Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach 2019

75. Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach

2018 | 2019 | 2020
Ekstraliga
Chorzów / Katowice, 27 sierpnia – 5 września 2019
Sędzia główny: Maciej Cybulski, dyrektor turnieju: Ewa Przeździecka
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1  WASKO Hetman GKS Katowice 3 4 5 4 17
2  VOTUM SA Polonia Wrocław 4 5 16
3  Wieża Pęgów 3 2 3 3 4 11 30
4  Silesia Racibórz 2 4 4 3 2 11 27
5  Akademia Szachowa Gliwice 3 2 4 5 4 3 10
6  Stilon Gorzów Wielkopolski 1 2 3 3 2 3 9
7  Dwie Wieże Kraków 1 4 1 6
8  Miedź Legnica 2 3 5
9  Baszta MOS Żnin (↓) 2 4 4
10  Biały Król Wisznia Mała (↓) 2 3 2 1
Chorzów: rundy 1-5, Katowice: rundy 6-9
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  Silesia Racibórz 2 4 6 6 8 10 11 11 11 4
2  Miedź Legnica 0 0 0 0 0 2 4 5 5 8
3  Akademia Szachowa Gliwice 0 0 0 2 3 5 6 8 10 5
4  Dwie Wieże Kraków 0 0 0 2 4 4 4 6 6 7
5  Biały Król Wisznia Mała 0 0 0 0 0 0 1 1 1 10
6  Baszta MOS Żnin 2 2 2 2 2 2 2 2 4 9
7  Stilon Gorzów Wielkopolski 2 4 6 7 7 7 8 9 9 6
8  VOTUM SA Polonia Wrocław 2 4 6 8 10 12 12 14 16 2
9  WASKO Hetman GKS Katowice 2 4 6 8 10 12 14 15 17 1
10  Wieża Pęgów 0 2 4 5 6 6 8 9 11 3
1 runda   2 runda
Silesia Racibórz – Wieża Pęgów
Miedź Legnica – Hetman Katowice
Akademia Szachowa Gliwice – Polonia Wrocław
Dwie Wieże Kraków – Stilon Gorzów Wlkp.
Biały Król Wisznia Mała – Baszta Żnin
4 : 2
1½ : 4½
2½ : 3½
2½ : 3½
2 : 4
Wieża Pęgów – Baszta Żnin
Stilon Gorzów Wlkp. – Biały Król Wisznia Mała
Polonia Wrocław – Dwie Wieże Kraków
Hetman Katowice – Akademia Szachowa Gliwice
Silesia Racibórz – Miedź Legnica
4½ : 1½
4½ : 1½
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
3 runda   4 runda
Miedź Legnica – Wieża Pęgów
Akademia Szachowa Gliwice – Silesia Racibórz
Dwie Wieże Kraków – Hetman Katowice
Biały Król Wisznia Mała – Polonia Wrocław
Baszta Żnin – Stilon Gorzów Wlkp.
2 : 4
2 : 4
2½ : 3½
2½ : 3½
2½ : 3½
Wieża Pęgów – Stilon Gorzów Wlkp.
Polonia Wrocław – Baszta Żnin
Hetman Katowice – Biały Król Wisznia Mała
Silesia Racibórz – Dwie Wieże Kraków
Miedź Legnica – Akademia Szachowa Gliwice
3 : 3
4½ : 1½
4 : 2
2 : 4
2½ : 3½
5 runda   6 runda
Akademia Szachowa Gliwice – Wieża Pęgów
Dwie Wieże Kraków – Miedź Legnica
Biały Król Wisznia Mała – Silesia Racibórz
Baszta Żnin – Hetman Katowice
Stilon Gorzów Wlkp. – Polonia Wrocław
3 : 3
3½ : 2½
2½ : 3½
1½ : 4½
2 : 4
Wieża Pęgów – Polonia Wrocław
Hetman Katowice – Stilon Gorzów Wlkp.
Silesia Racibórz – Baszta Żnin
Miedź Legnica – Biały Król Wisznia Mała
Akademia Szachowa Gliwice – Dwie Wieże Kraków
2½ : 3½
5 : 1
3½ : 2½
3½ : 2½
5 : 1
7 runda   8 runda
Dwie Wieże Kraków – Wieża Pęgów
Biały Król Wisznia Mała – Akademia Szachowa Gliwice
Baszta Żnin – Miedź Legnica
Stilon Gorzów Wlkp. – Silesia Racibórz
Polonia Wrocław – Hetman Katowice
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
Wieża Pęgów – Hetman Katowice
Silesia Racibórz – Polonia Wrocław
Miedź Legnica – Stilon Gorzów Wlkp.
Akademia Szachowa Gliwice – Baszta Żnin
Dwie Wieże Kraków – Biały Król Wisznia Mała
3 : 3
1½ : 4½
3 : 3
4 : 2
4½ : 1½
9 runda
Biały Król Wisznia Mała – Wieża Pęgów
Baszta Żnin – Dwie Wieże Kraków
Stilon Gorzów Wlkp. – Akademia Szachowa Gliwice
Polonia Wrocław – Miedź Legnica
Hetman Katowice – Silesia Racibórz
1½ : 4½
4½ : 1½
2 : 4
3½ : 2½
4 : 2
Składy drużyn
1 WASKO Hetman GKS Katowice 35½ 54 2 VOTUM SA Polonia Wrocław 34½ 54
1
2
3
4
5
.
.
.
6
am
am
am
am
am
am
am
mm
am
Radosław Wojtaszek
Jan-Krzysztof Duda
David Navara (CZE)
Bartosz Soćko
Grzegorz Gajewski
Kamil Mitoń
Krzysztof Bulski
Viktor Gažík (SVK)
Monika Soćko
2739
2730
2724
2625
2613
2589
2537
2537
2436
5
3
6
3


