Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2014

70. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2013 | 2014 | 2015
Ekstraliga
3 zjazdy w 2014: Gorzów Wlkp. (16 – 18 maja), Wrocław (5 – 7 września), Katowice (3 – 5 października)
Sędzia główny: Aleksander Sokólski, dyrektor turnieju: Anna Przeździecka
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Polonia Votum Wrocław 3 5 5 15 39
2  WASKO HetMaN Katowice 2 5 3 6 15 38½
3  Akademia Szachowa Gliwice 4 3 4 4 15 33½
4  Baszta MOS Żnin 3 3 4 3 2 3 10 28½
5  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 2 4 4 6 10 27
6  Warsaw Sharks 2 3 2 9 25
7  Rotmistrz Grudziądz ½ ½ 4 4 5 8 24
8  Wisła Kraków 1 3 2 2 5 5 24
9  Nadnarwianka Pułtusk (↓) ½ 3 2 4 3 20
10  SSz Gminy Pawłowice (↓) 1 0 ½ 0 1 1 2 0 10½
Ze startu zrezygnowały kluby Miedź Legnica, AZS Politechnika Poznańska Pocztowiec i Drogowiec Kraków.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Rotmistrz Grudziądz 0 2 2 4 6 8 8 8 8 7
2  Wisła Kraków 0 0 0 1 1 3 5 5 5 8
3  WASKO HetMaN Katowice 2 4 6 7 7 9 11 13 15 2
4  Baszta MOS Żnin 1 2 4 4 6 6 7 9 10 4
5  SSz Gminy Pawłowice 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
6  Nadnarwianka Pułtusk 2 2 2 2 2 2 2 2 3 9
7  Polonia Votum Wrocław 1 3 5 7 9 11 13 15 15 1
8  Warsaw Sharks 0 1 3 5 5 5 5 7 9 6
9  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 2 2 4 6 6 8 8 10 5
10  Akademia Szachowa Gliwice 2 4 6 6 8 10 11 13 15 3
1 runda 2 runda
Rotmistrz Grudziądz – Akademia Szachowa Gliwice
Wisła Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
HetMaN Katowice – Warsaw Sharks
Baszta Żnin – Polonia Wrocław SSz
Gminy Pawłowice – Nadnarwianka Pułtusk
2½ : 3½
2 : 4
4½ : 1½
3 : 3
2 : 4
Akademia Szachowa Gliwice – Nadnarwianka Pułtusk
Polonia Wrocław – SSz Gminy Pawłowice
Warsaw Sharks – Baszta Żnin
Stilon Gorzów Wlkp. – HetMaN Katowice
Rotmistrz Grudziądz – Wisła Kraków
3½ : 2½
5 : 1
3 : 3
1 : 5
3½ : 2½
3 runda 4 runda
Wisła Kraków – Akademia Szachowa Gliwice
HetMaN Katowice – Rotmistrz Grudziądz
Baszta Żnin – Stilon Gorzów Wlkp.
SSz Gminy Pawłowice – Warsaw Sharks
Nadnarwianka Pułtusk – Polonia Wrocław
2 : 4
5½ : ½
4 : 2
2½ : 3½
1½ : 4½
Akademia Szachowa Gliwice – Polonia Wrocław
Warsaw Sharks – Nadnarwianka Pułtusk
Stilon Gorzów Wlkp. – SSz Gminy Pawłowice
Rotmistrz Grudziądz – Baszta Żnin
Wisła Kraków – HetMaN Katowice
1½ : 4½
3½ : 2½
6 : 0
4 : 2
3 : 3
5 runda 6 runda
HetMaN Katowice – Akademia Szachowa Gliwice
Baszta Żnin – Wisła Kraków
SSz Gminy Pawłowice – Rotmistrz Grudziądz
Nadnarwianka Pułtusk – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Wrocław – Warsaw Sharks
2 : 4
4½ : 1½
1 : 5
2½ : 3½
4½ : 1½
Akademia Szachowa Gliwice – Warsaw Sharks
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
Rotmistrz Grudziądz – Nadnarwianka Pułtusk
Wisła Kraków – SSz Gminy Pawłowice
HetMaN Katowice – Baszta Żnin
4 : 2
1½ : 4½
4 : 2
5 : 1
3½ : 2½
7 runda 8 runda
Baszta Żnin – Akademia Szachowa Gliwice
SSz Gminy Pawłowice – HetMaN Katowice
Nadnarwianka Pułtusk – Wisła Kraków
Polonia Wrocław – Rotmistrz Grudziądz
Warsaw Sharks – Stilon Gorzów Wlkp.
3 : 3
0 : 6
1½ : 4½
5½ : ½
2 : 4
Akademia Szachowa Gliwice – Stilon Gorzów Wlkp.
Rotmistrz Grudziądz – Warsaw Sharks
Wisła Kraków – Polonia Wrocław
HetMaN Katowice – Nadnarwianka Pułtusk
Baszta Żnin – SSz Gminy Pawłowice
4½ : 1½
1½ : 4½
1 : 5
5½ : ½
3½ : 2½
9 runda
SSz Gminy Pawłowice – Akademia Szachowa Gliwice
Nadnarwianka Pułtusk – Baszta Żnin
Polonia Wrocław – HetMaN Katowice
Warsaw Sharks – Wisła Kraków
Stilon Gorzów Wlkp. – Rotmistrz Grudziądz
½ : 5½
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Polonia Votum Wrocław 39 54 2 WASKO HetMaN Katowice 38½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
mm
am
Dariusz Świercz
Mateusz Bartel
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Wojciech Moranda
Daniel Sadzikowski
Jolanta Zawadzka
2614
2652
2605
2593
2496
2414
6

