenie Kożuchów
Impact Team Ostróda – Baszta Żnin
Rotmistrz Grudziądz – Polonia Wrocław
HetMaN Katowice – Miedź Legnica
2½ : 3½
6 : 0
2 : 4
2½ : 3½
4½ : 1½
Składy drużyn
1 WASKO HetMaN Katowice 35½ 54 2 Stilon Gorzów Wielkopolski 36½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
am
am
am
am
am
am
am
David Navara (CZE)
Ołeksandr Areszczenko (UKR)
Grzegorz Gajewski
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Piotr Bobras
Krzysztof Bulski
Jacek Gdański
Monika Soćko
2715
2709
2646
2645
2603
2532
2541
2510
2444
2

4
8


4
2
7
3
3
9
9
8
5
6
2
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
mm
mm
am
Jurij Kryworuczko (UKR)
Wojciech Moranda
Kacper Piorun
Kamil Dragun
Marcel Kanarek
Aleksander Czerwoński
Beata Kądziołka
2659
2591
2564
2538
2483
2377
2306

6
5

3
2
9
9
9
9
6
3
9
3 Polonia Wrocław 35 54 4 Baszta MOS Żnin 28 54
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
am
am
am
am
mm
mm
mm
mf
m
am
Radosław Wojtaszek
Mateusz Bartel
Dariusz Świercz
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Kamil Stachowiak
Rafał Lubczyński
Piotr Dobrowolski
Krzysztof Jasik
Oskar Wieczorek
Jolanta Zawadzka
2701
2635
2654
2593
2445
2422
2430
2361
2404
2377

6

3


1


7
3
9
6
6
9
3
3
3
3
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
mm
am
Andrij Maksimenko (UKR)
Mirosław Grabarczyk
Bartłomiej Heberla
Rafał Antoniewski
Paweł Jaracz
Marcin Krysztofiak
Barbara Jaracz
2543
2463
2547
2558
2506
2435
2278
5
4
6


1
3
9
9
9
6
9
3
9
5 Miedź Legnica 29½ 54 6 Rotmistrz Grudziądz 25½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
mm
mm
mm
mm
k
am
Zbyněk Hráček (CZE)
Marcin Sieciechowicz
Artur Pieniążek
Daniel Frączek
Stanisław Zawadzki
Piotr Sabuk
Karina Szczepkowska-Horowska
2635
2458
2349
2414
2422
2292
2376



5

2
6
9
9
9
9
3
9
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
am
k
mm
Marcin Dziuba
Imre Héra (HUN)
Kacper Drozdowski
Paweł Czarnota
Radosław Gajek
Dorota Czarnota
2585
2564
2449
2536
2247
2202
4
5
5


9
9
9
9
9
9
7 AZS Politechnika Poznańska 24½ 54 8 Drogowiec Kraków 25 54
1
2
3
4
5
6
am
mm
mm
am
mf
mm
Jacek Tomczak
Marcin Szeląg
Klaudiusz Urban
Włodzimierz Schmidt
Wojciech Przybylski
Klaudia Kulon
2583
2464
2441
2356
2347
2267
4

4
4
4
5
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
am
k++
I++
mf
mm
Jan-Krzysztof Duda
Daniel Sadzikowski
Artur Jakubiec
Michał Janczarski
Przemysław Święch
Bartosz Szczechowicz
Edyta Jakubiec
2534
2458
2525
2385
2289
2279
2203
3

4


2
6
9
9
9
9
3
9
9 Impact Team Ostróda 16½ 54 10 Odrodzenie Kożuchów 14 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
mm
mf
k
I++
I+
mf
Aleksander Miśta
Krzysztof Jakubowski
Piotr Murdzia
Sylwester Bednarek
Krzysztof Lisowski
Andrzej Migala
Cezary Zarębski
Joanna Górecka
2582
2513
2466
2307
2165
2057
2013
2107
3



½
0
1
½
7
9
9
9
6
3
2
9
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
m
m
k+
k
I
m
Dominik Orzech
Aleksander Hnydiuk
Przemysław Skalik
Marek Oliwa
Grzegorz Murawski
Dariusz Bieliński
Grzegorz Dąbrowski
Grzegorz Nun
Aneta Korościel
2375
2408
2367
2413
2254
2247
2118
1848
2064
2
2
½
2