½

6
4
9
7
9
5
2
3
9
1
2
3
4
5
.
.
6
am
am
am
mm
am
am
am
am
Pentala Harikrishna (IND)
Mateusz Bartel
Dimitrios Mastrovasilis (GRE)
Szymon Gumularz
Marcin Tazbir
Daniel Sadzikowski
Oskar Wieczorek
Jolanta Zawadzka
2738
2612
2594
2501
2521
2502
2497
2407



2
5


6
7
9
8
3
8
5
5
9
3 Wieża Pęgów 30 54 4 Silesia Racibórz 27 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
am
Aleksander Miśta
Wojciech Moranda
Marcin Dziuba
Peter Michalík (CZE)
Vojtěch Plát (CZE)
Joanna Majdan
2599
2597
2568
2573
2561
2368



6

4
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
am
Niclas Huschenbeth (GER)
Zbyněk Hráček (CZE)
Tomasz Markowski
Grzegorz Nasuta
Krzysztof Jakubowski
Natalia Buksa (UKR)
2620
2572
2537
2533
2518
2406
5
3
4

4
9
9
9
9
9
9
5 Akademia Szachowa Gliwice 29½ 54 6 Stilon Gorzów Wielkopolski 25½ 54
1
2
3
4
5
6
am
am
am
am
am
mm
Jacek Tomczak
Paweł Czarnota
Michał Olszewski
Tomasz Warakomski
Toms Kantāns (LAT)
Anna Warakomska
2628
2532
2522
2497
2490
2241
5




9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
am
am
am
mm
mf
mm
am
Kacper Piorun
Matthias Bluebaum (GER)
Marcel Kanarek
Igor Janik
Mikołaj Tomczak
Aleksander Czerwoński
Karina Cyfka
2660
2619
2493
2483
2432
2365
2413