7


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
am
am
am
am
am
Radosław Wojtaszek
David Navara (CZE)
Ołeksandr Areszczenko (UKR)
Grzegorz Gajewski
Bartosz Soćko
Kamil Mitoń
Krzysztof Bulski
Monika Soćko
2742
2718
2654
2643
2611
2593
2520
2460
2
4
2

6


7
3
6
3
9
8
9
7
9
3 Akademia Szachowa Gliwice 33½ 54 4 Baszta MOS Żnin 28½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
am
mm
mf
Robert Kempiński
Tomasz Markowski
Michał Olszewski
Marcin Szeląg
Jacek Tomczak
Tomasz Warakomski
Marlena Chlost
2620
2575
2549
2456
2560
2462
2188
7

5
3
8
½
9
9
9
9
8
1
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
am
am
am
am
Andrij Maksimenko (UKR)
Bartłomiej Heberla

Rafał Antoniewski
Piotr Bobras
Paweł Jaracz
Mirosław Grabarczyk
Barbara Jaracz
2493
2567
2552
2535
2505
2480
2253

6

3

4
4
9
9
6
5
9
7
9
5 Stilon Gorzów Wielkopolski 27 54 6 Warsaw Sharks 25 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
am
am
mm
mm
mm
m
mf
Jurij Kryworuczko (UKR)
Michał Krasenkow
Kacper Piorun
Kamil Dragun
Marcel Kanarek
Jan Przewoźnik
Aleksander Czerwoński
Kamil Klim
Klaudia Wiśniowska
2710
2631
2532
2546
2479
2383
2379
2316
2198

4
3


1

3
3
6
9
6
6
6
2
3
7
9
1
2
3
4
5
.
6
.
k
mm
m
m
mm
am
mf
mf
Michał Mazurkiewicz
Zbigniew Pakleza
Paweł Weichhold
Piotr Brodowski
Jakub Czakon
Radosław Jedynak
Ewa Przeździecka
Aleksandra Lach
2222
2509
2394
2428
2472
2453
2165
2208
½

4


3
2
2
4
9
9
9
9
5
6
3
7 Rotmistrz Grudziądz 24 54 8 Wisła Kraków 24 54
1
2
3
4
5
.
.
.
.
6
am
am
mm
am
mf
k+
mf
mf
k
mm
Marcin Dziuba
Paweł Czarnota
Kacper Drozdowski
Imre Héra (HUN)
Radosław Gajek
Paweł Kukuła
Aleksander Kraiński
Tomasz Pacuszka
Mirosław Ściborowski
Dorota Czarnota
2567
2529
2458
2576
2346
2266
2220
2264
2024
2208
3

1

3

0
1
0
6
9
3
9
8
4
3
2
1
9
1
2
3
4
5
6
m
mm
mm
m
k++
mm
Maciej Klekowski
Michał Matuszewski
Dariusz Mikrut
Maciej Brzeski
Radosław Barski
Klaudia Kulon
2425
2450
2363
2333
2263
2378




3
6
9
9
9
9
9
9
9 Nadnarwianka Pułtusk 20 54 10 SSz Gminy Pawłowice 10½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
mm
mf
k
mf
k
mm
Arkadiusz Leniart
Krystian Kuźmicz
Zbigniew Strzemiecki
Paweł Szkapienko (RUS)
Michał Bartel
Paweł Kos
Dionizy Barwiński
Jacek Marks
Anna Gasik
2481
2457
2383
2420
2325
2241
2081
2084
2233


