Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach 2001

58. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach

Warszawa, 18 – 31 marca 2001
2000 | 2001 | 2002
am = 8½, mm = 6 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 4
1-2 am Robert Kempiński 2554 ½ 0 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ 1 1 51,25
1-2 am Michał Krasenkow 2658 ½ ½ ½ ½ 1 0 ½ 1 ½ ½ 1 1 1 51,25
3 mm Łukasz Cyborowski 2437 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 8
4 am Tomasz Markowski 2595 0 ½ ½ ½ ½ 1 1 ½ ½ ½ ½ ½ 1 45,75
5 am Jacek Gdański 2548 0 ½ ½ ½ ½ ½ 1 ½ ½ ½ 1 1 ½ 45,25
6 am Bartosz Soćko 2557 ½ 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 1 1 1 42,50
7 am Paweł Jaracz 2477 ½ 1 0 0 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 1 40,50
8 mm Paweł Blehm 2512 ½ ½ ½ 0 0 ½ ½ 1 ½ ½ 1 0 1 40,25
9 am Bartłomiej Macieja 2583 ½ 0 1 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ 0 1 1 40,00
10 mm Mirosław Grabarczyk 2495 ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ ½ 0 ½ 6
11 am Robert Kuczyński 2504 0 ½ ½ ½ ½ 0 ½ ½ ½ ½ 1 ½ 0
12 mm Klaudiusz Urban 2434 ½ 0 ½ ½ 0 0 ½ 0 1 ½ 0 1 ½ 5
13 m Mateusz Bartel 2392 0 0 ½ ½ 0 0 ½ 1 0 1 ½ 0 0 4
14 m Grzegorz Gajewski 2352 0 0 0 0 ½ 0 0 0 0 ½ 1 ½ 1
Tabela postępowa
Nr Zawodnicy 1 2 3 4 5 6 7 8 9 0 1 2 3 Mc
1  Paweł Jaracz 0 0.5 0.5 1 1.5 2 2.5 3.5 4 5 5.5 6 6.5 7
2  Bartosz Soćko 0.5 1 1 1.5 2 2.5 3 3.5 3.5 4.5 5.5 6.5 7.5 6
3  Tomasz Markowski 0.5 1 2 2.5 3 3.5 4 4 5 5.5 6 7 7.5 4
4  Jacek Gdański 0.5 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 4.5 5.5 6 7 7.5 5
5  Mirosław Grabarczyk 0.5 1 1.5 2 2.5 3 3.5 4 4.5 5 5.5 6 6 10
6  Robert Kempiński 1 2 3 3.5 4 4.5 5 6 7 7.5 7.5 8 8.5 1-2
7  Paweł Blehm 0.5 0.5 1.5 2 3 4 4.5 5 5 5 5.5 6 6.5 8
8  Michał Krasenkow 0.5 1 2 3 3.5 4.5 5.5 5.5 6.5 7 7.5 8 8.5 1-2
9  Mateusz Bartel 0 1 1 1.5 1.5 2 2 2 2.5 2.5 3 3 4 13
10  Grzegorz Gajewski 0.5 0.5 0.5 0.5 1.5 1.5 2.5 3 3 3 3 3 3.5 14
11  Robert Kuczyński 0.5 1 1 1.5 2 2.5 2.5 3 4 4.5 5 5 5.5 11
12  Klaudiusz Urban 0.5 0.5 1 1.5 1.5 1.5 2.5 3 3 3.5 4.5 5 5 12
13  Bartłomiej Macieja 0.5 1 1.5 2 2.5 2.5 2.5 3.5 4.5 5 5 6 6.5 9
14  Łukasz Cyborowski 1 1.5 2.5 3 3.5 4.5 5 5.5 6 6.5 7.5 7.5 8 3
1 runda
2 runda
3 runda
P.Blehm – M.Krasenkow
J.Gdański – R.Kuczyński
M.Grabarczyk – G.Gajewski
P.Jaracz – Ł.Cyborowski
R.Kempiński – M.Bartel
T.Markowski – K.Urban
B.Soćko – B.Macieja
remis
remis
remis
0 – 1
1 – 0
remis
remis
M.Bartel – P.Blehm
Ł.Cyborowski – M.Krasenkow
G.Gajewski – R.Kempiński
P.Jaracz – B.Soćko
R.Kuczyński – M.Grabarczyk
B.Macieja – T.Markowski
K.Urban – J.Gdański
1 – 0
remis
0 – 1
remis
remis
remis
0 – 1
P.Blehm – G.Gajewski
J.Gdański – B.Macieja
M.Grabarczyk – K.Urban
R.Kempiński – R.Kuczyński
M.Krasenkow – M.Bartel
T.Markowski – P.Jaracz
B.Soćko – Ł.Cyborowski
1 – 0
remis