4

½
5
9
9
5
9
9
4
9
7 Dwie Wieże Kraków 23 54 8 Miedź Legnica 23½ 54
1
2
3
4
5
.
6
.
am
mm
mm
mf
mm
mm
am
mf
Michał Matuszewski
Arkadiusz Leniart
Juraj Druska (SVK)
Aleksander Kaczmarek
Piotr Nguyen
Dariusz Mikrut
Julia Osmak (UKR)
Maria Leks
2518
2488
2460
2389
2409
2375
2414
2129
4
4
5
½
½
4
5
0
9
8
9
8
1
8
8
3
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
am
am
mm
Robert Kempiński
Kirył Szewczenko (UKR)
Tadeas Kriebel (CZE)
Pavel Simacek (CZE)
Piotr Bobras
Oliwia Kiołbasa
2579
2556
2531
2479
2488
2244
4

4
4

9
9
9
9
9
9
9 Baszta MOS Żnin 22½ 54 10 Biały Król Wisznia Mała 19 54
1
2
3
4
5
6
am
am
mm
am
mf
mm
Bartłomiej Heberla
Andrij Maksimenko (UKR)
Piotr Piesik
Michaił Simancew (UKR)
Antoni Szustakowski
Julia Antolak
2552
2468
2409
2346
2256
2240
3

3

6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
.
6
mm
mm
mf
mm
mm
mf
am
Krystian Kuźmicz
Piotr Brodowski
Arkadiusz Skawiński
Michał Luch
Łukasz Butkiewicz
Mateusz Bronowicki
Marta Bartel
2461
2430
2398
2393
2436
2271
2244
3
4