1
4
3
½
0
1
8
9
3
9
9
3
3
1
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
k
k
I++
mf
Mateusz Kołosowski
Marcin Kolago
Piotr Mulet
Eneasz Wiewióra
Janusz Raszka
Jan Milanowski
Martina Mareckova (CZE)
2471
2338
2227
2218
2101
1952
2097
3

1

½
0
2
9
9
9
9
5
4
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Robert Kempiński Akademia Szachowa Gliwice 7 9
2 Mateusz Bartel Polonia Votum Wrocław 9
3 Dimitrios Mastrovasilis Polonia Votum Wrocław 7 9
4 Wojciech Moranda Polonia Votum Wrocław 9
5 Jacek Tomczak Akademia Szachowa Gliwice 8 8
6 Monika Soćko WASKO HetMaN Katowice 7 9
I liga
Poronin, 29 sierpnia – 7 września 2014
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Marian Sadzikowski
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  Akademia Szachowa II Gliwice 5 3 3 2 4 5 14 33½
2  Silesia JAS-FBG Racibórz (↑) 1 4 3 4 4 13 29
3  Polonia II Wrocław 3 4 3 5 4 12 32
4  Chrobry Gniezno (↑) 3 2 3 12 28
5  Hetman Częstochowa 4 3 3 3 11 29½
6  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 2 3 4 9 29
7  Miedź Legnica 2 4 5 8 28
8  OTSz Ostrów Wielkopolski (↓) 2 3 2 3 6 22½
9  Rotmistrz II Grudziądz (↓) 1 2 1 3 1 3 17
10  Impact Team Ostróda (↓) 1 2 2 5 2 21½
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Hetman Częstochowa 1 3 4 4 6 8 8 9 11 5
2  Rotmistrz II Grudziądz 0 0 0 2 2 3 3 3 3 9
3  Silesia JAS-FBG Racibórz 2 2 3 3 5 7 9 11 13 2
4  Miedź Legnica 0 0 0 2 4 4 4 6 8 7
5  OTSz Ostrów Wielkopolski 2 3 5 5 5 6 6 6 6 8
6  Impact Team Ostróda 0 0 0 0 0 0 2 2 2 10
7  Polonia II Wrocław 2 3 5 7 7 8 10 12 12 3
8  Chrobry Gniezno 0 2 2 4 6 8 9 10 12 4
9  Akademia Szachowa II Gliwice 2 4 6 8 10 11 12 14 14 1
10  Drakon SKOK Chmielewskiego Lublin 1 3 5 5 5 5 7 7 9 6
1 runda 2 runda
Hetman Częstochowa – Drakon Lublin
Rotmistrz II Grudziądz – Akademia Szachowa II Gliwice
Silesia Racibórz – Chrobry Gniezno
Miedź Legnica – Polonia II Wrocław
OTSz Ostrów Wlkp. – Impact Team Ostróda
3 : 3
1½ : 4½
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
Drakon Lublin – Impact Team Ostróda
Polonia II Wrocław – OTSz Ostrów Wlkp.
Chrobry Gniezno – Miedź Legnica
Akademia Szachowa II Gliwice – Silesia Racibórz
Hetman Częstochowa – Rotmistrz II Grudziądz
3½ : 2½
3 : 3
3½ : 2½
5 : 1
4½ : 1½
3 runda 4 runda
Rotmistrz II Grudziądz – Drakon Lublin
Silesia Racibórz – Hetman Częstochowa
Miedź Legnica – Akademia Szachowa II Gliwice
OTSz Ostrów Wlkp. – Chrobry Gniezno
Impact Team Ostróda – Polonia II Wrocław
2 : 4
3 : 3
2½ : 3½
3½ : 2½
2 : 4
Drakon Lublin – Polonia II Wrocław
Chrobry Gniezno – Impact Team Ostróda
Akademia Szachowa II Gliwice – OTSz Ostrów Wlkp.
Hetman Częstochowa – Miedź Legnica
Rotmistrz II Grudziądz – Silesia Racibórz
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
2½ : 3½
3½ : 2½
5 runda 6 runda
Silesia Racibórz – Drakon Lublin
Miedź Legnica – Rotmistrz II Grudziądz
OTSz Ostrów Wlkp. – Hetman Częstochowa
Impact Team Ostróda – Akademia Szachowa II Gliwice
Polonia II Wrocław – Chrobry Gniezno
3½ : 2½
5 : 1
1½ : 4½
1 : 5
2½ : 3½
Drakon Lublin – Chrobry Gniezno
Akademia Szachowa II Gliwice – Polonia II Wrocław
Hetman Częstochowa – Impact Team Ostróda
Rotmistrz II Grudziądz – OTSz Ostrów Wlkp.
Silesia Racibórz – Miedź Legnica
2½ : 3½
3 : 3
3½ : 2½
3 : 3
4 : 2
7 runda 8 runda
Miedź Legnica – Drakon Lublin
OTSz Ostrów Wlkp. – Silesia Racibórz
Impact Team Ostróda – Rotmistrz II Grudziądz
Polonia II Wrocław – Hetman Częstochowa
Chrobry Gniezno – Akademia Szachowa II Gliwice
1½ : 4½
2½ : 3½
5 : 1
4½ : 1½
3 : 3
Drakon Lublin – Akademia Szachowa II Gliwice
Hetman Częstochowa – Chrobry Gniezno
Rotmistrz II Grudziądz – Polonia II Wrocław
Silesia Racibórz – Impact Team Ostróda
Miedź Legnica – OTSz Ostrów Wlkp.
2½ : 3½
3 : 3
1 : 5
4 : 2
4 : 2
9 runda
OTSz Ostrów Wlkp. – Drakon Lublin
Impact Team Ostróda – Miedź Legnica
Polonia II Wrocław – Silesia Racibórz
Chrobry Gniezno – Rotmistrz II Grudziądz
Akademia Szachowa II Gliwice – Hetman Częstochowa
1½ : 4½
1½ : 4½
2½ : 3½
3½ : 2½
2 : 4
Składy drużyn
1 Akademia Szachowa II Gliwice 33½ 54 2 Silesia JAS-FBG Racibórz 29 54
1
2
3
4
5
.
.
6
.
am
am
am
mm
mm
mf
am
mf
mf
Tomasz Markowski
Jacek Tomczak
Marcin Tazbir
Tomasz Warakomski
Klaudiusz Urban
Wojciech Przybylski
Włodzimierz Schmidt
Marlena Chlost
Kinga Zakościelna
2583
2562
2531
2489
2441
2325
2345
2170
2108
2
2




