Polska na Olimpiadzie szachowej 2006

Olimpiada szachowa 2006

2004 | 2006 | 2008
37. Olimpiada szachowa mężczyzn
Turyn (ITA), 20 maja – 4 czerwca 2006
System szwajcarski, 148 drużyn, 13 rund (mecze na 4 szachownicach)
1  Armenia (3) 36 397 23
2  Chiny (12) 34 393 17
3  Stany Zjednoczone (7) 33 392,5 21
4  Izrael (6) 33 380,5 21
5  Węgry (16) 32½ 386,5 18
6  Rosja (1) 32 410,5 16
7  Francja (5) 32 396 19
8  Ukraina (4) 32 390,5 18
9  Bułgaria (10) 32 385 16
10  Hiszpania (11) 32 377,5 18
11  Czechy (20) 31 399 18
12  Holandia (8) 31 396 17
13  Uzbekistan (30) 31 389,5 16
14  Gruzja (17) 31 388 20
15  Niemcy (14) 31 381 14
16  Kuba (18) 30½ 386 17
17  Szwecja (31) 30½ 381 16
18  Mołdawia (23) 30½ 376,5 15
19  Anglia (13) 30½ 366 18
20  Dania (25) 30 396 18
21  Polska (21) 30 381 15

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1 am Bartosz Soćko 2606 1 ½ 0 1 1 0 1 ½ ½ 0 10
2 am Bartłomiej Macieja 2584 1 ½ 0 ½ ½ ½ ½ 0 8
3 am Robert Kempiński 2586 0 1 1 0 ½ 5
4 am Mateusz Bartel 2554 1 1 ½ 0 0 1 ½ ½ ½ 0 5 10
rez am Radosław Wojtaszek 2597 1 ½ 1 ½ 1 0 1 1 1 1 1 9 11
rez mm Paweł Czarnota 2529 1 1 0 1 0 ½ 1 0 8
POL (21) 94 52 22 7 43 54 17 24 46 26 11 36 4
kapitan: Jacek Bielczyk YEM QAT GRE USA ITA IRL GEO NOR EST BRA ESP SVK UKR
kierownik ekipy: Janusz Woda 4 1 1 3 2 3 1
1 runda Polska – Jemen
4 : 0
2 runda Katar – Polska
½ : 3½
B.Soćko (2606)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
K.Al-Harazi (2213)
S.Algadi (–)
F.Mufleh (–)
H.Al-Hadhrani (2296)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
1 – 0
M.Al-Modiahki (2579)
M.Al-Sayed (2479)
Zhu Chen (2483)
H.Al-Tamimi (2290)
B.Macieja (2584)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
0 – 1
0 – 1
remis
0 – 1
3 runda Polska – Grecja
1½ : 2½
4 runda Stany Zjednoczone – Polska
3 : 1
B.Soćko (2606)
B.Macieja (2584)
M.Bartel (2584)
P.Czarnota (2529)
V.Kotronias (2598)
I.Papaioannou (2577)
H.Banikas (2576)
D.Mastrovasilis (2577)
remis
remis
remis
0 – 1
G.Kamski (2671)
H.Nakamura (2664)
I.Ibragimow (2637)
G.Kajdanow (2603)
B.Soćko (2606)
B.Macieja (2584)
R.Kempiński (2586)
R.Wojtaszek (2597)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
0 – 1
5 runda Polska – Włochy
2½ : 1½
6 runda Polska – Irlandia
3½ : ½
B.Soćko (2606)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
C.Garcia Palermo (2462)
F.Bellini (2499)
C.D’Amore (2474)
E.Arlandi (2453)
1 – 0
0 – 1
remis
1 – 0
B.Soćko (2606)
B.Macieja (2584)
R.Kempiński (2586)
R.Wojtaszek (2597)
A.Baburin (2519)
B.Kelly (2492)
S.Collins (2409)
M.Quinn (2399)
1 – 0
remis
1 – 0
1 – 0
7 runda Gruzja – Polska
3 : 1
8 runda Polska – Norwegia
1½ : 2½
B.Dżobawa (2646)
G.Kaczeiszwili (2605)
T.Gelaszwili (2576)
D.Arutinian (2532)
B.Soćko (2606)
R.Kempiński (2586)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
1 – 0
0 – 1
1 – 0
1 – 0
B.Macieja (2584)
R.Kempiński (2586)
M.Bartel (2584)
P.Czarnota (2529)
M.Carlsen (2646)
S.Agdestein (2594)
L.Johannessen (2559)
K.Lie (2493)
remis
0 – 1
1 – 0
0 – 1
9 runda Estonia – Polska
1½ : 2½
10 runda Brazylia – Polska
1 : 3
K.Kulaots (2557)
M.Kanep (2509)
O.Sepp (2470)
R.Liiva (2411)
B.Macieja (2584)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
remis
remis
0 – 1
remis
G.Milos (2589)
R.Leitao (2575)
J.Sunye-Neto (2507)
D.Lima (2489)
B.Soćko (2606)
B.Macieja (2584)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
0 – 1
remis
remis
0 – 1
11 runda Polska – Hiszpania
2 : 2
12 runda Polska – Słowacja
3 : 1
B.Soćko (2606)
B.Macieja (2584)
R.Kempiński (2586)
R.Wojtaszek (2597)
A.Szyrow (2699)
F.Vallejo Pons (2666)
J.Arizmendi Martinez (2540)
P.San Segundo Carrillo (2525)
remis
0 – 1
remis
1 – 0
B.Soćko (2606)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
L.Ftaćnik (2597)
G.Timoszczenko (2482)
T.Petrik (2515)
T.Likavsky (2492)
remis
remis
1 – 0
1 – 0
13 runda Ukraina – Polska
3 : 1
W.Iwanczuk (2731)
S.Karjakin (2661)
P.Eljanow (2665)
O.Moisejenko (2662)
B.Soćko (2606)
M.Bartel (2584)
R.Wojtaszek (2597)
P.Czarnota (2529)
1 – 0
1 – 0
0 – 1
1 – 0
37. Olimpiada szachowa kobiet
Turyn (ITA), 20 maja – 4 czerwca 2006
System szwajcarski, 103 drużyny, 13 rund (mecze na 3 szachownicach)
1  Ukraina (2) 29½ 299 25
2  Rosja (1) 28 306 21
3  Chiny (6) 27½ 307,5 19
4  Stany Zjednoczone (5) 24½ 307 19
5  Węgry (4) 24½ 306 17
6  Gruzja (3) 24½ 305,5 17
7  Holandia (18) 24½ 276,5 17
8  Armenia (7) 24 299 18
9  Słowenia (17) 24 286 16
10  Czechy (22) 24 270,5 16
11  Niemcy (8) 23½ 287,5 17
12  Indie (9) 23 305 16
13  Bułgaria (10) 23 302 17
14  Rumunia (11) 23 294 16
15  Wietnam (23) 23 283,5 13
16  Kuba (26) 23 279 17
17  Łotwa (25) 23 263 16
18  Francja (15) 22½ 299,5 14
19  Grecja (14) 22½ 297 18
20  Polska (12) 22½ 293 17

