Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 1997

54. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Sopot, 9 – 24 marca 1997
1996 | 1997 | 1998
zobacz też: finał kobiet | półfinał Mistrzostw Polski (1998)
2460 | am = 10, mm = 7 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5
1-3 mm Jacek Gdański 2485 ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 ½ ½ 64,50
1-3 am Robert Kempiński 2515 ½ 1 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 63,75
1-3 am Michał Krasenkow 2615 ½ 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 1 1 1 59,50
4 mm Mirosław Grabarczyk 2480 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 1 ½ ½ 1 ½ 8 53,00
5 mm Bartłomiej Macieja 2465 0 0 ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 8 50,25
6 mm Witalis Sapis 2430 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1
7 am Robert Kuczyński 2500 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 0 ½ ½ 7 49,25
8 mm Klaudiusz Urban 2490 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 7 49,00
9 mm Bartosz Soćko 2435 ½ ½ 0 0 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 1
10 mm Dominik Pędzich 2465 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ ½ ½ 0 0 6 44,00
11 mm Paweł Jaracz 2445 ½ ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 1 ½ ½ 6 40,75
12 mm Piotr Murdzia 2425 0 ½ 0 ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ 1 0 1 ½ 6 38,75
13 mf Bogdan Grabarczyk 2460 0 0 0 ½ 0 ½ 1 ½ 0 ½ 0 1 1 1 6 35,75
14 m Marcin Myć 2335 ½ 0 0 0 0 ½ ½ ½ 0 1 ½ 0 0 1
15 mf Mirosław Maciejewski 2355 ½ 0 0 ½ 0 0 ½ ½ 0 1 ½ ½ 0 0 4
awans z finału IMP 1996 – 4
awans z półfinału 1996 – 6+1
nominacja PZSzach – 4
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4 5 Mc
1  Bartłomiej Macieja 0 1 1 1.5 2 3 3.5 4 4.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8 5
2  Marcin Myć 0.5 0.5 0.5 1 2 2 2 2.5 3 3 4 4 4 4 4.5 14
3  Jacek Gdański 1 1.5 2.5 3 3 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7 7.5 8.5 9.5 1-3
4  Dominik Pędzich 0.5 1 2 2.5 2.5 2.5 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5 5.5 6 10
5  Bartosz Soćko 1 1.5 1.5 1.5 2 3 3.5 4 4 4 4.5 5 5 6 6.5 9
6  Mirosław Grabarczyk 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 3.5 4 4.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8 4
7  Paweł Jaracz 0.5 1 2 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 5.5 5.5 6 6 11
8  Klaudiusz Urban 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6.5 7 7 8
9  Michał Krasenkow 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3.5 4 4.5 5 6 6.5 7 8 8.5 9.5 1-3
10  Mirosław Maciejewski 0.5 1 1 1 1 1 1.5 1.5 2 2 2 2.5 3.5 3.5 4 15
11  Robert Kempiński 0.5 1 1.5 2.5 3.5 3.5 4.5 5 5.5 6 7 8 8.5 9 9.5 1-3
12  Bogdan Grabarczyk 0 0.5 0.5 1 1 2 2 2 3 3.5 4.5 4.5 5.5 5.5 6 13
13  Piotr Murdzia 0.5 1 1.5 2.5 3 3 3.5 4 4 4 4.5 4.5 5 6 6 12
14  Witalis Sapis 0 0.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6 6.5 7 7.5 6
15  Robert Kuczyński 0.5 1 1 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5 6 6.5 6.5 7 7
1 runda
2 runda
3 runda
J.Gdański – W.Sapis
M.Grabarczyk – R.Kempiński
P.Jaracz – M.Maciejewski
M.Myć – R.Kuczyński
D.Pędzich – P.Murdzia
B.Soćko – B.Grabarczyk
K.Urban – M.Krasenkow
B.Macieja (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
1 – 0
remis
B.Grabarczyk – M.Grabarczyk
R.Kempiński – P.Jaracz
R.Kuczyński – J.Gdański
B.Macieja – M.Myć
M.Maciejewski – K.Urban
P.Murdzia – B.Soćko
W.Sapis – D.Pędzich
M.Krasenkow (pauza)
remis
remis
remis
1 – 0
remis
remis
remis
J.Gdański – B.Macieja
M.Grabarczyk – P.Murdzia
P.Jaracz – B.Grabarczyk