3
1
½
6
9
3
9
3
8
4
3
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Jurij Kryworuczko Stilon Gorzów Wielkopolski 9
2 Wojciech Moranda Stilon Gorzów Wielkopolski 6 9
3 Bartosz Soćko WASKO Hetman Katowice 8 9
4 Kamil Dragun Stilon Gorzów Wielkopolski 9
5 Stanisław Zawadzki Miedź Legnica 9
6 Beata Kądziołka Stilon Gorzów Wielkopolski 9
I liga
Szklarska Poręba, 7 – 15 września 2013
Sędzia główny: Tomasz Sowa, dyrektor turnieju: Aleksander Czerwoński
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Warsaw Sharks (↑) 5 3 3 5 4 5 16 37½
2  Pniówek 74 Pawłowice (↑) 1 4 4 14 31
3  Nadnarwianka Pułtusk 3 4 3 12 32
4  Wisła Kraków 3 2 3 2 3 3 5 10 29
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 3 9 29
6  Hetman Częstochowa 1 ½ 3 3 3 2 4 9 23½
7  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 4 4 1 4 8 23½
8  Wrzos Międzyborów (↓) 3 5 7 27½
9  Gülermak Polonia Warszawa (↓) 2 2 3 5 22
10  Gant Hetman Wrocław (↓) 1 2 1 2 2 0 15
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Warsaw Sharks 2 4 5 7 9 11 12 14 16 1
2  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 2 2 2 3 5 7 7 9 5
3  Wisła Kraków 1 3 4 6 8 9 10 10 10 4
4  Hetman Częstochowa 1 3 5 5 6 7 7 9 9 6
5  Wrzos Międzyborów 2 4 4 6 6 6 7 7 7 8
6  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 0 0 0 2 4 4 4 6 8 7
7  Nadnarwianka Pułtusk 1 1 3 3 5 7 8 10 12 3
8  Gülermak Polonia Warszawa 1 1 3 3 3 3 5 5 5 9
9  Gant Hetman Wrocław 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
10  Pniówek 74 Pawłowice 0 2 4 6 6 8 10 12 14 2
1 runda 2 runda
Warsaw Sharks – Pniówek Pawłowice
OTSz Ostrów Wlkp. – Hetman Wrocław
Wisła Kraków – Polonia Warszawa
Hetman Częstochowa – Nadnarwianka Pułtusk
Wrzos Międzyborów – Drakon Lublin
 5 : 1
4½ : 1½
3 : 3
3 : 3
5 : 1
Pniówek Pawłowice – Drakon Lublin
Nadnarwianka Pułtusk – Wrzos Międzyborów
Polonia Warszawa – Hetman Częstochowa
Hetman Wrocław – Wisła Kraków
Warsaw Sharks – OTSz Ostrów Wlkp.
4½ : 1½
2½ : 3½
2½ : 3½
1 : 5
3½ : 2½
3 runda 4 runda
OTSz Ostrów Wlkp. – Pniówek Pawłowice
Wisła Kraków – Warsaw Sharks
Hetman Częstochowa – Hetman Wrocław
Wrzos Międzyborów – Polonia Warszawa
Drakon Lublin – Nadnarwianka Pułtusk
2½ : 3½
3 : 3
4 : 2
2½ : 3½
1½ : 4½
Pniówek Pawłowice – Nadnarwianka Pułtusk
Polonia Warszawa – Drakon Lublin
Hetman Wrocław – Wrzos Międzyborów
Warsaw Sharks – Hetman Częstochowa
OTSz Ostrów Wlkp. – Wisła Kraków
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
5 : 1
2½ : 3½
5 runda 6 runda
Wisła Kraków – Pniówek Pawłowice
Hetman Częstochowa – OTSz Ostrów Wlkp.
Wrzos Międzyborów – Warsaw Sharks
Drakon Lublin – Hetman Wrocław
Nadnarwianka Pułtusk – Polonia Warszawa
4½ : 1½
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
4½ : 1½
Pniówek Pawłowice – Polonia Warszawa
Hetman Wrocław – Nadnarwianka Pułtusk
Warsaw Sharks – Drakon Lublin
OTSz Ostrów Wlkp. – Wrzos Międzyborów
Wisła Kraków – Hetman Częstochowa
4 : 2
1½ : 4½
4½ : 1½
3½ : 2½
3 : 3
7 runda 8 runda
Hetman Częstochowa – Pniówek Pawłowice
Wrzos Międzyborów – Wisła Kraków
Drakon Lublin – OTSz Ostrów Wlkp.
Nadnarwianka Pułtusk – Warsaw Sharks
Polonia Warszawa – Hetman Wrocław
½ : 5½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
Pniówek Pawłowice – Hetman Wrocław
Warsaw Sharks – Polonia Warszawa
OTSz Ostrów Wlkp. – Nadnarwianka Pułtusk
Wisła Kraków – Drakon Lublin
Hetman Częstochowa – Wrzos Międzyborów
4 : 2
4 : 2
2½ : 3½
2 : 4
3½ : 2½
9 runda
Wrzos Międzyborów – Pniówek Pawłowice
Drakon Lublin – Hetman Częstochowa
Nadnarwianka Pułtusk – Wisła Kraków
Polonia Warszawa – OTSz Ostrów Wlkp.
Hetman Wrocław – Warsaw Sharks
2½ : 3½
4 : 2
4 : 2
1½ : 4½
1 : 5
Składy drużyn
1 Warsaw Sharks 37½ 54 2 Pniówek 74 Pawłowice 31 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
am
mm
m
mm
k
mf
Jakub Czakon
Radosław Jedynak
Zbigniew Pakleza
Piotr Brodowski
Dariusz Szoen
Michał Mazurkiewicz
Ewa Przeździecka
2461
2469
2477
2435
2426
2212
2148
6