3
1
3
3
9
9
9
8
4
1
8
1
2
3
4
5
.
6
mm
mf
k
m
mf
k
mf
Marek Stryjecki
Michał Obruśnik
Kacper Polok
Jacek Orzechowski
Zbigniew Wieczorek
Szymon Stysiak
Jelena Czeredniczenko (UKR)
2428
2289
2254
2223
2316
2201
2166
½


5

4
6
2
9
9
9
9
7
9
3 Polonia II Wrocław 32 54 4 Chrobry Gniezno 28 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
mm
mm
mm
mm
mm
mf
k
k
kmf
Daniel Sadzikowski
Piotr Dobrowolski
Kamil Stachowiak
Oskar Wieczorek
Anna Iwanow
Mirosław Perdek
Przemysław Piotrowski
Artur Czyż
Maria Leks
2487
2432
2442
2407
2210
2230
2145
1981
2092
2

6


1
2
½
4
3
9
8
7
9
3
3
3
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
k+
mf
k
k
Krzysztof Chojnacki
Vaidas Sakalauskas (LTU)
Jan Musiałkiewicz
Łukasz Bardeli
Paweł Musiałkiewicz
Jagoda Gołek
2385
2390
2276
2230
2222
2070
6
5

4
7
9
9
9
9
9
9
5 Hetman Częstochowa 29½ 54 6 Drakon Lublin 29 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
m
k
k
mf
Vojtech Zwardon (CZE)
Piotr Piesik
Jacek Flis
Adam Cieśla
Rafał Kowalczyk
Mateusz Paszewski
Anna Warakomska
2389
2231
2249
2304
2185
2148
2160
4

4


2
8
9
9
8
8
7
4
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
mf
mf
m
k
k
m
am
Orest Grycak (UKR)
Rafał Łobejko
Michał Mirosław
Paweł Stoma
Piotr Polkowski
Paweł Panas
Michał Praszak
Katarzyna Toma
2516
2323
2333
2323
2170
2131
2086
2314




1

3
9
7
9
5
5
4
6
9
7 Miedź Legnica 28 54 8 OTSz Ostrów Wielkopolski 22½ 54
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mm
k
k
k++
Marcin Sieciechowicz
Daniel Frączek
Tadeas Kriebel (CZE)
Piotr Sabuk
Piotr Kowalak
Ewa Harazińska
2433
2421
2413
2346
2116
2031
5

7


9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
mf
mf
I++
mf
Dawid Janaszak
Jakub Maciejczak
Oskar Włodarczyk
Paweł Dudziński
Kacper Tomaszewski
Milena Magnucka
2393
2333
2296
2279
2017
1956
1