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
4 runda
5 runda
6 runda
Ł.Cyborowski – M.Bartel
G.Gajewski – M.Krasenkow
P.Jaracz – J.Gdański
R.Kuczyński – P.Blehm
B.Macieja – M.Grabarczyk
B.Soćko – T.Markowski
K.Urban – R.Kempiński
remis
0 – 1
remis
remis
remis
remis
remis
M.Bartel – G.Gajewski
P.Blehm – K.Urban
J.Gdański – B.Soćko
M.Grabarczyk – P.Jaracz
R.Kempiński – B.Macieja
M.Krasenkow – R.Kuczyński
T.Markowski – Ł.Cyborowski
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
Ł.Cyborowski – G.Gajewski
P.Jaracz – R.Kempiński
R.Kuczyński – M.Bartel
B.Macieja – P.Blehm
T.Markowski – J.Gdański
B.Soćko – M.Grabarczyk
K.Urban – M.Krasenkow
1 – 0
remis
remis
0 – 1
remis
remis
0 – 1
7 runda
8 runda
9 runda
M.Bartel – K.Urban
P.Blehm – P.Jaracz
G.Gajewski – R.Kuczyński
J.Gdański – Ł.Cyborowski
M.Grabarczyk – T.Markowski
R.Kempiński – B.Soćko
M.Krasenkow – B.Macieja
0 – 1
remis
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
Ł.Cyborowski – R.Kuczyński
J.Gdański – M.Grabarczyk
P.Jaracz – M.Krasenkow
B.Macieja – M.Bartel
T.Markowski – R.Kempiński
B.Soćko – P.Blehm
K.Urban – G.Gajewski
remis
remis
1 – 0
1 – 0
0 – 1
remis
remis
M.Bartel – P.Jaracz
P.Blehm – T.Markowski
G.Gajewski – B.Macieja
M.Grabarczyk – Ł.Cyborowski
R.Kempiński – J.Gdański
M.Krasenkow – B.Soćko
R.Kuczyński – K.Urban
remis
0 – 1
0 – 1
remis
1 – 0
1 – 0
1 – 0
10 runda
11 runda
12 runda
Ł.Cyborowski – K.Urban
J.Gdański – P.Blehm
M.Grabarczyk – R.Kempiński
P.Jaracz – G.Gajewski
B.Macieja – R.Kuczyński
T.Markowski – M.Krasenkow
B.Soćko – M.Bartel
remis
1 – 0
remis
1 – 0
remis
remis
1 – 0
M.Bartel – T.Markowski
P.Blehm – M.Grabarczyk
G.Gajewski – B.Soćko
R.Kempiński – Ł.Cyborowski
M.Krasenkow – J.Gdański
R.Kuczyński – P.Jaracz
K.Urban – B.Macieja
remis
remis
0 – 1
0 – 1
remis
remis
1 – 0
Ł.Cyborowski – B.Macieja
J.Gdański – M.Bartel
M.Grabarczyk – M.Krasenkow
P.Jaracz – K.Urban
R.Kempiński – P.Blehm
T.Markowski – G.Gajewski
B.Soćko – R.Kuczyński
0 – 1
1 – 0
remis
remis
remis
1 – 0
1 – 0
13 runda
M.Bartel – M.Grabarczyk
P.Blehm – Ł.Cyborowski
G.Gajewski – J.Gdański
M.Krasenkow – R.Kempiński
R.Kuczyński – T.Markowski
B.Macieja – P.Jaracz
K.Urban – B.Soćko
1 – 0
remis
remis
remis
remis
remis
0 – 1

Sędzia główny: Andrzej Filipowicz
Sędzia asystent: Paweł Suwarski
Dyrektor turnieju: Marek Bartel


Dogrywka

Warszawa, 31 marca 2001
szachy szybkie, P-25’+10″
1 2
1 am Robert Kempiński 2554 0 1 1
2 am Michał Krasenkow 2658 1 0 1
Przebieg meczu
1
2
R.Kempiński – M.Krasenkow
M.Krasenkow – R.Kempiński
0 – 1
0 – 1

Mistrzem Polski został Robert Kempiński, który miał lepszy czwarty współczynnik wartościowania – wyższy średni ranking przeciwników (zawodnicy mieli równą punktację Bergera, równą liczbę zwycięstw oraz zremisowali ze sobą w turnieju głównym).


Partie

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close