Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1998

55. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Książ, 12 – 26 marca 1998
1997 | 1998 | 1999
am = 9½, mm = 6½ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1-2 mm Tomasz Markowski 2505 1 0 1 ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 1 1 50,50
1-2 mm Bartłomiej Macieja 2485 0 0 1 ½ 1 1 ½ ½ 1 ½ ½ 1 1 50,50
3 am Robert Kempiński 2520 1 1 0 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 8
4 m Michał Sośnicki 2385 0 0 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1
5 mm Klaudiusz Urban 2480 ½ ½ 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 7 44,00
6 mm Mirosław Grabarczyk 2505 ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 7 43,75
7 am Jacek Gdański 2520 1 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ 7 43,75
8 am Marcin Kamiński 2535 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 1 ½ 7 43,25
9 mm Witalis Sapis 2375 ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 41,75
10 am Robert Kuczyński 2485 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 1 1 38,75
11 mf Bogdan Grabarczyk 2425 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ 1 0 ½ 1
12 m Ryszard Palus 2385 0 ½ 0 0 ½ 1 0 0 ½ ½ 1 0 1 5
13 mm Łukasz Cyborowski 2425 0 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ 0 ½ 1 0 4
14 m Aleksander Hnydiuk 2355 0 0 ½ 0 0 0 ½ ½ ½ 0 0 0 1 3
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Tomasz Markowski 0 0 0.5 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5 6 7 8 8.5 1-2
2  Jacek Gdański 0.5 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4 4.5 5 6 7 7 7
3  Witalis Sapis 0.5 1 1.5 2 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5.5 6 6.5 9
4  Łukasz Cyborowski 0.5 0.5 0.5 0.5 1 1.5 2 2 2.5 3 3 3 4 13
5  Michał Sośnicki 1 1.5 1.5 2 2 2.5 3 4 5 5.5 6 7 7.5 4
6  Mirosław Grabarczyk 0.5 0.5 1 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5 6 7 6
7  Klaudiusz Urban 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6 7 5
8  Aleksander Hnydiuk 0 0.5 1 1 1 1 1 1 1.5 2 3 3 3 14
9  Marcin Kamiński 0.5 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5 5.5 5.5 6.5 7 8
10  Ryszard Palus 0 1 1.5 2.5 2.5 2.5 3.5 4 4.5 4.5 4.5 5 5 12
11  Bogdan Grabarczyk 0.5 1 1.5 2 3 3.5 3.5 3.5 4 5 5 5 5.5 11
12  Bartłomiej Macieja 0.5 1.5 2.5 3.5 4 5 5.5 6 6.5 6.5 7.5 7.5 8.5 1-2
13  Robert Kuczyński 0.5 1 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 5.5 5.5 6 6.5 10
14  Robert Kempiński 1 1.5 2 2.5 3.5 4.5 5 6 6 7 7.5 8 8 3
1 runda
2 runda
3 runda
Ł.Cyborowski – B.Grabarczyk
J.Gdański – R.Kuczyński
M.Grabarczyk – M.Kamiński
T.Markowski – R.Kempiński
W.Sapis – B.Macieja
M.Sośnicki – R.Palus
K.Urban – A.Hnydiuk
remis
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
B.Grabarczyk – M.Sośnicki
M.Kamiński – K.Urban
R.Kempiński – A.Hnydiuk
R.Kuczyński – W.Sapis
B.Macieja – Ł.Cyborowski
T.Markowski – J.Gdański
R.Palus – M.Grabarczyk
remis
remis
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
Ł.Cyborowski – R.Kuczyński
J.Gdański – R.Kempiński
M.Grabarczyk – B.Grabarczyk
A.Hnydiuk – M.Kamiński
W.Sapis – T.Markowski
M.Sośnicki – B.Macieja
K.Urban – R.Palus
0 – 1
remis
remis
remis
remis
0 – 1
remis
4 runda
5 runda
6 runda
J.Gdański – W.Sapis
B.Grabarczyk – K.Urban
R.Kempiński – M.Kamiński
R.Kuczyński – M.Sośnicki
B.Macieja – M.Grabarczyk
T.Markowski – Ł.Cyborowski
R.Palus – A.Hnydiuk
remis
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
Ł.Cyborowski – J.Gdański
M.Grabarczyk – R.Kuczyński
A.Hnydiuk – B.Grabarczyk
M.Kamiński – R.Palus
W.Sapis – R.Kempiński
M.Sośnicki – T.Markowski
K.Urban – B.Macieja
remis
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
J.Gdański – M.Sośnicki
B.Grabarczyk – M.Kamiński
R.Kempiński – R.Palus
R.Kuczyński – K.Urban
B.Macieja – A.Hnydiuk
T.Markowski – M.Grabarczyk
W.Sapis – Ł.Cyborowski
remis
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
7 runda
8 runda
9 runda
Ł.Cyborowski – R.Kempiński
M.Grabarczyk – J.Gdański
A.Hnydiuk – R.Kuczyński
M.Kamiński – B.Macieja
R.Palus – B.Grabarczyk
M.Sośnicki – W.Sapis
K.Urban – T.Markowski
remis
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
Ł.Cyborowski – M.Sośnicki
J.Gdański – K.Urban
R.Kempiński – B.Grabarczyk
R.Kuczyński – M.Kamiński
B.Macieja – R.Palus
T.Markowski – A.Hnydiuk
W.Sapis – M.Grabarczyk
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
remis
B.Grabarczyk – B.Macieja
M.Grabarczyk – Ł.Cyborowski
A.Hnydiuk – J.Gdański
M.Kamiński – T.Markowski
R.Palus – R.Kuczyński
M.Sośnicki – R.Kempiński
K.Urban – W.Sapis
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
10 runda
11 runda
12 runda
Ł.Cyborowski – K.Urban
J.Gdański – M.Kamiński
R.Kempiński – B.Macieja
R.Kuczyński – B.Grabarczyk
T.Markowski – R.Palus
W.Sapis – A.Hnydiuk
M.Sośnicki – M.Grabarczyk
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
remis
remis
B.Grabarczyk – T.Markowski
M.Grabarczyk – R.Kempiński
A.Hnydiuk – Ł.Cyborowski
M.Kamiński – W.Sapis
B.Macieja – R.Kuczyński
R.Palus – J.Gdański
K.Urban – M.Sośnicki
0 – 1
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0
0 – 1
remis
Ł.Cyborowski – M.Kamiński
J.Gdański – B.Grabarczyk
M.Grabarczyk – K.Urban
R.Kempiński – R.Kuczyński
T.Markowski – B.Macieja
W.Sapis – R.Palus
M.Sośnicki – A.Hnydiuk
0 – 1
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
1 – 0
13 runda
B.Grabarczyk – W.Sapis
A.Hnydiuk – M.Grabarczyk
M.Kamiński – M.Sośnicki
R.Kuczyński – T.Markowski
B.Macieja – J.Gdański
R.Palus – Ł.Cyborowski
K.Urban – R.Kempiński
remis
0 – 1
remis
remis
1 – 0
0 – 1
1 – 0

Sędzia główny: Ryszard Więckowski


Dogrywka

Warszawa, 11 – 14 lipca 1998
1 2 3 4
1 mm Tomasz Markowski 2505 1 ½ ½ ½
2 mm Bartłomiej Macieja 2485 0 ½ ½ ½
Przebieg meczu
1
2
3
4
B.Macieja – T.Markowski
T.Markowski – B.Macieja
B.Macieja – T.Markowski
T.Markowski – B.Macieja
0 – 1
remis
remis
remis

Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close