7
6
6

9
9
8
9
7
3
9
1
2
3
4
5
6
mm
m
mf
k
k
mf
Mateusz Kołosowski
Marcin Kolago
Piotr Mulet
Eneasz Wiewióra
Janusz Raszka
Martina Mareckova (CZE)
2423
2344
2207
2195
2192
2107


6
6

9
9
9
9
9
9
3 Nadnarwianka Pułtusk 32 54 4 Wisła Kraków 29 54
1
2
3
4
5
.
.
6
mm
mm
mm
mf
mf
k
I+
mm
Krystian Kuźmicz
Zbigniew Strzemiecki
Paweł Szkapienko (RUS)
Michał Bartel
Dionizy Barwiński
Jacek Marks
Adam Czajkowski
Anna Gasik
2468
2429
2407
2287
2136
2070
1943
2227
3


7
2
1
0
7
9
9
9
9
4
1
4
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
k++
mf
mf
Marcin Tazbir
Michał Matuszewski
Dariusz Mikrut
Radosław Barski
Aleksandra Lach
Maria Gościniak
2552
2409
2356
2278
2153
2089
5
5
5


4
9
9
9
9
9
9
5 OTSz Ostrów Wielkopolski 29 54 6 Hetman Częstochowa 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
mf
mf
mf
mf
mf
Piotr Staniszewski
Dawid Janaszak
Jakub Maciejczak
Piotr Dudziński
Paweł Dudziński
Oskar Włodarczyk
Milena Magnucka
2424
2407
2351
2312
2296
2283
1961


3

3

2
9
9
8
7
6
6
9
1
2
3
4
5
.
6
m
m
mf
mm
m
I++
mf
Maciej Klekowski
Adam Cieśla
Jacek Flis
Roman Tomaszewski
Piotr Piesik
Mateusz Paszewski
Anna Warakomska
2381
2319
2260
2322
2216
2056
2122
4
1
2


2
9
5
8
9
9
5
9
7 Drakon Lublin 23½ 54 8 Wrzos Międzyborów 27½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
mf
mf
k
k
m
am
Orest Grycak (UKR)
Paweł Stoma
Michał Mirosław
Rafał Łobejko
Piotr Polkowski
Paweł Panas
Michał Praszak
Katarzyna Toma
2544
2316
2340
2343
2203
2127
2132
2301
3
2
4

3

2
9
5
9
7
8
2
5
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
m
m
I+
k
k
k++
am
Łukasz Cyborowski
Maciej Nurkiewicz
Grzegorz Protaziuk
Paweł Siekierski
Dorota Rzepecka
Tomasz Delega
Radosław Śliwerski
Marta Przeździecka
2532
2363
2371
2015
1829
2094
2082
2302
5