M.Krasenkow – M.Maciejewski
D.Pędzich – R.Kuczyński
B.Soćko – W.Sapis
K.Urban – R.Kempiński
M.Myć (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
4 runda
5 runda
6 runda
B.Grabarczyk – K.Urban
R.Kempiński – M.Krasenkow
R.Kuczyński – B.Soćko
B.Macieja – D.Pędzich
P.Murdzia – P.Jaracz
M.Myć – J.Gdański
W.Sapis – M.Grabarczyk
M.Maciejewski (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
M.Grabarczyk – R.Kuczyński
P.Jaracz – W.Sapis
M.Krasenkow – B.Grabarczyk
M.Maciejewski – R.Kempiński
D.Pędzich – M.Myć
B.Soćko – B.Macieja
K.Urban – P.Murdzia
J.Gdański (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
remis
J.Gdański – D.Pędzich
B.Grabarczyk – M.Maciejewski
R.Kuczyński – P.Jaracz
B.Macieja – M.Grabarczyk
P.Murdzia – M.Krasenkow
M.Myć – B.Soćko
W.Sapis – K.Urban
R.Kempiński (pauza)
1 – 0
1 – 0
remis
1 – 0
0 – 1
0 – 1
remis
7 runda
8 runda
9 runda
M.Grabarczyk – M.Myć
P.Jaracz – B.Macieja
R.Kempiński – B.Grabarczyk
M.Krasenkow – W.Sapis
M.Maciejewski – P.Murdzia
B.Soćko – J.Gdański
K.Urban – R.Kuczyński
D.Pędzich (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
remis
remis
J.Gdański – M.Grabarczyk
R.Kuczyński – M.Krasenkow
B.Macieja – K.Urban
P.Murdzia – R.Kempiński
M.Myć – P.Jaracz
D.Pędzich – B.Soćko
W.Sapis – M.Maciejewski
B.Grabarczyk (pauza)
remis
remis
remis
remis
remis
remis
1 – 0
B.Grabarczyk – P.Murdzia
M.Grabarczyk – D.Pędzich
P.Jaracz – J.Gdański
R.Kempiński – W.Sapis
M.Krasenkow – B.Macieja
M.Maciejewski – R.Kuczyński
K.Urban – M.Myć
B.Soćko (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
remis
10 runda
11 runda
12 runda
J.Gdański – K.Urban
R.Kuczyński – R.Kempiński
B.Macieja – M.Maciejewski
M.Myć – M.Krasenkow
D.Pędzich – P.Jaracz
W.Sapis – B.Grabarczyk
B.Soćko – M.Grabarczyk
P.Murdzia (pauza)
remis
remis
1 – 0
0 – 1
remis
remis
0 – 1
B.Grabarczyk – R.Kuczyński
P.Jaracz – B.Soćko
R.Kempiński – B.Macieja
M.Krasenkow – J.Gdański
M.Maciejewski – M.Myć
P.Murdzia – W.Sapis
K.Urban – D.Pędzich
M.Grabarczyk (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
J.Gdański – M.Maciejewski
M.Grabarczyk – P.Jaracz
R.Kuczyński – P.Murdzia
B.Macieja – B.Grabarczyk
M.Myć – R.Kempiński
D.Pędzich – M.Krasenkow
B.Soćko – K.Urban
W.Sapis (pauza)
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
13 runda
14 runda
15 runda
B.Grabarczyk – M.Myć
R.Kempiński – J.Gdański
M.Krasenkow – B.Soćko
M.Maciejewski – D.Pędzich
P.Murdzia – B.Macieja
W.Sapis – R.Kuczyński
K.Urban – M.Grabarczyk
P.Jaracz (pauza)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
remis
remis
remis
J.Gdański – B.Grabarczyk
M.Grabarczyk – M.Krasenkow
P.Jaracz – K.Urban
B.Macieja – W.Sapis
M.Myć – P.Murdzia
D.Pędzich – R.Kempiński
B.Soćko – M.Maciejewski
R.Kuczyński (pauza)
1 – 0
remis
remis
remis
0 – 1
remis
1 – 0
B.Grabarczyk – D.Pędzich
R.Kempiński – B.Soćko
M.Krasenkow – P.Jaracz
R.Kuczyński – B.Macieja
M.Maciejewski – M.Grabarczyk
P.Murdzia – J.Gdański
W.Sapis – M.Myć
K.Urban (pauza)
remis
remis
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis

Sędzia główny: Stefan Witkowski


Dogrywka

Warszawa, 23 – 28 kwietnia 1997
1 2 3
1 am Robert Kempiński 2515 1 0 1 1 3
2 am Michał Krasenkow 2615 0 1 0 1 2
3 mm Jacek Gdański 2485 0 0 1 0 1
Tabela postępowa
1 2 3 4 5 6
1  Robert Kempiński 0 1 1 1 2 3
2  Jacek Gdański 1 1 1 1 1 1
3  Michał Krasenkow 0 0 1 2 2 2
Przebieg dogrywki
1
2
3
4
5
6
J.Gdański – M.Krasenkow
R.Kempiński – J.Gdański
M.Krasenkow – R.Kempiński
M.Krasenkow – J.Gdański
J.Gdański – R.Kempiński
R.Kempiński – M.Krasenkow
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0

Sędzia główny dogrywki: Stefan Witkowski


Partie