1
8
9
9
8
7
4
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Pentala Harikrishna VOTUM SA Polonia Wrocław 7
2 Mateusz Bartel
Matthias Bluebaum
VOTUM SA Polonia Wrocław
Stilon Gorzów Wielkopolski
9
3 Michał Olszewski Akademia Szachowa Gliwice 9
4 Grzegorz Gajewski WASKO Hetman GKS Katowice 9
5 Antoni Szustakowski Baszta MOS Żnin 6 9
6 Natalia Buksa Silesia Racibórz 9
I liga
Dźwirzyno, 6 – 15 września 2019
Sędzia główny: Łukasz Brożek, dyrektor turnieju: Łukasz Brożek
System kołowy, 6 szachownic 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1 Wrzos Międzyborów (↑) 3 3 3 4 4 4 5 15
2 UKS 21 Podlesie (↑) 3 4 3 3 3 5 14 34½
3 Hetman Płock 3 2 4 3 4 4 4 14 31
4 Gostmat 83 Gostynin 3 3 2 4 5 12 31
5 Hetman Częstochowa 2 3 3 2 5 12 31
6 SSz Gminy Pawłowice 2 2 3 5 7
7 MKSz Rybnik 3 2 3 6 28
8 Laura Chylice (↓) 2 2 4 5 6 26½
9 Solny Grzybowo (↓) ½ 1 1 3 3 4
10 Okucia Budowlane Łódź (↓) 1 1 2 ½ ½ 1 ½ 1 0
Ze startu zrezygnował klub KKSz 1893 Kraków.
Tabela postępowa
Nr Klub 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Mce
1  SSz Gminy Pawłowice 0 0 2 2 4 6 6 7 7 6
2  Wrzos Międzyborów 1 3 5 7 8 10 12 13 15 1
3  MKSz Rybnik 1 2 2 2 2 4 4 6 6 7
4  Gostmat 83 Gostynin 0 2 3 5 6 6 8 10 12 4
5  Laura Chylice 2 2 4 4 4 4 6 6 6 8
6  Okucia Budowlane Łódź 0 0 0 0 0 0 0 0 0 10
7  Hetman Płock 2 4 6 7 9 9 11 12 14 3
8  Solny Grzybowo 1 1 1 3 3 3 3 4 4 9
9  UKS 21 Podlesie 1 2 3 5 7 9 11 12 14 2
10  Hetman Częstochowa 2 4 4 5 7 9 9 10 12 5
1 runda   2 runda
SSz Gminy Pawłowice – Hetman Częstochowa
Wrzos Międzyborów – UKS 21 Podlesie
MKSz Rybnik – Solny Grzybowo
Gostmat 83 Gostynin – Hetman Płock
Laura Chylice – Okucia Budowlane Łódź
2½ : 3½
3 : 3
3 : 3
2 : 4
5 : 1
Hetman Częstochowa – Okucia Budowlane Łódź
Hetman Płock – Laura Chylice
Solny Grzybowo – Gostmat 83 Gostynin
UKS 21 Podlesie – MKSz Rybnik
SSz Gminy Pawłowice – Wrzos Międzyborów
5½ : ½
4 : 2
1 : 5
3 : 3
2 : 4
3 runda   4 runda
Wrzos Międzyborów – Hetman Częstochowa
MKSz Rybnik – SSz Gminy Pawłowice
Gostmat 83 Gostynin – UKS 21 Podlesie
Laura Chylice – Solny Grzybowo
Okucia Budowlane Łódź – Hetman Płock
4 : 2
2½ : 3½
3 : 3
4½ : 1½
2 : 4
Hetman Częstochowa – Hetman Płock
Solny Grzybowo – Okucia Budowlane Łódź
UKS 21 Podlesie – Laura Chylice
SSz Gminy Pawłowice – Gostmat 83 Gostynin
Wrzos Międzyborów – MKSz Rybnik
3 : 3
3½ : 2½
4½ : 1½
2½ : 3½
3½ : 2½
5 runda   6 runda
MKSz Rybnik – Hetman Częstochowa
Gostmat 83 Gostynin – Wrzos Międzyborów
Laura Chylice – SSz Gminy Pawłowice
Okucia Budowlane Łódź – UKS 21 Podlesie
Hetman Płock – Solny Grzybowo
2½ : 3½
3 : 3
2½ : 3½
1 : 5
3½ : 2½
Hetman Częstochowa – Solny Grzybowo
UKS 21 Podlesie – Hetman Płock
SSz Gminy Pawłowice – Okucia Budowlane Łódź
Wrzos Międzyborów – Laura Chylice
MKSz Rybnik – Gostmat 83 Gostynin
5 : 1
4 : 2
5 : 1
4 : 2
4½ : 1½
7 runda   8 runda
Gostmat 83 Gostynin – Hetman Częstochowa
Laura Chylice – MKSz Rybnik
Okucia Budowlane Łódź – Wrzos Międzyborów
Hetman Płock – SSz Gminy Pawłowice
Solny Grzybowo – UKS 21 Podlesie
4 : 2
4 : 2
1 : 5
4 : 2
½ : 5½
Hetman Częstochowa – UKS 21 Podlesie
SSz Gminy Pawłowice – Solny Grzybowo
Wrzos Międzyborów – Hetman Płock
MKSz Rybnik – Okucia Budowlane Łódź
Gostmat 83 Gostynin – Laura Chylice
3 : 3
3 : 3
3 : 3
5½ : ½
3½ : 2½
9 runda
Laura Chylice – Hetman Częstochowa
Okucia Budowlane Łódź – Gostmat 83 Gostynin
Hetman Płock – MKSz Rybnik
Solny Grzybowo – Wrzos Międzyborów
UKS 21 Podlesie – SSz Gminy Pawłowice
2½ : 3½
½ : 5½
3½ : 2½
1½ : 4½
3½ : 2½
Składy drużyn
1 Wrzos Międzyborów 34 54 2 UKS 21 Podlesie 34½ 54
1
2
3
4
5
.
6
am
am
m
m
mf
k++
am
Rafał Antoniewski
Łukasz Cyborowski
Grzegorz Protaziuk
Maciej Nurkiewicz
Michał Bartel
Radosław Śliwerski
Klaudia Kulon
2497
2509
2334
2334
2291
2078
2339
4

