30. Memoriał Akiby Rubinsteina |
|
Polanica-Zdrój, 14 – 26 sierpnia 1993 |
1992 | 1993 | 1994 |
am = 6½ |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 0 | 1 | 2 | |||||
1 | am | Gennadi Sosonko | NED | 2525 | ● | ½ | 0 | ½ | 1 | ½ | ½ | ½ | ½ | 1 | ½ | 1 | 6½ |
2 | am | Jörg Hickl | GER | 2570 | ½ | ● | ½ | ½ | ½ | 0 | ½ | ½ | 1 | 1 | 1 | ½ | 6½ |
3 | am | Zoltán Ribli | HUN | 2610 | 1 | ½ | ● | ½ | 0 | ½ | ½ | ½ | ½ | 0 | 1 | 1 | 6 |
4 | am | Ulf Andersson | SWE | 2625 | ½ | ½ | ½ | ● | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | 1 | 6 |
5 | am | Ołeh Romanyszyn | UKR | 2615 | 0 | ½ | 1 | ½ | ● | ½ | ½ | 1 | ½ | ½ | ½ | ½ | 6 |
6 | am | Josif Dorfman | FRA | 2555 | ½ | 1 | ½ | ½ | ½ | ● | ½ | ½ | 0 | ½ | ½ | ½ | 5½ |
7 | am | Siergiej Dołmatow | RUS | 2630 | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | ● | ½ | ½ | 1 | 0 | ½ | 5½ |
8 | am | Gyula Sax | HUN | 2515 | ½ | ½ | ½ | ½ | 0 | ½ | ½ | ● | 1 | 0 | ½ | ½ | 5 |
9 | mm | Tomasz Markowski | 2465 | ½ | 0 | ½ | ½ | ½ | 1 | ½ | 0 | ● | ½ | ½ | ½ | 5 | |
10 | am | Lars Bo Hansen | DEN | 2560 | 0 | 0 | 1 | ½ | ½ | ½ | 0 | 1 | ½ | ● | ½ | ½ | 5 |
11 | mm | Robert Kuczyński | 2520 | ½ | 0 | 0 | ½ | ½ | ½ | 1 | ½ | ½ | ½ | ● | 0 | 4½ | |
12 | mm | Jacek Gdański | 2485 | 0 | ½ | 0 | 0 | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | ½ | 1 | ● | 4½ |
Sędzia główny: Andrzej Filipowicz
Sędzia asystent: Czesław Szmigielski
Dyrektor turnieju: Andrzej Filipowicz
Redaktor biuletynu: Ulrich Jahr
Turniej open |
|||||
system szwajcarski, 10 rund, 158 zawodników | |||||
1 | mm | Zbigniew Jaśnikowski | 2450 | 8½ | |
2 | Nikołaj Własow | RUS | 2380 | 8½ | |
3 | Wołodymyr Siergiejew | UKR | 2405 | 7½ | |
4 | mm | Konstantin Landa | RUS | 2455 | 7½ |
5 | Jan Pisuliński | 2370 | 7½ | ||
6 | mf | Mirosław Maciejewski | 2400 | 7½ | |
7 | Piotr Murdzia | 2435 | 7 | ||
8 | Bogdan Grabarczyk | 2365 | 7 | ||
9 | mm | Jurij Zezulkin | BLR | 2415 | 7 |
10 | mm | Oleg Korniejew | RUS | 2475 | 7 |
11 | Przemysław Skalik | 2345 | 7 | ||
12 | mm | Franciszek Borkowski | 2435 | 7 | |
13 | Anatolij Terechin | RUS | 7 | ||
14 | am | Vidmantas Mališauskas | LTU | 2540 | 6½ |
15 | mm | Marcin Kamiński | 2450 | 6½ | |
16 | am | Aloyzas Kveinys | LTU | 2435 | 6½ |
17 | mm | Igor Jagupow | RUS | 2425 | 6½ |
18 | mm | Antanas Zapolskis | LTU | 2340 | 6½ |
19 | Arkadij Grunin | RUS | 6½ | ||
20 | mm | Robert Bator | SWE | 2380 | 6½ |
21 | mm | Andrzej Maciejewski | 2360 | 6½ | |
22 | Rafał Przedmojski | 2310 | 6½ | ||
23 | mf | Robert Åström | SWE | 2325 | 6½ |
24 | Władimir Genba | RUS | 6½ | ||
25 | Paweł Jaracz | 2345 | 6½ | ||
26 | Nikołaj Czerkasow | RUS | 2325 | 6½ | |
27 | mf | Bartosz Soćko | 2325 | 6½ | |
28 | mf | Wojciech Ehrenfeucht | 2350 | 6½ | |
29 | Wadym Szyszkin | UKR | 2410 | 6½ | |
30 | Marek Oliwa | 2345 | 6½ | ||
31 | Krzysztof Jurkiewicz | 2265 | 6½ | ||
32 | Piotr Ilczuk | 2300 | 6½ | ||
33 | Tadeusz Dziadykiewicz | 2100 | 6½ | ||
najlepsze kobiety | |||||
38 | am | Hanna Ereńska-Radzewska | 2210 | 6 | |
44 | mm | Larysa Mucznik | UKR | 2230 | 6 |
56 | Anna Szmigielska | 2120 | 5½ | ||
59 | Monika Bobrowska | 2180 | 5½ | ||
61 | Anna Domaradzka | 2075 | 5½ | ||
64 | mf | Dalia Blimke | 2030 | 5½ | |
67 | Joanna Dworakowska | 2180 | 5½ | ||
75 | mf | Iweta Radziewicz | 2090 | 5½ |
Sędzia główny turnieju open: Ulrich Jahr