Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2017

Mistrzostwa Polski w Szachach Błyskawicznych 2017

Piotrków Trybunalski, 2 – 3 lipca 2017
Sędzia główny: Rafał Siwik
2016 | 2017 | 2018
50. Indywidualne Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1 am Wojciech Moranda 2603 12
2 am Andrij Maksimenko (UKR) 2553 11½
3 am Marcin Tazbir 2552 11½
4 am Łukasz Cyborowski 2577 11
5 am Bartłomiej Heberla 2475 11
6 am Tomasz Warakomski 2503 11
7 am Jacek Tomczak 2546 10½
8 am Mateusz Bartel 2628 10½
9 am Marcin Dziuba 2536 10½
10 am Krzysztof Bulski 2485 10½
11 am Zbigniew Pakleza 2563 10
12 am Kamil Mitoń 2530 10
13 mm Łukasz Jarmuła 2168 10
14 kmf Mateusz Dubiński 2233 10
15 mf Igor Janik 2241
16 mm Kamil Stachowiak 2366
17 am Krzysztof Jakubowski 2462
18 mf Piotr Piesik 2345
19 k Kacper Tomaszewski 2098
20 mf Sylwester Bednarek 2287
21 mm Oskar Wieczorek 2282
22 mm Marcin Szeląg 2340
23 mm Piotr Dobrowolski 2331
24 k Michał Mazurkiewicz 2294
25 mm Patryk Łagowski 2333
26 am Michał Olszewski 2558 9
27 k Mieszko Miś 2119 9
28 mm Paweł Weichhold 2382 9
29 k Kacper Żochowski 2277 9
30 mm Marcin Krzyżanowski 2369 9
31 k Aleksander Masternak 2125 9
32 mm Grzegorz Nasuta 2371 9
33 k Daniel Sanz Wawer 1952 9
34 I++ Jakub Suliborski 2210 9
35 k Stanisław Praczukowski 2033 9
36 I+ Konrad Kądziela 2022 9
37 mm Włodzimierz Kruszyński 2077 9
38 mf Arkadiusz Skawiński 2287 9
39 I++ Krzysztof Kolasiński 2049
40 mf Mateusz Paszewski 2265
41 m Lech Sopur 2379
42 k++ Wojciech Reza 2297
43 k Adam Kujawski 2243
44 I+ Dawid Bednarski 1986
45 k++ Patryk Chylewski 1957
46 I Bartosz Rudecki 1732
47 I++ Szymon Gumularz 2181
48 k Jakub Borawski 1984 8
49 I Przemysław Kosiorek 1933 8
50 k Radosław Psyk 2124 8
51 k Paweł Flis 1833 8
52 k Łukasz Turlej 2003 8
53 I++ Emil Osiński 1974 8
54 k Tadeusz Kieres 1867 8
55 I Jakub Mechliński 1843 8
56 k Ryszard Wolny 2305 8
57 II Paweł Nawrocki 2053 8
58 I++ Andrzej Migala 1950 8
59 I+ Jacek Omelańczuk 2001 8
60 kmf Losada Victoriano Sanz (ESP) 2090 8
61 I Jacek Szwaj 1860 8
62 I Michał Słomczewski 1950 8
63 II+ Tomasz Trofimiuk 1624 8
64 I Grzegorz Plutecki 2085 8
65 I Kamil Maciejewski 1494 8
66 II+ Maciej Ciesielski 1289 8
67 I Kamil Borkowski 2010 8
68 kmf Tomasz Delega 1998
69 I Daniel Pyra 1935
70 I+ Piotr Jędras 2047
71 I+ Jacek Gradowski 2062
72 k Antoni Szustakowski 1559
73 II Szymon Karwat 1607
74 I Patrycjusz Cieślak 1899
75 II+ Borys Paliwoda 1652
76 k Paweł Piętocha 2094
77 Adam Banasiak 1694
78 I++ Krzysztof Szczurek 1998 7
79 k Dariusz Strejczek 2122 7
80 I Paweł Sośnia 2090 7
81 I++ Krystian Hasiński 1818 7
82 I Adam Dukowicz 2035 7
83 I Maciej Rak 1700 7
84 I+ Cezary Zarębski 1783 7
85 I Piotr Cap 1704 7
86 I Radosław Dytman 1706 7
87 II Jakub Pichurko 1877 7
88 Mateusz Wysocki 1389 7
89 I Jan Szymański 1736 7
90 II Sebastian Hasiński 1673 7
91 II Wojciech Kopaniewski 1270 7
92 II Kamil Lendzion 1435 7
93 I Sławomir Szmaciński 1828 7
94 IV Dariusz Dolega 1714 7
95 I Piotr Karwacki 1300 7
96 k Jan Kokoszczyński 1819
97 I++ Krzysztof Wołyński 1952
98 k Jerzy Strzelecki 1981
99 I Bartłomiej Kaszyński 2058
100 I Maciej Strzelecki 1568
101 II Artur Ziemba 1682
102 III Maciej Michalik 1600
103 I Tomasz Stopka 1690
104 III Franciszek Bartosik 1129
105 IV Piotr Stępień 1400
106 II Igor Musiał 1194
107 IV Tomasz Chrobot 1400
108 IV Filip Zieliński 1400
109 I+ Paweł Siekierski 1964 6
110 I Kamil Osiński 1846 6
111 I Wiesław Radzicki 1697 6
112 II Włodzimierz Psyk 1217 6
113 Robert Jastrzębski 1000 6
114 II Wojciech Okręt 1240 6
115 II Maciej Zalega 1150 6
116 III Paweł Śmigielski 1079 6
117 III Artur Mikulec 1394 6
118 III Paweł Szymoniak 1080 6
119 III Krzysztof Wichrowski 1138 6
120 II Filip Pawicki 1236 6
121 IV Adrian Siwik 1400 6
122 II Kajetan Żygadło 1333
123 IV Paweł Wysocki 1400
124 III Jan Dudek 1079
125 Dawid Grzelak 1000
126 IV Marek Kuc 1589
127 III Mateusz Głowacki 1600
128 IV Stanisław Michalik 1400
129 III Ludwik Doroba 1600 5
130 Wojciech Śmigielski 1000 5
131 II Bartłomiej Bzdęga 1427 5
132 III Alan Nowocień 1005 5
133 IV Eryk Zabost 1400 5
134 IV Marcin Zabrzański 1400 5
135 Artur Michalak 1000 5
136 IV Antoni Bartosik 1400 5
137 V Ernest Wolski 1200 5
138 Franciszek Wojciechowski 1000 4
139 Marcel Olszyński-Rychlicki 1000 3
140 Marcin Kabziński 1000 3
141 Igor Grabowski 1000 2