2
6


9
9
3
9
9
6
9
1
2
3
4
5
6
mm
mm
mf
mf
mf
kmf
Maciej Klekowski
Radosław Barski
Jakub Kosakowski
Szymon Walter
Radosław Dzierżak
Maria Malicka
2473
2425
2411
2311
2253
2095
6


5
7
9
9
9
9
9
9
3 Hetman Płock 31 54 4 Gostmat 83 Gostynin 31 54
1
2
3
4
5
6
mm
am
am
mm
mf
mm
Petro Golubka (UKR)
Aleksiej Kislinsky (CZE)
Mirosław Grabarczyk
Piotr Sabuk
Karol Kucza
Anna Kantane
2479
2448
2374
2397
2280
2273

6

4
5
6
9
9
9
9
9
9
1
2
3
4
5
6
mf
mf
mf
mf
k+
k
Filip Cukrowski
Damian Lewtak
Kamil Plichta
Wojciech Reza
Piotr Renkowski
Sabina Jabłońska
2410
2377
2349
2293
2179
1928
5

6
6

3
9
9
9
9
9
9
5 Hetman Częstochowa 31 54 6 SSz Gminy Pawłowice 26½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mm
m
mf
m
mm
mf
mm
Martin Nayhebaver (SVK)
Jakub Roubalik (CZE)
Mateusz Paszewski
Adam Cieśla
Roman Tomaszewski
Jacek Flis
Aleksandra Lach
2469
2405
2297
2273
2195
2219
2173




5

9
9
9
8
7
3
9
1
2
3
4
5
6
m
am
mf
m
k
am
Marcin Kolago
Jurij Zezulkin
Karol Rawicz
Karol Jaroch
Henryk Samborski
Joanna Worek (CZE)
2340
2434
2200
2236
2098
2308

3
5


7
9
9
9
9
9
9
7 MKSz Rybnik 28 54 8 Laura Chylice 26½ 54
1
2
3
4
5
.
6
mf
mf
mf
I++
mf
k
k++
Jacek Szwed
Stanisław Żyłka
Kamil Kozioł
Mikołaj Nowak
Kacper Tomaszewski
Krzysztof Wołyński
Wiktoria Cieślak
2370
2338
2292
2262
2363
2063
2063
5
4

6
6
1
9
9
8
9
9
1
9
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mf
mf
mf
k
mf
k
k++
k++
k++
Patryk Chylewski
Igor Kowalski
Łukasz Nowak
Daniel Sanz Wawer
Mikołaj Winiarski
Jan Kokoszczyński
Bartłomiej Różycki
Pola Mościcka
Karolina Olechnicka
2342
2364
2270
2198
2213
2289
2200
1994
1939
4
3
5
1



5
0
9
8
8
3
4
8
4
9
1
9 Solny Grzybowo 17½ 54 10 Okucia Budowlane Łódź 10 54
1
2
3
4
5
.
.
6
.
mm
mf
k
k
k
I
II+
mf
k
Witalis Sapis
Iwo Godzwon
Maciej Wącior
Borys Tofil
Maciej Kowalski
Tomasz Gościniak
Miłosz Rogala
Maria Gościniak
Lucyna Sapis
2376
2265
2116
2202
2095
1931
1788
2132
2042

4
2
1
2
0
2
2
0
9
9
4
5
9
1
8
6
3
1
2
3
4
5
6
m
k+
I
k
I
mm
Lech Sopur
Paweł Flis
Sławomir Szmaciński
Bogdan Redlich
Robert Kelm
Magdalena Miturova (CZE)
2417
1897
1848
1600
1585
2219
4
1
1