3

4
9
9
9
9
9
9
9 Rotmistrz II Grudziądz 17 54 10 Impact Team Ostróda 21½ 54
1
2
3
4
5
.
.
6
m
k+
mf
I++
k
k
II+
I+
Marek Kosiorek
Paweł Kukuła
Aleksander Kraiński
Michał Karpus
Sławomir Kraiński
Mirosław Ściborowski
Filip Laskowski
Wioletta Pacuszka
2344
2251
2220
2091
2033
2024
1803
1988
3
1
3


1
2
1
9
2
9
8
9
3
5
9
1
2
3
4
5
6
am
mf
I++
k
I++
I++
Krzysztof Jakubowski
Jan Malik (CZE)
Igor Janik
Krzysztof Lisowski
Andrzej Migala
Julia Antolak
2530
2253
2137
2152
2066
1935
7

3

3
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Krzysztof Jakubowski Impact Team Ostróda 7 9
2 Kamil Stachowiak Polonia II Wrocław 6 8
3 Tadeas Kriebel Miedź Legnica 7 9
4 Anna Iwanow Polonia II Wrocław 9
5 Paweł Musiałkiewicz Chrobry Gniezno 7 9
6 Anna Warakomska Hetman Częstochowa 8 9
II liga
Szczyrk, 6 – 14 września 2014 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Łukasz Brożek, dyrektor turnieju: Łukasz Turlej
1 OKSiR Wisznia Mała (↑) 15 34½ 18 AZS Politechnika Wrocław 9 26
2 Wrzos Międzyborów (↑) 14 30½ 19 Zieloni Zielonka 9 24
3 Zagłębie Dąbrowa Górnicza (↑) 13 31 20 Laura Chylice 9 23
4 Archon+ Myślenice 12 31½ 21 Hetman Konin 8 27½
5 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 12 31 22 Parnas Stara Wieś 8 26½
6 Chemik Bydgoszcz 12 30½ 23 Smecz Konin 8 24
7 Wieża Pęgów 11 30½ 24 MTSz Mińsk Mazowiecki 8 22
8 Bank Zachodni WBK MKSz Rybnik 11 30 25 Zarzewie Prudnik (↓) 7 27½
9 AZS Politechnika Śląska Gliwice 10 30½ 26 Wiatrak Bydgoszcz (↓) 7 27½
10 Gostmat 83 Gostynin 10 30½ 27 Zawisza Kolbudy (↓) 7 27
11 YMCA Warszawa 10 30 28 Giecek Radków (↓) 7 25
12 Victoria Chróścice 10 30 29 PSSz Pszczyna (↓) 7 24½
13 Baszta MOS II Żnin 10 28 30 MOS Wieliczka (↓) 6 24½
14 MCKiS Jaworzno 10 28 31 Hetman Bydgoszcz (↓) 6 24½
15 AKS Mikołów 10 27 32 Drogowiec Kraków (↓) 6 22
16 Gryf Dębica 10 27 33 Skoczek Siedlce (↓) 5 22
17 Hetman Pilzno 9 28½ 34 RzKSz Rzeszów (↓) 0 11½
Składy drużyn awansujących
OKSiR Wisznia Mała Michał Luch (5), Łukasz Butkiewicz (6), Marcin Krzyżanowski (7½), Mateusz Bronowicki (6), Marcin Stępień (5½), Aleksandra Zmarzły (4½)
Wrzos Międzyborów Łukasz Cyborowski (6½), Maciej Nurkiewicz (5½), Grzegorz Protaziuk (4½), Radosław Śliwerski (4), Tomasz Delega (2½), Marta Bartel (7½)
Zagłębie Dąbrowa G. Artur Jakubiec (7), Krzysztof Pańczyk (2/3), Mirosław Sarwiński (4½), Bogdan Morkisz (½/7), Krzysztof Gmaj (6½),
Serhij Szyłow (UKR) (4½/7), Rafael Pierzak (0/1), Edyta Jakubiec (6)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Artur Jakubiec
Wojciech Wandzik
Zagłębie Dąbrowa Górnicza
AZS Politechnika Śląska Gliwice
7 9
2 Piotr Jagodziński AZS Politechnika Wrocław 7 9
3 Marcin Krzyżanowski OKSiR Wisznia Mała 9
4 Konrad Szcześniak Zarzewie Prudnik 9
5 Przemysław Hałas
Robert Krasiewicz
Andrzej Świątnicki
Chemik Bydgoszcz
Zieloni Zielonka
Hetman Konin
6 9
6 Marta Bartel Wrzos Międzyborów 9

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close