0
0
½

9
9
7
3
2
6
9
9
9 Gulermak Polonia Warszawa 22 54 10 Gant Hetman Wrocław 15 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
m
k+
k+
k
kmf
Dominik Pędzich
Marcin Krzyżanowski
Maciej Kukawski
Łukasz Jarmuła
Bartosz Nowicki
Paweł Jarmuła
Maria Leks
2395
2318
2284
2226
2224
2123
2099

3
5

5

6
6
9
8
9
7
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
I++
mf
k
I
I++
Zbigniew Jaśnikowski
Franciszek Borkowski
Piotr Tworzydło
Janusz Żyła
Marek Świerczewski
Filip Zombirt
Magdalena Barburzyńska
2358
2325
2153
2190
2154
1964
1943
3
4


1

9
9
9
5
4
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Mateusz Kołosowski
Piotr Staniszewski
Pniówek 74 Pawłowice
OTSz Ostrów Wielkopolski
9
2 Zbigniew Strzemiecki
Maciej Nurkiewicz
Nadnarwianka Pułtusk
Wrzos Międzyborów
9
3 Zbigniew Pakleza Warsaw Sharks 7 8
4 Michał Bartel Nadnarwianka Pułtusk 7 9
5 Dariusz Szoen Warsaw Sharks 6 7
6 Anna Gasik Nadnarwianka Pułtusk 7 9
II liga
Poronin, 6 – 15 września 2013 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Marian Sadzikowski
1 Akademia Szachowa Gliwice (↑) 15 41 17 Baszta MOS II Żnin 9 25½
2 Silesia JAS-FBG Racibórz (↑) 15 33 18 Chemik Bydgoszcz 8 30
3 Chrobry Gniezno (↑) 13 33 19 Zieloni Zielonka 8 27½
4 Polonia II Votum Wrocław 12 29 20 Szachylice Chylice 8 27
5 Wieża Pęgów 12 27½ 21 Victoria Chróścice 8 26½
6 Rotmistrz II Grudziądz 12 25½ 22 Archon Myślenice 8 26½
7 Gostmat 83 Gostynin 11 33 23 Skoczek Czerwionka 8 26
8 Zawisza Kolbudy 11 26½ 24 MCKiS Jaworzno 8 25½
9 MTSz Mińsk Mazowiecki 11 25½ 25 Hetman Konin (↓) 7 25½
10 OKSiR Wisznia Mała 10 30½ 26 Zarzewie Prudnik (↓) 7 25
11 AZS Politechnika Wrocław 10 29½ 27 Wieża Kórnicka Kórnik (↓) 7 24
12 Gryf Dębica 10 29 28 Pocztowiec Bydgoszcz (↓) 6 23½
13 AZS Politechnika Śląska Gliwice 10 28½ 29 Strzelec Strzelce Opolskie (↓) 5 21½
14 GCKiP Czarna 10 28½ 30 Dors Ruda Śląska (↓) 4 21½
15 Hetman Pilzno 10 25½ 31 Lipno Stęszew (↓) 4 19½
16 YMCA Warszawa 9 27 32 Ósemka Chojnice (↓) 2 16½
Składy drużyn awansujących
Akademia Szachowa Gliwice Robert Kempiński (7½), Tomasz Markowski (8½), Michał Olszewski (6½), Tomasz Warakomski (7½), Filip Diczew (5½), Marlena Chlost (5½)
Silesia Racibórz Marek Stryjecki (2½/4), Mirosław Jaworski (2½/7), Jacek Orzechowski (2½/7), Michał Obruśnik (7½), Kacper Polok (5½), Zbigniew Wieczorek (7), Jelena Czeredniczenko (UKR) (5½)
Chrobry Gniezno Vaidas Sakalauskas (LTU) (4½), Krzysztof Chojnacki (6½), Jan Musiałkiewicz (6½), Łukasz Bardeli (3½),
Paweł Musiałkiewicz (5½), Jagoda Gołek (6½)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Robert Kempiński Akademia Szachowa Gliwice 9
2 Tomasz Markowski Akademia Szachowa Gliwice 9
3 Michał Obruśnik Silesia JAS-FBG Racibórz 9
4 Tomasz Warakomski Akademia Szachowa Gliwice 9
5 Zbigniew Wieczorek
Marcin Chałupnik
Silesia JAS-FBG Racibórz
YMCA Warszawa
7 9
6 Joanna Kasperek Gryf Dębica 7 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close