0
9
9
9
9
9
9
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Maciej Klekowski UKS 21 Podlesie 6 9
2 Radosław Barski UKS 21 Podlesie 9
3 Maciej Nurkiewicz
Kamil Plichta
Wrzos Międzyborów
Gostmat 83 Gostynin
6 9
4 Michał Bartel Wrzos Międzyborów 9
5 Radosław Dzierżak UKS 21 Podlesie 7 9
6 Klaudia Kulon Wrzos Międzyborów 9
II liga
Poronin, 6 – 15 września 2019 (system szwajcarski, 9 rund, 6 szachownic)
Sędzia główny: Zenon Chojnicki, dyrektor turnieju: Marian Sadzikowski
1 Rodło Opole (↑) 15 35½ 24 Silesia II Racibórz 9 26½
2 Zagłębie Dąbrowa Górnicza (↑) 14 33 25 Korona Zakrzewo 9 26½
3 OTSz Ostrów Wielkopolski  (↑) 14 31½ 26 Kopernik Olsztyn 9 25½
4 GCKiP Czarna 13 31 27 MTSz Mińsk Mazowiecki 9 25
5 AZS Politechnika Śląska Gliwice 13 31 28 Roszada Gliwice 9 25
6 Parnas Stara Wieś 12 31½ 29 YMCA Warszawa 8 28
7 Skoczek Sędziszów Małopolski 12 31 30 Hetman Bydgoszcz 8 27
8 VOTUM SA Polonia II Wrocław 12 30½ 31 MCKiS Jaworzno 8 26½
9 Zieloni Zielonka 11 31 32 Mogalo Warszawa 8 25½
10 Pionier Jastrzębie-Zdrój 11 30 33 Goniec Żarów 8 25
11 Chrobry Gniezno 11 29 34 Zarzewie Prudnik 8 25
12 SKOK Chmielewskiego Lublin 11 28 35 Lipno Stęszew  (↓) 8 23½
13 Miedź II Legnica 11 27½ 36 Korona Gdańsk (↓) 7 24
14 Strzelec Strzelce Opolskie 10 33 37 Goniec Staniątki (↓) 7 22½
15 SP 3 Bogatynia 10 27 38 Skoczek Trojański (↓) 6 25
16 Smecz Konin 9 30½ 39 Rotmistrz Grudziądz (↓) 6 24
17 Gryf Dębica 9 29½ 40 KTS Kalisz  (↓) 6 24
18 Hetman Pilzno 9 28½ 41 Hetman 1984 Konin (↓) 6 21
19 Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9 28 42 Wda Lipusz (↓) 5 23½
20 Victoria Chróścice 9 28 43 UKS 21 II Podlesie (↓) 4 21
21 Olimpijczyk Chrzanów 9 28 44 Akademia Szachowa Płock (↓) 3 15½
22 Skoczek Siedlce 9 27½ 45 Rzeszowski Klub Szachowy (↓) 2 18
23 MLKSz Myślenice 9 27
Składy drużyn awansujących
Rodło Opole Oskar Ogłaza (5), Kosma Pacan-Milej (5½), Łukasz Licznerski (6), Andrij Punin (UKR) (5), Paweł Kowalczyk (8), Martyna Starosta (6)
Zagłębie Dąbrowa Górn. Zbigniew Pakleza (6½), Artur Jakubiec (4½), Rafał Tymrakiewicz (4½), Dariusz Szoen (6½), Krzysztof Gmaj (4), Anna Kubicka (7)
OTSz Ostrów Wlkp. Jakub Maciejczak (4½), Piotr Dudziński (2/6), Dawid Janaszak (6½), Julian Malowanyj (UKR) (7½), Oskar Włodarczyk (½/2),
Paweł Dudziński (4/6), Maciej Chmielarz (1/4), Milena Czerwińska (5/8), Beata Andrejczuk (½/1)
Najlepsze wyniki na szachownicach
1 Dawid Niekraś Lipno Stęszew 7 9
2 Kacper Żochowski
Kacper Grela
Strzelec Strzelce Opolskie
Miedź Legnica
7 9
3 Maciej Brzeski Parnas Stara Wieś 9
4 Julian Malowanyj OTSz Ostrów Wielkopolski 9
5 Paweł Kowalczyk Rodło Opole 8 9
6 Edyta Jakubiec Roszada Gliwice 9

Strony internetowe

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close