 

141 zawodników
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

40. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1 am Klaudia Kulon 2317 13
2 am Karina Szczepkowska 2314 12
3 am Joanna Majdan 2321 11½
4 m Anna Kubicka 1951 10½
5 mf Honorata Kucharska 1799 9
6 m Agata Smarsz 2094 9
7 mm Edyta Jakubiec 2092 9
8 mm Anna Warakomska 2114
9 mf Ewa Przeździecka 2047
10 k++ Wiktoria Cieślak 1876
11 I+ Aleksandra Tarnowska 1792
12 I+ Barbara Goraj 1562 8
13 I++ Zuzanna Szeląg 1526 8
14 mf Małgorzata Bednarska-Bzdęga 1990 8
15 m Aneta Korościel 1970 8
15 mm Ewa Harazińska 1727 8
17 I++ Natalia Guzik 1656 8
18 I Magdalena Pawicka 1533 8
19 I Maria Sokół 1341 8
20 I Zuzanna Łukasik 1437 8
21 II Magdalena Bienek 1144 8
22 I Zuzanna Bakalarczyk 1298
23 I+ Wiktoria Sowa 1420
24 I++ Monika Rykała 1776
25 I Weronika Zabrzańska 1343 7
26 I Zuzanna Łaszczuk 1339
27 II Magdalena Szczepanik 1030 6
28 III Melissa Kowalski 1400 4
29 III Zofia Wiśniewska 1400 3
30 Magdalena Walczak 1000 2
31 Iga Grącka 1000 1

31 zawodniczek
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 15 rund
Wyniki: ChessArbiter