 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
1 am Iweta Radziewicz 2439 1 0 0 0 ½ 1 0 1 1 1 0 11
2 am Jolanta Zawadzka 2389 1 ½ 0 ½ ½ ½ 1 ½ 0 9
3 mf Marta Przeździecka 2265 1 1 1 1 ½ 1 1 0 0 0 10
rez mm Joanna Majdan 2297 1 0 1 1 0 ½ 1 1 ½ 6 9
POL (12) 64 39 1 35 28 6 37 33 15 46 25 11 3
kapitan: Marek Matlak, trener: Piotr Murdzia IPC UZB RUS ENG ARG CHN IRI SUI FRA COL LAT ROM GEO
kierownik ekipy: Janusz Woda 3 0 2 ½ 2 ½ 3 2 ½
1 runda IPCA – Polska
0 : 3
2 runda Polska – Uzbekistan
2½ : ½
G.Mielnik (2079)
G.Dymszyc (2048)
A.Kudrina (20452)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
O.Sabirowa (2212)
J.Chamrakułowa (2187)
I.Chamrakułowa (2200)
1 – 0
remis
1 – 0
3 runda Rosja – Polska
3 : 0
4 runda Polska – Anglia
2 : 1
A.Kosteniuk (2540)
T.Kosincewa (2489)
N.Kosincewa (2469)
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
J.Majdan (2297)
1 – 0
1 – 0
1 – 0
I.Radziewicz (2439)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
J.Houska (2378)
J.Bellin (2170)
S.Tidman (2086)
0 – 1
1 – 0
1 – 0
5 runda Argentyna – Polska
½ : 2½
6 runda Chiny – Polska
2½ : ½
C.Lujan (2378)
M.Zuriel (2214)
M.Sarquis (2153)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
remis
0 – 1
0 – 1
Zhao Xue (2423)
Shen Yang (2411)
Hou Yifan (2298)
I.Radziewicz (2439)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
1 – 0
remis
1 – 0
7 runda Polska – Iran
2 : 1
8 runda Szwajcaria – Polska
½ : 2½
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
A.Pourkashiyan (2311)
S.Paridar (2210)
S.Ghaderpour (2144)
remis
remis
1 – 0
M.Seps (2247)
B.Hund (2261)
A.Gawryłowa (2098)
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
0 – 1
remis
0 – 1
9 runda Polska – Francja
½ : 2½
10 runda Kolumbia – Polska
0 : 3
I.Radziewicz (2439)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
A.Skripczenko (2423)
S.Milliet (2330)
R.Lallemand (2243)
0 – 1
0 – 1
remis
N.Ortiz (2184)
M.Palao (2152)
B.Franco (2048)
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
J.Majdan (2297)
0 – 1
0 – 1
0 – 1
11 runda Polska – Łotwa
1½ : 1½
12 runda Rumunia – Polska
1 : 2
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
M.Przeździecka (2265)
D.Reizniece (2287)
L.Rogule (2309)
I.Berzina (2278)
1 – 0
remis
0 – 1
C.Peptan (2408)
C.Foisor (2392)
A.Bogza (2297)
I.Radziewicz (2439)
J.Zawadzka (2389)
J.Majdan (2297)
0 – 1
1 – 0
0 – 1
13 runda Polska – Gruzja
½ : 2½
I.Radziewicz (2439)
M.Przeździecka (2265)
J.Majdan (2297)
N.Dżagnidze (2545)
L.Dżawachiszwili (2410)
M.Lomineiszwili (2395)
0 – 1
0 – 1
remis
Inni Polacy na olimpiadzie
Piotr Dukaczewski IBCA (mężczyźni) – III szach. (5/11)
Bogdan Bieluczyk IPCA (mężczyźni) – V szach. (½/2)
Anna Stolarczyk IBCA (kobiety) – III szach. (2½/9)
Teresa Dębowska IBCA (kobiety) – IV szach. (3½/10)
Ryszard Bernard trener – IBCA (mężczyźni)
Agnieszka Brustman sędzia meczowy (olimpiada kobiet)
Janusz Woda uczestnik Kongresu FIDE
Andrzej Filipowicz uczestnik Kongresu FIDE
Aleksander Grickiewicz lekarz-fizjolog

Strony internetowe

 

Ta strona korzysta z plików cookies (ciasteczka). Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close