50. Drużynowe Mistrzostwa Polski Mężczyzn w Szachach Błyskawicznych
1  Wasko Hetman GKS Katowice 19 K.Mitoń (9½), K.Bulski (7), J.Gdański (9), G.Masternak (7½)
2  Zagłębie Dąbrowa Górnicza 16 (30½) Z.Pakleza (7), M.Dziuba (7½), A.Jakubiec (9), P.Weichhold (7)
3  Akademia Szachowa Gliwice 16 (28½) J.Tomczak (5), T.Warakomski (10), M.Szeląg (7), A.Warakomska (6½)
4  Votum SA Polonia Wrocław 16 (28½) Mat.Bartel (6), W.Moranda (6½), O.Wieczorek (7), S.Gumularz (9)
5  Wrzos Międzyborów 15 M.Tazbir (5½), Ł.Cyborowski (9½), K.Kulon (6½), P.Siekierski (3)
6  Investment Polonia Wrocław 14 P.Dobrowolski (7½), K.Stachowiak (6½), J.Żeberski (6), K.Kolasiński (6½)
7  Wasko Hetman GKS II Katowice 12 Ł.Jarmuła (6½), A.Masternak (6½), W.Kruszyński (3½), A.Kubicka (8)
8  Zagłębie II Dąbrowa Górnicza 12 M.Mazurkiewicz (6), B.Morkisz (2), K.Gmaj (7), E.Jakubiec (6½)
9  Laura Chylice 12 P.Chylewski (3), S.Praczukowski (5½), D.Sanz Wawer (7), V.Sanz Losada (ESP) (5½)
10  AS Płock 11 K.Jędryczka (4½), P.Flak (6), M.Gawroński (8½), L.Leszner (8)
11  Okucia Budowlane Łódź 11 D.Orzech (9½), L.Sopur (6), R.Wolny (3½/8), W.Świć (5½), J.Strzelecki (0/3)
12  MKSz Rybnik 11 M.Krzyżanowski (7½), K.Tomaszewski (7½), K.Wołyński (2½), P.Cieślak (6)
13  Okucia Budowlane II Łódź 11 J.Gradowski (7), P.Cap (6½), P.Flis (4), R.Kelm (6)
14  Gostmat 83 Gostynin 11 M.Duch (4), D.Wypych (6½), P.Piętocha (8), R.Godlewski (5)
15  Skoczek Trojański Warszawa 11 P.Maj (4½), J.Pająk (3½), R.Szymczak (6½), S.Liberadzki (8½)
16  Piątka Skierniewice 11 R.Psyk (5½), M.Słomczewski (6), J.Mechliński (5), M.Rak (5)
17  Stoczek 45 Białystok 11 G.Nasuta (5½), T.Trofimiuk (1), K.Żochowski (5½), J.Borawski (8½)
18  Hetman Częstochowa 10 M.Paszewski (5½), P.Piesik (9), A.Cieśla (6), D.Bednarski (4½)
19  Skoczek Trojański II Warszawa 10 P.Kosiorek (6), P.Ponikowski (5), P.Kozioł (2½), M.Barańska (5)
20  Ostródzianka Ostróda 9 S.Bednarek (8), C.Zarębski (5), A.Migala (5½) – skład 3-osobowy
21  Piątka II Skierniewice 8 M.Strzelecki (4), S.Karwat (3½), M.Wysocki (5½), M.Ciesielski (3/8), F.Bartosik (2/3)
22  Entropia Warszawa 5 A.Trybuła (1½), P.Zbrzeski (3½), K.Kuźnik (2), A.Haraziński (4)
23  AS II Płock 2 M.Kamiński (3), P.Kwiatkowski (½), D.Magierski (3½), K.Łaszewska (2½)
24  Piątka III Skierniewice 0 W.Psyk (0), K.Wichrowski (1½), J.Dudek (0), A.Bartosik (1)

24 drużyny
Tempo gry: P-3+2″
System szwajcarski, 11 rund
Wyniki: ChessArbiter

33. Drużynowe Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach Błyskawicznych
1  MKSz Rybnik 14 K.Szczepkowska (7½), W.Cieślak (7), H.Kucharska (5½)
2  Wieża Pęgów 13 J.Majdan (6), E.Przeździecka (6), A.Korościel (6)
3  Skoczek Czerwionka-Leszczyny 9 A.Smarsz (4½), J.Mikulewicz (4), H.Leks (5)
4  Piątka Wieluń 4 D.Wolniaczyk (2), N.Guzik (3), Z.Bakalarczyk (½)
5  Piątka Skierniewice 0 M.Szczepanik (0), Z.Łukasik (0), M.Sokół (3)

5 drużyn
Tempo gry: P-3+2″
System dwukołowy, 10 rund (w tym 2 pauzy, razem 8 partii)
Wyniki: ChessArbiter

MP w szachach 2018

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close